Keresés

Részletes keresés

emendasajt Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1776

Csináltam pár képet néhány fügedugvány jelenlegi állapotáról, de képfeltöltésnél ez jelenik meg.

 (A képet nem sikerült feltölteni a fórumra (hiba: IO).

Már napok óta ezzel válaszol a rendszer. Valaki esetleg valamit ezzel kapcsolatban???

 

emendasajt Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1775

Szia marinmegye!

 

Én is most dugványoztam először szabadföldbe. Az őszi cserepes dugványozás eredménye siralmas. Kb. nekem is 20db volt, de a tavaszt egy sem élte meg. Fokozatossan tönkrement mindegyik, pedig egy része anyukámnál "telelt" egészen más körülmények között mint ami nálam volt.

A most tavaszi dugványaimat mindenmindegy alapon úgy szaporítottam, hogy 2-3szemes vesszőket vágtam és egy hasonló átmérőjű vesszővel mint a fügevessző volt előlukasztottam neki a földet és beleszúrtam. A többit a természetre bíztam. (időnként locsoltam) Hát mondanom sem kell egy két kivételével az összes megeredt. Majd teszek fel képet, hogy azóta mire mentek.

 

Üdv.

Előzmény: marinmegye (1773)
Géisti Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1774

Üdv!

Nálam is volt fiatal dugvány,amit megperzselt az erős napfény.De csak a levelek károsodnak a zöld hajtásrész nem.Szerintem szükségtelen a visszavágás, a növény nálam némi gondolkodási idő után hajtott új leveleket és folytatta a növekedést.

Előzmény: Lakótelepi_kertész (1771)
marinmegye Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1773

szia emendasajt!

Én ugyanigy dugványoztam 20 vesszőt idén ,és szépen meg is eredtek de nálunk a sok eső (zala megye) és az agyagos talaj miatt anyira megszivta magát a föld vizzel hogy az elmult hétvégén nézve 2/3 elrohadt valószinű a gyökézonában, a friss levelek sárgán összefonyadtak. Nálad mi a helyzet a dugványokkal?

Idén csináltam először és hülye voltam mert a sik, lefolyástalan kiskertünkbe raktam ahol majd öntözni tudom. Hát ugy néz ki ez lett a veszte.

Előzmény: emendasajt (1756)
homerx Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1772
Szia lk,
Koszonom a valaszod. A fuge tenyleg bent volt a lakasban, viszont mar otz is megjelent rajta ez a fajta szaradas(?). Ekkor tettem ki az erkelyre, de rosszabb lett. Odabent nagyon keves fenyt kapott.
Előzmény: Lakótelepi_kertész (1771)
Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1771

Szia Homerxs!

 

Valószínű eddig bent tartottad a lakásban a fügédet, s miután kitetted a közvetlen napfényre elkezdtek megperzselődni a levelei, ezt csak azzal tudod orvosolni és mielőbb, ha a fás részig visszavágod a növényt és miután ismét erőt vesz magán a növény ismét elkezd hajtani, ezek a levelek már az épp aktuális fény és hőviszonyoknak megfelelően növekednek és szép zöldek lesznek, illesztek be egy vebhelyet, mely a saját blogom is egyben, erről írtam én is... a tél végén lakásba kényszerültem bevinni fügéimet a nagy mínuszok miatt, ott elindították a leveleket, majd ismét miután kivittem őket megperzselődtek, képet nem tettem fel erről, de a levelek megszáradása/megperzselődése és a fakulás/ fehéredés a jele ennek...

 

http://fugek.blogspot.hu/

 

Nézegesd meg a honlapom, talán több információt is találsz, ami számodra szükséges...

 

Jó kertészkedést! - balkonon is :)

Előzmény: homerx (1770)
homerx Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1770

mi baja lehet szegeny fanak? mivel kezeljem? 1-2 levelet mar elhullajtott.

 

Gy.Ibi Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1769

Júliusban szedhető lesz.Remélem.

figtree Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1768

Az alábbi fügebokrot tavaly tavasszal ültettem ki  Budapesten a kiskertembe.  Talajtakarás nélkül vészelte át az első telét és a pár napja készült fotókon is úgy látszik, hogy nem fagyott el, pedig volt nálunk is -6C  (időnként)... Balaton mellől egy jótermésű anyatőről származik, de nem tudom a fajtáját. Tudna valaki segíteni a képek alapján?

        

kiskutyanagykutya Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1767

Sziasztok, ismét köztetek!

 

Az idei téli takarást a szél erősen megtépázta, alig nyújtott védettséget a bokromnak, de KIHAJTOTT, szépen bokrosodik, és már a diónál is nagyobb gyümölcsök vannak rajta.

Lehet, hogy idén lekvár, bor és pálinka is lesz belőle:))))) Készitem is az üvegeket.

Nézegettem a felrakott képeiteket, valahogy be tudtam azonositani az enyémet. Van egy vegyes tál, lila és zöld fügékkel. Na, az enyém ilyen haragoszöld, belül pedig halvány piros.

Ősz óta nem csináltam vele semmit, nem locsoltam, csak betakartam. Hogy a takarást mikor vitte el a szél, azt nem tudom, de megúszta a telet. (Nem úgy a leanderjeim a pincében)

marinmegye Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1766

köszönöm, szép nagy termések. Én a terebess oldalról a'magar fajták' közt probáltam beazonositani az enyémeket. Nekem valószinű a 'keszthelyi mézes ' van.  Annál is valószinűbb mert Keszthely mellől hoztam. Idén fog először teremni , ezért eddig csak a levélzet alapján tudtam azonositani.

Előzmény: ninovarga (1765)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1765

A nagy lapost "lila pogácsa"-ként is emlegetjük. Két ilyen óriásfüge fajtánk van. A másik a "sárga óriás".

 

Itt egy tálcán jelenik meg mindkettő.

 

Előzmény: ninovarga (1763)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1764

A képen látható fiatalember Floo névre hallgat egyébként, a leányzó pedig a nagyobbik unokám.

Előzmény: marinmegye (1762)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1763

A barnát mi "olasz barná"-nak nevezzük, mivel barna színű és Treviso környékéről származik. A nagy lapost pedig "nagy lapos"-nak. Hosszú évek alatt én szelektáltam őket.

Előzmény: marinmegye (1762)
marinmegye Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1762

szépek. jobbkezedhez közel az a törökfüge vagy valami keszthelyi fajta? És milyen fajta az a hatalmas lila legszérül az üvegeknél?

Előzmény: ninovarga (1761)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1761

Fügeszezon hazai kivitelezésben

 

Előzmény: marinmegye (1760)
marinmegye Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1760
ninovarga Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1759

ninovarga Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1758

ninovarga Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1757

Igen, mindkét oldal be leTT ültetve. A "látogatás" a "Nálunk is termő..." topic találkozója szokott lenni. Az idénre is van igény ilyesmire, de folyamatosan elfoglaltak vagyunk. Ezért nehéz számunkra vállalni.

A sajtótermékekben, általában a médiában mindketten szerepelünk. A legfőbb gondunk az, hogyan utasítsuk vissza (lehetőleg udvariasan) a megkereséseket. A bulvár stílusú tudósításoktól borsózik a hátunk, ugyanis.

Előzmény: marinmegye (1754)
emendasajt Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1756

Sziasztok!

 

Gondoltam teszek fel én is képet a nálunk levő mostani helyzetröl. (Veszprém)  Mindegyik füge tavaly őszi gyökeres telepítés.

 

és persze van idei dugvány is.

 

A sár a képeken a ma délutáni felhőszakadás eredménye.

marinmegye Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1755

kicsit sokat kérdezek :) de jo látni hogy a megyében ilyen jo dolgok történnek.

marinmegye Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1754

ninovarga:  

A fügeültetvényetek Tormaföldén milyen megfontolásból került a keleti - délkeleti lejtőre? Tavaly ottjártamkor láttam hogy átelenben a nyugati rész is ki van pucolva. Esetleg oda is füge lesz?

Idén tartatok ott nyilvános látogatást vagy valami hasonlót? a kiwi ültetvényhez a közelben is van valami közöd?

Youtube videot láttam a kiwi ültetvényről,és ha lenne idén is valami bemutató/találkozó/eszmecsere akkor szivesen elmennék.

Ja és a Zalai Hirlap cikkében is te szerepelsz amugy? Vagy Floo2 innen a forumról? 

Előzmény: ninovarga (1750)
oiuz Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1753

PÁLINKA!!!!!!! PÁLINKA!!!!!!!!!

 

Idéznék egy régi mondást:

"amiből lehet lekvárt főzni abból lehet pálinkát is...."

 

Amúgy a bokrom egészen szépen áttelet (kop, kop, kop) levelesedik, duzzadnak rajta a termések (olyan körömnyi nagyságúak már), így bízom benne, hogy az idén eszünk is róla....

 

Előzmény: ninovarga (1752)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1752

Egész szezonban majszoljuk rokonostul, ismerősöstül, lekvárt, kompótot meg pálinkát készítünk belőle. Aztán csak elkopik valahogy. :)))

Előzmény: TINTUS (1751)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1751

mit csináltok ennyi fügével?

Előzmény: ninovarga (1749)
ninovarga Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1750

ninovarga Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1749

Fel kell rá mászni, mint a cseresznyefára.

 

Előzmény: TINTUS (1747)
Géisti Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1748

Üdv!

Erről a celestéről hol lehet találni plussz infót pl: milyen a termése ,mekkora,mikor érleli?

Netán lenne-e beszerzési lehetőség is?

Előzmény: Xenil (1745)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1747

Hogyan tudod leszedni  (első képed) erről a nagy fáról a termést a felső részről?

Előzmény: ninovarga (1746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!