Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2233
Ugye mondtam, hogy valahol olvastam!
Itt van, megtaláltam. A Hobbielektronikán is van egy brikettálógép házilag oldal. Ott olvasható az alábbi hozzászólaás.

" Kedves fórumozók!

Sokat tanultam általatok,szeretném meghálálni.
Van egy ZBJ-III-as brikettálóm, ha valakit érdekel
jöhet méregetni.
Nem vagyok kereskedő, és egyszerűbb gépet
nem tudok elképzelni.Gyertek bátran!
Űdv

szilagyiir@gmail.com

A legtöbb gép erről lett koppintva... "

Próbálja meg elérni valaki Szilágyi urat, és egyeztessen vele időt, és helyet, a képeket, rajzokat meg dobja fel ide. Én az ígéretét a fórumon megtaláltam (igaz, nem a miénken, de végül-is az ugyanaz ).
Üdv: OAndorka
Gocan Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2232

Ez így nem valami jó kapcsolat. A cső oké hogy kúp, de ekkora hézaggal ez tuti nem jó (ezt a csiga hajtás felőli részére gondolom, átmérő 63, csiga átmérő 56mm) Így az anyag vissza felé is fog áramolni. Az átmérő maximum 58-59 mm lehet, mivel a csiga átmérője 56mm, és innen egy egyenes szakasz, egészen a kúpig. Onnan jöhet egy kúpos belsejű cső, amit változtathatsz, ha nem jó az termék minősége,a kúpos csövet meg félbe kell vágni, és szerelhetővé kell tenni,ha netán dugulás van (és imádkozni, hogy az egyenes belsejű csőbe ne legyen dugó). Szerintem így oké lenne.
bergli Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2231

Tiszteletem mindenkinek.

Bizonyára emlékszik mindenki h a multkor kérdeztem a traktorral hajtatott brikettálásról.Nos ma kipróbáltam nagynehezen a brikett készitést,a techinikám kezdetleges abszolut próba gép de számomra is érthetetlen okból müködik a dolog,persze még nem tökéletes de kezdetnek nagyon jó.A vezértömb jó alaposan  megszivatott mert elengedte a nyomást és tetem fel másikat amin nincs nyomás szabájzó de már rájöttem a másik bajára ugyhogy holnap ismét próba.A kistrakec alapjáraton hajtya a névlegesen 55l-es és 200b-os szivatyut egy váltó közbeigtatásával.Igy nyomás szabájzó nélkül használhatatlan a dolog és mások óvására mondom h nem veszéjtelen.A brikett puha de nem esik szét de ugygondolom h azis baj h nedves volt a szalma itt gondolok a viztartalomra és a véletlen ráfojt hidraulika olajra.Szoval müködik a dolog de egyáltalán nemojan egyszerü mint ahogy az ember gondolná.üdv Csaba

Gocan Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2230
Akkor most tervezek egy kicsit, aztán majd felrakom.
halaloszto Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2229
majd ne felejts el meselni rola, milyen lett!!!

vajk
Előzmény: Gocan (2228)
Gocan Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2228
Akkor eddig OK!
Akkor most legyen a cső geometriája. Ötletek?
halaloszto Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2227
latod, a csiga magja csokken! nem vatagodik, csokken.

nem csokken a keresztmetszet a kimenet fele, hanem meg no is! hogy tudjon menni kifele a cucc ha akar.

majd lefojtjuk hogy ne szaladjon, es a csiga meg hordja a seggere az anyagot, es preseli hozza.

vajk
Előzmény: Gocan (2225)
rabolt Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2226
EZ FASZA! ÉNn is így képzelem el!
Előzmény: Gocan (2225)
Gocan Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2225

A csigát már megcsináltam, abból amit küldtél.
rabolt Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2224
Az fasza lenne, mennék én is veletek!Tuti nem ezen a fórumon volt!
Előzmény: OAndorka (2221)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2223
koszi a rajzot, igy mar van mirol beszelni.

a fureszpor olyan, hogy minnel nagyobb a nyomas, annal kevesbe folyadek.

raadasul ha egyszer a nagy nyomastol osszeallt, akkor ugy is marad.

igy ha barmi miatt a cucc megszorul a rajzodon levo csoben, akkor a nyomas a nagyobb atmeroju reszben is megno szepen. igy aztan ott is bekemenyedik a cucc.

lehet elovenni a villaskulcsot, hiltit, kinek mi van.

egyetlen cel van: egy adott zonaban a nyomast egy szukseges savban tartani.
a gyari gepeken ezt ugy csinaljak, hogy szep hosszu, tobb meteres brikett jon kifele a gepbol egy valyuban vagy mas megvezetoben hogy oldalra ne tudjon kimozdulni. es ezt egyszeruen fekezzuk. felreselt osszenyomott csovon vezetjuk at, ranyomunk sullyal egy csuszkat, kinek mi tetszik.

mint a locsolas. azzal szabalyozod a nyomast, hogy mennyire fogod be a slagot.

persze ezzel is elofordulhat, hogy kis idore tulnyomod, es bekemenyedik visszafele az egesz, de akkor csak lazitasz, es jon is. hiszen nem kell a szukulet, igy nincs is, ki tud jonni mindenkeppen.

vajk
Előzmény: Gocan (2220)
rabolt Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2222
kutyaharapás ide-vagy oda a préscsöved prutális!Nem tudom minek linkeltem be azt a bizonyos oldalt!A préscső kb 30 cm legyen belül vagy négy helyen réselve,hogy az anyag ne tudjon megfordulni,A kupolás 30cm-ren max olyan 5 mm lehet.
Előzmény: Gocan (2220)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2221
Igazán a Bangladesi, meg a vietnami masinának a rajzai itt vannak ezen a fórumon. Gondolom annál korrektebbet hipp-hopp úgysem találsz. Igaz, hogy ezen a fórumon ajánlotta valaki, hogy az ő gyári gépét( talán lengyel? ) lehet menni, méregetni. Mondjuk nem biztos, hogy ezen a fórumon volt, lehet, hogy a hobbielektronikán? Én mindenesetre nem értem el az embert. lehet, hogy utána kellene nézni újból?
Vagy átnézni a hobbielektronikára. Elsőre talán mégis a bangladesi+a vietnami.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Gocan (2220)
Gocan Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2220

Kontinuitási egyenlet
Mi esetünk "valami ilyesmi". Valójában nem tudjuk használni mivel:
Tömegáram1(q1)=Tömegáram2(q2) ez ököl szabály, ez fix
A1*v1*ró1=A2*v2*ró2 ez a képlet
Feltételezzük hogy: ró1<ró2 mert ez a cél A1>A2 ez tény, és ott a sebesség ami ismeretlen, mivel ez bár hogy változhat, a sűrűség függvényében ami csak feltételezés, tehát megharapta a kutya a saját farkát.(persze itt a súrlódást még belese vettünk) A brikettálás lényege hogy nyomással az anyagot nagyobb sűrűségűvé tegyük (ezt mindenki tudja), ha ezt zárt térbe tesszük akkor kész (de ezzel nem lehet termelni). Ami nekünk kell az nyitott, tehát marad a fenti kép (megint farok harapás)Ezt addig félre tesz. Akkor nézzük a gép típusokat hidraulikus, excenteres itt az a baj hogy az adagolás nem biztos hogy mindig ugyanannyi, mivel elé kell tölteni az anyagot(de mennyi esik bele?), ez tény , tehát -1 pont. Extruderes itt folytonos anyag ellátásról beszélünk, és az is lesz. Megint fenti kép, képlet előre vesz, és jön a kérdés, milyen méretekkel legyen a gép, kell ekkora kúp, milyen a jó csiga kialakítás stb. Ha valaki tud egy saját kísérlete alapján egy "jó" megoldást kérem ossza meg. 2-3 alkatrész lerajzolása és megosztása nem bűn!
A válaszokat előre is köszönöm!
brikigép Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2219
Brikett áron vettem darált szalmát ismerősömtől hogy bekísérletezzem a gépet.
Van egy picike szalmadarálóm nagyon jól működik csakhogy mindössze 18 cm a szája.
Egy szárító is elkelne mert többnyire csak nedves anyag van, arra pedig sajnálom a száraz fűrészport, szénporral kellene megoldani a fűtését.
Előzmény: nagymyk (2217)
brikigép Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2218
Csak saját használatra nagyon sokára térül meg az automata, de kihívásnak jó kis mulatság , és meg is valósítható.
Előzmény: traktoros_feri (2214)
nagymyk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2217
a szalmát mivel aprítottad le előtte ??? mert az gondolom elég sokat tömörödik
Előzmény: brikigép (2215)
rabolt Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2216
Hát nem semmi vagy,hogy ilyet tudsz prudukálni,úgy gondolom a problémádra nem igazán tudunk válaszolni.Ha te nem, akkor ki!?
Előzmény: brikigép (2215)
brikigép Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2215
Jól látod a dolgokat. Elsősorban sokat kell kísérletezni, akár a nyersvascsiga is jó kezdésnek. Profi gépet úgyis nehéz készíteni, mert a brikett többnyire gyújtós minőségben jön ki egyrészt a nem tökéletes nyersanyag miatt, de azt is lehet használni. Nagyon egyenletes anyaggal pontos fej és csiga hőfokkal őrülten jó brikett is kijön. Csakhogy a hőfok igen gyorsan felbomlik, ennek a megtartásáért van a vezetőcső, meg a fékezőcső. Néha még ezek nélkül is szépen megy , néha meg ezekkel se. A napokban egy két méter hosszú szakaszon szalmából 0.5 méteres darab 1.3gr/ cm3 fajsúlyú volt, a tűzön meg se repedt tökéletes parazsa maradt. A többi 1.5 méter viszont csak gyújtós lett.
Tudja valaki a megoldást?
Előzmény: rabolt (2211)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2214
Nem gépgyáros akarok lenni!
Csak megpróbálni a legkevesebb ráfordítással és elpazarolt idővel létrehozni egy "jól"működő gépet minden haszonszerzési cél nélkül !!! másrészt a család döntéshozóját az apámat meggyőzni, hogy ez igen is létezik és saját alapanyag esetén megéri csinálni egyet!
tgk3500 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2213
a
tgk3500 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2212
Hát ennyi negatív hozzászólás után én is letettem a csigásról.A hidraulikust komplikáltnak tartom,meg drágának,ezért az alábbi fotókon láthatóból próbálok meg valami olyat csinálni,mint a brikomat,birkomat(??),amiről videó is van fent a youtube-on.
Nem ígérem hogy holnap látok hozzá,de ha sikerül,adatokkal,fényképekkel segítem a fórumot.Ahogyan időm engedi.Célom egy egyszerű gép,olcsón,a ház körüli alapanyagok,brikettálása.
rabolt Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2211
Köszi a választ brikigép!Úgy gondolom túl van lihegve ez a csigás masina!Szerintem nem kellenek ide komoly műszaki rajzok!Komoly anyagból legyen a csiga orra+préscső,fűteni vagy250C fokkal,meg a kijövő cuccot lehessen fékezni vagy eppen engedni a minőség érdekében.Nem egyforma soha a nedvességtartalom meg egyebek,csinálni kell nekki egy három méteres páját és azon játszadozni a szorításokkal.Az a lényeg ne maradjon a préscsőbe!!!Vagy te hogy látod?Neked már sikerült!!!!!
Előzmény: brikigép (2205)
Gocan Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2210
Oké rabolt!
Most megyek, de holnap fenn leszek 18 óra körül. Megbeszéljük hogy hogyan tudod elküldeni. Én segítek te segítesz ez így korrekt.
Segítségedet előre is köszönöm!
Előzmény: rabolt (2207)
brikigép Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2209
A szorítónak kicsi az olajfogyasztása, de nem nyomáshatárolója hanem vezérszekezete van. Többnyire leírtam már (jól mondta Norissz- köszi ) , ha van kedved átolvasod, sok mindent megtudhatsz.
Ha nekem annak idején ennyi sok infó lepotyogott volna ma gépgyáros lennék.
Előzmény: traktoros_feri (2200)
Gocan Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2208
Kedves norisz!
Rosszul látod ezt a dolgot. Én felraknám gond nélkül, mert, ha segítenek én is segítek, ezért fórum. Különben nem állam titkokról van szó.
A másik dolog az hogy szavakban beszélünk műszaki rajzokról, az olyan mintha ágyúval lőnénk verébre. Ezért is írtam még raboltnak azt ,hogy nincs kedvem barkóbázni. Ha a fórumon látnám a kész megoldást (legalább valami konkrét dolgot), akkor ezt rendes rajz ként elkészíteném aztán az viszi akinek kell. Nem csinálnék belőle üzletet, mert ez szerintem nem ez az oldal.
Előzmény: norissz (2203)
rabolt Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2207
Valóban vaterás nagyon korrektnak tűnik(amennyit láttam belőle).Igazából nem a brikettálóért vettem meg,három dolgot vettem azt belealkudtam.Én csigásat építek,de ha jpeg-be berakod az jó lehet(ki tudja) csak nézegetni kelljen,nem vagyok egy számítógép zseni.Ha átrakod utána bárki postán küld egy penit én szívesen átdobom és visszaküldöm.Így nem sokan mennének vele valamire.Csigásról nincs rajzom,de a tapasztalatokat megosztom,ha sikerül leméretezem nektek.Ennyit tudok ajánlani.
Előzmény: Gocan (2202)
nagymyk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2206
sztem itt a fórumon nem azért gyűltünk össze, hogy lenyúljuk a másik csodagépének terveit és hatalmas hasznot akasszunk le róla, hanem ha már bevált vmi, akkor ne pocsékoljunk rengeteg időt. úgyis az a cél hogy a gyárban készültek töredékéért csináljunk otthonra egy kisebbet. bár sajnos a mai világban nehéz elkerülni az olyan embereket, akik haszonszerzési lehetőséget sasolják mindenhol.
én pl most tervezem egy ágaprító és egy brikettgép építését, mert kisebb elhanyagolt területekről vágom ki a "dzsungelt" és hát nem szeretném továbbiakban odaadni erre szakosodott embereknek az ágakat, hanem jól jönne brikettként a háztartásban
Előzmény: norissz (2203)
brikigép Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2205
Attól függ milyen elektródával heggesztesz, van szuper kemény is de avval nehéz hegeszteni. Ilyennel sok tonna fűrészport lehet kinyomni, legalább 50 et.
Közepes keménységűvel is sok tonna szénport kinyom.

A jobb gépeknél a csőben is kopóbetét van , de házi célra nem fontos.
Előzmény: rabolt (2199)
nagymyk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2204
nem küldenéd el nekem is a solidedge fájlokat? mert ahogy olvagatom a fórumot, kezdetben a csigás megoldás tűnt egyszerűbbnek, de aztán leesett, hogy az ágapríték brikettálására nem lesz a legalkalmasabb. a hidraulikai dolgok nem állnak közel hozzám, szal nekem is jól jönne a rajz, vmi ötletet meríteni belőle.
előre is köszi, ha megoldható, pendrive-on hol tudnád odaadni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!