Keresés

Részletes keresés

Ati88 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 1197
Előzmény: apocza104 (1196)
apocza104 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 1196

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem! A levelezőmben melyet hosszú ideje így használok, néhány napja többszörös hibajelzésekjelennek meg mindkét email címemhez.

Láthatóan a levél küldéssel van hiba már az sem működik. A bejövő levelekhez IMAP kiszolgálót használok. Mellékelem a hibajelenség képeit. Közben újra telepítette a Thunderbird-öt, és ugyanez állt

elő. A Gmail levelezőben, és az Outlookban símán megy, de én tovább szeretném használni a Thunderbird-öt. 

QSoft73 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 1195

Sziasztok!

 

Portable Thunderbird-öt használok már tizenpár éve. Be van állítva vagy 20 emailcím 70 körüli levélszűrővel. Sok-sok backup mappával és fájlokkal, mivel azt vettem észre ha a mappa mérete elkezdi verdesni a GB-os méretet, vagy a levelek száma a 10000-et, akkor iszonyatosan belassul a rendszer, ezért általában ha valamelyik mappa elkezdett ezen határértékek közelébe érni, akkor "archiváltam" a régi emailokat, és tömörítek.

 

Szépen működött minden 23 nyaráig, mikor egy figyelmetlen frissítés következtében a jobb alsó sarokból eltűnt a mappában lévő olvasatlan/összes levél kijelzése. Illetve már nem találom azt a faszerkezetű nézetet sem, amiben mutatta, hogy melyik fájl mekkora méretű, és mennyi levél van benne. Próbáltam frissítgetni, de naprakész vagyok, a régebbit meg nem merem rátelepíteni.

 

Valaki tudja esetleg hol találom ezt, vagy hol tudom újból megjeleníteni? Mert a logikát követve a "nézet" menűben szinte mindent kipróbáltam és nem akart visszajönni az infó.

 

Meg ami még zavaró szintén a frissítés óta, hogy az automatikus "Támacsoportosítást" nem bírom kikapcsolni véglegesen, időről időre valamiért visszakapcsolódik, és olyan emailokat csoportosít össze, amiknek közük nincs egymáshoz, ezzel jól megkavarva az üzenetlistát. Ennek megelőzésére valami megoldást tudtok?

 

Üdv: LaLee

bezz Creative Commons License 2023.10.24 0 0 1194

Sziasztok!

Valami gond van mostanában a programmal és nem tudom mi. Éerdekes dolgok vannak a legutóbbi frissítés óta.
Pl duplán vannak meg a beérkezett üzenetek. A fő mappában is, meg az almappában is. Ez eddig nem így volt. A fő mappa üresen állt.
Eleve indításkor rohadt lassan jönnek meg a legújabb üzenetek. Van, hogy időtúllépést ír ki, aztán ha a letöltésre kattintok, kisvártatva megjönnek. 
Ha üzenetet küldök, néha simán és renben megy a dolog, de aztán egyszer csak, nem akaródzik neki az elküldött mappába átmásolni., csak a helyi mappás elküldöttbe lehet berakni.
Aztán: nem tudok tértivevényes üzenetet küldeni. Az ellenoldalon nem jelenik meg a tértivevény kérés. Valamint úgy látom az olvasottság ellenőrzés sem működik.
Azért furcsa, mert szerver oldalon nem hiszem, hogy gond van, hiszen a telefonra és a tabletre, rendeben és gyorsan mennek a levél letöltések, valamiért a gépen szarakodik.
van erre ötlet?

 

fitbee Creative Commons License 2023.10.05 0 0 1193

Szia m54-b!

Köszönöm a válaszodat.
A javasolt beállítási helyet már többször bejártam, csak éppen azt hittem, hogy a itt ennél a beállításnál már a még el sem olvasott levél normál betűtípussal (olvasottként) fog megjelenni.
Most átállítottam arra, amit javasoltál, és kiderült, hogy a beérkező levél tárgyát letöltéskor még tényleg vastagbetűsen jeleníti meg, de kinyitás és visszacsukás a tárgy betűtípusa már a megcélzott normál betűs (olvasott) lesz. Kösz, hogy segítettél.

Előzmény: m54-b (1192)
m54-b Creative Commons License 2023.10.04 0 0 1192

Eszközök --> Beállítások alatt van egy ilyen:

 


 

Esetleg ott van valami?

Előzmény: fitbee (1191)
fitbee Creative Commons License 2023.10.04 0 0 1191

Sziasztok!

Nekem is a levelekre kattintás után van problémám, mert egy olvasatlan levélre kattintva rendesen kinyílik, elolvasás után a levelet bezárva viszont a bejövő menüben vastagbetűs marad a levél címe, nem lesz normál betűs olvasott jelölésű.
Hol lehet ezt beállítani. A Thunderbird 115.3.1 (32 bites) legfrissebb, naprakész állapotú.

Előzmény: HBTK (1180)
kalfer Creative Commons License 2023.10.02 0 0 1190

Köszi, megoldva

Előzmény: m54-b (1189)
m54-b Creative Commons License 2023.10.01 0 0 1189
Előzmény: kalfer (1188)
kalfer Creative Commons License 2023.10.01 0 0 1188

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Számítógépet kellett cserélnem és az új gépre feltettem a Thundebird levelező programot, (mert a webmail nem a szívem csücske) de szeretném magyarra fordítani. Meg lehet még és hogyan_mivel utólag, vagy létezik tisztán magyar nyelvű is.

 

Köszönöm a segítséget

Remetelét Creative Commons License 2023.09.26 0 0 1187

Sok oka lehet, de talán ez segít: https://support.mozilla.org/hu/kb/thunderbird-es-gmail

Előzmény: ATim (1186)
ATim Creative Commons License 2023.06.07 0 0 1186

Sziasztok!

 

Teljesen analfabéta vagyok ilyen területen , de látom hogy Ti tudtok egymásnak segíteni !:)

Egy cégnél dolgozom , és pár napja a céges emailről (Thunderbird) nem tudunk gmail-es fiókra emailt küldeni .

Ha esetleg valaki tudna ebben konyhanyelven segíteni nekem, nagyon megköszönném !

Üdv.: Timi

vfp Creative Commons License 2023.05.25 0 0 1185

Köszönöm!

 

Ma délután megnéztem, volt Execre hivatkozás (különböző verziókra), mindet kitöröltem és azóta már működik rendesen.

Előzmény: m54-b (1183)
m54-b Creative Commons License 2023.05.24 0 0 1184

Illetve az alatta levő. IS.

Előzmény: m54-b (1183)
m54-b Creative Commons License 2023.05.24 0 0 1183

Előzmény: vfp (1182)
vfp Creative Commons License 2023.05.24 0 0 1182

Sziasztok!

 

Win10, Thunderbird 102.xxx 

A csatólt excel fájlokrat nem hajlandó csak lementeni, megnyitni nem.

Más csatolmányokkal működik rendesen.

 

Mi lehet a megoldás?

axemiskolc Creative Commons License 2023.05.16 0 0 1181

Szia! Nálam ugyanez a helyzet!

Sikerült megoldanod?

Előzmény: HBTK (1180)
HBTK Creative Commons License 2023.03.14 0 0 1180

Üdv mindenkinek! Előre is köszönöm a segítséget. Évek óta használom a Thunderbird-öt, pár napja viszont a beérkező levelekben lévő linkekre hiába kattintok rá, nem történik semmi. Jobb egér, megnyitás honlapon - semmi. Próbáltam újra indítani a gépet - semmi. Próbáltam frissíteni a Thunderbird-öt - semmi. Mi lehet a baj? Mit kellene tennem? Köszönettel: HBTK

kisbetu Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1179

Mindig meg kell állapítsa, milyen hasznos dolog is a fórum!

Amint feltetted a kérdésed, máris meglett a megoldás :)

Előzmény: Remetelét (1178)
Remetelét Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1178

Bocsánat! Előbb kellett volna gondolkodnom. A Formázás eszköztár csak a fiókbeállítások szerkesztésénél html módban jelenik meg.

Előzmény: Remetelét (1177)
Remetelét Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1177

Közben rájöttem, hogy a levélírás Nézet menüjében az Eszköztárakból nálam hiányzik a Formázás lehetőség. Hol lehet beállítani?

 

 

Előzmény: Remetelét (1176)
Remetelét Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1176

A legutóbbi frissítés után eltűntek a levélíráskor a közvetlen beillesztés lehetőségei (fájlok, képek, URL). Nálatok is így van?

Hunyaboy_1999 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 1175

Sziasztok!

 

Thunderbird levelezőmben a shift+del kombinációval szerettem volna törölni egy levelet, de valahogy kijelölte az összes beérkezőt és mindent kitörölt. A beérkezett mappa üres lett, de az Inbox kiterjesztés nélküli fájl az még kb. 6GB méretű, tehát fizikálisan még ott lehetnek a levelek. A Mappa, tömörítést is akar csinálni, gondolom akkor törölné véglegesen. A kérdésem, hogy vissza lehetne még állítani a bejövő leveleket a programból? A szerveren már nem elérhetőek.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

tsilver2 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 1174

a legújabb TB-t használom és bizonyos szavaknál, felülbírál, nagybetűs lesz az első betű és szünetet rak, pl. ezt szeretném beírni volt, helyette erre javítja V olt, ki van kapcsolva a helyesírás ellenőrzés

nuclear lobby Creative Commons License 2022.10.27 0 0 1173

Tudja valaki, hogy a beérkező levelek között egyes sorok miért vannak aláhúzott betűvel írva?

Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1172

Még néhány utolsó teszt után a teendők ha nem akarunk vagy nem tudunk OAuth2-őt beállítani:

 

- A google accountunkba belépve állítsuk be a kétlépcsős bejelentkezést!

- Kérjünk alkalmazási jelszót "mail"-hoz és nálam "windows"-hoz! (ez 16 kisbetű))

- Az alkalmazási jelszót adjuk meg a levelezőnkben (vagy a routerünkben!), és működni fog!

 

Előzmény: Desert Rat (1171)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1171

(elnézést, hogy nem Thunderbird, de talán használható általános info)

 

Nem csak a POP3 elérés aggasztott, hanem az SMTP is, ugyanis több olyan eszközöm van amik  emailban logolnak - routerek, kamerák, a számítógépek pedig a mailsend.exe elég közismert programmal küldenek logokat. Ezekben firmware csere nélkül nem lehet átállítani a hitelesítési módot  OAuth2-re, sok ilyennek más szupportja sincs,  és kérdéses volt hogy a gmail módosítás után ezek fognak-e tovább működni. 

 

Jó hír, hogy működnek, igaz hogy olyan küldő accountokkal amiket az előzőleg leírtak szerint kétlépcsős azonosításra állítottam be. Ezeknél is alkalmazás-jelszót használok, aminek nem tudom van-e jelentősége ebből a szempontból.

Az imént teszteltem a mailsend.exe programmal, ami azokat a mailokat nem küldte el amik kétlépcsős azonosítás nélküliek, de a többit igen.  Az egyik logból az is látszik, hogy nem a jelzett május 30-al állt át a google, mert június 6-án még szépen működött minden a régi rendben.

 

Egy távoli routerem is szépen küldözgeti a logjait gmail accounttal, talán éppen ezek a hálózati  eszközök voltak az okai  hogy a google hagyott egy kiskaput a beígért szigorúság mellett. Annyira azonban sikerült megijeszteniük, hogy a biztonság kedvéért telepítettem egy saját email szervert amin a saját szabályaim vannak.

Előzmény: Desert Rat (1170)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1170

Egy saját tapasztalat ezzel:

 

kb 20-30 gmail fiókom van, ősrégi TheBat-ot (4.2) használok, nincs benne OAuth2 hitelesítés és nem is akarom a levelezőt lecserélni. Nekem a POP3  eléggé lényeges a levelek archiválása miatt, a jelenlegi állapotban az accountjaim egy része működik így, a többi nem működik.

Azok az accountok működnek POP3-al amiknél beállítottam a kétlépcsős azonosítást és megadtam telefonszámot hozzá. 

 

Lehet hogy ennyi elég is (ki kell próbálni), de én még backup kódokat is generáltam arra az esetre ha elhagynám a telefont.  A bejelentkezéshez alkalmazás-jelszót (16 betű) is generáltam arra a célra hogy a levelezőben azt használjam jelszóként - ezzel levelezni lehet, de a fiókba belépni nem.  Szépen működik az ősrégi  levelezővel, POP3 és IMAP módban is. Azoknál az accountoknál amiken nincs kétlépcsős azonosítás, nem működik, hanem authorisation error üzenet jön.   Korlátozva van egy telefonszámhoz köthető accountok száma, a pontos számnak nem néztem utána de minimum 7 amit most látok -  van több számom, majd azokhoz kötöm a maradékot.

 

Korábban a google account weblapos setupjában engedélyezni kellett a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését, régebben ezt be is állítottam, de most ez a kapcsoló eltűnt. Nem tudom van-e jelentősége hogy ezt régebben beállítottam, egy új accounttal lehetne ezt tesztelni, hogy azzal is működik-e, nopersze a kétlépcsős azonosítás beállítása után és a POP engedélyezésével.

Nem hiszem hogy lényeges elem lenne, de minden accountomhoz van beállítva helyreállítási email cím és helyreállítási telefonszám - tudtommal itt akárhány accounthoz megadható ugyanaz a szám.

 

Előzmény: szandi72 (1167)
jatekabc Creative Commons License 2022.06.10 0 0 1169

Sziasztok!

 

segítséget szeretnék kérni Thunderbird-del kapcsolatban. A leveleket nem a C meghajtón, hanem a D-n tárolom egy saját mappában. Három gond van ami valószínűleg csak egy, de én nem jöttem rá a megoldásra.

 

1, az egyik kezelt postafiók SMTP kiszolgálójának megváltozott a neve/felhasználóneve. Hiába állítom át, következő indításkor ismét a régivel indul a program

 

2, a gmail kétlépcsős azonosításnál beixelem, hogy nem kell újra kérnie ezen a gépen, ennek ellenére szintén minden indításkor újrakéri.

 

3, a gmail-os fióknál levélküldéskor az alábbi hibát irja:

"Az üzenet el lett küldve, de a másolata hálózati vagy fájlelérési hiba miatt nem lett elhelyezve az elküldött üzenetek mappájába (Elküldött levelek).
Újrapróbálkozhat, vagy mentheti helyben az üzenetet itt: Helyi mappák/Elküldött levelek-xxxxxxx@gmail.com."

 

Úgy sejtem mindháromnál a config file helyével van probléma (bekavar, hogy a D-n van a cucc), de nem jöttem rá, hogy mit és hogyan kellene átállítani.

 

köszönöm a segítséget.

 

Pc-doki Creative Commons License 2022.06.09 0 0 1168

Szia!

 

Megoldás:

Eszközök->Postafiók beállításai->Hitelesítési módszer: OAuth2

Pop3, illetve IMAP esetén is, valamint a küldéshez az SMTP beállításnál is ezt kell alkalmazni.

Előzmény: szandi72 (1167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!