Keresés

Részletes keresés

ökohuszár Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9707

Nem tudom milyenre is célzott, egy ilyen jellegű linket találtam róla: https://flagtheory.com/austrian-economics-how-to-get-your-own-offshore-gold-backed-account/

Vagy az ismertebb,a  goldmoney https://www.goldmoney.com/

Nem ismerem őket.

Előzmény: W_B (9706)
W_B Creative Commons License 2018.03.14 0 0 9706

Nem.

Adsz rá linket?

Előzmény: Asha77 (9705)
Asha77 Creative Commons License 2018.03.14 -1 0 9705

Hallottatok a befektetési arany alapú MasterCardról? A pénzedet (fizetés, jutalék, nyugdíj, megtakarítás, stb.) tudod aranyban tartani és akkor szabadítasz fel belőle, ha készpénzre van szükséged. Komoly az érdeklődés iránta, épp az esetleges tőzsdebeborulás miatt.

ökohuszár Creative Commons License 2018.03.13 0 0 9704

Hírek alapján elképzelhetőnek tartom, hogy épp folyik a felkészülés a világban minden fizetőeszköz arannyal való fedezésére bár nem látom milyen eredménye lehet ennek.
Mondjuk a létező pénzmennyiséget lecsökkentik valahogy, ami komoly változást jelent a mai pénzpolitikához képest.
Ebbe a folyamatba beleillene a jegybank aranyának hazahozása is, amire nem számítottam tavaly év végén (pár hónapja)

W_B Creative Commons License 2018.03.06 0 0 9703
W_B Creative Commons License 2018.02.08 0 1 9702

Szerintem kizárt, hogy a MÖ, vagy a proaurum, vagy az aranymagyarorszag.hu hamis tömböt adna.

Előzmény: Kalmár11234 (9701)
Kalmár11234 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 9701

És mint olyan,külföldi,magyar,a kereskedő nem vághat át egy kínai szarral? Biztos rossz kérdés a részemről,de tudjátok én nem vagyok otthon ebben. Például a pro aurumnál

Vagy a pénzverdéjükben.

Valószínűleg 50 g rudat veszek. (Vagy "lemezt',ahogy mások írják,mondják) Szóval nem táblát,majd máskor. :)

Előzmény: ökohuszár (9700)
ökohuszár Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9700

Hasonlítsd össze az aranykereskedes.hu árait akár a MÖ, akár a proaurum áraival (utóbbinál vannak aranylemezek unciás érménél 1 euró volt az aranykereskedés "hátránya", amikor a napokban néztem). Most itthon 1112, kinn 1110-et írnak MÖnél a tőle egy utcára lévő proaurum 1102-r ír.

Ausztriában az ÁFA kisebb, ami az ezüstnél számít csak.

Előzmény: Kalmár11234 (9698)
W_B Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9699

Szerintem nem nyersz a bécsi vásárlással annyit, hogy érdemes lenne kimenni.

Esetleg a MÖ shopjában nézd meg.

Előzmény: Kalmár11234 (9698)
Kalmár11234 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9698

A táblát szépsége miatt veszem meg.

Tudom,nem épp egy befektetési szempont,de nekem ez kell.

Magyarországon érdemes venni,vagy Bécsben tudtok ajánlani olyan helyet,ahol korrekten kiszolgálnak az egyébként szerény angol tudásom mellett?

ökohuszár Creative Commons License 2018.02.06 0 0 9697

Attól függ hogyan tervezed a felhasználást.
Ha apró aranydarabokkal fizetni is szeretnél majd esetleg, akkor aranytáblát talán.
Ha csak a vásárlóerődet akarod megtartani a jövőre, akkor jó az 50 grammos aranytömb is, amit majd a jövőben eladsz egy jövőbeni fizetőeszközért (legyen az akár forint vagy euró vagy Erzsébet pengő). És az olcsóbb is, mint egy aranytábla.

Előzmény: Kalmár11234 (9695)
W_B Creative Commons License 2018.02.06 0 0 9696

Bármelyiket, amelyik a legolcsóbb.

Én a Münze Östereich tömböt preferálnám.

Előzmény: Kalmár11234 (9695)
Kalmár11234 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 9695

Üdv

Gyakran járok Ausztriába és Svájcba is.

Első "arany befektetésem" lenne ez.

Aranytábla,és aranyrúd,ami engem érdekel.

Igazából,úgy diverzifikálok,hogy legyen egy kevés aranyban,amit még nézegetni is tudok otthon.

Aranytáblából is ahogy láttam,több "féle" van...a Valcambi tábla például nem bontható ki,az ESG-s már igen. (nyilván a továbbértékesítésére nagyon figyelnék...nem tartanám a tárcámban...).

50 g rudat tudok venni az osztrák pénzverdében.

Melyiket vennétek ti meg?

Kalmár.

Lex Icon Creative Commons License 2018.01.15 0 0 9694

Kivéve, hogy nem a teljes hozzászólásom vetted figyelembe. Úgy meg bármit ki lehet emelni egy szövegből. Lásd az 1. sort, amit írtam.

Előzmény: peler (9693)
peler Creative Commons License 2018.01.15 0 0 9693

Ezt bármire ugyanúgy lehet mondani. "Az  S&P 500 index mindig jó. Ha lent van, akkor azért mert veszünk, ha fent van, akkor meg azért, mert eladjuk vagy örülünk, hogy sokat ér."

Előzmény: Lex Icon (9692)
Lex Icon Creative Commons License 2018.01.15 0 0 9692

Most kicsit megcumizza az arany.

Ugyan miért? Fizikailag nem változik (nem foszlik semmivé), árfolyamilag meg mindig jó. ;)

Ha lent van, akkor azért mert veszünk, ha fent van, akkor meg azért, mert eladjuk vagy örülünk, hogy sokat ér.

Szóval nem kell újabb megmondóember. Az arany köszöni, jól van és ez így is marad. :)

Előzmény: Rontombontomlajos (9691)
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.15 0 0 9691

Srácok,portfolion vgy indexen olvastátok a nagy globális kamatemelési dologról szóló cikket?

Most kicsit megcumizza az arany.

Ha tényleg így lesz.

Lex Icon Creative Commons License 2018.01.08 0 0 9690

Na, igen. Ha adnának is a hulladékért valamit, akkor nem menne a szemétbe. Ha ennyi tonna, meg annyi milliárd az értéke, akkor talán vissza kellene belőle juttatni a leadóknak.

Persze sokan ekkor is magasról tennének rá, de legalább a kukázók kiszednék a szemétből és leadnák.

Tavaly aksit kellett cserélnem a kocsiban. Kisméretű 52 Ah-s aksi volt. Elvittem a hulladékudvarba és közölték, hogy fizetni nem fizetnek érte semmit, de leadhatom. Nem adtam. Elvittem a 2 km-rel odébb lévő MÉH telepre, ahol adtak érte adó levonás után is kicsivel több, mint 2 ezer Ft-ot.

Ennyivel olcsóbb lett az új aksim.

A hulladékudvarban egy lélek nem volt, a MÉH telepen olyan forgalom volt, hogy úgy kellett elugrálnom a hatalmas megrakott kamionok elől. A színesfém gyűjtők is sorakoztak szép számmal.

Csak az útviszonyok kicsit rosszabbak voltak itt (sártenger).

Előzmény: Törölt nick (9689)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 9689
W_B Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9688

Nincs semmi különösebb oka az öntöttnek, egyszerűen tetszenek ezek a kis öntecsek, illetve ezeket nem félek kézbe venni úgy, mint a tükörveret lapkákat. :-)

Előzmény: Rontombontomlajos (9684)
W_B Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9687

Szia!

Szerintem ha hivatalos helyen veszed (Münze Österreich, Pénzverő, Aranypiac, Correctgold, Aranymagyarország, Conclude, Ezüstpanda), akkor szinte kizárt annak a lehetősége, hogy ne valódit kapnál.

Én az ár alapján szoktam dönteni, hogy épp hol veszem (a budapestiek közül).

A Pénzverő azért drágább, mert nekik nem fő profiluk a befektetési termékek kereskedelme.

A BÁV-nál is lehet ilyen érméket kapni, de horror áron.

Ha sokat akarsz venni, és "belefér" (anyagilag és időben), akkor nyilván a leges legbiztosabb a Münzénél megvenni.

Az eltérő színárnyalatra nincs ötletem; talán használtabb, kevésbé polírozott volt a verőtő.

Előzmény: Rontombontomlajos (9686)
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.06 0 0 9686

Szia

Láttam néhány hozzászólásod egy blogban az aranyhamisításról. 

Én nem vagyok túl tájékozott ilyen téren,huszonéves,egyetemista vagyok,viszont unciás filharmonikusokat veszek(egy darabig),ha tehetem.

Két kérdésem van: Ott azt írtad,a Pénzverő drágábban adja a befektetési aranyait ami igaz. Ez miért van így?

Illetve ennek miért van jelentősége? 

Vásároltam tőlük,annak az érmének van kicsit "enyhébben arany színe",mint a Conclude os nak. (Tőlük nem is veszek már,amikor ott voltam az unciásom miatt berakta valami hókoszpók szerkentyűbe,hogy hát nem volframos..)

Szóval bocs hogy az eredeti kérdésed kicsit eltoltam,de a Pénzverőnél való vásárlásról és a fentiről mi a véleményed? 

Egyébként célszerűbb a münzzénél vásárolni egy kiràndulással egybekötve...

Előzmény: W_B (9683)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9685
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9684

Ez egy aranytábla volt,de nem lényeges.

Sajnos nem tudok.

Viszont kérdeznék valamit,lehet lentebb már szó volt erről,de miért pont öntött?

Biztonság?

W_B Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9683

A megadott link nem jó!

Vásárláskor azt szoktam nézni, hogy ugyanaz a termék hol a legolcsóbb.

Majd odamegyek, és kp-s hoci-nesze.

Gondolom ugyanazt a terméket kapom mindegyik kereskedőnél.

Viszont ennél az egynél találtam csak kis öntött tömböket; de ha van tipped az itthoni beszerzésre, akkor köszönettel veszem.

(50grammos öntött Valcambi)

Előzmény: Rontombontomlajos (9682)
Rontombontomlajos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 9682

W_B 

Nézd meg ezt: www.aranymagyarorszag.hu/arany

Milyen a valóságnak nem megfelelő kijelentéseket talàlsz csak ezen termék leírásánál?

Ha letöröd, akkor is a leglikvidebb? Na ne...

Kizárólag a Herle Meule gyártja? (Nem is gyártja az..)

A triviális béna megfogalmazáson és helyesírási hibákon túl én így előzetesen nem rendelnék tőlük.

ökohuszár Creative Commons License 2018.01.01 0 0 9681

A BRICS államok fejlesztési bankja Jim Willie cikke szerint Kína és a keleti államok dollár kincstárjegyeit piacra dobhatja és aranyat venne rajta.

https://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/the-brics-new-development-bank-will-be-used-to-dump-dollars-and-treasuries-to-buy-gold/

W_B Creative Commons License 2017.12.30 0 0 9680

Az Aranymagyarorszag.hu -tól vásárolt már valaki?

W_B Creative Commons License 2017.12.14 0 0 9679

A 10 corona meg olcsóbb.

Nyilván mindig érdemes végignézni vásárlás előtt a kereskedők árait.

Azért is tettem be, mert az ezüstpanda volt az egyetlen kereskedő, aki rendelésre hozott be öntött tömböt. :)

Előzmény: Lex Icon (9678)
Lex Icon Creative Commons License 2017.12.14 0 0 9678

Szúrópróbaszerűen megnéztem az 1 dukátot. Egy ezressel drágábban adják a Correct-hez képest.

Előzmény: W_B (9677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!