Keresés

Részletes keresés

Lex Icon Creative Commons License 1 napja 0 0 9694

Kivéve, hogy nem a teljes hozzászólásom vetted figyelembe. Úgy meg bármit ki lehet emelni egy szövegből. Lásd az 1. sort, amit írtam.

Előzmény: peler (9693)
peler Creative Commons License 1 napja 0 0 9693

Ezt bármire ugyanúgy lehet mondani. "Az  S&P 500 index mindig jó. Ha lent van, akkor azért mert veszünk, ha fent van, akkor meg azért, mert eladjuk vagy örülünk, hogy sokat ér."

Előzmény: Lex Icon (9692)
Lex Icon Creative Commons License 1 napja 0 0 9692

Most kicsit megcumizza az arany.

Ugyan miért? Fizikailag nem változik (nem foszlik semmivé), árfolyamilag meg mindig jó. ;)

Ha lent van, akkor azért mert veszünk, ha fent van, akkor meg azért, mert eladjuk vagy örülünk, hogy sokat ér.

Szóval nem kell újabb megmondóember. Az arany köszöni, jól van és ez így is marad. :)

Előzmény: Rontombontomlajos (9691)

Rontombontomlajos Creative Commons License 2 napja 0 0 9691

Srácok,portfolion vgy indexen olvastátok a nagy globális kamatemelési dologról szóló cikket?

Most kicsit megcumizza az arany.

Ha tényleg így lesz.

Lex Icon Creative Commons License 2018.01.08 0 0 9690

Na, igen. Ha adnának is a hulladékért valamit, akkor nem menne a szemétbe. Ha ennyi tonna, meg annyi milliárd az értéke, akkor talán vissza kellene belőle juttatni a leadóknak.

Persze sokan ekkor is magasról tennének rá, de legalább a kukázók kiszednék a szemétből és leadnák.

Tavaly aksit kellett cserélnem a kocsiban. Kisméretű 52 Ah-s aksi volt. Elvittem a hulladékudvarba és közölték, hogy fizetni nem fizetnek érte semmit, de leadhatom. Nem adtam. Elvittem a 2 km-rel odébb lévő MÉH telepre, ahol adtak érte adó levonás után is kicsivel több, mint 2 ezer Ft-ot.

Ennyivel olcsóbb lett az új aksim.

A hulladékudvarban egy lélek nem volt, a MÉH telepen olyan forgalom volt, hogy úgy kellett elugrálnom a hatalmas megrakott kamionok elől. A színesfém gyűjtők is sorakoztak szép számmal.

Csak az útviszonyok kicsit rosszabbak voltak itt (sártenger).

Előzmény: hitel telen 1. (9689)
hitel telen 1. Creative Commons License 2018.01.08 0 0 9689
W_B Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9688

Nincs semmi különösebb oka az öntöttnek, egyszerűen tetszenek ezek a kis öntecsek, illetve ezeket nem félek kézbe venni úgy, mint a tükörveret lapkákat. :-)

Előzmény: Rontombontomlajos (9684)
W_B Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9687

Szia!

Szerintem ha hivatalos helyen veszed (Münze Österreich, Pénzverő, Aranypiac, Correctgold, Aranymagyarország, Conclude, Ezüstpanda), akkor szinte kizárt annak a lehetősége, hogy ne valódit kapnál.

Én az ár alapján szoktam dönteni, hogy épp hol veszem (a budapestiek közül).

A Pénzverő azért drágább, mert nekik nem fő profiluk a befektetési termékek kereskedelme.

A BÁV-nál is lehet ilyen érméket kapni, de horror áron.

Ha sokat akarsz venni, és "belefér" (anyagilag és időben), akkor nyilván a leges legbiztosabb a Münzénél megvenni.

Az eltérő színárnyalatra nincs ötletem; talán használtabb, kevésbé polírozott volt a verőtő.

Előzmény: Rontombontomlajos (9686)
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9686

Szia

Láttam néhány hozzászólásod egy blogban az aranyhamisításról. 

Én nem vagyok túl tájékozott ilyen téren,huszonéves,egyetemista vagyok,viszont unciás filharmonikusokat veszek(egy darabig),ha tehetem.

Két kérdésem van: Ott azt írtad,a Pénzverő drágábban adja a befektetési aranyait ami igaz. Ez miért van így?

Illetve ennek miért van jelentősége? 

Vásároltam tőlük,annak az érmének van kicsit "enyhébben arany színe",mint a Conclude os nak. (Tőlük nem is veszek már,amikor ott voltam az unciásom miatt berakta valami hókoszpók szerkentyűbe,hogy hát nem volframos..)

Szóval bocs hogy az eredeti kérdésed kicsit eltoltam,de a Pénzverőnél való vásárlásról és a fentiről mi a véleményed? 

Egyébként célszerűbb a münzzénél vásárolni egy kiràndulással egybekötve...

Előzmény: W_B (9683)
hitel telen 1. Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9685
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9684

Ez egy aranytábla volt,de nem lényeges.

Sajnos nem tudok.

Viszont kérdeznék valamit,lehet lentebb már szó volt erről,de miért pont öntött?

Biztonság?

W_B Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9683

A megadott link nem jó!

Vásárláskor azt szoktam nézni, hogy ugyanaz a termék hol a legolcsóbb.

Majd odamegyek, és kp-s hoci-nesze.

Gondolom ugyanazt a terméket kapom mindegyik kereskedőnél.

Viszont ennél az egynél találtam csak kis öntött tömböket; de ha van tipped az itthoni beszerzésre, akkor köszönettel veszem.

(50grammos öntött Valcambi)

Előzmény: Rontombontomlajos (9682)
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9682

W_B 

Nézd meg ezt: www.aranymagyarorszag.hu/arany

Milyen a valóságnak nem megfelelő kijelentéseket talàlsz csak ezen termék leírásánál?

Ha letöröd, akkor is a leglikvidebb? Na ne...

Kizárólag a Herle Meule gyártja? (Nem is gyártja az..)

A triviális béna megfogalmazáson és helyesírási hibákon túl én így előzetesen nem rendelnék tőlük.

ökohuszár Creative Commons License 2018.01.01 0 0 9681

A BRICS államok fejlesztési bankja Jim Willie cikke szerint Kína és a keleti államok dollár kincstárjegyeit piacra dobhatja és aranyat venne rajta.

https://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/the-brics-new-development-bank-will-be-used-to-dump-dollars-and-treasuries-to-buy-gold/

W_B Creative Commons License 2017.12.30 0 0 9680

Az Aranymagyarorszag.hu -tól vásárolt már valaki?

W_B Creative Commons License 2017.12.14 0 0 9679

A 10 corona meg olcsóbb.

Nyilván mindig érdemes végignézni vásárlás előtt a kereskedők árait.

Azért is tettem be, mert az ezüstpanda volt az egyetlen kereskedő, aki rendelésre hozott be öntött tömböt. :)

Előzmény: Lex Icon (9678)
Lex Icon Creative Commons License 2017.12.14 0 0 9678

Szúrópróbaszerűen megnéztem az 1 dukátot. Egy ezressel drágábban adják a Correct-hez képest.

Előzmény: W_B (9677)
W_B Creative Commons License 2017.12.14 0 0 9677

Sziasztok!

Arany/ezüst vásárlásánál érdemes nézni az ezustpanda.hu boltot is.

Korrekt, megbízható cég, és több terméket a legjobb áron kínál a budapesti kereskedések közül.

Én már többször vásároltam náluk.

A befektetési arany/ezüst mellett elérhető náluk platina, palládium, irídium, és ródium is.

hitel telen 1. Creative Commons License 2017.12.13 0 1 9676

Köszi, megint többet tudok a témáról.

Naox hiányzik erről a fórumról, és hiába kérek bocsánatot Emailben, bárhogy, nem akar visszajönni, mert velem akar kiszúrni, mert csak.

Nem velem szúrsz ki Naox, hanem másokkal...

Naox, légyszi gyere vissza!

Tudom, hogy olvasod: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145290600&t=9179920

Előzmény: W_B (9675)
W_B Creative Commons License 2017.12.13 0 0 9675

Az ezüst 200-ast azért pácolták, meg nem színezüstből készült, viszont ha a felületéről kioldották az ötvöző anyagot, akkor az "ezüstben dúsabb" felület szebb lett.

Aranynál én sem látom értelmét; de mondom, be kell vinni egy felvásárlóhelyre.

Előzmény: hitel telen 1. (9674)
hitel telen 1. Creative Commons License 2017.12.13 0 0 9674

Ezüst oxidálódik, ott lehet szépíteni a felületet.

De színaranynál?

Előzmény: W_B (9673)
W_B Creative Commons License 2017.12.13 0 0 9673

"Egy hozzászoló képet linkelt és a szín stimmelt.

De minden évben mással keverik ezeket az érméket,vagy hogyan van ez? :D"

Nem keverik, mert színarany; esetleg másik verőtővel készült, és az új még jobban fel van polírozva.. nem tudom.

Az ezüst 200-ast anno verés után még savazták, hogy fényesebb legyen a felület; lehet, hogy ezeket is utánkezelik verés után.

Miért nem viszed be megvizsgáltatni valamelyik kereskedőhöz?

Előzmény: Törölt nick (9669)
ökohuszár Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9672

Az arany euróban mért ára ha lehet marad 1000 körül, az csak akkor mehet sokkal feljebb az euró felépítéséből magyarázva, ha a devizafedezet nullázódna és minden devize elhiperinflálódna.
Ekkor az euró mögött csak az arany és Európa nemzeti gazdasága lenne.
Közgazdászok ilyen esetre 2400 EUR körüli aranyárat jósoltak pár éve (EKB vagyona elosztva a nyomott euro bankjegyek értékével vagyis reciproka), míg a dollárban mért aranyár az egekbe lőne eszerint.

Majd meglátjuk.
Amivel az euró bevezetői nem számoltak, az az európai adósságválság és ezért mehet feljebb az euróbeli aranyár is (az 1 uncia ~ 1000 EUR árat ameddig lehet biztos tartják a papíraranynál).
A hírek alapján a nemesfémbankok lezárták a nyitott shortokat így következhet az aranyár-manipuláció leállítása és az arany valódi értékéhez fog közelíteni.

A színek megtévesztjhetnek, fényképész erről többet tudna mondani.
Egy dollárhiperinflációnál a mai hagyományos bankok tönkremennek és a mai nemesfémkereskedőkből lesznek a jövő bankjai.
Forintárfolyamra nem merek tippelni,  amit most már látok győjtőérméknél az 500-600ezer forint/uncia.

Első tippem ez lenne.

hitel telen 1. Creative Commons License 2017.12.12 0 2 9671

Árfolyamra viszont az a tippem, ha majd elmúlik a Bitcoin, és a több ezernyi  másik kriptodeviza  hisztériája, akkor talán az arany is megindul felfelé.

hitel telen 1. Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9670

Erről vagy senki nem tud nyilatkozni, mert hülyeség.

Ha van alapja, akkor csak naox tudná az okát, de Ő meg miattam nem ír ide.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9669

Aki akar most kellene bevásárolnia...nem nagyon rajonganak most az aranyért 

...:D 

Na de meg tudjátok mondani,válaszolni a kérdésemet,amit lentebb tettem fel?

A magyar pénzverős unciás érme miért más árnyalatúbb mint a 2012-es unciás érme(bécsi fil)?

Egy hozzászoló képet linkelt és a szín stimmelt.

De minden évben mással keverik ezeket az érméket,vagy hogyan van ez? :D 

Előzmény: hitel telen 1. (9668)
hitel telen 1. Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9668

3 éves grafikonon inkább esni szokott az arany év végén a forinthoz képest, pedig a forint is esni szokott Matolcsynak köszönhetően:

https://stooq.com/q/?s=xauhuf&c=3y&t=l&a=lg&b=0

Előzmény: advocatusdiaboli (9667)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9667

Fene tudja, év végén igazándiból emelkedni szokott, de most nem teszi. Másrészt viszont az idén egész stabil volt. Úgy tűnik, az aranypiac lenyugodott.

Előzmény: Törölt nick (9666)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 9666

Najó itt csupa jós van ..meddig süllyed az arany? :D Januártol megint expanzió? :))

ökohuszár Creative Commons License 2017.12.09 0 0 9665

Melyik likvidebb

Az Argor Heraeus egyik fő részvényese a Münze Österreich, egyforma az ismertségük - mindegyik LBMA által elismert márkanév.

Előzmény: Törölt nick (9664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!