Keresés

Részletes keresés

bertyfux Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2743
Halihó ezek a brikettek milyen anyagból készültek?
Előzmény: brikigép (2742)
brikigép Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2742
Csigás gép brikettek :
brikigép Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2741
Kép:csö
Előzmény: brikigép (2740)
brikigép Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2740
Megpróbálok képet föltenni a csőösszekötésről :
Előzmény: traktoros_feri (2670)
brikigép Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2739
Üdv!

Hegesztési fogás : először csak pontokon kell odavarrni, majd kicsit erősebben de rövid hosszon és átellenben. Közben nézni a görbülést ,és úgy fordítod hogy arrafelé húzza amerre kell.
A kúposságnál találj ki valami univerzálisan jó dolgot ,mert szer. ilyen még nincs és majd másoljuk mi is.
Előzmény: yamaha r6 (2738)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2738
Üdv gépépítő társak!

Egy kis segítséget kérnék. Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan hegesztettétek fel a csigalevelet a tengelyre mert nekem elhúzta kb.1cm a tengelyt vagyis hogy be lett fogva az esztergába a végén volt ekkora ütése. A másik dolog a szorító pofás megoldásba a cső kúpos e belül vagy a végétől be van vágva bizonyos hosszba és az eleje van csak össze szorítva.
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2737
A szorító munkahenger úgy működik tudomásom szerint:
Van egy programozható szelep ami méri a fő munkahengerben a nyomást ha az elér egy előre beállított értéket akkor elengedi a szorító munkahengerben a nyomást és engedi megcsúszni a már kellő tömörségű brikettet. Majd újra rá adja a nyomást!
Legalábbis én így értelmeztem Norisz és Brikigép szavait.
Metalmont Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2736

Jó napot kívánok az Uraknak!

 

Tanácsért fordulnák Önökhöz.

 

Szóval szeretnék épiteni hidraulikus brikettálót. a terveim már elméleti sikon elkészültek, bár van valami ami számomra nem világos és abban kérném segitséguket.

 

Szoval

 

1. A a cső mérete a préselésnél kúpos kialakitásu pl. 60-59,5 mm re leszűkül?

 

2. Viszon amit még egyáltalán nem értek, hogy hogyan működik az ún. brikettstoppoló a henger végén, vagyis szoritó. EBBEN szeretnék legfőképpen segitséget kérni, ha esetleg valaki tudna rajzot, leirast küldeni, nagyon megköszönném. Nem igazán értem a működését. Köszönöm. Szép napot.

"Blade" Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2735

Üdv.

 

Többféle méretű palástom van, 750W-1000W-ig / 350° - 400°-ot tud,  D 100.

Én a fejnél a kúpoláson már túl vagyok. -(nekem nem jött be)

Amit te akarsz szerintem, az nem lesz jó a csigáshoz.

A csigás nem szereti az olyan folytást, ami flexibilis.

A pofással, mm-t is tudsz állítani be-ki. -(de rugóerőtároló nélkül)

Ugyan is a csiga állandó nyomáson tud dolgozni, és ezért egyenletesebb a működése, de ha reduktor teszel rá ezzel elveszíti az egyenletességét.

Hol nyit - hol zár ezzel a nyomás nem lesz állandó, a tömörsége sem lesz egyforma a brikettnek.

Ezért én a fix mellett teszem le a voksom.

Tehát az enyém úgy fix, hogy amennyire beállítom a pofát, ott is marad. -(nincs a nyomás ellenébe játéka)

A kúp is jó lehetne, de azt meg nem lehet állítani. -(csak esztergálással)

Méretet nem tudok mondani, mert ahogy írtam, átépítés alatt van a gép.

 

De ezek csak az én tapasztalataim a gépről.

Nincs egyforma ember meg gép, Brikigépnek biztos más a véleménye. -(nem baj, a miénből és természetesen a többi hozzá szóló véleményéből összerakhatsz egy egészet)

 

Előzmény: stefi54 (2730)
Gocan Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2734
Üdv mindenkinek!
A bangladesi csiga, és cső szerintem jó megoldás. Csak a csövet kell kicsit alakítani, sőt szerintem nem is a csiga a lényeges, hanem a cső. Ugyanis az anyag áramlása azzal biztosítva van 100%-ig, a többi a cső geometriájától függ, és ott dől el az egész folyamat. A bangladesi csigát nyugodtan meg lehet csináltatni, aztán csinálni kell 3 db csövet, ami különböző geometriájú (más belső kúpokkal), félbe vágni, fület hegeszteni rá, és összecsavarozni. Ha ez kész akkor lehet kísérletezni. Ha belesül akkor kuka, ha kicsit laza akkor fékezni kell a kijövő brikettet és az neki áll szépen tömörülni (szerintem). A jó fékezéssel meg lehet spórolni sok munkát, nem kell új cső, meg agyalás, ha az jól be van állítva akkor kész. Minden olyan folyamat aminek ismeretlen a kimenetele, azt szabályozhatóvá kell tenni, mert ha nem szabályozható akkor mm-ként lehet szerelni rombolni, javítani. A fékezéssel ez minimálisan, de szabályozható. A gép szerkezetét is én úgy csinálom, hogy a lehető leggyorsabban meg lehessen szerelni. Két darab kulcs és kész. Mindent túl kell méretezni. A variációk így szélesebb határok között változhatnak.
brikigép Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2733
Az én csigám 1 méter hosszú , ezt nincs értelme se esztergálni se marni, hegesztve van.
Sztem működik az eredeti csigád csak az elején 2 menetnyit kúposan mélyíteni kell.
Ha már megedzetted gyorsvágóval is lehet annyit javítani. Úgyis ehhez kell szokni mert nem győzöl annyi csigát legyártani ahogyan kopik. Csak a gyorsacél jellegű anyag tart elég sokáig, de ennek az edzése 1100 fokon felül történik.
Előzmény: d imi (2732)
d imi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2732

A csigádat esztergáltad?

Most én is azon gondolkozom,hogy a mart csigát átesztergálom arra gondoltam,hogy a csigalevél oldalát ékszíjpályakéssel lesimítom az alját meg valami rádiuszos késsel kifaragom.

Előzmény: brikigép (2727)
d imi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2731
A hornyolást a csigánál is csinálom mert sztem is ott a lényeg egyébként a Bangladesivel megvároma csigát amit Óandorka szervez addig a saját csigával kísérletezek
Előzmény: brikigép (2725)
stefi54 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2730
Üdv!Köszi az infót a terv 2" forr cső kb 4mm fal 8 felé felhasítva kb 80-100mm hosszant 20-25 fokos szögben irányba lejt,elől 8-10 kihúzva kúposan majd vissza hegesztve( pl racsni)a szembenézeti kép,a másik vég felhasítva hidró pneumatikus szorítás.A fűtés aggaszt kb 1500-2000w gondoltam,moci 2,2kw 1440 i 23 62n/min a módosítás csere.A próba után öntés forgácsolás.
Előzmény: brikigép (2729)
brikigép Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2729
Üdv !
Csigásból profi gépet nagyon nehéz készíteni, még szalma és szalma között is kimutatja a különbséget, a jó csiga és cső alakot nehéz kikeresni. A jó cső akkor is kemény marad ha 400 fokra felmelegszik, ezek szuper anyagok.
Először nem is kell törekedni ilyenre, a cső kúpolása különböző , de 8mm alatti. Úgy kell megcsinálni h. többször betehesd az esztergába javítás végett. Nagyobb kúpolásról kezded és addig csökkented míg jó nem lesz.
Elöször, másodszor nekem is úgy beszorult h. 5 kilós nagykalapács, visszarúgott mint a vasról. Kályhába tettem és kiégettem a cuccot, nekem a cső kemény maradt, 400 foktól nem lágyult ki.
Nem árt ha olyan erőátviteled van ahol a fordulatszám kersgélése lehetővé válik, nem véletlenül használok szíjáttétel mellett fogaskerék átvitelt is.
Előzmény: stefi54 (2728)
stefi54 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2728
Üdv! Szerintem is az a cső érdekes és valószínű ezért kell akkora teljesítmény, (hamar lefolytja az áramlást).Tőled és bárkitől kérnék ötletet, segítséget, tapasztalatot,egy ötlet egy javaslat csak akkor ér valamit ha segítőkész megfontolják és kipróbálják.Fél megoldás itt kevés,a tapasztalat nagy úr!Sok próba csak hoz egy jó olcsó gépet.Ezt te valószínű jobban tudod.
Előzmény: brikigép (2725)
brikigép Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2727
Üdv !

Precízebb présnél mint pl. szalámiprés, vagy paradicsom prés 0.08mm hézagot hagyok átmérőben.
Brikettcsigánál, nekem 2mm-től kevesebb nem volt átmérőben, ha 1-et hagysz a csiga úgyis belemar a csőbe ami elrontja az anyag csúszását.
Nekem most 3mm , ha a csőbe beszorul az anyag akkor mindenképpen visszavág, a lényeg akárhogy is megszorul a csőben , a csigában ne tudjon beragadni. Nagyon kínos kísérletek után tudtam olyan profilt kifaragni amelyiknek öntisztító képesége van.
Előzmény: yamaha r6 (2726)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2726
Üdv brikigép!

Megszeretném kérdezni hogy szerinted mekkora hézagot hadjak a csigalevél és a cső fala között mert én keveslem azt a 0,5mm et. Én 1-2mm re gondoltam mert szerintem még azon se áramolna vissza az anyag de lehet hogy tévedek. A csiga tengely nem kupos csak az utolsó levéltől szükül le 30mm ről 20mmre.
Előzmény: brikigép (2725)
brikigép Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2725
Nem akarnák sokat okoskodni, de a Banglades-i csővel vigyázni kell egy kicsit !

Erről másolod a hornyolást ?

Engem az lep meg hogy tud egyáltalán ez a cső működni, ahol nem kell hornyolás oda tettek, ahol pedig kellene ott nincs.
Előzmény: d imi (2703)
stefi54 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2724
Üdv! Érdekelne a palástfűtésed teljesítménye, méretei,hogy vagy megelégedve vele.A géped mérete,ha publikus.A közeljövőbe szeretnék én is előbb egy csigás gépbe bonyolódni. Az alaphajtás 2,2kw1440/62 n/min 2"forr cső kb D 54 d36 sima alátét(kb 60Ft) próba.
Előzmény: "Blade" (2700)
d imi Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2723

A csőnek átmérőben 1 mm rel kell nagyobbnak lennie a csigánál tehát oldalanként 0,5 mm  legalább is remélem mert ami most készül azt így csinálom .

Az előző 3 mm rel volt nagyobb és ha a csigát nagyon beletoltam akkor már a csigán tömörödött ,ha meg kihúztam akkor meg a csiga mellett jött vissza

Előzmény: traktoros_feri (2722)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2722
Bár én hidraulikusban vagyok érdekelt de mindenre fogható :D
Én úgy olvastam a fórumon, h legalább 1 mm kell legyen a csiga és a cső között.
Viszont azt nem tudom, hogy sugárra vagy átmérőre értendő ??? mert átmérő esetén az már 2 mm
Előzmény: yamaha r6 (2720)
Jesu Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2721
Üdv fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Egy ismerősöm, aki gazdálkodó, szeretne gépet összehozni, esetleg főegységét megvásárolni. Szalma brikettállására kéne. Ha valaki rendelkezik tapasztalattal, esetleg eladó géppel, köszönettel venném a segítségét, megkeresését, továbbítom.

Bár most már kifelé megyünk a szezonból, de aki gyártókapacitással rendelkezik és eladó árúja van, kérem dobjon egy e-mailt a publikus címemre az alábbiakkal:
- elérhetőség, helyileg merre van
- milyen alapanyagból készül a brikett (fotónak örülnék)
- jelenleg milyen árakon van, mekkora tételben, kapacitás mellett.

Több kazángyártónak vagyok a beüzemelője, szervizese, sokszor elsőként találkozom ügyfelekkel, el szokták fogadni az ajánlásaim. Ez mindenki számára hasznos lehet.

Köszi előre is!
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2720
Üdv fórumozók!


Egy kis segítséget kérnék tőletek. Tegnap elkészült a csigám és nem tudom pontosan mekkora csőbe rakjam bele, mekkora a még elfogadható hézag a levelek és a cső fala között.
rabolt Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2719
Na itt van az igazság!
Előzmény: traktoros_feri (2717)
d imi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2718
Nem kúpos lessz hanem  kézi szorítós
Előzmény: "Blade" (2714)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2717
A ha hosszú az ékszíj a tárcsán nagyobb kerületen fekszik fel ami erőátviteli szempontból igen is fontos!!! ékszíjnál és lapos szíjnál!!!
Szóval lehet h hosszabb az ékszíja de így 3 helyett elég kettő is!
"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2716

Nem hajt mást, nézd meg s 2288 - hsz.-nél.

Szinte egy kaptafára építik, csak a fűtés más!

Egyébként van ezen kívül, még sok más megoldás az áttételezésre.

Előzmény: pancsa072 (2715)
pancsa072 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2715
Nem látni de lehet hogy mást is hajt a villanymotor.Bármit.
Előzmény: "Blade" (2707)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2714
A préscsöved  és a csigád kúpos lesz?
Előzmény: d imi (2713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!