Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2017.09.25 0 0 9582

Huh. Rendes vagy, biztos lett volna, aki elsétál a 8000EUR-ral.

Naox-nak mi köze van az üzlethez?

Előzmény: Törölt nick (9581)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.25 -1 2 9581

Ma vettem a gyereknek 250 grammot 8899 euróért a Correct Gold-nál a József körúton.

 

Kasszánál előbb odaadtam a 900 eurót, amit a hölgy átvett, átvizsgált, és visszaadott 1 eurót.

Átadta az aranyat, kérdően nézett.

Kérdeztem, hogy ezzel készen vagyunk..?

Akartam adni az előre elkészített 8000-et a zsebemből.

 

Közben a hölgy elnézést kért a kollégája miatt, aki pár perccel előtte elfelejtette rányomni a pecsétet, és nekem kellett szólni miatta.

Mondtam, hogy semmi baj, látszik rajta hogy kezdő.

 

Aztán a következő párbeszéd játszódott le köztünk:

 

-De maga sokkal nagyobb hibát követett el

 

-MIT? Na MIT? én nem ezzel foglalkozom, csak helyettesítek a kasszában...

 

-Azt, hogy nem adtam oda még a pénzt, és elővettem a köteg "aprót" ami 8000 ezer eurót kóstál.

 

-Mindegy, mert úgyis rájöttünk volna

 

-Rajtam biztosan nem tudnák behajtani, nincstelen vagyok.

 

Aztán számolt szorgosan...

 

-Megvan mind?

 

-Igen, és köszönöm, hogy szólt.

 

Talán számolás közben rájött, hogy mekkora szarban lenne, ha nem egy hülyével áll szemben a pénztárban...

 

Innen üdvözlöm a Hölgyet! (naox! ;)

 

 

Lex Icon Creative Commons License 2017.08.04 0 1 9580

Ezek az értékek még előfordulhatnak, de nem a fém értékesedése miatt, hanem mert a $ beeshet a béka segge alá.

Előzmény: Törölt nick (9578)
Lex Icon Creative Commons License 2017.08.04 -1 1 9579

A rómaiaknál? Kicsit régen volt az. Azóta sok minden történt. Átalakult a világ és a gazdaság is.

Attól, hogy valami ismert ember mond valamit, még nem kell gondolkodás és összehasonlítás nélkül bekajálni. Ők is szoktak hülyeségeket beszélni.

A jövőre vonatkozó jóslásnál meg pláne.

 

(A nemesfémek árát mind lenyomják ma, ez többször ki lett mondva kartellbíróságok előtt, nem én találtam ki.)

 

Bíróság előtt bármit lehet mondani, attól még nem lesz igaz.

Másutt meg azt mondják, a nemesfémek túl vannak értékelve, nagy a hype hatás.

 

Másrészt az általad leírt arányváltozás esetén is az aranyat jobban tudod tárolni és hordani egy adott érték esetében. Nem beszélve az arany egyéb előnyeiről.

Előzmény: Törölt nick (9577)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9578

Az usdebtclock.org oldalról több valósidejű információt kapsz a "nem felfújt" nemesfémárakkal kapcsolatban.

Ez már közelít ahhoz, amit írtam.

Pillanatnyi állapot most.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9577

Nem számoltál el valamit? 1 uncia ezüst nincs 5eFt.

 

Nem számoltam el :) történelmi tényekre hagyatkoztam és Niall Ferguson és mások pénzügyi könyveinek és akár Antalffy Tibor blogjának, az ott leírtak következményeire. Ezüstöt ma bagóért vehetsz.

Régen még a rómaiaknál is és bármelyik arany alapú "igazi valódi" pénzrendszer korában 1 uncia ezüst kb. 1 havi átlagmunka bére volt. Ennyiből valaki eltarthatta saját magát és a családját (2-3 nem luxusigényű gyerekkel, egy klassz feleséggel). Az arany-ezüst árának is helyrejön majd az aránya, 1 uncia arany ~ 12 uncia körüli ezüst lesz, ami majd az ezüst felértékelődésével valósul meg.

(A nemesfémek árát mind lenyomják ma, ez többször ki lett mondva kartellbíróságok előtt, nem én találtam ki.)


Majd meglátjuk, nem akarok butaságot jósolni.

500 uncia ezüsttel tiszteséges öregkorod lehet a következő pénzügyi rendszerben (és inkább itt se írok tévedéseket).

Előzmény: Lex Icon (9575)
Lex Icon Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9576

Szerezz régi 200 forintos érmét, abban is van 6 gramm ezüst

 

A maradék 6g rezet meg feleslegesen tárolod, cipeled. Manapság már nem tudsz szerezni ezüst árfolyam alatt ebből úgy, hogy megérje. Akkor inkább az említett unciás, de fizetéshez jobban jár a kis aranyérmékkel, ahogy W_B írta.

 

Előzmény: Törölt nick (9571)
Lex Icon Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9575

Ha geddon miatt keresel valamit én ezüstérméket vennék (1 uncia ezüst kb egy család szerény egy havi megélhetésével számolj).

 

Nem számoltál el valamit? 1 uncia ezüst nincs 5eFt.

Ráadásul geddon esetén az élelmiszer árak sokszorozódnak.

 

Előzmény: Törölt nick (9570)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9574

Ha még ennél is több pénzt tennél fémmé, távolabb van a Philoror Wien.

Ezt már Rád hagyom, hogy megtaláld.

https://philoro.at/shop/goldbarren/gold-combibar-100-x-1-g-philoro

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9573

Sokféle LBMA-konform termékük is van, mindig van valamelyik (legyen az akár Perth Mint, akár Valcambi, akár más ami jól ismert csak nem tudom mi)

Előzmény: Projectjack (9572)
Projectjack Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9572

a proaurom-os táblánál meg sem nevezik a származási helyet,gyártót,helyette: diverse hersteller....

Előzmény: Törölt nick (9570)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9571

Még egy kiegészítés: nem muszáj 1grammos táblákra optimalizálni. Nagyon nagy érték lesz gdonnál az 1 gramm arany.

És akinek lesz eladnivalója (élelmiszer, kerti szerszám, kenyér, magvak, cipők, játékok), annak lesz megfelelő szípőfogója, amivel le tudja vágni az 1 unciás érmédből a 4 grammot, vagy amiben majd megegyeztek.

(Láttál talán Weimari Köztársaság idejéből 1 unciás érme maradványát: mintha az egér rágta volna le a szélét, sok apró darabot kivágtak belőle és  a végére talán a fele ha megmaradt a tulajnak, az is sokat ért)

Szerezz régi 200 forintos érmét, abban is van 6 gramm ezüst és ezt az eladók is tudni fogják.

Google-en találsz ilyet, ha keresel.

Arany jellemzően nem tranakciós pénz, hanem a pénzügyi vagyon átmentésére való a következő (gedon utáni) pénzügyi rendszerbe.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9570

Ha geddon miatt keresel valamit én ezüstérméket vennék (1 uncia ezüst kb egy család szerény egy havi megélhetésével számolj).

Ausztriában a Münze Österreichnél a Stadtpark mellett csak az ő érméikat adják és nekik nincs aranytábléájuk.

Tőle 2 utcával odébb ott a ProAurum Österreich, ott van aranytábla is (ld. proaurum.at) .

W_B pontosan írta, hogy nem jellemző ezeknek a hamisítása.

15000 euró alatt még anioniman vásárolhatsz, várharóan őszre ez a limit lemegy 10000 euróra.

Előzmény: Projectjack (9568)
W_B Creative Commons License 2017.08.04 0 1 9569

Szia,

 

olvass vissza itt a topicban.

A hamis tömbök vagy az aranynál kisebb sűrűségű fémből vannak (akkor vagy a külső méretek nem stimmelnek, vagy a súly), vagy volfram mag van bennük.

A vékony érméket (dukát, 4 dukát), illetve lapokat (pl. a széttörhető tábla) nem hamisították eddig a volframos módszerrel.

A gyártó nem szolgál ki magánszemélyeket (ezt naox is írta korábban).

 

Boltban vegyél, számlával, új (nem visszavásárolt) tömböt.

 

Plusz gondold végig, hogy mire kell.

Befektetésnek? Arra nem annyira praktikus a széttörhető, mert magas a felára.

Armageddonra?

Arra jó a széttörhető, de még jobb pár apró érme; dukát, florin, corona utánveret.

Előzmény: Projectjack (9567)
Projectjack Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9568
Előzmény: Projectjack (9567)
Projectjack Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9567

Aranytáblát hamisítják?(persze,mindent hamisítanak,vagy próbálnak,de...)

A speciális eljárása miatt csak nem annyira jellemző..

Kössem össze egy kirándulással egyenesen Svájcba,és ott vegyem meg,egyenesen a gyártónál?

 

Ahogy láttam,a Valcambi-s táblát nem lehet kivenni,szét kell szakítani a csomagolást,ami nem éppen szerencsés a "likviditása szempontjából"(tekintettel arra,hogy több helyen kivetik,hogy ne sérüljön a csomagja sem)

 

A német verzióban ki lehet venni,az jobban tetszik.

 

Szóval hová menjek gyerekek?

Kell az a csoki nekem.

 

Projectjack Creative Commons License 2017.08.03 0 0 9566

Sziasztok!

 

Aranytáblát szeretnék venni,de nem Magyarországon,túlságosan bizalmatlan vagyok.

Viszont a Valcambi honlapján nem láttam,hogy privát ügyfeleknek is szállítanának,tudniillik nem szeretnék ezért Svájcba kiutazni.

 

Láttam még az ESG-t is,Németországban azonnal átvehető,Stuttgarton túl lévő telephelyen.

 

Magyarokban nem bízom,nem szeretnék egy Kínából szállított táblát venni,ami le van festve,megbontani meg nem akarom.

 

Mit javasoltok? Hol tudnék Magyarországon KÍVÜL venni aranytáblát,megbízható cégtől. Ausztriában is forgalmaz az ESG,de erről mi a véleményetek,alles zusammen az egészről?

 

Lex Icon Creative Commons License 2017.08.01 0 0 9565

Nagy a csönd, pedig helyzet van.

Lyuk van a padlóban, hogy az USD-nek legyen hely. ;)

Forintban most jó ára van az aranynak (10460/g).

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 0 9564

CG-nál nagyon korrektek voltak, mert nem volt készleten 250-es, pedig a honlapon hirdették, DE adtak helyette 5 db 50-est a 250-es árában. Respect.

pauper Creative Commons License 2017.06.27 0 0 9563

Hogy privátbanki fogadtatás vagy egy üvegablakon keresztül kib*sszák neked az aranyat.Erre példának okáért. :)

W_B Creative Commons License 2017.06.27 0 0 9562

Mit szeretnél tudni?

A cím, nyitvatartás, és az árak fenn vannak a neten.

A terméklista is.

 

Előzmény: pauper (9561)
pauper Creative Commons License 2017.06.27 0 0 9561

Üdv.

 

Vásárolt már esetleg valaki a Münze Östrerreichtől közvetlenül,Bécsben? Mi a véleménye?

katicagyerek Creative Commons License 2017.06.24 0 0 9560

Hogy működik a papír alapú arany befektetés? Hogyan lehet ellenőrizni a fedezetét? Van erre valami felügyelő szerv, ha egy cég ilyen szolgáltatást kínál (az MNB ugyebár nem). Kell engedély az arannyal való kereskedéshez, különösen, ha befektetési szolgáltatást kínál a cég?

Hekagros Creative Commons License 2017.06.20 0 0 9559

Ez engem is érdekelne.

 

Esetleg van valami működő fórum még a károsultaknak?

 

 

 

Előzmény: tusinger (9558)
tusinger Creative Commons License 2017.06.01 0 0 9558

Tisztelt Safety Gold károsultak!

 

Van valakinek valami értékelhető információja egyrészt a nyomozás, illetve eljárás helyzetéről, másrészt Sipos gengszterről?

Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.05.05 0 0 9557
Előzmény: Törölt nick (9556)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.04 0 0 9556

Egy cinikus vélemény, ami a mai világunkban megy: adósságot használunk pénzként és ennek eredménye.

 

http://deviantinvestor.com/8806/debt-is-financial-life-nonsense/

 

Lex Icon Creative Commons License 2017.05.03 0 1 9555

Kínában mindent hamisítanak, még az aranyérméket is. Aliexpressen talán 12 dollárért kapható 5-6 darab 1 unciás "arany" krügerrand érme természetesen nem aranyból készítve.

 

Ezek inkább a reklámajándék kategória. A "rendesebb" kínaiak COPY felirattal nyomják, de van anélkül is. Nekem is van pár darab copy nélküli, de átverni csak a nagyon bénákat lehet(ne) vele, mert vastagabb az eredetinél, mégis jóval könnyebb 1 unciánál, mivel sárgarézből van. Aranyműves rokonomnak az is feltűnt, hogy az éle nincs aranyozva.

Szóval az "igazi" hamisítványokat (volfrám betéttel) nem az Alin fogod megkapni.

Előzmény: Törölt nick (9554)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.03 0 0 9554

" Drágábbak mint.... micsoda..?"

 

Gondolom fajlagos drágábbságot értett (ugyanazt a súlyt érmében megvenni többe kerül 1-2%-kal, mint tömbben).

 

"Filharmonikusokat szvsz a Münze Östereich bocsátja ki"

 

Igy igaz.

Kínában mindent hamisítanak, még az aranyérméket is. Aliexpressen talán 12 dollárért kapható 5-6 darab 1 unciás "arany" krügerrand érme természetesen nem aranyból készítve. Nem lepne meg, ha valaki már elkezdtem volna a filharmónikusok érmét is utángyártani.

 

fdg123 hozzászólására:

 

"egy összeomlás során minden az értékét veszti."

 

talált, ha a pénzügyi termékek piacát érted alternativának

 

"hogy az arany vásárlóértéken nagyjából állandó értéket képvisel majd az elkövetkező időben is"

 

Ez is így van. A fizetőeszközök értéke az aranyhoz viszonyítandó (aranyból véges sok van, fizetőeszközből igény szerint lehet akármennyi).

Az energiahordozók ára is követte az aranyárat meg  fordítva is igaz ez.

Az uncia arany és 10-12 Brent hordó olaj ára az utóbbi 100 évben eléggé együtt mentek.

Előzmény: W_B (9553)
W_B Creative Commons License 2017.05.03 0 0 9553

"Az aranyérmék, melyekért kibocsátója vállalja szavatosságot, drágábbak, de biztosan nem hamisak."

 

1. Drágábbak mint.... micsoda..?

2. Szavatosság: ha hamisat veszel bármiből, azért nem vállal senki (főleg az eredeti kibocsátója) szavatosságot.

"Ilyesmi az osztrák állam által kibocsátott Bécsi Filharmonikusok érme sorozat, de mindenki ismeri pl., a Napóleon aranyérmét..."

 

A Filharmonikusokat szvsz a Münze Östereich bocsátja ki, de a Napóleon aranyakkal együtt ezeket is hamisítják.

Előzmény: Dummy_Druggist (9551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!