Keresés

Részletes keresés

"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2714
A préscsöved  és a csigád kúpos lesz?
Előzmény: d imi (2713)
d imi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2713
Az enyém is bordás mert különben tényleg hosszú kellett volna bár így sem rövid  2170 mm esek
Előzmény: "Blade" (2712)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2712
Én szerintem azért találták ki a bordásékszíjjat, hogy ne törjön meg hamar!
Előzmény: d imi (2709)
krisztikeee Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2711
Gyorsabb voltál... (hiába, aki cigizik a hozzászólás megírása közben, így járhat)
Előzmény: d imi (2709)
krisztikeee Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2710
Én úgy gondolom, hogy nincs ilyesmihez köze! Az áttételi viszonyokat az ékszíjtárcsák átmérői határozzák meg és nem a szíjak hosszúsága.
Előzmény: zsozé1 (2708)
d imi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2709
Az ékszíjaknál meg van határozva ,hogy mekkora lehet a legkissebb tárcsa átmérő és utánna mekkora egyenes szakasznak kell következnie ahhoz hogy ne törjön el egy hét alatt mert elégg drága brikett lenne az én két ékszíjam 22000 Ft volt nem szeretném hetente cserélni. Az erőhöz nem sok köze van azt a két tárcsaátmérő határozza meg
Előzmény: zsozé1 (2708)
zsozé1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2708
Lehet hogy hüjeséget mondok, de szerintem a rövid és hosszab ékszij között erőátviteli különbség van. Hasonló lehet mint a vasrúdnál. Kűlönbség egy 50cm ruddal megfesziteni valamit , vagy inkább egy 150cm -es ruddal. Mindkettőt ugyanazzal az erővel húzod, de a hosszabbal, eredményesebb vagy, nemkell annyi erőt kibocsájtanod. Ha hüjeséget irtam , akkor bocsánat. Zsozé
Előzmény: "Blade" (2707)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2707

Nekem csak az a problémám a kályha fűtésűvel, hogy nem szabályozható a hőmérséklet.

És a fejet se tudja egyenletesen fűteni.

De István37-nek gratulálok, mert a kezdeti nehézsége után elég korrekt brikettet készített a vele!

 

Ez is valami Bangladesi-féle, kályha fűtésű gép.

Még egyet nem értek ezeken a gépeken, hogy a motor miért van olyan magasan?

Lehet, hogy náluk nem kapni rövidebb ékszíjjat?

Tanyalakó Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2706
Nem értek hozzá, csak olvasgatok!

"saját brikettel fűtötte egy kis kályhán keresztül "
Majdnem olyan mint a Gusztáv fűrészel című rajzfilm, gyerekkoromból
:)
Előzmény: traktoros_feri (2702)
zsozé1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2705
A csigás gépen a fűtést, kályhán keresztűl ISTVÁN37 oldotta meg, amit az 1614 -es hozzászólásban láthattok, valamint még régebben a 732-es hozzászólásomban tettem fel, az ő kérésére. Zsozé
Előzmény: traktoros_feri (2702)
Metalmont Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2704

Jó napot kívánok az Uraknak!

 

Tanácsért fordulnák Önökhöz.

 

Szóval szeretnék épiteni hidraulikus brikettálót. a terveim már elméleti sikon elkészültek, bár van valami ami számomra nem világos és abban kérném segitséguket. Szoval 1. A a cső mérete a préselésnél kúpos kialakitásu pl. 60-59,5 mm re leszűkül?

 

2. Viszon amit még egyáltalán nem értek, hogy hogyan működik az ún. brikettstoppoló a henger végén, vagyis szoritó. EBBEN szeretnék legfőképpen segitséget kérni, ha esetleg valaki tudna rajzot, leirast küldeni, nagyon megköszönném. Nem igazán értem a működését. Köszönöm. Szép napot.

d imi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2703

Üdv még nincs kész a kályha de így tervezem

most éppen új hornyolt préscsövet készítek,a csigát is átalakítom na meg a garatot.

Előzmény: traktoros_feri (2702)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2702
Cső fűtésnek mit szóltok: "Régi vasaló" max4-5 éves
Nekünk 3 is van ami működik a fűtését tekintve csak épp a gőzrésze nem, de erre nem is nagyon van szükség egy brikettgépnél.
A fűtés vezérlő már eleve rajta van csak valahogy rá kell eszkábálni a préscsőre!
Valamint a fórumon azt hiszem d iminek volt úgy megoldva, hogy saját brikettel fűtötte egy kis kályhán keresztül :D
robis71 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2701
Űdv traktoros feri!
Csak arra gondoltam ha már úgyis büntetik a földtulajdonost ha nem irtja a parlagfüvet,talán lehetne vállalkozás inditani :))
Előzmény: traktoros_feri (2697)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2700

Üdv.

 

Nekem bírja!

De azt neked kell eldöntened, hogy cserélsz-e! -(mert nem szeretném ha neked nem jön be, akkor a felmenőimet emlegezsd.)

Nálunk egy 1 Kw-os motort 10-ért tekercselték. Ha leég, akkor a tiéd ...........?

Ha az anyag beékelődik akkor a 7,5 Kw-ost is megfogja, ha meg jól van beállítva a gép, akkor mind a kettő tökéletes.

De ezt még nagyban befolyásolja a csapágyazás is a gépen.

Axiálisan kapja a legnagyobb terhelést a csiga, ezért a támcsapágy a legjobb erre a terhelésre. De ki lehet válltani két kúpos csapággyal, mint ahogy már lerajzoltam.

A fejen igen palást fűtőtest van.

d.imi már megkérdezte a gyártótól, 40ezer az ára.

De kell hozzá egy fütésvezérlő , hőérzékelő, rellé vagy behúzó tekercs és mindjárt ott tartunk, lehet hogy már meg sem éri.

Én jókor voltam jó helyen, szinte ingyen van.

De ha találsz egy régi kiszuperált műanyagos gépet, akkor olcsóbban meg lehet úszni. 

 

Előzmény: yamaha r6 (2699)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2699
ÜDV!


A motorod után érdeklődnék,hogy mennyire birja a terhelést? Mert én most tudnák egy 3kw os hajtomüves motort a 7,5kw os helyet csak nehogy rossz cserét csináljak hogy ne birja a terhelést meg a megfelelő nyomást előállítani. A szorítós képeden jól láttam cső fűtés van?
Előzmény: "Blade" (2686)
OAndorka Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2698
Ez a facsiga már egy kicsit jobban néz ki ugye?
janika40 küldte
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2697
Hát igen de nem hiszem h kifizetődő termeszteni :S
Meg akkor te szívsz be minden pollent:D
Előzmény: robis71 (2696)
robis71 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2696
Űdv mindenkinek!
Most olvastam egy ujságban,hogy a parlagfűnek is annyi a kalória értéke mint a szójaszalmának.Talán érdemes lenne kipróbálni.
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.18 0 0 2695
Igen egyenlőre ebben a stádiumba ragadtam :S
Már vagy a harmadik kialakítású gépet számolgatom, mindig találok egy kis változtatni valót, hol a töltésen, hol a főmunkahengeren.
:D
brikigép Creative Commons License 2010.02.18 0 0 2694
Kicsit oldalvást ültem a géphez, de ahogy látom soraid meg kelett igazítani a széket !

Végül is így fejlődik egy konstrukció, lerajzolod , rágódsz rajta , újból rajzolod addig míg nem látod jónak. Mikor elkezded gyártani és majdnem kész, egy konstruktőrnek már vannak újabb ötletei is amit majd egy újabb gépen próbál ki.
Elgondolásod jó kis pénzszivattyú lesz, csak 200-300kg/h teljesítménynél tudnád értékét visszakapni. Kicsit probléma h a betöltőrendszer így igen hosszú mert annak a lökete is nagyobb és még duplázódik is, több mint egy métert kitehet. Nagyon sokat nem nyersz vele mert a betöltő viszonylag kevesebb olajjal beéri mint a főhenger, viszont nagy előnye a nagyobb súly , ezért alkalmas lenne inerciális sűrítésre is.
A vezérlésnél csak annyi h ügyelni kell a szinkron mozgásra a két főhenger között.
Előzmény: traktoros_feri (2691)
janika40 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 2693
Nem töltötte fel a képet
janika40 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 2692
jó estét
Szerintem ez már jó lesz mintának.
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.17 0 0 2691
Brikigép!
Van egy ötletem bár még gépem egy se, de mivel te lehet, h belekezdesz a gyártásba gondoltam meg osztom veled elsőre nem tűnik rossznak :D
Tehát az alap elgondolás a gépnek ne legyen negatív munkája:
Norisz gépét és a tiédet vegyítve:két db kétirányú főmunkahenger egymással párhuzamosan,
közöttük két db előtömörítő munkahenger (ami szintén kétirányú) a főnyomókra merőlegesen ezek elé pedig egy tartályból hullana fentről az apríték mint Norisz gépén.
így egy hurok felépítésű szintén (önhordó) prést kapnál aminek igaz nem egyszerű a vezérélése de szerintem kivitelezhető!
Mit gondolsz?


Én még mindenesetre maradok egy egyszerűnél, de nem bírtam magamban tartani :D
brikigép Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2690
Szia!

Itt most egyszerre jelent meg csigás és hidraulikus gép is, csak a hidraulikus géphez kell munkahenger.
Előzmény: sz jana1 (2683)
brikigép Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2689
Értem, ez lényeges téma, ezen elbukhat egy automata brikettáló!

Akkor van a legnagyobb töltésed ha teljesen nyitott a dugattyú út , de ezt csak nagy fifikával és többletráfordítással oldhatod meg.
Ezért h a visszaható nyomás ne rongálja meg akár a betöltő csigát , akár egy betöltő dugattyút, a betöltőnyílás csak a lökethosz 2/3-a. A nagy sűrítés zárt térben van, és természetesen az alsó holtpont tartományban van a betöltés. Itt lehet játszani olyat is h a betöltés idejére megállítod a fődugattyút, mint a dugattyús betöltés esetében szokás.
Előzmény: traktoros_feri (2684)
Klinker-sas Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2688
Üdv.Ha valaki szeretne egy komolyabb prést eladnám.Kb:300Kg mindene tömör vas nagyon komoly.
Gocan Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2687
Üdv rabolt!
Posta megérkezett?
Előzmény: rabolt (2604)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2686

Sajnos ennél jobban nem tudom felnagyítani.

Lefényképezni meg nem tudom mert átépítés alatt van, meg amúgy sem vagyok otthon!

 

Az elve ugyanaz ami a Brikigépé, a 729-es hozzászólásnál megnézheted.

Annyit, hogy az enyémnél a pofa kúpol befelé, mert ha szorítom össze akkor a brikett ne tudjon bele akadni. És fix nem rugós. A Brikigépé meg úgy láttam, hogy át lett alakítva rugós erőtárolósra. De ahogy írta lehet ezt is továbbfejleszti.

 

Csak a szorító kevés lesz hűtőcsőbe is gondolkodj!

Előzmény: yamaha r6 (2685)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2685
Üdv!

Köszönöm a válaszodat először is! Szeretném megkérdezni hogy a cső elejéről tudnál e felrakni közelebbi képet hogy hogy van a szorítópofás megoldás?
Előzmény: "Blade" (2669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!