Keresés

Részletes keresés

rabolt Creative Commons License 2010.04.23 0 0 3050
Ha valakit érdekel a villanymoci árában a szett akkor írjon.11KW 960/p
mambru Creative Commons License 2010.04.22 0 0 3049
Helló nekem van brikettáló csiga anyagom. 2 db-ra való nehezen beszerezhető c-s anyag a tengelynek való 1m hosszú francia országi anyag, a levélnek való erőssen kopásálló 100 mm vastag 12 cm átmérőjű körök melyet csak is eszterga géppel lehet megmunkálni svéd anyag.

06 20 490 9008 mambru@freemail.hu
josi 93 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 3048
Üdv Béla 1937! Egy korábbi hozzászólásomban már tettem fel egy linket, (igaz, vaterás a gép) . És azt is csak házilag alakították át, tehát tuti h működni fog! Na meg az is biztos h állati lassú lesz:( (állítólag) De ha nem több tonna alapanyagot akarsz brikettálni, hanem Pl.:kertben lenyírt (szárított) füvet, esetleg fűrészelés melléktermékét(fűrészpor:)), vagy metszésnél keletkezett gallyat, ara TÖKÉLETESEN MEGFELEL! Szóval ha adott az alapgép, szerintem nem bonyolult az átalakítás. Hasító él helyére valami dugattyúféle, cső amin áttolja, esetleg fűtés! És ennyi! (szerintem , de "céltársak" jobban értenek hozzá mint én:)))))) Egyébként vaterán ami fönn van brikomat tipusú brikettáló építési leírás, az szerintem ilyen átalakításról szól. Remélem tudtam segíteni. Üdv:Tomi
Előzmény: bela1932 (3047)
bela1932 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 3047
Sziasztok!

Én is szeretnék készíteni egy kis energia fogyasztású, kisteljesítményű családi brikettálót. Adott lenne egy 5t-s rönkhasító.
Kérdés ebből mit lehet kihozni. Gondolok itt a brikett ajánlott méretére, és az óránkénti várható teljesítményére.
Elektromos ember vaok, autómatizálás nem probléma.
Ha valaki segítene kézzel fogható ötletekkel, linkkel, vagy akármilyen módon, nagyon hálás lennék.

Üdv. bela
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 3046
 Sziasztok Miki vagyok Tatáról.Dupla csigás gépet csinálok. A csigák már kész vannak.35-ös a tengely,25-5-ös laposvasat hajtottam rá élbe egyben 7 menetet. Sok van még előttem ami miatt a Fórumot zavarni fogom. A számítógéphez nem nagyon értek.Jó munkát mindenkinek! Ha segíteni tudok írjatok.
Gocan Creative Commons License 2010.04.20 0 0 3045
Üdv!
Eddig van meg a gép élőben, és a tárcsában még nincs benne az ékpálya. Plusz készül a csiga. Méretarányos az egész, kivétel a motor mert az +- 30 mm néhol a modellhez képest.Annak úgy is csak a csatlakozó főméretei kellenek. M16-os és M20-as csavarokat használtam eddig. Azért ilyen vaskos az egész, mert a motor, és a 400-as tárcsa elég betyáros. A csapágyházak 30mm-es kazánlemezen vannak, és a váz 60x60x6-os L profilú szögvas. A tengely 50-es átmérő lesz.Már most 190-200 kg. Élőben szebb.A cső, és csiga kapcsolat még tervezés, és gyártás alatt áll.
Én egy "mozgó kocsira" tervezem a csöveket, így tudom állítani a "belelógást" a csőbe. Ha minden jól megy akkor lehet bevállalok egy komoly motor vezérlést is. Így két ponton is tudom állítani a gépet, ha netán nem az jön amit akarok. Igaz így pillanatok alatt átlépem a keretet, de legalább működik, vagy kitudja. Ez még a jövő kérdése.
brikigép Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3044
Szia !
A levélcímed rosszul adtad meg mert nem ment el.
Én brikettért vettem darált szalmát amelyet kalapácsossal daráltak, de az nem haladós. Jó konstrukció a Szanyi 400-as , véletlenül van a belsejéről képem.
Én is tervezek darálót amelyet legalább 8-10 bálával meg lehet rakni, mert egyenként nincs hozzá türelmem, meg akkor ott kell álldogálni és nyelni a port.Szanyi 400
Előzmény: tomos27 (3042)
brikigép Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3043
Le a kalappal, ez profi gép, 100 kg tól többet kellene nyomnia, a gyárak ilyeneket nem csinálnak, pedig a vezérlése nem sokkal komplikáltabb mint az egyoldalú gépé.
Az olajvezető elemek ellenállása sokat számít, + áramfogyasztást okozhat, én lecserélem a gyári elosztót és vezérlőszelepet, saját magam készítem az elosztót, szelepet is csak a mágnest hagytam meg. Remélem az áramlási veszteség minimális lesz és az áramfogyasztás is ami pedig jelentős tétel üzemeléskor.
Előzmény: Gépész01 (3041)
tomos27 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3042
Szia brikigép!
Azt szeretném kérdezni,hogy te a szalmát mivel daráltad le a brikettedhez?Csináltál darálót vagy vettél?Én is csinálnék egyet,elképzelésem már megvan csak előbb kérdezgetek,hátha van valakinek jobb ötlete...
Gépész01 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3041
Brikigép!

A motor teljesítménye 11kw fordulata 1440 1/min.
A szivattyú 50 teljesítménye lit/min.
A duo-t úgy értem, hogy a főhenger mindkét irányú elmozdulásának kihasználásával működik. Két adagoló, két előtömörítő, stb.
A teljesítményét még nem mértem, mert egybefüggően nem is működtettem a ragadások és az olaj melegedése miatt. Olajhűtőt is még csak most teszek a rendszerbe. A főhenger vezérlőszelepe elvileg tudja az 50 lit/percet, de gyakorlatilag csak éppen-éppen, ezért melegszik be viszonylag hamar. Valószínű, hogy ki kell cserélnem nagyobbra.
Előzmény: brikigép (3037)
brikigép Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3040
Megnéztem a gépet , úgy olvastam nem te készítetted, valószínű nem ismered a belsejét. Mint konstrukció nem rosz, de a működés közbeni termelés mutatja az értéket.
Fontos szempont a teherbíró támcsapágy, a csövek cserélhetősége belső alakja, keménysége. Meg "jóindulatú"legyen a csiga és a végződés bitangul kemény. Megjegyezném kézi kifaragással igen jóindulatú csigát lehet összebütykölni, akár olyat is amelybe a CNC masinának is beletörik a foga. Versenyhajók csavarját is csinálták ügyeskezű faragók.
A kép szerint a cső elejét lehet cserélni , ez jó de a hátsó részét ahol a kopás van az csak egyszerű vascső amelybe kopó bélést kellene tenni.
Kezdésnek ,tanulásnak megteszi , bár nekem már nincs idegem ilyen kicsi tartályt töltögetni.
Ár dolgokba nem szólok bele, bár szerintem mindennek van értéke és jogos is azt kérni, csak a profi világban a pénzért adni is kell valamit.

Nem ártana ha a fórumon igazi brikettermelők is elmondanák élményeiket.
Előzmény: bertyfux (3038)
Gocan Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3039
Üdv Mambru!
Itt mindenki tudna pénzért adni valamit, mivel itt sok infót lehet gyűjteni. Ha kedves, és barátságos fórumozó akarsz lenni, akkor segíts másoknak, és ne a hirdetéseket pakold be. Vagy ha üzletelni akarsz, akkor az maradjon a vatera "falai" között. Nem az eladással van a bajom (mert van itt olyan), hanem azzal hogy konstrukciót árulsz. Mi meg azért vagyunk itt. Láncra kötött kutya elé kolbászt raksz, amit nem ér el.
Oszd meg, ha jó. Ha meg nem akkor ott áruld ahol a helye van.
Ha valaki szerint ez nem így van, akkor várom a véleményeket.

Üdv:Gocan
bertyfux Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3038
Brikigép! vetnél pár pillantást a képeimre és a kérdésre?lentebb valamivel.. kíváncsi vagyok a válaszodra! köszi
Előzmény: brikigép (3037)
brikigép Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3037
Üdv !
A duo rendszeren kétirányú nyomást ért? Mert akkor az hasonló mint az enyém.
Mennyi a teljesítése óránként és mekkora motorral ?

Legalább 100mm átmérőjű henger kell , de nem baj ha nagyobb is , ez kis mozgású és nem sok olajat fogyaszt.
Előzmény: Gépész01 (3026)
imelinorbert Creative Commons License 2010.04.19 0 0 3036

sziasztok

 

Tatabányai hobbi brikettes szeretnék lenni

ne vegyétek tolakodásnak, de valaki megengedné. hogy megnézzem a gépét?

vagy esetleg valaki megadná a tel számát természetesen én hívnám nem várom el senkitől, hogy Ő keressen

 

 

köszönöm szépen

Imeli Norbert

20/5263046

OAndorka Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3035
Azért Neked hiába írom, hogy itt olyan hülyét már nem találsz, aki megveszi, mert ez itt van ingyen is. Ha volt hozzá eszed, akkor felszedhetted itt is, de akkor itt ne add pénzért. Ezt már nem-rég megírtam Neked, de úgy látszik nem érted!
Erre a fórumra ne a Vaterás ajánlataidat, hanem a lendkerekes képeidet tedd fel!
Üdv: OAndorka
Előzmény: mambru (3025)
gspr Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3034
Köszönöm a gyors választ. Ha neked nem kell, én örömmel megvenném. Üdv.
Előzmény: bertyfux (3033)
bertyfux Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3033
Üdv! én is meg akarom venni csak olyan miatt kérdezem hogy hajtómű, csigák, és maga a konstrukció megéri-e az árát.én is tovább fejleszteni akarom. most várok egy csigára ami a a gyári szalmabrikettálóba való.elvileg pár hét és egy kis ismerettség. többit mindent be tudok szerezni csak amíg ez várat nem indulok neki. mindenesetre egy alapnak gondoltam.Egyébként siófok alatt van valahol a gép.
Előzmény: gspr (3032)
gspr Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3032
Üdv. Bertyfux! Ha neked nem kell a gép, én megveszem. Persze ez attól is függ, hogy helyileg hol van. Én Miskolcon lakom.
Az, hogy megéri-e, összetett dolog. Sokmindentől függ. Pl. kinek milyen gépi megmunkálási lehetősége van, hogy tud anyagot beszerezni, stb. Üdvözlettel.
Előzmény: bertyfux (3031)
bertyfux Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3031
köszi a hozzászólást! amúgy én is arra gondoltam még finomítani kell rajta csak kiindulási alapnak.amúgy a csiga esztergált és kettő van hozzá.
Előzmény: Gocan (3029)
öregcsillag Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3030
Tetszik a géped, rajzot nem tudnál küldeni, vagy eggy méretezés is jó lenne persze nem ingyen.
Gocan Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3029
Üdv!
Szerintem nem.Max 130-150. Házi a gép, és ráadásul nincs is semmi extra benne. A csiga valami hegesztett cucc, és sokáig nem megy az. De ha működik akkor lekoppintva, és megerősítve egy stabil gép lehet belőle, de az pénz, tehát ezért kevesebb. Ez csak az én véleményem. Én ennyit adnék érte.
Előzmény: bertyfux (3028)
bertyfux Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3028
Helló mindenkinek még mindíg azt szeretném megtudni a hozzáértőktől hogy itt van egy gép és hogy megéri ééé a 200 ezer forintot..?? köszi
Gocan Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3027
57 mm lesz. Még nincs kész.
Előzmény: pancsa072 (3021)
Gépész01 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3026
Üdv!
Köszönöm a segítséget, az első verziót fogom megcsinálni, mivel a többi részeit is elektrohidraulikus szelepek vezérlik automatikusan.
Valószínűleg 100mm átmérő elég lesz, ezzel 10 tonna nyomóerő könnyen elérhető.
A brikett átmérője nálam 70mm, amit 200mm átmérőjű főhenger nyom duo rendszerben.
mambru Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3025
http://www.vatera.hu/brikettalo_168507213.html
imelinorbert Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3024

üdv!

 

meg van még a géped?

tudnál pár képet küldeni róla?

mennyiért adnád?

 

üdv

 

Előzmény: Webon (2784)
josi 93 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3023
Üdv! Valószínűleg igaza van bcs szbab-nak, de 1 kissékiadtam hogy senki se írt vissza! uh Elnézést a 2. kérdésért! Üdv,Tomi
Előzmény: Törölt nick (3019)
brikigép Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3022
Üdv!
Ez igen jó fajsúlynak számít, a gyári gépek is a teljesítmény érdekében a fajsúlyon spórolnak.
A hidraulikus szorítóművet jól gondolod, egyszerű bilinccsel ha egész nap állítgatod akkor se lesz jó, az automata szorító se 100%, az anyag csúszási jellemzője időnként megváltozik, főleg ha kicsit kevert a nyersanyag.
Két úton oldhatod meg a szorítómű vezérlést:

1.--elektromos nyomásérzékelő vezérel egy mágnes szelepet amikor a beállított nyomáson a szorítóból leengedi a nyomást, részlegesen vagy teljesen .

2.--a fő olajnyomással szemben ellennyomást hozol létre egy segédszivattyúval, amelynek nyomóerejét a számított nyomáson legyőzi a főnyomás és így nyitja a csövet.Ez határozott nyitást végez nem lehet babrálni a részleges üzemmóddal, viszont ehhez nem kell elektromos vezérlő.

Csőszorító erőnek néhány tonna kell hogy biztos legyen 50mm brikett átmérőnél, rúgóval néhány tonnát nem célszerű nyomni , attól eltekinthetsz.



Előzmény: Gépész01 (3020)
pancsa072 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 3021
Azt szeretném megkérdezni a te briketteb milyen a átmérője,mert az enyém 65-mm ter.
Előzmény: Gocan (3015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!