Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

osztom az eszet okt. 3. Creative Commons License 803

Látod pavilonkuckó, a stadion a tutti business ma Magyarországon. Arnaud Lagardère nem ostoba üzletember. A Lapker anyavállalata sem véletlenül foglalkozik inkább a focival, sportközvetítéssel, stadion üzemeltetéssel, meg a televíziós jogokkal… A hírlapterjesztés az egész világon kihalóban van. Olyan, mint a lovas szekér, a léghajó, meg a gőzmozdony. Nosztalgiázni alkalomadtán jó velük, de napi szinten, a mai ember már ilyeneket nem használ. Papír alapú újságot már csak neandervölgyiek olvasnak, akik közismerten digitálisan analfabéták…

Előzmény: pavilonkuckó (799)
osztom az eszet okt. 3. Creative Commons License 802

Szerintem inkább lottózzál Zerus! A telitalálat hamarabb össze fog jönni neked, mint a jóslás…

Előzmény: zerus (786)
osztom az eszet okt. 3. Creative Commons License 801

Franciák helyett jönnek a jenkik, legalább is ha igaz a Napi gazdaság újságcikke, akkor Francia többségi tulajdonból hamarosan amerikai kézbe kerülhet a Magyar Lapterjesztő Zrt.:

http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/amerikai_kezbe_kerulhet_a_neves_magyar_lanc.585854.html

Előzmény: oroszlinda (690)
dohányárusítás 2018 ápr. 23. Creative Commons License 800

De jó, a Zöldeket ki is hagytam az előbb!

Előzmény: pavilonkuckó (799)
pavilonkuckó ápr. 23. Creative Commons License 799

Hát ahogy Gipsz Jakab kolléga írja, a cigiárusításnak jó darabig befellegzett, de a Fradi meccsekre történő jegyárusításra akad még némi esély, ha persze igaz az Origó állítása és a franciák is úgy akarják:

http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/20140423-franciak-uzemeltethetik-az-uj-fradi-stadiont.html

Előzmény: dohányárusítás 2018 (798)
dohányárusítás 2018 ápr. 15. Creative Commons License 798

Ez nem lenne gond Jakab, ha a forgalmam nem a töredéke lenne a nyavalyás dohány kiesése miatt. Kiszolgálok én mindenkit. A kommunistákat, a fasisztákat, a nagy orrúakat, a bőrfejűeket, a barnákat, a fehéreket, a vörösöket, kékeket, sárgákat...

Miért kellett így megszívatni engem??? Ártottam én nekik???

Előzmény: Gipsz Jakab (797)
Gipsz Jakab ápr. 11. Creative Commons License 797

Hát ahogy ezt az ellenzéket nézem, akkor 2022-ig is nyugodtan. 

Előzmény: dohányárusítás 2018 (796)
dohányárusítás 2018 ápr. 7. Creative Commons License 796

Hát ahogy néztem a tegnapi választási eredményeket, dohányárusítási terveimről 2018-ig lemondhatok.

Merjünk nagyot álmodni!!! 2013. szept. 30. Creative Commons License 795

Miért is kellene fórumozni?

A létező összes problémánk megoldódott, lapeltérés pedig sohasem volt. A vásárlók kedvesek, türelmesek, aranyosak. Az alkalmazottak udvariasak, becsületesek és csupán szerelemből dolgoznak. A jutalék pedig bőséges, sőt még túl sok is. Még jó hogy közeleg a Karácsony, legalább majd el tudjuk ajándékozni a felesleges pénzünket. A LAPKERNEK DOLGOZNI MAGA AZ ÁLOM! :-DDD

Előzmény: pavilonkuckó (794)
pavilonkuckó 2013. szept. 18. Creative Commons License 794

Úgy látom a dohánytermékek árusításával egyidejűleg a fórumozási kedv is füstbe ment, sajnos...

sasa86 2013. febr. 5. Creative Commons License 793

Hali!

Akakrsz még pertársaságot alapítani? Vagy már megvan? Én benne lennék szivesen. Írj légyszives! Köszi

Előzmény: lotto68 (784)
sasa86 2013. febr. 5. Creative Commons License 792

Üdvözletem!

Remélem olvassa még valaki ezt a fórumot. Én olyan Embert vagy embereket keresek akik már vagy perlik a lapkert vagy pedig benne lennének egy csoportos perben. De szivesen csatlakoznék olyanokhoz is akik már perlik csoportosan. Várom a jelentkezést a gorocssandor@citromail.hu címen. Előre is köszönöm szépen.

látható 2012. dec. 14. Creative Commons License 791

Inkább ne tudd meg, nincs annyi pénzed.

Grosso,Remittenda,stb.

Remek piac-szabályozó eszköz.

Előzmény: games27 (789)
habibibi 2012. nov. 11. Creative Commons License 790

Szia, (remélem, kapsz majd érdemi választ is, de)

biztos, hogy ezt akarod csinálni?

Előzmény: games27 (789)
games27 2012. nov. 8. Creative Commons License 789

Sziasztok!

Bocsika , hogy csak igy "betoppantam" :), de munkahelyem megszünése miatt , szeretnék üzemeltetni egy pavilont, vagy üzletet, -ami éppen van-. Felvettem a kapcsolatot a Lapker ben ezzel foglalkozo hölggyel. Nagyon készséges és segítőkész  volt. Elküldtem az adatlapom. Információkat szeretnék kérni tőletek, akik hosszú évek óta foglalkoztok ezzel. Milyen a tapsztalatatok vannak( pozitív, negatív, működtetés, bevétel, rugalmasság, szerintetek a cigi stop miatt sok üzlet lesz visszaadva, ez mennyivel befolyásolja az üzlet további működését )?

Előre is köszönök minden hozzászólást.

caprisziget 2012. okt. 11. Creative Commons License 788

dohánytörvény??

szilvakukc 2012. jún. 7. Creative Commons License 787

Jól van, jól van, csak azé, hogy eldönthessük, kinek hiszünk, alátámaszthatnátok állításaitokat valamivel. Mongyuk, "minden nap eggyütt sörözöm Viktorral, csak tudom má, vazeg!", vagy " a parlamentben takarítok másodállásban, és ez volt bevésve, az országgyűlés elnökének padjába", vagy ilyesmi.:)))

Előzmény: zerus (786)
zerus 2012. jún. 2. Creative Commons License 786

Rosszul vagy informált az új módosított  törvényjavaslatban a Lapker fog cigi és dohánytermékeket árusítani ...üdv

Előzmény: lotto68 (785)
lotto68 2012. máj. 23. Creative Commons License 785

Oké,megint itt vagyok!

A tisztán látás végett,és hogy tudjátok életeteket más mederbe terelni.

A lapker nem fogja megkapni a cigi és dohánytermék árusitási jogát,hiába lobbizik!!!

Kb szeptemberbe fogja tárgyalni a kormány,és ha elfogadja,mert el fogja fogadni, jövő nyárra lesz belőle behajtható törvény!!!!

Ez azt jelenti,hogy nyáron készüljetek a boltok v isszaadására,és hogy a lapker akkor fog gennyesre szopatni bennünket a cigi visszáruval,és a bentlévő kaukcióval,valamint a még két hónapig járó jutalékkal.

Na erre kell a pertársaság!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Tapavicsa (776)
lotto68 2012. máj. 22. Creative Commons License 784

Sziasztok Lapkeresek!

Új vagyok,mármint itt az oldalon,de régi üzemeltető. 

Eljött az ideje,hogy megfingassuk ezt a tetű társaságot. Várom a jelentkezését azoknak az üzemeltetőknek,akik hajlandóak Pertársaságot alapitani. Egyenként nincs semmi esélyünk ellenük,de összefogva lehet keresnivalónk.

Csak olyanok jelentkezzenek,akik komolyan is gondolják.

Egyenlőre Anonim maradnék,mindannyiunk érdekében. Minél többen leszünk,annál könnyebb lesz!!!!!!!!!!

Ide írjatok,figyelni fogok!!!

Előzmény: Tapavicsa (776)
kisgyerek1985 2012. ápr. 5. Creative Commons License 783

Sziasztok kedves vállalkozók.

Én már lassan 4-éve dolgozok újság árúsként egy Relay üzletben. Azzal a kéréssel fórdulok hozzátok hogy nincs e valamelyik boltban üresedés mert bátyám elvesztette a munkahelyét és most nagy szüksége lenne egy munkahelyre. A bátyám megbízható türelmes pontos és igazán találékony.

E-mail címem: kisgyerek1985@freemail.hu 

Köszönet minden egyes lehetőségért. 

Előzmény: Tapavicsa (782)
Tapavicsa 2012. márc. 18. Creative Commons License 782

Kedves okoska.

Nem pontosan értem, amit írsz:)

1: Az emberek nyolc általános ALATT is képesek a munkavégzésre. Az én alkalmazottam egyébként  70 éves volt, nem hiszem, hogy a 4 eleminél több volt neki, de nem is kell 3 diploma újságot árulgatni. Intelligenciáról pedig ne beszéljünk, soha nem töltettem ki vele IQ tesztet. Nem kevered te az intelligenciát, az élettapasztalattal?

2: Mit nem értesz alkalmazott dolgon, vállalkozóként? Szerinted, nekem kell a pavilonban ülnöm, és a másik 2 cégemben IS dolgoznom?  Azt is megírtam, én is dolgoztam a pavilonban, olvass figyelmesen.
 Miért vettem ki? Mert tisztességes munkát, és megélhetést adtam egy alkalmazottnak. Miért nem ő vette ki? Hát esetleg pont a készségei miatt, nem? Nem volt hozzá elég esze, nem tudta volna a jogszabályokat ismerve működtetni. Esetleg nem volt hozzá kezdőtőkéje? Honnan tudjam? Ha neked van egy céged, miért veszel fel tititkárnőt? Mért nem a titkárnő alapította a céget? Nem tudsz te magad levelezni, telefont felvenni, excell táblázatokat írni, megrendeléseket elintézni? Valószínűleg meg tudod csinálni, csak nincs rá időd, ezért szoktak pl alkalmazottakat felvenni olyanok, akik egy 2 négyzetméteres pavilonnál, esetleg nagyobb "cégben" gondolkoznak...

3: Majd esetleg mondj nekem egy pavilont ahol 200 000-et lehet keresni.  Egyébként minek írkász ide? Ha keresel egy pavilonnal 200 at, abból remekül megélsz, nem? 200 nettó, egy középvezetői fizetés, egy nemzetközi cégnél. Örülj neki, hogy ilyen jól megy neked :)

4: Nem jöttél rá az 50%-ra. Talán pont mert gondolkodsz a semmin.

mindenttudó okoska 2012. márc. 16. Creative Commons License 781

Tisztelt Orsolya

nem az a probléma, hogy a vezér rokonai, hanem az a gond, hogy nem értenek a munkájukhoz

Tehát hagyjuk ezt a "csak hírlapárusok" kifejezést, mint itt az egyik hozzászoló vállalkozóként állítja, hogy az ő általa foltyatott vállalkozásban a dolgozó csak hírlapárus és 8 általános kell hozzá

A Lapkernél meg diplomával nullák a feladathoz

Előzmény: Orsolya22 (777)
mindenttudó okoska 2012. márc. 16. Creative Commons License 780

1 8 általánossal általában az emberek nem képesek önálló munkavégzésre és igenis több intelligencia kell a hírlapárusoknál, mint sok más helyen

2 vállalkozóként nézem a dolgokat és soha nem értettem ezt az alkalmazotti dolgot ??? akkor miért is vetted ki a pavilont???? hogy más dolgozzon???  akkor miért nem ő vette ki??? külföldön, aki 50 embernek ad munkát még az is dolgozik

3 jövedelem??? hát erős átlagban is 200 netto , ami azért elég jó, még napi 10-12 órával is

4 rájöttem az 50 %-os árrésre     

pl nagyker 666 Ft meg 50 %  az 999 Ft, de visszafelé számolva ez 33 %, ami közel áll az én 28 %-omhoz

Előzmény: Tapavicsa (775)
Orsolya22 2012. márc. 15. Creative Commons License 779

Szia!

Sajnálom,de nem tehetem,akkor nem én lennék.Egyszerűen az életemben ezt a fejezetet le akarom zárni,de nem pocskondiázom őket.Mivel ha a véleményemet kifejteném talán eddig fajulna.Vannak jó emberek,de a rosszak még többen!És én ebbe a társaságba nem akarok tovább lenni,mert olyanná vállnék!Eddig ember maradtam és az is akarok maradni.Ennyi.

Fizetés?Nem csak a pénzért voltam ott,hisz ez a bér nem egyenlő az emberi méltóság szintjével,egyszerűen imádtam a munkám,és kész.Sajnálom,hogy a világ ekkorát fordult,hogy ez más senkinek nem számit!A kérdésre a válasz:minimálbér.Kevesebbért,mint akik most kezdik ott a munkát.:-)És ez is vicces!

Minden jót!

Előzmény: Tapavicsa (778)
Tapavicsa 2012. márc. 14. Creative Commons License 778

Orsolya.

Esetleg bővebben kifejtenéd, mire is gondolsz? Tényleg érdekel.

Egyébként ha amit írtál igaz (ott dolgozol, 3 éve), akkor valóban ideje eljönnöd, mielőtt agymosottá válsz. Azok ott bent mind agymosottak.

Remélem legalább nagyszerűen meg vagytok fizetve....

Orsolya22 2012. márc. 14. Creative Commons License 777

Üdv!

A szentély meg sem nyílt, aki nem rokona az igazgatónak annak esélye sincs :-( Rá kellett jönnöm,hogy ez nem valóság show hanem káosz műsor!!Lassan három éve,hogy itt vagyok a Lapkernél és most érkezett el az idő,hogy rá jöjjek ez az egész egy nagy szar!Nem csak ti mentek a süllyesztőbe.Azt hittem én leszek a zoknis Bruce Willis,de csak egy vidék lány vagyok aki csalódott a munkájában és a kollegák  nem törödöttségében.Gáz az egész.Szerettem ezt a munkát csinálni,mert jó érzés volt,hogy hozzá járulhatok ahhoz,hogy az emberek nyugodt körülmények között a metrón vagy bárhol elolvashassák a kis pletyka vagy politikai lapjukat és büszkén mondhassam,hogy ennek én is a része voltam.Hogy valamit tettem az emberekért,de ennyi,úgyhogy sajnálom,hogy nem segithettem,de amig ott vagyok (ami már nem tart sokáig)addig szólj ha tudok bármiben segiteni,ami nem bűnténynek minösül :-)Bár,sokszor eljátszottam a gondolattal vizuálisan :-)Némelyiket falhoz állítnám.

Szép napot!

Előzmény: szilvakukc (755)
Tapavicsa 2012. márc. 13. Creative Commons License 776

Egyébként Mindenttudó okoska és én azért beszélünk el egymás mellett mert ő nem üzemeltetett pavilont, hanem - ahogy kiveszem a hszeiből - dolgozott valakinek, alkalmazott (volt). És azt sírja vissza.

Az én - volt - alkalmazottam sem értette, hogy mi a baj ha 600 000 forintot forgalmazott mondjuk egy héten (a hőskorban....),  én mégis "elégedetlen" voltam (ami nem igaz, inkább csalódott) mert fel nem tudta fogni a butus agyával, hogy  azért van, mert ő ugyan 600 000-et árult, de azon a héten 800 000-at kellett volna befizetnem. Tehát - 200 000.

Annyi esze volt, hogy azt megnézze: a 600 000 után elvileg 45 000 jutalékom lenne, és a hülye azt hitte, hogy én azon a héten annyit kerestem. Illetve ő annyit keresett nekem.... Az idióta beszorozta 4-el (mintha sztenderd lenne a forgalom) kifundálta hogy az 180 000 forint, és én de jól keresek.

1 évig nem bírtam neki megmagyarázni, neki azt sem, hogy többek közt ebből kapja a fizetését, ő, a könyvelő, és adót is fizetek...

Miközben a kedves Lapker, ha 600 volt a heti forgalom 800-at követelt tőlem. Ha véletlen egyenesbe tudtam jönni (ergo kinulláztam a pavilont, mert 2 következő héten teszem azt 400 000-at kellett fizetni, de 500 000 volt a forgalom, az ugye nulláz...), akkor már fütyörészve jöttem haza.

Nem is tudom eldönteni, hogy egy olyan alkalmazott a jó, aki tényleg csak írni/olvasni tud, és akkor kombinál a hülye, vagy az a jó, aki átlátja, de akkor meg félni fog, mikor csukod be a pavilont, mert ő is megérti, te mit küzdesz, és neked miért nem jó buli ez?

Nem kétlem, hogy 8 általánossal, ennél tovább nem tud gondolkodni.

Viszont ez egy csapda, mert egy ilyen körülmények között működő pavilonba (no víz, wc, 60 fok, 12 óra munka) nem fogsz tudni ÉRTELMES embert felvenni...

Az talál máshol munkát.

Tapavicsa 2012. márc. 12. Creative Commons License 775

Kedves Mindenttudó okoska.

Persze, hogy évtizedekig jó állás volt a pavilonban dolgozni.

Mint leírtam, nekem is alkalmazottam volt ő mindentől független megkapta a fizetését.

Nem megbántva az alkalmazottakat, akik egy pavilonba dolgoznak, de az alábbi készségek kellenek:

1: Tudjon olvasni

2: Értsen, beszéljen magyarul.

Több nem kell. Ha számolni nem tud nem baj, van számológép. Ha ért magyarul, megérti mit kérnek tőle, oda tudja adni (hisz olvasni is tud), és ha eljutot az emberi fejlődés oly fokára, hogyvéletlen képes felfogni, hogy azon a zűd papíron minek vannak lapnevek (ugye remittenda) és azzal mia a feladat: akkor nagyjáőból tökéletes.

Nos, ennyi tudást az általános iskola 6. osztályát befejezve, már elért.

Hát persze, hogy nagyon jó állás pavilonban dolgozni. Hol a francba keres mondjuk (alsó hangon) 100 000 HUF-t egy alkalmazott, aki pont elég, ha ennyi képességgel rendelkezik? Egyik másik nem is tud ennél többet: nem láttam még pavilonba dolgozót Nietzsét olvasni, vagy Freudot....

Egyébként a kétdiplomás tanárnéni nem keres ennyit, miközben gyerekeket nevel.

Igaz, annak idején a 80- as években pl Ózdon nagyon j munka volt a bányászat is.

Csak azóta az is - akár a lapárusítgatás - befuccsolt.

Ugyanakkor nem kétlem, hogy van olyan, akinek olyan helyen van a bódéja, hogy megy, mondjuk egy aluljárónál. 

Sőt, azt sem kétlem, sok embernek ÁR-ÉRTÉK arányban nagyon jó pénz az a százezer, merthogy máshol nem keresne annyit....

mindenttudó okoska 2012. márc. 11. Creative Commons License 774

Szerintem azok nem érvek, hanem nagyívű feltételezések, persze jól hangzanak

Szerintetek emberek évtizedeken át fizetés nélkül dolgoztak itt??

Hát ez nem így van, sőt az egyik legjobban fizetett állás volt ez

Előzmény: szilvakukc (773)