Keresés

Részletes keresés

ifazekas79 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 876

Sziasztok!

 

A következő problémára kellene nekem egy megoldás, mert eddig nem találtam:

 

A TB automatikus karakterkódolás-felismerés funkciója nem működik megfelelően egy számítógépen.

Az adott mappában (pl. Beérkezett üzenetek) bizonyos levelek nem a nekik megfelelő karakterkódolással jelennek meg előnézetben, ha rákattintok, de ha egy másik levélre kattintok, majd vissza az előzőre, akkor az már jól jelenik meg. A levelek látszólag megfelelő formátumúak, több feladó leveleinél is előfordul a hiba, de a hiba nem a feladótól függ, mert ugyanazoknak a feladóknak vannak elsőre jól megjelenő üzeneteik is.

 

A beállításokat átnéztem, látszólag rendben van minden az EszközökBeállításokMegjelenésFormázásSpeciális alatt és a mappa tulajdonságainál is.

Most épp ISO-8859-2-es kódolás van beállítva alapértelmezettnek, így első sorban az UTF-8-as üzenetekkel van problémája. De nem mindegyikkel, elég véletlenszerűnek tűnik a jelenség. Ha a mappa tulajdonságainál átállítom az alapértelmezett kódolást UTF-8-ra és bejelölöm, hogy a mappa alapértelmezését használja az összes benne lévő üzenetre, akkor persze az UTF-8-as üzenetek jól jelennek meg, de az ISO-8859-2-es kódolásúak rosszul.

Az automatikus karakterfelismerést is próbáltam állítani, mert alapból ki volt kapcsolva, de nem vezetett eredményre.

 

Az a furcsa, hogy az üzenetről el- és visszakattintással a probléma megoldódik, de mivel igen nagy számban fordul elő, rendkívül zavaró. 

 

 

tordaitibi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 875

Hűű, ha főbelőnek se jöttem volna rá, hogy a tömörítés ezt takarja!

Élni fogok vele ezután.

 

Köszönöm a többi válszodat is.

Előzmény: Ati88 (872)
Ati88 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 874

"

2.A címjegyzéket nehézkesen, de lehet exportálni, a beállításokat, leveleket NEM.

Tudom a kézi módját a levelek áthelyezésének, de csak Thunderbird kliens fogadja így el, valamint a beállításokat így sem lehet."

 

Másik gépen futó Thunderbird alá minden levél, cím, beállítás simán átvihető.

Egyszerűen a Profiles mappában található, véletlenszerű karakterekből álló nevű mappát kell egy az egyben áttenni. Ha már van ott egy ilyen, és annak a tartalma kell, akkor a Thunderbird profilkezelőjével létre kell hozni egy másik profilt, és az alá bemásolni az 2importálandó" mappát.

Előzmény: tordaitibi (871)
Ati88 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 873

"

"3.több fiókos beállításnál makacsul ragaszkodik a legelőször létrehozott SMTP kiszolgálóhoz,

és így marha hülyén néz ki, amikor a céges levelezésemen a magán címem vigyorog, mint feladó."

 

Minimális odafigyeléssel ez is elkerülhető. Egyrészt figyelni kell, hogy melyik SMTP fiókot ajánlja fel küldéskor. Ezt átállíthatod. Azt az SMTP fiókot fogja felajánlani alapban íráskor, amelyik fiókban álltál. Ha minden levelet egy helyre kértél (globális gyűjtő vagy mi a szösz), akkor van nehezebb dolgod. Akkor mindenképpen választani kell küldés előtt.

Előzmény: tordaitibi (871)
Ati88 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 872

"

1: több hónap használat után 2-3 gigára hízik a profile/mail/saját fiók/inbox file.

A gond az, hogy bár a leveleket törlöm, a program NEM törli az inbox fájlból.

Ez nem tom, miért van, de kézzel kell elintézni, különben 1 év alatt 20-30 giga lenne."

 

Erre van a mappa tömörítése. Ekkor törli ki fizikailag a fájlból azokat a leveleket, amiket töröltél.  Ez automatizálható.

Előzmény: tordaitibi (871)
tordaitibi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 871

Sziasztok.

Évek óta használok Mozilla Thunderbird portable klienst.

Nem rossz,  de. 

Összegyűjtöttem a problémákat, talán tudtok segíteni.

1: több hónap használat után 2-3 gigára hízik a profile/mail/saját fiók/inbox file.

A gond az, hogy bár a leveleket törlöm, a program NEM törli az inbox fájlból.

Ez nem tom, miért van, de kézzel kell elintézni, különben 1 év alatt 20-30 giga lenne.

2.A címjegyzéket nehézkesen, de lehet exportálni, a beállításokat, leveleket NEM.

Tudom a kézi módját a levelek áthelyezésének, de csak Thunderbird kliens fogadja így el, valamint a beállításokat így sem lehet.

3.több fiókos beállításnál makacsul ragaszkodik a legelőször létrehozott SMTP kiszolgálóhoz,

és így marha hülyén néz ki, amikor a céges levelezésemen a magán címem vigyorog, mint feladó.

4. címjegyzék importálásakor nem az alapértelmezettbe teszi a címeket, hanem létrehoz egy másik címlistát, ami nem alapértelmezett, azzá sem lehet tenni, így minden egyes cím kibogarászása sok kattintást jelent.

 

Ötleteket szívesen várok, köszi előre is.

 

James 42 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 870

Ezekkel (IMAP és T-online fiók) speciel nincs tapasztalatom, de talán majd jön valaki, aki tud segíteni.

Amúgy amin Te meglepődtél, azon én is.

Előzmény: settes (869)
settes Creative Commons License 2014.03.13 0 0 869

Ma tudtam megnézni, mi is lett beállítva.

IMAP levelező kiszolgáló.

T-online fiók.

Onnan húzom le közvetlenül a thunderbirdre, 3 gépen.

Ami még érdekes, hogy az egyik gépen a levelezőben létre lettek hozva feladókként mappák. Az üzenetszűrő ezeket többnyire rendesen le is kezeli. Amin viszont meglepődtem, hogy a t-onlines mail serveren is létrehozta ugyan azokat a mappákat.

Esetleg ez is bekavarhat.

Csak nem tudom, melyik checkbokszból kellene kivennem a pipát.

 

 

 

James 42 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 868

Azt nem írtad, hogy milyen mail szerver, illetve milyen protokollt használtok (POP3, IMAP). Mindenesetre nálunk (POP3-mal) ez úgy működik, hogy ha be is van állítva, hogy hagyja meg a program a levelet a szerveren, de letöltés után átnevezi őket, és így a továbbiakban már nem csak ugyanazon a gépen nem tölti le még egyszer, de a többin sem. Ezen nálunk úgy lehet segíteni, hogy több fiókot hozunk létre, és láncban átirányítjuk egyiket a másikra, és minden kliens másikat tölt le. A másik megoldás, hogy kézzel kell visszanevezgetni a leveleket az eredeti fájlnévre.

Előzmény: setteske (866)
setteske Creative Commons License 2014.03.12 0 0 867

Igen. Bocsánat. Win xp fut (Még) minden szóban forgó gépen.

setteske Creative Commons License 2014.03.12 0 0 866

Mélyen Tisztelt kollégák. A segítségeteket kérném.

 

A munkahelyemen 3 db gépen fut Thunderbird levelező.

 

Ugyan az a t-onlines fiókkal.

Viszont naponta többször is, nem érkezik meg minden levél egyes gépekre.

Változó email címekről van szó.

Hol erre, hol arra. Ez változó. A mail szerveren viszont megtalálható.

A leveleket ne törölje a kiszolgálóról. Mindenhol ez van beállítva.

Ezt hogyan tudnám orvosolni?

 

A másik kérdésem az, hogy van- e lehetőség arra, hogy a kliens gépek szinkronizálják az elküldött leveleket is.

 

Segítségeteket köszönöm

 

Üdv sutor.

telescoper Creative Commons License 2014.02.04 0 0 865

Csak azt tudnám, hogy hogyan kapcsoltam be?

 

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Ati88 (864)
Ati88 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 864

Nézet - Fejlécek - Mind lett bekapcsolva.

Nézet - Fejlécek - Normál kikapcsolja.

Előzmény: telescoper (862)
abrati Creative Commons License 2014.02.04 0 0 863

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket! Több gépen használunknéhány g mailes címet thunderbirddel. Sajnos 01.30.-án történt valami,amióta nem szinkronizál. A leveleket elküldi ugyan,de nem frissíti és nem és látjuk a beérkezetteket. Mi lehet a gond szerintetek?

 

Köszi,abrati

telescoper Creative Commons License 2014.02.03 0 0 862

Sziasztok!

 

Én is a Thunderbird levelezőt használom, eddig mindent be tudtam állítani, de most megakadtam. A minap megjelent a mailek fölött a képen látható infó, de nem szeretném látni. Nem találom sehol, hogy miként "sikerült" ezt előcsalnom, és természetesen azt sem, hogy hogyan tudnék megszabadulni tőle.

Ha a beérkező mappákban vagyok, a kiválasztott levél szövege felett jelenik meg ez:

 

 

Meg tudná valaki mondani, hogy miként tudom eltüntetni?

 

előre is köszönöm a segítséget!

James 42 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 861

Aha. Tehát a létező megoldások nem jók. Akkor keresd csak tovább az egyszerűbbeket! Mindenesetre ha találsz ilyet, akkor megoszthatod itt is.

Előzmény: szokolof (860)
szokolof Creative Commons License 2014.01.30 0 0 860

A másolással kapcsolatban ezt a módszert ismerem, de ennél egyszerűbbet keresnék, ha van.

 

A második esetben; már sajnos nem ajánlja fel a rendszer, hogy a "helyi mappát" akarom-e használni.

 

POP3 fiók konfigurálása esetén a "Kiszolgáló beállításainál" található SPECIÁLIS gombra kattintva megnyílik ugyan egy lehetőség, ahol a bejövő leveleknek meg lehet jelölni a "Helyi mappát". Ezzel csak az a baj, hogy az egyénileg kunfigurált email fiók, így is megmarad mellette.

 

Pedig nekem az lenne a lényeg, hogy a "helyi mappába" legyen minden postafiókból érkező levél ömlesztve. A postafiókok egyenként ne legyenek feltüntetve, mert csak a helyet foglalják.

Előzmény: James 42 (859)
James 42 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 859

Én ugyan nem vagyok otthon az újabb verziókban, de megírom azt, amit tudok, illetve tudni vélek:

 

Az első elég egyszerű. Elindítod a postafiók beállításait, és ott a Kiszolgáló beállításai alatt megnézed, hogy melyik a levelezési mappa, és annak a tartalmát kell átmásolni a másik gépre, és ott ugyanilyen módon beállítani azt a helyet, ahová bemásoltad.

 

A második kérdésre meg azt tudom mondani, hogy tudomásom szerint a program telepítésekor kell megmondani, hogy akarjuk-e a Globális mappák használatát, vagy nem. Ha ezt bekapcsolva hagyjuk, akkor gyűjti egy helyre az összes postafiók leveleit.

Előzmény: szokolof (858)
szokolof Creative Commons License 2014.01.29 0 0 858

Üdv!

Hogyan tudom a Thunderbirden tárolt leveleket átmásolni egy másik gép Thunderbirdes email kliensébe?

 

Másik kérdésem; hogyan tudom úgy konfigurálni a Thunderbirdet, hogy a fogadandó 3 db email címek levelei ne egyenként jelenjenek meg, hanem mind a "Helyi mappák"-ban (ömlesztve).

Ez még a 3.0-ás programban működött, de a jelenlegi 24.2 verziónál nem találom ezt az opciót.

questoree Creative Commons License 2013.12.13 0 0 857

Sziasztok!

 

Thunderbird levelet próbálok mailto: paranccsal meghívni, és valamiért nem veszi figyelembe, az In-reply-To paraméteremet.

A parancs amit kiadok a böngészőben:

mailto:P@amigo.com?In-Reply-To=8010504@lelkizo.com&Subject=Thunderbird threading

 

minden mást megcsinál, de egyszerűen átugorja a válaszcímet minden thunderbird ezt csinálja v17 és a v24 is, valakinek van ötlete miért?

James 42 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 856

Hümm...  852-es hozzászólás?

Előzmény: hufeur (855)
hufeur Creative Commons License 2013.12.09 0 0 855

Sziasztok ! Szeretnék egy kis segítséget kérni . A Thunderbird levelező beállításai között véletlenül azt állítottam be, hogy a 15 napnál régebbi leveket véglegesen törölje. Így eltűnt az összes előzményem. Tud valaki esetleg valami módszert amivel visszahozhatók ? Köszönöm.

James 42 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 854

Pedig olyan jól leírtam, hogy még én is meg tudtam volna csinálni.  :-)

De ha Neked elég, ha tegnaptól kezdve lesznek meg a leveleid, akkor nekem is megfelel.

 

Amúgy mivel egyenlőre? (Gy. k.: az n betű nem kéne oda. Van ilyen szó is, de más a jelentése.)

Előzmény: Bogárdi Pista (853)
Bogárdi Pista Creative Commons License 2013.11.27 0 0 853

Köszönöm,de nekem ez kínai... :)

 

 

 

Egyenlőre rendben van, tegnap óta nem felejtett.

Előzmény: James 42 (852)
James 42 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 852

Akkor én először is megnézném, hogy annak a vnet-es fióknak hol van az Inbox-a, és annak mekkora a mérete. Lehet, hogy megvannak a leveleid, csak valamiért nem látod őket. Ezt okozhatja valami szűrő, ahogy az előbb írtam, de az is lehet, hogy valamiért tényleg törölt státusba kerültek. De még az is elképzelhető, hogy csak az adott Inbox-hoz tartozó msf-et kell kitörölni, és a program következő indításakor helyreáll a rend. Ha így nem jön helyre, de az Inbox méretén látszik, hogy benne vannak a levelek, akkor esetleg meg lehet próbálni kézzel leszedni róluk a törölt státust. Ezt úgy lehet megtenni, hogy becsukod a programot, aztán egy szövegszerkesztővel (jó a Jegyzettömb is) megkeresed az "X-Mozilla-Status:" összes előfordulását, és ahol a sor végi utolsó hexadecimális számjegy legalább 8, annál levonsz belőle 8-at. Tehát a sor végi 8-ból 0 lesz, a 9-ből 1, az a-ból 2, a b-ből 3, és így tovább egészen f-ig (ha van olyan egyáltalán, mert én eddig csak 8-at, 9-et és b-t láttam).

Előzmény: Bogárdi Pista (851)
Bogárdi Pista Creative Commons License 2013.11.25 0 0 851

Nem látok olyat ami ezt okozná. Ma is egész nap jöttek a mélek a vnet-es fiókból is és a gmail-es ből is. Az előbb megszakadt a netem kettő percig,és a vnet-es fiók összes mélje eltűnt. a gmail-esek megvannak....

 

 

Előzmény: James 42 (850)
James 42 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 850

Szerintem először is ellenőrizd, hogy nincs-e beállítva egy szűrő a nézetben, például az, hogy csak az olvasatlan leveleket mutassa!

Előzmény: Bogárdi Pista (849)
Bogárdi Pista Creative Commons License 2013.11.25 0 0 849

Sziasztok!

 

 

 

Segítséget kérnék!

 

 

A régebbi üzeneteimet nem látom, csak mindig a frisseket.  Mit kellene tennem?

 

 

 

 

 

 

 

Köszönettel:Pista

Tzbcs Creative Commons License 2013.11.20 0 0 848

Nagyon szépen köszönöm! Ezt az F9-es mgoldást kerestem! Sehol nem találtam a sugóban sem...

Előzmény: Ati88 (846)
Ati88 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 847

Ugyanúgy megjelenik a címjegyzék a válasz és a továbbítás esetén is. Csak a kezdőképernyön, a  beérkezett üzeneteknél nem.

 

Előzmény: Ati88 (846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!