Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3013

Mivel is kompenzált túl? Szerintem a "normális mértékű" kompenzálás az lett volna, ha visszamegy, és lelöki az ellenőrök közül a nagypofájú példányt, a túlkompenzálás meg talán az, ha fejbeveri a kerékkulccsal, vagy valami hasonló...

 

ÜdV

Előzmény: Speedy González (3012)
Speedy González Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3012
Kissé túlkompenzált a bicajos.
Előzmény: T.Howard (3011)
T.Howard Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3011
Lelökte a biciklivel utazót az ellenőr a buszról
2008. június 6. 10:25


MNO

Szánkót, sílécet, gyermekkocsit, becsomagolt facsemetét lehet szállítani a BKV buszain, de kerékpárt semmiképp sem. Erről megbizonyosodhattak vasárnap hajnalban a 941-es busz utasai is, mikor az ellenőr lelökött a járműről egy defektes biciklijével utazó fiatalt.


A buszra felszállt két biciklis fiatalember, mert egyikük kerékpárjának a kereke defektet kapott. A sofőr engedélyezte, hogy jeggyel utazzanak, de jelezte, hogy ha ellenőr jön, abból baj lehet. Néhány megálló után három ellenőr érkezett. Az egyik elhaladt a biciklis fiatalember mellett, kezelte a jegyét, de a másik megállíttatta a sofőrrel a buszt két megálló között, az út közepén, és közölte a fiúval, hogy „Takarodjál le!”

Miután erre a fiatalember nem volt hajlandó, rövid dulakodás kezdődött, majd a már nyitott ajtón egyszerűen lelökte őt az ellenőr. A sofőr nem szólt bele az ellenőrök akciójába, és az utasok is csak döbbenten nézték, mi történik, illetve egyikőjük javasolta, hogy vegyék le az első kereket, mert így alkatrésznek számít és mehetnek tovább.

(radio.hu)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.17 0 0 3010
"Ma en is lattam ket helyes kis nyolcvan ev koruli osz haju bliccelo hazaspart. Nagyon aranyosak voltak a bliccelesuk ellenere, ahogy ultek es fogta'k egymas kezet."

Ha 80 év körüliek, ők már BIZTOSAN ingyen utaznak ;-))

subadubadu Creative Commons License 2008.05.17 0 0 3009

>>ha rokon, akkor rendszeresen bliccel Csabával, kihasználva annak fogyatékosságát<<

 

Nem is tudtam, hogy megszuntettek azt a jogszabalyt, miszerint a testi fogyatekosok kiserojukkel egyutt ingyen utazhatnak.

 

(Ma en is lattam ket helyes kis nyolcvan ev koruli osz haju bliccelo hazaspart. Nagyon aranyosak voltak a bliccelesuk ellenere, ahogy ultek es fogta'k egymas kezet. En megbocsajtok nekik, hogy alantas modon az adofizetoket ezzel a bliccelesukkel sulyosan megkarositotta'k.)

 

(Azt hiszem, komoly hibat kovettem el, hogy kizarolag a szememnek hittem. Nem is lattam a kis oregek hazassagi anyakonyvi kivonatat. Most, hogy vegiggondolom a latottakat, az is elkepzelheto, hogy nem csak blicceltek, hanem eppen hazassagot tortek, elszabadultak otthonrol, hogy titkos elfojtott szexualis vagyaikat hazassagon kivul elegitse'k ki.)


 

Előzmény: Törölt nick (3005)
tbando Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3008
Már miért lennék irigy? És mióta fikázás az igazság?
Előzmény: ebenezer (3007)
ebenezer Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3007

Irígy is vagy marhára, mi? Csináld utána, ne a partvonalról fikázd!

 

Előzmény: tbando (3006)
tbando Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3006

az tud valamit.

 

Például egy országot tönkre vágni. Meg hazudni. Képmutatni. Mi az hogy.

Előzmény: ebenezer (3003)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3005
Az nagyon nincs tisztázva, hogy a kisérő

-kicsoda pontosabban?
-hol kérte meg Csaba, hogy kisérje?
-ha ismeretlen utas, akkor lennie kellene nála érvényes bérletnek, nem?
-ha rokon, akkor rendszeresen bliccel Csabával, kihasználva annak fogyatékosságát
-A Simon Csaba-eset hogy jutott el a médiához?
Előzmény: Pávek úr (3004)
Pávek úr Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3004
>Tudod, ebben nem az a szar, hogy próba (már ha egyáltalán...), hanem az, hogy megbuktak rajta.

No de az egy pillanatig nem volt kétséges, hogy meg fognak bukni.
Előzmény: MrJones (2999)
ebenezer Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3003

Igen. Nálam egy olyan valaki, aki még ha igaz is szó szerint amint állítod, egy semmire hitelt tud szerezni, aki egy vele és pártjával, nézeteivel totálisan szemben álló kormányzat alatt mások által hozzáférhetetlenül meg tud kaparintani, vastagon a javára szóló feltételekkel szép darab vagyont, az tud valamit.

 

Előzmény: subadubadu (2989)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3002
"A BKV vezetői bocsánatot kértek már a fiatalembertől és attól a 150.000 további rokkant embertársunktól, akiket -- a fiatalemberrel való bánásmódjukkal -- szintén megsértettek?"

Hmm...miért kellene 150 ezer rokkanttól bocsánatot kérni? Itt csak Simon Csaba van és úgy látszik, egyedül.

Előzmény: van itt ez a kérdés (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3001
Majd követelj emberséget a beléptetőrendszertől vagy a maszek biztonsági őrtől.

Kicsit gonoszkodónak tűnik ez a Csaba...Mi van a többi sorstársaival, ők miért hallgatnak?
Előzmény: MrJones (2999)
MrJones Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3000
"Tisztelt utasunk problémáját megértjük, de sajnos nem adhatunk ki a gyermeknek egészévre egy ingyenes bérletszelvényt, mivel az érvényben lévő kormányrendelet ezt nem tartalmazza, annak előírásait cégünk, hasonlóan, más szolgálatatóhoz nem változtathatja meg."

Nna, ez is...

"Érvényben lévő szabályt cégünk nem változtathat meg" - merugye... szabály -, nem érvényben lévőt meg azért nem, mert nincs.
Fasza!
Olyanról még senki sem hallott, hogy ha valamire nincs szabály, akkor szabadon kreálok rá egyet? Olyat, amilyen jólesik?
Előzmény: Porszy (1959)
MrJones Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2999
"De nem , provokálja és emberségpróbára teszi az ellenőröket."

Tudod, ebben nem az a szar, hogy próba (már ha egyáltalán...), hanem az, hogy megbuktak rajta.
Előzmény: Törölt nick (1950)
MrJones Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2998
"Milyen szociálisan érzékenyek a gárdaszimpatizánsok:-DDD
Akkor is, ha roma lenne ez a rokkant? ;-)"

Várjál, az még "kiderülhet", hogy zsidó a srác.
Előzmény: Törölt nick (1935)
MrJones Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2997
"Na most ezek utan dontsd el, hogy ki orszaga a hulye orszag"

Speciel - ahogy leírtad -, mindkettő.
Épp csak az első példádban a kereskedő "hülye" (Ami egyáltalán nem igaz: nem hülye, csak kapitalista), a másodikban viszont a vevő. Igaz, ő nem idézőjelesen hülye.
Előzmény: subadubadu (1906)
Antisystem Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2996

Amikor en azt irtam, hogy "nekem mennyit er meg a munkaja", abban benne volt az is. Az az embertelen vezeto, aki csak a penzt nezi merlegeles nelkul annak a munkaja szamomra semmit nem er. Kulonosen akkor nem, ha ezzel ka'rt okoz nekem.

 

Ezzel én maximálisan egyetértek, csak halkan megjegyezném, hogy itten most a MAI MAGYAR közállapotokról beszélgetünk. Itt és ma meg ugye az a természetes (megtörtént tény), hogy amikor az itt vendégeskedő francia elnök meglátogatta az épülő METRO vonal építkezését magyar és nemzetközi sajto-jelenlét mellett, azt a metróépítő konzorcium nem ölükbe hullott reklámlehetőségként fogta fel, hanem beárazta 20 millió forint építési pluszköltségként az állófogadást nekünk, adófizetőknek.

Úgyhogy itt és ma szerintem külön fel kell hívni a figyelmet minden esetben az emberi kvalitások fontosságára, bár valóban az a természetes, hogy az ember olyan szolgáltatóhoz fordul szivesen, aki kiszolgálni akarja, és nem olyanhoz, aki lehúzni, megkopasztani.

 

ÜdV

 

Előzmény: subadubadu (2977)
ooloo Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2995

...van még EMBER ebben az országban, aki kétségbe vonja, hogy a már születésétől kezdődően kezei nélkül élő 20-on éves fiatalembernek nincs igazolása a rokkantságáról?

 

1. Kétségbe vonni? Ugyan dehogy ... minden jel arra utal, hogy valóban nincsen.

2. Nyilván továbbra is igazolás nélkül utazik a villamoson.

Előzmény: van itt ez a kérdés (2994)
van itt ez a kérdés Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2994

Van már igazolása Simon Csabának?

 

  • A BKV vezetőin és a két "túlmozgásos" ellenőrön kívül, van még EMBER ebben az országban, aki kétségbe vonja, hogy a már születésétől kezdődően kezei nélkül élő 20-on éves fiatalembernek nincs igazolása a rokkantságáról?

 

  • A BKV vezetői bocsánatot kértek már a fiatalembertől és attól a 150.000 további rokkant embertársunktól, akiket -- a fiatalemberrel való bánásmódjukkal -- szintén megsértettek?

 

Előzmény: ooloo (2991)
ooloo Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2991
Rendben. Van már igazolása Simon Csabának?
Előzmény: van itt ez a kérdés (2990)
van itt ez a kérdés Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2990

a véleményemet ... nekem az arcommal is vállalnom kell, hiszen sokan ismernek személyesen is

 

 

 

válasz/2

  • Na most én ennél hülyébb helyzetet tényleg nem ismerek. Úgy teszel, mint aki elmegy az álarcosbálba, csak előtte még a maszkjára kasíroztatja a saját fényképét, nehogy valaki összetévessze az „álcaruhája” miatt,  vagyishogy így akarsz bizonyos körökben "rejtve" is maradni, de ugyanakkor játékban is részt venni. Hát igen. Ilyen mértékű identitás-zavarral -- ezidáig -- csak regényekben találkoztam.
  • Ha nem ident-ként vagy jelen a fórumon, akkor itt ne hivatkozz az arcodra, mert azzal nagyon hülye helyzetbe hozod magad /ti. az álarcosbálba érkezők sem szoktak a bejáratnál névjegykártyát osztogatni, mivel azzal rontanák a játék szellemét. Ráadásul, legközelebb, már meg sem hívnák, bár lehet, hogy Ő hívás nélkül is újra és újra odatolakszik.

   

Előzmény: van itt ez a kérdés (2978)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2989

>>Nem is értem, miért hoztad ide?<<

 

Mar hozzaszokhattam volna az emlekezetkihagyasodhoz, de nezz egy hozzaszolassal lejjebb, az osszefoglaloban lathatod, hogy en "azert hoztam" ide, mert valaszoltam egy hozzaszolasodra, amiben "te idehoztad"

 

>>De az is közismert, hogy sehol nem jegyzik a képesítését, hanem sikeres üzletemberi múltját, és egyéniségét.<<

 

Nezz ide, nekem a sikeres uzletember fogalma teljesen mas, mint neked. En maskepp nevezem azt, amikor valaki egy masok altal hozzaferhetetlen kolcsont kap egy melyen leertekelt ingatlan (szinten masok altal elerhetetlen) megvasarlasahoz, ugy hogy az elado garantaltan visszaberli az elotte meg tulajdonaban levo ingatlant ugy, hogy nehany even belul a felvett kolcson visszafizethero. Mindezt az o KISZ titkarsag utan jaro fizetesebol megsporolt alapbefektetesbol.

 

Ugyanez a velemenyem a masik "sikeres uzletemberrol" is, csak hogy megnyugodjal.

 

Azert nem hagylak ketsegek kozott hanykolodni, hogy megtudd en kit tartok sikeres uzletembernek. Ha nem banod, egy peket hoznek fel peldanak, aki a sajat munkaja, szorgalma, uzleti erzeke segitsegevel felepitette a Fornetti merchandise-t.

Előzmény: ebenezer (2988)
ebenezer Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2988

De az is közismert, hogy sehol nem jegyzik a képesítését, hanem sikeres üzletemberi múltját, és egyéniségét.

Nem is értem, miért hoztad ide?

Mert én ugyanebben a beosztásban láttam olyat, aki bár jogász végzettsége van, eddig azon túl, csak focista képességei, meg az ökör hátulja mellett eltöltött órái adtak alapot a pozíció elfoglalására.

 

Előzmény: subadubadu (2987)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2987
>>Ha nem akarsz válaszolni, ne tedd! De ne is küldözgess ideoda.<<

 

Ha nem emlekszel arra a hozzaszolasra, amire valaszolsz, akkor jelezd valahogy, hogy mi is tisztaban legyunk kivel allunk szemben.

 

Erzekenyseged latvan, szivesen veszem a faradtsagot helyetted, hogy felelevenitsem a beszelgetesunket (alahuztam a kerdesed es amire kerdeztel):

 

 

ebenezer válasz | megnéz | könyvjelző 2008.05.15 23:19:58 © (2983)

Már milyen feladatra az a kérdés?

Mert van a képzettség, és emellett nagyon sok dolgot tudhat valaki, sőt, jobban is, mint amiről a papírjai szólnak.

Aztán van olyan is, aki semmihez nem ért, de el tudja hitetni másokkal, hogy igen.

 

 

Előzmény: subadubadu (2973)

 

subadubadu válasz | megnéz | könyvjelző 2008.05.15 18:43:16 © (2973)

>>Én nem javallanám, hogy a rabbiképzőből vagy bármely papi iskolából, de akár Teréz anyu báránykái közül állítsanak vezetőket cégek irányítására. Legyenek bármi nagyszívűek és emberségből jeleskedők is.<<

 

Es egy tanart az orszag elere, akibol meg az altalad emlitett pozitiv tulajdonsagok is hianyoznak?

Előzmény: ebenezer (2972)

 

(Magyarazat: kozismert, hogy az orszag elen a miniszterelnoki feladatokat ellato szemely all)

 

Előzmény: ebenezer (2986)
ebenezer Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2986

Ha nem akarsz válaszolni, ne tedd! De ne is küldözgess ideoda.

 

Előzmény: subadubadu (2984)
ooloo Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2985
Ugyan dehogy ... ma volt a Politika Fórumosok szokásos havi találkozója és bizony volt, a velem ellentétes véleményen volt ... éppen e topik kapcsán. Ami pedig a rokkantakat illeti, továbbra is az a véleményem, hogy az empátia, a méltányosság megilleti őket, de azt kikövetelni nem lehet. A tárgyalt esetben szerintem erre történik kisérlet.
Előzmény: van itt ez a kérdés (2978)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2984

>>Már milyen feladatra az a kérdés?<<

 

Nezd meg a sajat 2972-os hozzaszolasod, ott keresd a kerdesedre a valaszt.

Előzmény: ebenezer (2983)
ebenezer Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2983

Már milyen feladatra az a kérdés?

Mert van a képzettség, és emellett nagyon sok dolgot tudhat valaki, sőt, jobban is, mint amiről a papírjai szólnak.

Aztán van olyan is, aki semmihez nem ért, de el tudja hitetni másokkal, hogy igen.

 

 

Előzmény: subadubadu (2973)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2982

>>Unalmasak vagytok:-)

A rokkantakat senki nem ítéli el, a fiatalember fújta fel az ügyet, hivatkozva a rokkantságára.
Ha van papírja, akkor azt másnap illett volna valamilyen módon bemutnia.<<

 

Gondolod, hogy a papir suru emlegetese olyan izgalmas a topic olvasoi szamara?

 

[Magyarorszagon szamomra izgalmat a papir, vagy annak hianya csak akkor jelent, ha egy nyilvanos WC igenybevetelet nem kerulhetem el]

Előzmény: Törölt nick (2980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!