Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

forummm 2013.09.28 02:51:37 © 292

ezt a sok baromságot tényleg vaaki elhiszi? akkor egye szappant...wazze na az lúgos...:D

jani.nagy 2012.12.12 15:53:02 © 290

Ki fogyasztott már lúgosított vizet? Mit tapasztalt huzamosabb fogyasztás után? Esetleg kinek milyen tapasztalata van a daganatos betegségek harcával szemben, az emésztőrendszert valóban helyrehozza? Beruháznék egy nagyobb mennyiségű vízre. Találtam egy leírást a neten, én jónak találom, mivel debreceni vagyok. Azt irják hogy ingyen kiszállítják. Kinek mi a véleménye?

http://www.onlineegeszsegbolt.hu/lugos_viz_93ph_ballon_189_liter_669

aiszisz 2012.09.26 09:58:34 © 289

Sziasztok! Gyomrommal voltak problémak, gyomorgörcs, és elég sűrűn gyomorégésem volt, amire a háziorvostól kaptam is gyógyszereket. Gyomorsav közömbösítő és tarsai.  A gyógyszer segített, de 29 évesen nem akartam elkezdeni gyógyszereken élni, ezért kerestem alternatívákat.  Lehet nem hallotattok még róla, de létezik egy különleges kávé ami a hagyományos kávéval ellentétben lúgosítja a szervezetet.  2 hónapja iszom ezt a kávét, és eltünt a gyomorégésem, plusz amire nem is számítottam, székrekedésem is elmúlt.  Mivel előtte nem kávézhattam, mert egy csepp kávétól is szúrt esténként a szívem, óvatosan ittam meg az első adagomat.  Csodálkoztam, de semmi szívszorítás, és szívdobogásom nem volt. És nagyjából amióta iszom, azóta nem szorulok savközömbösítőre.  Azért azt is hozzátenném, hogy nem volt olyan vészes a helyzet a savammal.  Akit érdekel privibe szívesen megosztom milyen kávét ittam. Nem hárombetüs D.N es termék. A lényeg nekem segített!   Cimem: aiszisz@yahoo.com

Libexi 2012.09.04 11:40:51 © 288

Lúgosító ételek listája
Ahhoz, hogy lúgosításunk sikeres legyen, néhány alapvető szabályt be kell tartanunk. A lúgosító étrend összeállításánál figyelembe kell vennünk, mely ételek, italok azok, amelyek savasítanak. A savasítás mértéke sem lehet közömbös, a gyengén, vagy közepesen savasító ételek fogyasztása korlátozottan engedélyezett. A lúgosító ételek fogyasztása viszont kifejezetten ajánlott - így étrendünk összeállításánál elsősorban ezeket a gyengébben vagy erősebben lúgosító ételeket-italokat részesítsük előnyben.
Nagyon erős lúgosító hatású ételek pH 9,0 Citrom, Görögdinnye.
Erősen lúgosító ételek - pH 8,5 Sárgadinnye, Aszalt datolya és füge Lime (zöld citrom) Mangó, Papaya, Petrezselyem, Szőlő (édes), Spárga Kiwi, Körte (édes), Ananász, Mazsola, Szilva, Gyümölcslevek, zöldséglevek
Lúgosító és közepesen lúgosító ételek - pH 7,5 - 8,0 Alma, Banán, Ribizli, Sárgarépa, Zeller, Egres, füge, fokhagyma, Grapefruit, Fejessaláta, Őszibarack, nektarin, Borsó, sütőtök, spenót, Szőlő (kevésbé édes), Körte (kevésbé édes), Zöldbab, Brokkoli, Fejeskáposzta, kelkáposzta, Szőlő (savanyú), Karalábé, Narancs, burgonya, Málna, eper.
Gyengén lúgosító és semleges ételek - pH 7,0 Mandula, Cseresznye, Kókuszdió (friss), Uborka, póréhagyma, Hagyma, retek, paradicsom, Gesztenye, Főtt tojás sárgája, Torma, majonéz, Tofu, Szója bab, Szója tej, Szója sajt, Szezámmag, Olívaolaj.
A lúgosítás és a lúgosító életmódra való átállás előtt háziorvosoddal mindenképp konzultálj!

csaba08 2012.04.23 16:03:53 © 287

:)

Mondtam, hogy rosszúl csinálod! 

:)

Túl drasztikus vagy magadhoz...

Előzmény: Jazzinbeat (286)
Jazzinbeat 2012.04.23 15:09:30 © 286

Na, eddig bírtam a zöldség-only étrendet. Egyszerűen így nem jutok elég energiához, és egyfolytában éhes vagyok. Én nem is tudom elképzelni, hogy valaki így erős és energikus lehet, ahogy a könyv állítja, de ki kellett próbálnom. Most persze nem fogom abbahagyni a zöldségevést, hanem egyelőre bővítem az étrendem extrudált gabonával meg pehellyel.

Jazzinbeat 2012.04.20 19:51:04 © 285

Köszi, lehet, hogy egyszer kipróbálom, de nem vagyok benne biztos, hogy ez most segítene rajtam. Nem "tisztítókúrát" próbálok most véghezvinni, hanem fokozatos életmódváltást. Másrészt amennyi zöldséget, magot, csírát eddig megettem, illetve enni fogok, szerintem van bennük annyi tápanyag, mint a SuperGreensben, szóval kicsit sokallom az árát, még akkor is, ha segít megkönnyíteni az átállást. De tényleg jó lenne valami, ami segítene, csak nem ilyen MLM rendszerben árult termék kéne, hanem amit a piacon meg tudok venni.

Előzmény: csaba08 (284)
csaba08 2012.04.20 14:06:40 © 284

Szia,

Ha felmész a honlapomra: www.cilarik.5mp.eu akkor az Innerlight menü alat megtalálod a kért infót.

Üdv: Csaba

Előzmény: Jazzinbeat (283)
Jazzinbeat 2012.04.20 13:48:40 © 283

Úgy gondolom, hogy nem jó telezabálni magam, ezért próbálok kis adagokat enni. A gatya ugyan lecsúszik rólam, de a bőröm kezd egész jó lenni, már nem jön annyi pattanás a hátamon, feszesebbnek, rugalmasabbnak tűnik, és ha vakarom, akkor nem gyűlik a körmöm alá a felső hámréteg. Mi az a lugosító? Egyelőre citromos vizet iszom. Perpill a gyümölcsöket is hanyagolom, ahogy a könyv javasolja.

Sajna tegnap vettem egy rúd baromfipárizsit, és azzal ettem a salátát, meg persze piros arannyal. Ez kissé visszahozott az életbe, nem is gondoltam, hogy a parizer efféle csodatévő hatással bír. :) Viszont kéne valamivel helyettesíteni. Mit javasoltok? Valamiféle szója termékkel talán?

Előzmény: csaba08 (282)
csaba08 2012.04.19 13:34:19 © 282

Szia,

Azt hiszem rosszul csinálsz valamit.

Leginkább EGYÉL!!!

Iszod már a lugosítót?

No mert senki nem mondja, hogy ne egyél csak zöldséget és gyümölcsöt.

Ez baromság.

A szer hatására át fog alakulni a szervezeted igénye. Valóban több zöldet és gyümölcsöt kívánsz majd, de ne vond ki teljesen a többi kaját az életedből.

Ha kérdés van keress.

Csaba

Előzmény: Jazzinbeat (281)
Jazzinbeat 2012.04.19 12:44:42 © 281

Tegnap összedaraboltam, amit a hűtőben találtam (cukkini, paprika, padlizsán, hagyma, medvehagyma, sóska), nyakonöntöttem olivaolajjal, sóztam, téptem egy-két nagyméretű kínai kel levelet, aminek ilyen csónak alakja van, húztam rá két vékony piros arany csíkot és ráhalmoztam a keveréket, összehajtottam és úgy ettem. Jó volt, a piros arany segített, hogy úgy érezzem, hogy ettem valamit, viszont fél óra elteltével már éhes voltam. Úgy tűnik, folyamatosan ennem kell valamit, hogy ne őrüljek be, de így elég nehéz odafigyelni bármire is.

Jazzinbeat 2012.04.18 11:24:47 © 280

Sziasztok! Ha valaki, aki régóta műveli ezt a fajta életmódot, esetleg tudna hasznos tanácsokkal ellátni, megköszönném. Én a pattanásaim, fáradékonyságom, alvászavaraim, rossz közérzetem és egyéb hülyeségeim miatt próbálok most átállni. Immáron egy hete próbálkozom az átállással, az elmúlt néhány napban már mindent elhagytam a nyers zöldségeken kívül. A bőrömön érzek némi változást jó irányba, de a folyamatos éhség megörjít, és nagyon legyengültem. Egyébként is vékony vagyok, de most már zörögnek a csontjaim és fáj a gyomrom, pedig elméletileg energikusnak, erősebbnek kéne lennem, a zöldségfogyasztás pedig étvágynövelő hatással van rám, de már nem tudom, hogy mit találjak ki, hogy ne legyen olyan egyhangú a kaja, igazából a só meg a piros arany tart életben jelenleg. :)

Valentinius 2012.03.06 17:52:37 © 279

Elnézést...hozzászólásom törölhető természetesen. Elég lett volna csak egy linket megosztanom, ahogy az előttem szólók is tették. Mégegyszer bocsánat.

Otto Normalverbraucher 2012.03.04 20:56:34 © 278

TILOS a reklám a fórumon!!!

Előzmény: Valentinius (277)
Valentinius 2012.03.04 19:27:33 © 277

Sziasztok.

Én egy máshol ismerkedtem meg Dr. Young termékeivel. Ezek a supergreens és az innerlight termékek európai testvérei. Ezek Young saját európaiaknak gyártott termékei, amelyek itteni alapanyagokból készülnek és azt hiszem az itthon kapható termékeket itt is gyártják hazánkban. Így természetesen valamivel olcsóbb is, mert nincs kitéve a dollár árfolyamváltozásának.

Íme az oldal: http://www.youngphorever.hu//product.php?catid=1

és egyírást, amit egy másik oldalról szedtem 

A több mint húsz éves kutatás és klinikai munka eredményeként Dr. Robert O. Young és Shelley Redford Young kifejlesztették a pH csodát, a lúgosító étrendet és életmódot. Dr Young zöld pora eddig csak az Innerlight termékcsalád részeként, SuperGreens néven volt elérhető a magyar fogyasztók számára. A mostani új néven változtatott összetevőkkel és főképp európai növényekből előállított  Young pHorever Miracle lúgosító por pontosan az a zöld por, melyről Dr Young a pH csoda című könyvben ír, és emberek tízereit indította el egy tudatosabb, egészségesebb élet útján. A Young Phorever pH Miracle Greens lúgosító termékkeverék mostantól

• kizárólag, európai alapanyagokból készül, ez azért fontos, mert szervezetünk számára a velünk azonos éghajlaton termő növények a legközelebbállóak.
  • sokkal kedvezőbb áron érhető el.
b586460 2012.01.09 19:34:49 © 276
csaba08 2011.07.05 16:17:33 © 275

Szia,

Én mindent ettem az alatt is, amíg a zöld löttyött ittam. :)

Bár az igaz, ahogy teltek a hónapok, jobban kívántam a gyümölcsöket és egyre kevésbé volt éhségérzetem.

Nem is bírtam sokat enni, inkább többször kevesebbet.

Azért napi 3 liter folyadék jól el tud telíteni és az Innerlight-ba van elég energia a napi szükségletekhez.

Ha gondolod látogasd meg honlapom: www.cilarik.5mp.eu

Ott is fent van.

Ha kérdésed van, kérdezz bátran.

Üdv: Csaba

Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick 2011.07.05 14:58:41 © 274

Engem érdekel ez a téma! Elsősorban az hogy milyen ételek, italok fogyasztását javaslod és melyeket nem!

Előzmény: csaba08 (273)
csaba08 2011.06.30 10:29:10 © 273

Szia,

Én 1-1,5 évig ittam az InnerLight-ot.

Ha kérdésed van, kérdezz bátran. Vagy írj mailt.

Csabi.

Előzmény: flkp (271)
flkp 2011.06.28 15:33:12 © 271

Elejétől a végéig elolvastam az összes hozzászólást. Több gondolat is felmerült bennem, de előljáróban elmondom az én tapasztalataimat.

Elolvastam dr Young mindkét könyvét a lúgosításról szólót és a fogyókúráról szólót is.

Ezt azért tartom fontosnak leírni, mert úgy látom itt többen úgy alkottok véleményt, hogy nem vagytok tisztában dolgokkal, vagy a könyveket nem olvastátok el.

Egyrészt élővér vizsgálatokról is szó van a könyvben, a vér mutatja a benne levő szennyeződéseket és gombákat. Igen, ha elolvastátok volna tudnátok, hogy Young is tisztában van azzal, mi zajlik a gyomorban és tudja, hogy a testünkben hol, milyen a pH érték. A program arra lett kitalálva, hogy a véred tisztuljon általa, mindegy, hogy ezt minek nevezzük, nevezzük lúgosításnak.

Másrészt logikus és egyszerű, hogy ha nem eszel húst, amely manapság már génmanipulált és szennyezett, ha nem eszel tejterméket és inkább alacsony cukortartalmú élő növényeket -zöldséget és gyümölcsöt- eszel, a tested ezt meg fogja hálálni.

Nem kell nagy kiadásokba verned magad, csak vedd át az alapokat és meglátod lesz erdménye. Két hete csinálom ezt az általam kigondolt programot, nem iszom Supergreens port, egy áruházakban kapható magyar enyhén lúgos ásványvízből iszok naponta 4 litert, ( 69Ft/1,5 liter ) betartom a pH csoda fogyás könyvben lévő táblázatba foglalt ételek fogyasztására vonatkozó irányelveket, himalaya sót használok a kétbetűs parfümériában 1000 ft volt 1 kiló, tehát árban teljesen elfogadható. A salátákra friss citrom leve, só, és minőségi olivaolaj kerül. Eszem a salátákhoz nyers hagymát, fokhagymát stb. Nem eszem édességet, húst, kávét, csokoládét amiket eddig igen. Ezidáig folyamatosan égett a gyomrom és 25kg súlyfölösleggel rendelkeztem, evés után pár órával szódabikarbónás vizet kellett innom, mert más megoldás nem volt. A nyers hagyma még órák múlva is égette a gyomrom!

Két hét alatt 4kg-ot fogytam, energikusabb, jobb alvó lettem. A gyomrom egyáltalán nem ég és bármennyi hagymát megehetek. A bőröm kitisztult és lassan beleférek a régi ruháimba.

Szóval amikor benéztem a topicba, nagyjából ilyen beszámolókat vártam nem tudományos orvostanhallgatói értekezést a semmiről, aztán jó lett volan olvasni arról, kinek hogy ízlik a supergreens, és szerintem mindenki tisztában van vele, hogy a szódabikarbóna mire jó. Egyébként ezt is leírta Young a könyvében, ha valaki nem akarja megvenni az Ő termékeit nyugodtan megteheti a lúgosítást szódabikarbónával is.

Ismerek több hálózatot is, de komolyan mondom, cáfoljatok meg, ha nincs igazam, ez a cég igazán nem egy nyomulós cég. Igen én is azért néztem be ide, mint oly sokan mások, hogy segítséget kapjak, elkezdjem-e inni a zöld löttyöt, mások gyakorlati véleményére lettem volna kíváncsi, de erre vonatkozólag kb. 6 hozzászólást találtam.

Jó lenne azokról is hallani, akik itták, vagy isszák egy ideje, mik a tapasztalataik.

És egy utolsó szösszenet: nézd meg a Young házaspárt, nekem hiteles az, ha valakiről látok fényképet és az igazolja őt. Szép a bőrük, vékonyak egészségesek, 20 éve csinálják ezt az étrendet. Voltam olyan mlm cégnél, akik az egészségről papolnak és a főgyémánt előadó lefolyt a színpadról, olyan kövér volt. Na az minden volt, csak nem hiteles!

Pandus 2011.06.05 12:25:34 © 270

eladó A pH csoda, ill a A pH csoda fogyás c. könyv, új állapotban, az egyik dedikálva, össz. 3000-ért (eredetileg 5000).

nyirfakati 2011.05.27 15:16:46 © 269

Sziasztok!

Remélem ezt nem gondoltátok komolyan, hogy a lúgos vízzel eredményes lúgosítást tudtok elérni... Nem vagyok egy botanikus zseni, de lúgosítani legjobban klorofillal lehet, ez az ami elnyomja a savakat a szervezetben. Klorofill pedig a zöld növényekben található meg nagy mennyiségben. Ergo csak olyan készítmény jöhet szóba, aminek magas a klorofill tartalma.Én mondjuk össze szoktam kötni a kellemest a hasznossal és egyúttal a méregtelenítést is elintézem. Nekem évek óta a Puridren nevű gyógynövénykoncentrátum jön be. Egyszerű használni, hatékony és látványos. Ha valaki rászánja magát, akkor egy jó tanács: nem kell sikítófrászt kapni ha a pisid színe UVsárga lesz... Először én is megijedtem, aztán szóltak, hogy ez teljesen normális, mert ürülnek ki a méreganyagok.

Üdv: Kati

Törölt nick 2011.04.14 15:22:57 © 268

Sziasztok!

Ma vettem egy flakon lúgos "Tündérvíz" nevű harmatvizet.

A flakon alján van valami "üledék". Tapasztaltam ilyet a fürdei víznél is.

Tudtok erről valamit? Mi az az "uszadék"? :)

Törölt nick 2010.03.10 14:29:12 © 262
...vagy pl. olyan trükk is, hogy a fekete teát hogyan készítsük, hogy ne savasítson, hanem ellenkezőleg.

Régi hozzászólás, de ha lehetséges, kíváncsi lennék, mégis hogyan? Szódabikarbónával? Plusz még esetleg citrom, aszkorbinsav? Köszi.
Előzmény: Evicke (69)
lupidu 2010.01.29 15:16:43 © 260

bocsánat: irodalom.

Mostanában mindig ez van.

Előzmény: lupidu (259)
lupidu 2010.01.29 15:15:25 © 259

Nem nagyon érdekel. A HATÁSA érdekel.

A "szakértelem" szóval meg én nem jönnék...

Előzmény: Szilaj Szőrmók (258)
Szilaj Szőrmók 2010.01.29 14:54:20 © 258
Cinizmus? Amit a lúgosításról összehordanak, az nagyon gáz.
Előzmény: lupidu (255)
vitisaureus 2010.01.26 22:10:25 © 257
Sziasztok!
Angolul, de rövidítve.
http://www.ionizers.org/alkaline-articles.html
Előzmény: Szilaj Szőrmók (254)
lupidu 2010.01.26 16:55:18 © 256
akarom írni: megbosszúlja. MegbosszúlHATja. Nem feltétlenül, de lehet. Bocsi!
Előzmény: lupidu (255)
lupidu 2010.01.26 16:42:46 © 255

A cinizmus megbosszúja magát. Akkor is, ha -esetleg- igazad van.

(((Én legalábbis mindig ráb@sztam, utólag :(  )))

Egyébként jó a lúgosítás. Nekem bevált.

Előzmény: Szilaj Szőrmók (252)