Keresés

Részletes keresés

fuli-xxxl Creative Commons License 2008.10.28 0 0 6
Néhány zűrös hely ismertetése itt:

http://cryfree.hu/HunBlacklist.php
szillll Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5
Hát ez nem egészen így volt....a másik zenekar persze, hogy azért mondott le a gázsiról, mert nem hozott közönséget, annál inkább a másik zenekar, a Rockin' Chair!Ezek után egyértelmű, hogy a Rockin' Chair zenekart illette a belépőből bejött pénz, és nem azt a zenekart akire gyakorlatilag nem jött el senki, ezzel rendben is volt a dolog!Viszont az igazság az, hogy én, mint aki a koncertre érkeztem, és befizettem azt a pöttöm 500 ft-ot, azért érzem magam sértettnek ez ügyben, mert sajnos voltak ott olyanok is, akik ugyan lehet,hogy nem a koncertre jöttek, és csupán ezért nem szedtek tőlük belépőt , mert karaokéra jöttek oda, de ennek ellenére azért közűlük mégis néhányan belógtak a koncertterembe, és leültek az asztalhoz,meghallgatták a koncertet, igaz hogy már csak a második felét, de anélkül ,hogy bárki is meg kérdezte volna tőlük hogy befizettek vagy nem!!!mert ugyan már, fizesse be mindenki akit beengedtek a vendéglőbe, vagy akkor ne fizessen, de ne is jöhessen be a vendéglőbe addig amíg vége nincs a koncerteknek!Senki nem kér a sumákolókból!
Előzmény: ponka (4)
ponka Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4
A Diófával kapcsolatban annyi kiegészítést tennék, hogy a fellépések után karaoki volt, akik arra jöttek, azoktól nem szedtek belépőt. Ezért volt az, hogy kint a sörözőben lényegesen több ember volt, mint bent a teremben.
Talán azt is érdemes megemlíteni, hogy a Blues Generation zenekar lemondott a ráeső gázsiról, mivel látták, hogy a vendégek nem az Ő ismerőseik.
Egyébként a hely most kezdett fellépésekkel foglalkozni, eddig szombaton volt, aztán áttették péntekre, elég szerencsétlen módon, de hát ezt is tanulni kell...
Előzmény: jimitaylor (3)
jimitaylor Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3

Hát az egyszer biztos, hogy arra a helyre nem megyek...:)pedig már-már készültem leugorni egy nap, hogy szétnézzek a Fregattban, és talán egy koncertdátumot kérjek a főnöktől,de ezek után még a közelébe sem kerülök!!!

És akkor ime egy-két másik sztori:

Diófa Vendéglőben(1171 Budapest, Szabadság Sugárút 1.) Blues Generation Klub alkalmából, a Blues Generation zenekar meghívott minket vendégzenekarnak a múlt héten.A meghívást szívesen elfogadtuk, meg is beszéltünk egy időpontot, ami szombatra esett.Ez rendben is volt, megbeszéltük, hogy belépőt fogunk szedni, komoly 500 ft-ot, és ez majd eloszlik a két zenekar között.igen ám, de a koncertdátumot kemény egy héttel a buli előtt a főnökasszony valamiért, nem tudni miért át tette péntekre!!!Mondtam, jó hát akkor legyen,talán ha értesítünk mindenkit akkor eljönnek az emberek pénteken, szombat helyett, aki meg nem értesül az időpontváltozásról, az valószínű majd hiába utazik ki oda szombaton vonattal, vagy bkv-val az Örs Vezér térről, ugyanis ez k...a messze van ám, de aránylag hamar oda lehet érni ha az ember egy kicsit tájékozódik.Közeledik a koncert napja, felmegyek a Diófa Vendéglő honlapjára, hát mit látnak szemeim, a májusi koncertek közül pont ez az egy buli időpont nincs fönnt a honlapon...hm....ez kezdett fura lenni, gondoltam egyet, írok a honlapmesternek hogy nincsenek naprakész infók a bulikról, és tegye már ki a koncertidőpontot, talán így többen mennek a helyre...nem beszélve arról, hogy sem pesti estben, sem exitben nem hírdették....ezek után egy nappal a koncert előtt feltették a honlapra az időpontot, és jött a válasz email, hogy hurrá fennt vagyunk a honlapon, de amúgy a főnök nem is tudott róla hogy mi is fellépünk, de amúgy vár minket szeretettel:)))!!!hát mondom ez jól kezdődik!Elérkeztünk a koncert napjához, Blues Generation zenekar kezdi a bulit, mi addig sörözünk a hely vendéglő részében, ami azért nem volt olyan rossz, de a másik terem ahol a koncert zajlott az annál rosszabb!!!!!úgy képzeljétek el, hogy a belső terem az egy nagy szoci bálterem, visszhangzikzikzikzikzik ezerrel:) a padló része csempézett , mi pedig csak nézünk nagyokat,hogy ez aztán jól fog szólni ám ekkora visszhanggal:)))nem beszélve a mellékhelységről, ami szintén nem volt valami jó látvány,mi pedig csak nézzük ahogy érkeznek az embereink...mindenki befizet(megjegyzem hogy a vendéglő bejáratánál szedték a jegyet és nem a terem bejáratnál), telik az idő, kezdődik a fellépésünk, próbálunk zenélni egy jót, dehát szar a hangzás, na jó valahogy kibírjuk, vége a koncertnek, látjuk hogy a vendéglő része fullra tele van nem csak a mi embereinkkel,a koncert teremben is ott vannak az embereink de amikor összeszámoljuk a belépőre szedett pénzt akkor nagyon nincs arányban két helyiségben ottlévők számával....pedig mindenki hallgatta ám a jó élőzenét, csak azt nem tudtuk és nem is tudjuk meg soha, hogy mi az oka annak, hogy ilyen sokan voltak a helyen, és mégsem volt arányban a befizetett belépők számával?(megjegyzem hogy a főnökasszony kikötése az volt, hogy az ő embere szedi majd a belépőket, és ezért a belépőből kap 500 ft-ot!!!!!) talán nem szedtek belépőt azoktól akik a koncertterembe nem jöttek be?vagy csak egyszerűen lenyúlták a pénzt?sajnos már nem volt idő sem kedv arra hogy előkeressük a főnökasszonyt, hogy ezt most firtassuk és kiderítsük, de a tanulság ebből az, hogy soha többet nem megyünk oda!!

Gallicus56 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2

AZt hiszem, ezek után a "legenda" szertefoszlott.

Amúgy érdekelt volna, hogy mikor volt (dátum szerint) ez a történet?

Kerestem a hely web lapját:

http://members.tripod.com/Fregatt/Fregatt.html

A koncertek rész "fejlesztés alatt", a vendégkönyv nem jelenik meg, errort jelez. 

Viszont ahogy a T.Rogers együttes honlapján látom:

16 May 2008 Fregatt Budapest, HU

23 May 2008 Fregatt Budapest, HU

http://www.trogers.hu/live_blues.html

 

 

Előzmény: Privátnihil (0)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1

A történet alapján egy dolog biztos: a "Főnöknek" köze sincs a vendéglátáshoz. Komolytalan emberke. A sztorid ékes példa arra, hogy néhány esetben a tulajváltás negatív minőségi változást okoz még egy korábban felfuttatott hely esetén is. De ha ez kell a górénak...

 

Off:

Amikor bemegyek egy vendéglátóhelyre, akkor az első dolgom mindig az, hogy megszemlézem a budit. Ha igénytelenül néz ki, akkor nem is maradok tovább. Ugyanis ha a WC-re annyi energiát sem képesek fordítani, hogy igényes, tiszta legyen, akkor másra sem "pazarolják" a drága emberi erőforrást. :-)

 

On

Privátnihil Creative Commons License 2008.05.15 0 0 0
Indításként kezdjük a Horváth Misi tapasztalataival:

Kedves zenész kollégák!

Szeretnék egy sztorit megosztani veletek, ami még zenei pályafutásom alatt nem fordult elő, és remélem, segítek néhányatoknak abban, hogy hova ne menjetek zenélni, bulizni! A belváros szívében van egy legendás hely, amit úgy hívnak Fregatt Pub. Anno a 90-es évek legjobb zenés klubja volt Budapesten, ahol rengeteg élvonalbeli zenész megfordult. Azóta több tulajváltás történt, akiket normálisnak ismertem, sőt játszottam is jó néhányszor a helyen. Erre felbuzdulva gondoltam elmegyünk nosztalgiázni, zenélni a helyre.
Felhívtam telefonon a Főnököt és kértem egy személyes találkozót. Bementem hozzá, és megbeszéltem egy időpontot, kb. 2 hónapra előre. Megbeszéltük, hogy rászervezünk a bulira, mert kedves barátommal Little G. Weevil-lel (Szűcs Gábor) lépek fel, s mivel ritkán van Magyarországon sokan kíváncsiak rá. Másnap bevittem a plakátokat, szórólapokat és vártuk a fellépés napját. Hát eljött a nap és kíváncsiságból, mint zenész megnéztem a Pesti Estben, hogy hirdetve vagyunk e, de csalódottság fogott el, mert nem volt benne a fellépésünk. Na sebaj, gondoltam, nagyon mehet a hely… Mellette egy jó pár embert értesítettünk és jelezték, hogy jönnek 1000-rel. Gábor a XVII. kerületből telepakolta a gépjárművet nem kevés cuccal, és megindult értem, majd utána a Fregatt nevű objektumba az V. kerületbe. Korán érkeztünk, gondolván szépen beállítjuk a cuccot.
Aztán kezdődtek a furcsa dolgok… A Főnök aznapra alkalmazottat rakott be, pedig állítólag Ő szokott lenni, és hát megbeszéltük, hogy Ő is jön a baráti körrel. Nem volt kint, se plakát, se szórólap, ilyenkor nekem nagyon rosszul esik az, hogy én invesztálok pénzt abba, hogy reklámozzam magunkat és a helyet, de a Főnök nem rakja ki. Hát erről ennyit. Gáborral bepakoltunk és gondoltam iszok egy sört. Kaptam is egy korsóval, de úgy nézett ki mintha embriók úszkálnának benne, és az illata sem volt valami klassz. Szóltam, és lecseréltettem a hordót. Mondtam Gábor barátomnak: Jól kezdődik (itt valami nem stimmel)! Kérdeztem, hogy kaja van e, mivel Pub, étterem, és hát a vendégköröm szokott kajázni. Válasz: csak akkor van kaja, ha a főnöknek van kedve főzni, de ma nem volt kedve, se főzni, se dolgozni! Mondtam tyüha! Valahol megfordult a fejünkbe az is, hogy kegyetlenül düböröghet a hely, hirdetés és kaja nélkül is, és mellesleg szegény Főnök hulla fáradt lehet. Na, sör után megtámadtam az illemhelyiséget, hát gyerekek, az minden volt, csak illem nem volt benne. Na mindegy, egy levegővel megcsináltam, szerencse, hogy edzett vagyok tüdőre. Gáborral összeraktuk a motyót és megérkezet az első baráti kör. Közben felfigyeltem egy nagyon érdekes jelenetre, a pincér egy koszos autómosó kefével elkezdte a benti párkányt söprögetni irtózatos koszos szemetes lapátra. Gondoltam még az 1990-es évek elejéről megmaradt anyagot szedi össze. Hát pollen allergiára kényes vendégek maszkhoz nyúltak volna az tuti. Egyszer csak csörren a telefon 20 óra körül, és engem kéret a Főnök. Kérdezi tőlem, hogy szerintem mi lesz ma? Érdekes kérdésre, érdekes válaszom volt, nem értem a kérdést! Mondta, hogy várjunk a kezdéssel és majd 21 órakor beszélünk. Jó? Ezzel az erővel szerintem be is jöhetett volna, azt eldumcsiztunk volna, mert kb. 15 percenként telefonálgatott, hogy mi van? Aztán szép lassan, de érkeztek a vendégeink. Közben megjöttek a Franciák, akiket előtte levő nap a koncertemen hívtam meg a Fregatt-ba. 21 órakor kb. 30 ember volt, de csak a mi társaságunk. Nem hirtelen, de megszólalt a telefon. Na, ezt figyeljétek! Hányan vannak, kérdezi a góré. Mondom kb. 30-an, de még jönnek, mert jelezték. Azt mondja, szerintem pakoljatok össze és menjetek haza, mert kevesen vannak. Kérdeztem tőle, hogy egyébként mire vár, ha nem hirdet? Válasz: hogy merészelek ilyet kérdezni? TAKARODJATOK HAZA!!! Mondtam egy pillanat, adnám a kollégámat, mert nem hiszi el, ha én mondom neki. Aztán némi nézeteltérés miatt megjelenik az ember kócosan, ápolatlanul, 1 cm-es szivar csonkkal a szájában, két rendőrrel. Hát elég komolyan kinevettük! Addigra már 40-en voltak a helyen, és csak jöttek. Mindenki fel volt háborodva a társaságunkból és a Franciák is csak néztek, mi van, mi történik? Ilyet még itthon sem nagyon látni, nem hogy Franciaországban, hogy a zenészeket rendőri kísérettel küldik haza. Mi szégyelltük magunkat a Főnök helyett is, hogy lejáratja a vendéglátást. Szerencsénkre nekünk is volt egy rendőr barátunk, aki az egész sztorit végig látta. Még annyit az egészről, hogy nem szép dolog, hogy valaki így próbáljon anyagi hasznot húzni a zenészekből, és a baráti köreinkből.
Miután eljöttünk az összes barátunk megérkezet a helyre és éget a telefonom, hogy merre vagyunk? Telt ház volt! Sajnálom a vendégeinket, hogy csalódottan mentek haza, de legközelebb bepótoljuk. Egyedül csak a Főnök röhögött a markába, mert csináltunk neki egy kis forgalmat. Azóta beszéltem néhány zenésszel, és egy pár embert már megalázott ugyan így. Egy igazi kolléga ennek a sztorinak a hatására mondta vissza az összes lekötött bulit ezen a helyen. Köszönjük neki, és remélem ez jó példa mindenkinek. Mi sem megyünk olyan helyre, ahol zenészeket megaláztak, bármilyen módon.
Köszönet a Portálnak, hogy foglalkoznak a zenészek érdekivel! És kérünk mindenkit, hogy fogjunk össze, és ne hagyjuk, hogy hasonló dolgok előforduljanak!

Üdv: Misi, Gábor!
Privátnihil Creative Commons License 2008.05.15 0 0 topiknyitó
Kedves „fórumozó”! A közelmúltban információk jutottak el hozzánk, hogy hazai blues zenészek fellépésük alkalmából kellemetlen, megalázó helyzetbe kerültek, így úgy gondoltuk, elindítjuk ezen Fórumot, hogy lehetőség nyíljon a zenészek számára, hogy a koncerthelyekkel kapcsolatos negatív, valamint akár a pozitív élményeikről is beszámolhassanak. Várjuk a klubok tulajdonosainak, koncertszervezőinek a hozzászólásait is.

Kérjük leendő „fórumozóinkat” a tárgyilagos „bejegyzések” megtételére.

A www.bluesvan.hu szerkesztői

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!