Keresés

Részletes keresés

dorombolok Creative Commons License 25 órája 0 0 8556

Az összeférhetetlenek csapatának nem számít.

Csak az a fontos hogy bele rúghassanak valakibe

Előzmény: nicsella (8554)
nicsella Creative Commons License 1 napja 0 0 8555

En is csak annyit tudok mondani, hogy 5 év FOLYAMATOS ittartozkodàs szükséges az àllampolgàrsàg megkéréséhez. Ezt bizonyitani kell (quittance de loyer - lakbérszàmlàkkal). Azt sem tudom, hogy van-e vizsga - én több mint 30 éve vagyok itt, de még nem kértem fr. àllampolgàrsàgot, csak a gyerekeknek, de ôk itt születtek - vagy csak egy elbeszélgetés, hogy miért akar valaki fr. lenni, hasonlòk. Persze ehhez is szükséges, hogy az ember megértse amit kérdeznek és tudjon vàlaszolni, el tudja mondani gondolatait. 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8550)
nicsella Creative Commons License 1 napja 0 0 8554

Szerintem az ô dolga, hogy miért akar fr. àllampolgàr lenni. Nem tartozik rànk. Feltett egy kérdést, arra vàrt vàlaszt, nem pedig biràskodàst. Vàlaszoltatok amit tudtatok, de fölösleges volt a "körités" hozzà.

Előzmény: MmeErrant (8553)

MmeErrant Creative Commons License 1 napja 0 0 8553

Eléggé szelektív a felfogóképessége! Megsértődni jár ide vagy felfogja amiket írogatunk??? Még egy értelmes választ sem adott eddig.

Kérdésére a válasz a topik nevében van: Franciaországba élő magyarok! Tehát magyar vagyok az is maradok, de itt élek.

Ha a nyugdíjra hajt el kell, hogy keserítsem, csak a ledolgozott (bejelentett) évek után jár. Más érv nem jut eszembe az állampolgárság mellett, de ez sem logikus, mert aki itt dolgozik (bejelentve) mindenki jogosult nyugdíjra.

Azt hiszem többen várjuk a logikus magyarázatát, hogy miért is akar állampolgár lenni, ha nem él itt!

Budai 01 Creative Commons License 1 napja 0 0 8552

" .....mi a szokás, de nálunk magyaroknál az hogy ragaszkodunk szülőföldünkhöz."

Akkor miért akar francia állampolgár lenni ??? Nem túl logikus.

A franciák azt mondanák: "Vous voulez le beurre, et l'argent du beurre" (Szeretné a vajat és annak az árát).

dorombolok Creative Commons License 1 napja 0 0 8551

Kedves Marika!

Fogadj el egy jó tanácsot.

Ne fáraszd magadat velük. Szétrombolták a topicot, mert úgy gondolták csak az övék lehet.

Valahogy próbálj hosszabb munkaszerződést kötni.

aztán az idő meghozza a dolgot ha már ilyen cigány ország állampolgára akarsz lenni.

Marika Lunéville-ből Creative Commons License 1 napja 0 0 8550

Még egy dolog amit nem értek ebben az egészben! Ez az egész történek elég régi. Ha annyira megalázták a családjukat otthon miért nem csomagoltak az első adandó alkalommal?

Nekem kicsit profitálni akarok íze van az egész történetnek.

Nem tudom hogy az Ön milyen nemzetiségű és Önöknél  mi a szokás, de nálunk magyaroknál az hogy ragaszkodunk szülőföldünkhöz.

Előzmény: MmeErrant (8548)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 1 napja 0 0 8549

Nem kérem a segítségét és ha lehet ne írjon rám. Talán a moderátor topikban szívesen veszik ha ott gyakorol.

Előzmény: tessloff (8547)
MmeErrant Creative Commons License 2 napja 0 0 8548

Kedves Marika!

Ön új itt a fórumban, így nem tudja a "besúgás" előzményeit. Ez a fórum remekül működött amíg egy jómunkásember meg nem talált bennünket és elkezdte a trollkodást különböző neveken. A végén már csak magának írogatott mert mindenki eltűnt innen sajnos. Na Ő aki rendszeresen felbukkan és ezt jelezte a modi felé. Tetszik, nem tetszik, mi veteránok örülünk neki, hogy kezd visszaáll a rend.

Mindenkinek meg van a maga keresztje!

A menekült státuszt akkor melegében kellett volna megkérni.

Nekünk van egy '56-os barátunk itt. Soha nem kérte az állampolgárságot (katonaság miatt), remekül meg volt a menekült igazolványával. A rendszerváltás óta nem kaphatja meg ezt az igazolványt, mivel union belül nincs menekült.

Itt senki nem fölényeskedik. Én csak elmondtam a száraz tényeket a magam stílusában.

Még egy dolog amit nem értek ebben az egészben! Ez az egész történek elég régi. Ha annyira megalázták a családjukat otthon miért nem csomagoltak az első adandó alkalommal?

Nekem kicsit profitálni akarok íze van az egész történetnek.

Szép napot!

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8546)
tessloff Creative Commons License 2 napja 0 0 8547

Orulok hogy segithettem kedves Marika ;-)!

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8546)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 2 napja 0 0 8546

1983-ban, miután férjemmel megpróbáltuk illegálisan elhagyni az országot, mert hosszú ideig üldöztek bennünket és nem kaptunk útlevelet sem,

egy besúgó elárult bennünket.

Én 1 évet ültem a Kalocsai női börtönben, a férjem pedig 1,5 évet ült Márianosztrán.

A rendszerváltás után mindketten igazolt politikai foglyok lettünk és pár tízezer forint kártérítéssel ki is fizették a börtönben töltött időnket.

.

2 éves gyermekünk 1 évig állami gondozásba került. Rengeteget szenvedtem gyermekem elvélte  miatt a börtönben.

Lakásunkat visszavette az önkormányzat és mi csak segédmunkásként tudtunk hosszú ideig elhelyezkedni. Engem kirúgtak a főiskoláról mint megbízhatatlant.

Ha valamit nem tudok elviselni az a fölényeskedés és a besúgás. A börtönben is volt belőlük elég.

Ezért megköszönném -tessloff- nevű felhasználónak a jó szándékú hozzám szólását, de arra kérném,

hogy ezt többé ne tegye.

Fórum béli viselkedése, a moderátor topikban való büszkélkedő tevékenysége  olyannyira taszító számomra hogy ilyen személyektől semmilyen segítséget sem akarok elfogadni. a besúgók mindig meg vannak győződve hogy igaz ügyért cselekednek.

Ilyen a besúgás lélektana.

MmeErrant Creative Commons License 2 napja 0 0 8545

Nem nevettem ki senkit, csak mosolyogtam! Ha átgondolja amit írt azonnal észreveszi az ellentmondást!

- nem tartózkodik itt állandóan

- munkaviszonyával nincs tisztában

- a legfontosabb: nyelvtudás hiánya! Tegyük fel, hogy megkaphatja az állampolgárságot. Hogyan vizsgázna le? Igaz nem tudom, hogy kell-e, de a magyar eljárásból kiindulva miért ne?

- hogyan intézné az ügyeit?

- carte vitale?

- lakcíme?

- közüzemi számlái?

- EMPO?

- miért fontos egy unios állampolgárnak a Francia állampolgárság?

- ha nem unios állampolgár (szabad munkaerő áramlás) akkor rossz fórumon van

Remélem nem volta sértő és kioktató!

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8543)
Budai 01 Creative Commons License 2 napja 0 0 8544

Ne sértődjön meg !

Akik Franciaországban élnek hosszú évek óta, esetleg már itt is születtek, átveszik a francia stílust, és nem csinálnak túl nagy problémát a dolgokból. Észre veszik könnyen azoknak a komikus oldalát.

És ami nem túl gyakori máshol, saját maguk hibáival is tisztában vannak.

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8543)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 2 napja 0 0 8543

Elnézést hogy megkérdeztem.

Nem tudtam hogy ki leszek nevetve.

Nem vagyok ehhez hozzá szokva. 62 éves vagyok, nem vagyok gyakorlott hozzászóló.

Előzmény: MmeErrant (8542)
MmeErrant Creative Commons License 2 napja 0 0 8542

:)  Gondoltam azonnal, hogy valami hibádzik. Nyelvtudás hiánya, nem folyamatos munka...   Szerintem Unios tagoknak nem is adnak állampolgárságot, ez az én sejtésem csak. De lehet a Hölgy nem Unios. (A sok hülye feltevésem.) 

Előzmény: Budai 01 (8541)
Budai 01 Creative Commons License 2 napja 0 0 8541

Az túl egyszerű lenne !  :DDD

Előzmény: MmeErrant (8536)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 3 napja 0 0 8540

No meg a franciám is elég gyenge, mert csak annyit tudok amit a betegekkel kell beszélni.

És egy egy kicsit angolul. Fél évente váltjuk egymást egy régi barátnőmmel. Fél év Franciaországban fél év otthon. Nagyon kimerítő munka.

Marika Lunéville-ből Creative Commons License 3 napja 0 0 8539

Ez a megoldás nekem is eszembe jutott, de azt hittem van valami speciális tanács amire oda kell figyelnem. Még egyszer köszönön.

Előzmény: tessloff (8537)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 3 napja 0 0 8538

Majd bemegyek. Betegátlóként dolgozom. Súlyos fekvőbetegeket ápolok.

Még az sem biztos hogy mennyi ideje vagyok bejelentve.

azért köszönöm.

tessloff Creative Commons License 3 napja 0 0 8537

Be lehet, söt alap esetben legalabb 5 ev folyamatos ittartozkdast kell igazolnod, legalabbis ezt irjak a service-public.fr oldalon.

http://m.vosdroits.service-public.fr/particuliers/F2213.xhtml

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8535)
MmeErrant Creative Commons License 3 napja 0 0 8536

A prefecture-n kell megkérdezni. :)

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8535)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 3 napja 0 0 8535

vagy 7 éve élek Lunéville-ben.

Be le het adni az állampolgársági kérvényt ennyi idő után?

Ticsi218 Creative Commons License 3 napja 0 0 8534

Nancy környékén valaki?

Munkalehetőség is érdekelne.

nicsella Creative Commons License 5 napja 0 0 8525

Ha mindkét szülô magyar àllampolg, 11 éves kortòl megkérhetik a gyereknek a fr. àllampolgàrsàgot, ha itt született és az utolsò 5 évben itt tartòzkodott. Hàny éves a kislànyod ?

Előzmény: Zsolt Bálint (8520)
MmeErrant Creative Commons License 5 napja 0 0 8524

Mondjad!

Előzmény: VIKICY1212 (8518)
tessloff Creative Commons License 2015.08.23 0 0 8523

Lemaradt a vege:

Magyarul attol fuggoen kaphatja meg, hogy hany eves, miota tartozkodik vagy vagy mennyi ideig tartozkodott itt, illetve estekben hogy az anya francia allampolgar vagy sem (ez utobbi esetben automatikus.)

Előzmény: tessloff (8522)
tessloff Creative Commons License 2015.08.23 0 0 8522

Talaltam egy cikket ami egyszeruen es erthetoen leirja az allampolgarsaghoz valo jogot a szulofold jogan "Droit du sol" (inkabb bemasolom, egyreszt mert mobilrol nem sikerul linkelni masreszt igy nem ki semmi.

Par le "droit du sol" : un enfant né en France d’un parent étranger lui-même né en France est français de naissance ("double droit du sol"). Pour l’enfant né en France de parents étrangers nés à l’étranger, la nationalité française lui revient automatiquement et de plein droit à sa majorité ("droit du sol simple différé") s’il réside en France à cette date, et s’il a eu sa résidence habituelle en France pendant une période continue ou discontinue d’au moins 5 ans depuis l’âge de 11 ans. Avant sa majorité, il peut acquérir la nationalité sur demande de ses parents (entre 13 et 16 ans), ou sur demande personnelle (entre 16 et 18 ans), avec des conditions de durée de résidence en France.

Budai 01 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 8521

Kérdezted már a hivatalos szervektől, akik valószínű, pontosabban tudnának felvilágosítani ebben az ügyben. Nem lenne talán egy rossz megoldás.

Zsolt Bálint Creative Commons License 2015.08.23 0 0 8520
Sziasztok
Tud nekem valaki segiteni. A kislányom Dijon ban szülefett és a hatályos törvények valamint jogszabályok értelmezése alapján a jelenlegi jogosúltságban való gyakorlati alkalmazás.
tessloff Creative Commons License 2015.08.23 0 0 8519

Regen irogattak ide 2-3 an Korzikarol, vagy hasznald a keresot, hogy megtalald oket, vagy esetleg nezz at a Korzikaval kapcsolatos topikokba hatha valaki ott torzslako.

Előzmény: VIKICY1212 (8518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!