Keresés

Részletes keresés

firesnow Creative Commons License 2010.02.03 0 0 2529
Szia!

Ahogy elnézem a munkahengered, valószínűleg valamelyik pótkocsinak erősen lecsökkent a fékereje! :-)
Van még felétek TSZ? :-)

Viccet félretéve, erősen érdeklődök a téma iránt.
Igaz, hogy én gázzal fűtök, de az alkotás gondolata (létrehozni valami hasznosat hulladékból) magával ragad.

Megnéztem, hogy milyen anyagot tudnék beszerezni nagyobb tételben.
Sajnos sem szalmát, sem fűrészport.
Így maradt a papír mint lehetőség. (már van induló készletem)
Néztem a Youtube-on a témához kapcsolódó filmeket, és azt szűrtem le, hogy jó brikettet lehetne préselni 60% fűrészpor és 40% papír keverékéből.

Ha esetleg még nem láttad: leírás_1 + leírás_2

Illetve van egy "súberes" megoldás a brikett kivételére.
Ez egy összevágott film, szerintem nem sorban történnek az események, de a brikett kinyomása az tetszik.
Előzmény: Gyapi95 (2516)
Gocan Creative Commons License 2010.02.03 0 0 2528
Üdv!
Lenne egy kérdésem? Milyen csapágyazást választottatok? Én most kicsit elakadtam, mert beálló görgőscsapágyat akartam, de olyan durva ára van, hogy mikor kértem, már az eladó is azt mondta, hogy ez nem olcsó! 20 000 Ft egy db 50-es átmérőre ( 22210 CC ), aztán hoztam egy pár beálló golyóscsapágyat, azt mondta szerinte ez jó. Ez 1400Ft/db, de ezt most számolgattam, és hát nem a legjobb, mert kombinált terhelésre, és nyomatékterhelésre alkalmatlan.
Morgo21 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 2527

Győr hozzánk 35km.
Ha nincs kúpossága akkor, hogy tömörödik össze a brikett?
Csak a csiga kúpos?
Még nagyon a tervezésnél tartok és vannak ilyen dolgok amiket nem értek,amig ez nincs meg addig nem jutok előrébb.
Tudsz küldeni valami leírást az alkatrészekről?

Előzmény: norissz (2525)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 2526
Üdv Fórumozok!


Ma megkaptam az első árajánlatot a bangladeshi csigára meg a préscsőre! cnc géppel van megmunkálva a csigára 1db rendelés esetén 85000ft 10db rendelés esetén 30000ft darabja a préscsőre 1db 156000ft 10db rendelés esetén 135000ft darabja. A csigára és a préscsőre a rajz alapján kértem az árajánlatot ami fent van a neten. A csiga és a préscső anyaga valamilyen nemesített acél a külső felülete viszont nitridálva van. A következő lenne a kérdésem a préscsővet szerintetek nem lehetne megoldani valahogyan máshogyan mert azt egy kicsit sokallom? Előre is köszönöm a válaszotokat!
norissz Creative Commons License 2010.02.03 0 0 2525

Szia

Én Győr környéki, tehát nem laksz messze!

A csőnek nincs kúpossága

Előzmény: Morgo21 (2524)
Morgo21 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2524
Kom.Eszt.megye.
Megtudod adni nekem mekkora a kúpossága a csőnek?
Előzmény: norissz (2522)
forgicsek Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2523
Ezt találtam valakit lehet ,hogy érdekel.
http://www.expressz.hu/gep-szerszam/faipari/hirdetes-18538736/
norissz Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2522
Melyik megye az a Ti környéketek?
Előzmény: Morgo21 (2519)
zsozé1 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2521
Szevasz! A daráló motorja 2,2 kw és 1450 fordulatú.
Előzmény: Törölt nick (2520)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2520
zsozé!

Hány kw-os a motor ami a darálót hajta?

kösz
Előzmény: zsozé1 (2346)
Morgo21 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 2519
Hi morissz!

Köszi a biztatást, de tudod nagyon komolyan gondoltam a gép csinálást.
Rájöttem, hogy a téli időszakban a fűtésünk több mint százezer forint,és nagycsaládosként albérletben nagyon hiányzik az a pénz.Egy ilyen géppel az egész fűtés ingyen lenne.De a környékünkön senki se foglalkozik ilyesmivel, Így nem igazán tudok adatokat gyűjteni a géphez.Ezért kértem itt segítséget.

Üdv:
Morgo
Előzmény: norissz (2518)
norissz Creative Commons License 2010.02.01 0 0 2518
Nem puha fába vágod a fejszédet!
Előzmény: Morgo21 (2517)
Morgo21 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 2517
Üdvözlök mindenkit!
Majdnem minden hozzászólást elolvastam, mivel szeretnék csinálni egy brikettállót.
a nagy problémám, hogy még nem is láttam ilyen gépet (élőbe).
Elképzelésem azért van róla, de örülnék neki ha valaki elmagyarázná részletesen a gép alkatrészeit meg a működését.Lehet most hülyének néztek, de nem értem, hogyan marad a brikettállócsőben a brikett miközben nyomva van mert a cső mindkét vége lyukas.?A másik dolog meg nem szorul-e bele a csőbe a brikett?Vagy hogyan jön ki onnan?
Ezek miatt gőzöm sincs hogyan álljak neki a gép csinálásának.Szeretnék tőletek segítséget kérni, minden ötlet és tapasztalat érdekel.Komolyan szeretnék egy brikettálló gépet, és nem megvenni hanem csinálni lehető legolcsóbban.
Előre is megköszönök minden segítséget!

Üdv Morgo
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2516

Nem sokára kész a Papír Brikett Prés gépem Még 2 délután és kész !!Végre!m a vaterás gép alapján készült egyszerű levegős gépezet.A dugattyúk újak csak kívülről rozsdás minimálisan és ki lettek próbálva és nagyon komolyak
Gocan Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2515
Üdv!
Így van! Rajz nélkül nem csinálom! Mivel tervező vagyok, gyorsan megrajzolom! De a legfőbb oka! Ha mész a szakihoz, nem kell a se**ébe bújva mondani, hogy most azt 45-ös átmérőre meg stb. A rajz a közös nyelv. A másik, mivel 3D-be rajzolom, teljesen méretarányosan, belelátok a legelrejtettebb részébe is, hogy az jól néz ki vagy nem! Fejbe, nem látod az arányokat, és ráadásul többet is kell ezért gondolkodni, 3-4 elemet már nem tudsz fejbe tartani. Ilyenkor van a kétszer elvágtam és még mindig rövid kategória. A rajzinak is az első próbái kísérletek. Csak akkor már van dokumentált rajz, amit tudsz változtatni. Plusz, tudsz csinálni egy teljes anyag listát, amit kiszámolsz hogy mennyi mani, és mérlegelsz ez jobb lenne rövidebből, de akkor meg 2 alkatrész nem fér el, (ezt már nem látnád fejben) és stb. Te is csinálsz skiccet! Nem? Végül is ezért!
Köszönöm azért a lelkesítést! De nekem így könnyebb!
Előzmény: norissz (2511)
halmos.attila Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2514
Szerintem ezek számok, ennyire egyszerüen nem mehet a dolog, eddig amit én kiszámoltam, soha nem ugy lett a vége, lehet hogy velem van a baj.Viszont ha 20 t tudsz termelni akkor  az már jó,,??? fürészporba el sem tudom képzelni mennyi fát kell ahhoz összevágni, ott rettenetes bevételek vannak, ?!vagy ezek megint számok, a csiga sem birt nekem ki 300 órát sem, neked az elönyöd az hogy állandó egyforma a  fürészporos, nekem a sima tüzifavágásba viszont nem, mikor mien fa van, akác, stb. ha az elözö hozzászolot olvasom a számok szerint  rettenetesen igaza van, a számok mutatása szerint tényleg nézheted a TV- de valoszinű, ez nem igy van, mert  továbbra is küzdesz, ebbe lehet valami!!!
Előzmény: OAndorka (2507)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2513
Üdv brikigép!

Érdeklődnék hogy sikerült e beszélni azokkal az emberekkel akik voltak nálad a balaton környékéről?
d imi Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2512

Üdv

megyek a Tátrába sielni és nyitott szemmel közlekedem ,hátha látok valamit

 

Dimi

norissz Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2511

Szia

Ha nem lenne rajzod akkor neki sem állnál a gépednek?

Az enyémnek nem volt rajza, se mérete semminek és úgy csináltam meg.

Nem biztos, hogy egy jó rajzzal többre mész mintha nekiállsz és kisérletezel helyette.

Szerintem állj neki a gépednek és állítsd össze a vázat meg az egészet, rakd rá a csövet és rakjál bele egy olyan csigát amit már itt láttál és működött!

Szerintem kisérletezéssel sokkal többre mész mint csak rajzolgatással.

Állj neki és hidd el a 2-3-dik próbálkozásra jó lesz ha nem veszted el a kedved!

Jó munkát kívánok hozzá!

 

Ja az esztergálás munkával meg keress egy havert aki hajlandó neked akár 3-4 csigát is lepörgetni!

A topik neve házilag, tehát minden olyan anyagból ami otthon fellelhető nem a küllem számít csak működjön!

Az én gépem 10000ft-omba van mert vagy cserélgettem, vagy valamelyik haver adott hozzá valamit, meg méhtelep meg ilyenek!

Előzmény: Gocan (2509)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2510
Kösz.
Előzmény: Gocan (2509)
Gocan Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2509
Üdv!
Igazad van, valószínű amiket írtál, az úgy lesz jó.Sok sikert!
Előzmény: OAndorka (2507)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2508
az allat!

hova kuldhetem a vevoket? alapanyagod van rendesen?

vajk
Előzmény: norissz (2504)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2507
Nem érted Te még, mi az, hogy kihívás.
Ha tudom, hogy tudok egy jó gépet csinálni abból, ami otthon van ( motor, hajtómű, vas, villanyszerelési anyagok) , akkor nem veszek, mert abba belehalok. Nem állok neki esztergapadot építeni, mert azt nem tudok, és drágább lenne mint az új. ( Nem több, mint 2 milla) Ellenben egy egyszerű szerkezetet azt nekiállok, és meg is csinálom. Azért is kell nekem az öntvény csiga, mert sokat akarok termelni, és a gyári gépen is a csiga max élettartama 1000 óra, ami normál menetben fél év. Ha a csigám 500 órás, de occsó, akkor nekem jó lesz. amúgy most csapjunk tenyérbe, hogy a kész brikettett havi 20 to. mennyiségben szállítom Neked 45Ft-ért, Te add 50-ért. Az 20%haszon, szerintem tisztes. Szerintem ennyiért nem lehet eladni a brikettet.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Gocan (2501)
brikigép Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2506
Ne kapkodd el , de ha lesz egy kosárra való azt megnézzük!

Ma összehasonlítottam a tűzön a kemény fűrészpor brikettet és a kemény szalmabrikettet : A fűrészpor brikett szétdagadt égés közben a szalmabrikett egyben maradt, meg jobban is melegített.
Előzmény: norissz (2505)
norissz Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2505
Ja az új brikettcső meg sem moccan, nagyon durva lett!
Előzmény: norissz (2504)
norissz Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2504

Szia!

Ma kipróbáltam a motort csillag-deltába kötve.

Hát éppenhogy elmegy 16amperról, csak úgy tudtam átváltani, ha a haverom ott állt az óránál és rögtön visszanyomta amikor leverte, de azért megment!

Kicsit felpeckeltem a nyomáshatárolót 250bar-ig és úgy nyomtunk egy darabig, hát ne tudd meg nem tudtam megfúrni szemből a brikettet, mert kiment a fémfúrónak tőle az éle!

1300kg/cm2-es nyomóerőm van 250bar-nál az egy centi vastag brikettet nem tudtam eltörni úgy, hogy 14-es fúróval megfúrtam a közepét. Amikor leejtem a földre koppan!

 

Előzmény: brikigép (2500)
Gocan Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2503
Üdv!
Vill.motor. 5,5 kw hajtómű kihajtása 50-es fordulat. Durván 200 kg hajtóművel. Beton szivattyú motorja. Jó lehet ehhez? Állítólag ez olyan mind a piros hetes, mindent visz.
halmos.attila Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2502
OKÉ világos, én is arra akartam utalni, az alapnyag nagyon fontos, itt a szó       FŰRÉSZ üzem,       akkor nincs gond, de nálunk van,     erre semmi nincs lassan, mindent beszabályoznak,       mit, hol, hogyan, mikor lehet leadni, stb nekem azon jár az agyam hogy a vacak, apritékal, ami  fa, por, venyige, forgács stb    a NÁDDAL SOK A BAJ? AKI NEM DARÁLT MÉG az elsem tudja képzelni.      tehát az emlitetteket hogy lehet brikettálni, tégla vagy  bármien formára, természetesen maradjon egybe!
Előzmény: OAndorka (2492)
Gocan Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2501
Üdv!
Hát akkor nem értelek.Nálad nagyban lehetne termelni, és még is házi géppel akarsz játszani. Számolj csak utána. Havi 20 t , és 50 forint (ez baráti felénk) kilója. Az pont 1 milla havonta, gépet veszel 1,5 körül max 2 ért. Ha a gép fogyaszt 7 kw/h az durván 650 Ft óránként, tehát 20 munkanap 8 órába. 104 000 Ft. Ezt levonod a millából, persze mást ebbe nem kell számolni, mert van műhelyed, fűrészporod stb. Tehát havi 896 ezer Ft, ezt ha be vagy jelentve, minden jogilag ok, akkor marad minimum 400-500 ezer tisztán. 4 hónap és visszajött az ára. Utána hátra dőlsz és lehet zsebet tömni. Nem vagyok könyvelő, meg pénzügyes de szerintem így van. Az a gép amit veszel sokkal stabilabb hidd el, nem lehet használhatatlant gyártani, vannak minőségbiztosítási rendszerek. Kínai vagy nem, lassan ami eredeti az a kínai.
Előzmény: OAndorka (2492)
brikigép Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2500
Addig ölheted a mániába míg nem sérül a háztartás! Bizonyosan a magunk fajtának nagyobb öröm jön belőle , ha meg majd a háztartást is kisegíti :)

ÚGY LEGYEN !
Előzmény: norissz (2495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!