Keresés

Részletes keresés

praseodymium Creative Commons License 2008.04.14 0 0 142
2008-04-14

A félelem bére

Létezhet-e kisebbségi kormányzás?


Pár napja történt egy csúnya eset. A kommandósok elfogtak két csirkefogót, pontosabban hitelfogót, majd erõsítést kellett hívniuk, hogy el tudják szállítani õket. Ugyanis egy 200 fõbõl összeverbuválódott csoport próbálta megakadályozni a hatóság mûködését, védve a két helyi méltóságot. Végül is a két ember elszállításához 50 rendõrre volt szükség.

Alig találtam meg az egyik legfontosabb netes újságban ezt a hírt. Pedig szerintem ebbõl országos vagy uniós botrányt lehetett és kellett volna csapni. Az összes „segítõt” bilincsbe verve, arccal a porba fordítani és elõállítani. Fellépni a törvény szigorával. Azután pedig hazaengedni õket. Legalább annak módja szerint határozottan és kellõen „emberien” eljárni ellenük. Látszatra is akár. Értem, énmiattam, temiattad – aki olvasol és gondolkodsz – és a társadalomért.

Magyarországon évtizedek óta félnek az emberek a tanulatlan, csencselõ (nem kereskedõ!!!), csoportosan erõs, segély- és munkanélküliség-orientált romáktól. Joggal. Én is, a rendõrség is, a társadalom is fél tõlük. A tanárt írásban megfenyegetik, a kisgyermekek pénzét-játékait elveszik, garázdálkodnak és rettegésben tartják a kisebbséget. Somogyi vagy szabolcsi faluban a magyar kisebbségnek a többség rasszizmusát kell elviselni, a fenyegetettséget, a fogd-be-a-pofád-mert-kivájom-a-szemed életérzést. A rasszizmust és a szegregációt. Tisztességben, munkában megöregedõ becsületes, egyszerû embereknek az olykor szûklokálisan és „erõben” többségben levõk napi erõszakos „kultúr-sovinizmusával” kell szembesülniük.

A magyar nép, a nemzet polgára paraszttá degradálódik, függetlenül attól, hogy földmûves-e vagy egyetemi tanár. A köpködés, a hangkeltés, a tradicionális értékûségû lopás életünk részévé válik, éppúgy, mint a félelem. Sõt, a cigánynak is félnie kell a cigánytól. Legjobban egymástól kell félniük; az együttmûködõ magyar romáknak a csoportban erõs csõcseléktõl; vagy ahogy egy kedves cigány ismerõsöm mondta: a cigány cigányoktól.

Marad-e Szent Istvánnak helye 50 év múlva a kollektív tudatban? Lesz-e autentikus, szívrengetõen fájdalmas és könnyû cigányzene és tánc? Lesz-e bicskázás akkor is, ha már szalonna nem marad? És most ki garantálja a biztonságomat, az eljövendõ kisebbségi létemet? Létezhet-e kisebbségi kormányzás? Vagy már az van? Meddig kell a törvénynek is félnie? Meddig? Hogyan lehet, hogy Magyarország ilyen mélyre süllyedt? Ennyire gyáva, hogy lehet.

Sötét a bõröm, hajam, szemem barna, beszéltek már úgy velem, mintha cigány volnék. Nem az én hibám. Nem szeretnék cigány lenni, de ha jól meggondolom, akkor igen. Mert nem az gyõz, akinek igaza van, hanem az, aki erõsebb.


forrás
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.04.08 0 0 141

Ráadásul az a szövegkörnyezet, a sugalmazás, hogy honnan lehetne elvenni inkább... ki a fasznak gyerek, anya, diák, nyugdíjas, nem ők az igazi rászorulók, minek ölünk beléjük ennyi pénzt, mindegyik elmehetne dolgozni, nem úgy mint a cigányok, akik ugye erre teljesen képtelenek.

 

Követelem, hogy 4 éves kortól 120 évesig mindenki vállalhasson munkát! Az egyetemeket be kell záni, mi a francnak képezzük túl magunkat, meg valakinek meg is kell termelni a pénzt. Gyerekeket szüljön az, aki segélyből él, neki úgyis van rá ideje, a többieknek minek.

A nyugdíjasokat kitelepíteni falvakba, hogy minél többtől visszaszerezhessék a segélyezettek a jussukat. Új rendet! Most!

Előzmény: mb3rgyulolo (140)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.04.08 0 0 140

Tipikus, hogy miközben egyértelműen csak az állami kifizetések csökkentése, és a munkavállalók terheinek enyhítése lehet mindenki szerint a megoldás a mostani problémákra, előáll ez a retardált, hogy éppenséggel növelni kéne az eltartottakhoz befolyó pénzek arányát...

Rúgj még kettőt b+, aztán a soha viszont nem látásra.

Előzmény: praseodymium (-)
nekemj Creative Commons License 2008.04.08 0 0 139
Csak az alapjén mondom, nekem most is van egy ilyen ügyem, kénytelen vagyok az ApEH-kel levelezni meg telefonálgatni, hihetetlen, hogy milyen nehéz velük szót érteni, mert vagy nekem adnak pénzt, vagy egy szemlátomást a törvényt semmibe vevő csapatnak, de negyon nem akarnak lépni az ügyben húzódik, attól félek addig huzzák amíg elévül.
Előzmény: Törölt nick (134)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.04.08 0 0 138

A svájciak élnek ezzel a lehetőséggel.

Előzmény: Törölt nick (134)
Destroyah Creative Commons License 2008.04.08 0 0 137

és gondolod az APEH piszkálhatja az uzsorás cigányt?

segítek: NEM

Előzmény: nekemj (133)
nekemj Creative Commons License 2008.04.08 0 0 133
Csak azt nem értem, hogy miért nem lépnek fel a feketén uzsora kamatot felszámolók ellen, ott az APEH náluk aztán lehetne vagyonsodási vizsgálatot tartani, sohasem dolgoztak aztán meg már az unokának is kész a háza. :D
Előzmény: Törölt nick (132)
Pávek úr Creative Commons License 2008.04.07 0 0 131
Gondolom, Kóka úr szadeszszótárában a "figyelem" a zsé szinonímája.
Előzmény: Totally Polyhistor (130)
Totally Polyhistor Creative Commons License 2008.04.07 0 0 130

Kérdés, milyen figyelemre volna szükségük. Mert a legtöbb figyelmet a biztonsági őröknek kell rájuk fordítaniuk.

 

Talán még jó is nekik, ha nem jut rájuk elég figyelem.

Előzmény: Pávek úr (128)
Totally Polyhistor Creative Commons License 2008.04.07 0 0 129

Még több pénzt a romáknak, még kevesebbet - az uniótól - Magyarországnak!

 

http://www.objektivhir.hu/display/hir.php?hirid=31437

Pávek úr Creative Commons License 2008.04.07 0 0 128
>Az igazán rászorultakra - a több százezer romára, fogyatékos állampolgárra viszont már nem jut elég figyelem."

Pedig a nekik jutó "figyelem" hozza a legtöbbet a pártkasszába.
jócsávócska Creative Commons License 2008.04.07 0 0 120
Nosza, Kóka úr! Kaszát, kapát, lapátot, csákányt, zsákokat a romáknak, és tisztítsák ki az országot!!! Pénzért!!! Ne segélyt kapjanak, hanem fizetést. Van itt annyi kosz, hogy 10 évig dolgozhatnak tisztességgel, s ezzel adózhatnak is.
Totally Polyhistor Creative Commons License 2008.04.07 0 0 118
A munkának semmi becsülete, aki dolgozik, annak minél több gyereke van, annál nehezebben él, aki meg nem dolgozik, az annál könnyebben.
Előzmény: kékhagyma (113)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.04.07 0 0 115
tök felesleges a romákra költeni, azt a pénzt inkább rendőrökre, börtönökre kellene nyomni.
Előzmény: orpheline (114)
orpheline Creative Commons License 2008.04.07 0 0 114
Ezt a kijelentést ( topic-cím) szerintem csak a szájába adta valaki.... szerintem 1 nyerőgép üzemeltető......
kékhagyma Creative Commons License 2008.04.07 0 0 113

Sajnos a politikusoknak valamiért nem céljuk az, hogy a tisztességes, gyerekeiket mintaszerűen nevelő sokgyerekes családok jól járjanak. :-(((((

Pedig pl. nálatok is milyen jó lenne az adójóváírás. Adott esetben akár negatív adóval is, azaz, ha a viszonylag alacsonyabb kereseted miatt az jönne ki, hogy nem tudtok jóváírni megfelelő összeget, akkor megkapnátok a többit. De szigorúan csak azok kapják meg, akik dolgoznak!!!

Előzmény: anyabanya (112)
anyabanya Creative Commons License 2008.04.07 0 0 112

hát én már régebben leírtam a következöt....

 

6 gyerekem van a 3 évessel maradhattam volna itthon és ugysem unatkoztam volna, de elmentem dolgozni, mert csak...

 

Szóval én kiszámoltam, hogy igy, hogy dolgozok max egy 10 000-el van több havi jövedelmem, mint elötte föbanyaként. Azt is tudom, hogy akkor is volt elég munkám és teljesitenem kellett, deazért az mégsem normális, hogy az, aki dolgozik a minimálbérnél pont 0 Ft-ot keres, mert elesik egy csomo segélytől...Talán ha sávosan szünének meg támogatások és ha másként adnák más feltételekkel azt, amit adnak, de igy elég necces az egész... 

Psycho Dad Creative Commons License 2008.04.07 0 0 111

+ a befizetett adó (jövedelem) mértékének megfelelő szorzóval:

 http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9171261&na_order=

 

Előzmény: Jobbhorog69 (104)
waxxablaze Creative Commons License 2008.04.07 0 0 108
ha egy

napi 3000-ért...

bocs.
Előzmény: waxxablaze (106)
nekemj Creative Commons License 2008.04.07 0 0 107
Elég lenne a büntetlen előélethez és máris jobb lenne mindenkinek :D
Előzmény: Jobbhorog69 (104)
waxxablaze Creative Commons License 2008.04.07 0 0 106
amint ebben a topikban is olvasható volt, havi 145 ezer Ft-ot össze lehet gründolni munka nélkül

ha gey házaspár minimálbéren van, kevesebbet kap, valamint nem jár nekik ingyen kaja a suliban, ingyentankönyv stb.

akkor most ki a rászoruló?
aki dolgozik 120-ért?
vagy aki nem dolgozik 145ért?


sőt, megkapja a 145-t és elmegy feketemunkásnak, napi 300-ért...
aki dolgozik az esetleg vállal pluszminkát.

szeretem a versenyt jani ezt nem számolta még ki?
Előzmény: Feinhold Kázmér (94)
Jobbhorog69 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 104
Megvan a megoldás: a választójogot a 8 általánoshoz kell kötni.
Innentől kezdve senkinek sem érdeke a segélyezés...
kékhagyma Creative Commons License 2008.04.07 0 0 98

Nekem is mezőgazdasági hasonlat jutott eszembe...

Olyan, mintha egy kertben a gazda nem a haszonnövényeket, hanem kifejezetten a gyomokat öntözné, permetezné, hadd nőjenek.... :-S

Előzmény: Ezüst Sajó (96)
kékhagyma Creative Commons License 2008.04.07 0 0 97

Pontosan ezért kéne azokat a többgyermekes családokat segélyezni inkább, akik maguk is tesznek valamit magukért. Röhej, hogy sokan, akik dolgoznak,  1-2e ft-tal nyúlnak túl (bevételeiket illetően) a segélyhatáron, így nem kapnak semmit. Nemrég volt egy riport egy öt- vagy hatgyerekes családdal. Mindegyik normálisan jár iskolába, a két nagyobb már egyetemre, a kisebbek gimibe - ált. iskolába. Szülők dolgoznak. De pechjükre - bár pedagógusok - az egy főre jutó huszonvalahányezernél többet keresnek pár ezerrel, így elesnek egy csomó támogatástól. Bezzeg ha az édesanya nem menne dolgozni (részmunkaidőben), akkor simán kapnák a juttatásokat...  HÜLYE rendszer, ez biztos...

 

Aki meg naphosszat otthon meg a kocsmában hesszel, annak öntik a pénzt vödörrel... :-P

Előzmény: Feinhold Kázmér (94)
Psycho Dad Creative Commons License 2008.04.07 0 0 95
Feinhold Kázmér Creative Commons License 2008.04.07 0 0 94

Az igazi ellentmondás az ebben a kinyilatkoztatásban, hogy szembeállítja a szegényt és az "igazán rászoruló" kategóriáját.

 

Sokat lehet vitatkozni, hogy ki az igazán rászoruló, de a szegény az mindenképpen beletartozik.

 

És külön kategória, hogy ki a támogatásra érdemes, hisz a bölcs népnyelv is azt mondja, segíts magadon, s az Isten is megsegít.

Előzmény: praseodymium (91)
praseodymium Creative Commons License 2008.04.07 0 0 93
Ezek simán feltalálják a rekurzív adót.
Előzmény: Watchdog (92)
Watchdog Creative Commons License 2008.04.07 0 0 92
Megadóztatja a segélyt, aztán azt így befolyó összeget osztja ki segélyként másoknak. Ha azt is meg lehetne adóztatni, akkor... itt hatalmas távlatok nyílnak a horizonton!

Apropó: segélyt lehet egyáltalán adóztatni?
Előzmény: Hierro Nyh. (74)
praseodymium Creative Commons License 2008.04.07 0 0 91
És a felsorolás sem akármi, ott előtte:

"Úgy teszünk, mintha mindenkit akarnánk támogatni: a gyereket, a diákot, a munkakezdőt, az anyát, a gyereket vállalót, a szegényt, a gazdagot (befektetési kedvezményekkel), a nyugdíjast - fogalmazott."

Holott a gyerek, a diák, a munkakezdő, az anya, a nyugdíjas éppenséggel fel is fordulhatna, hogy "az igazán rászoruló" cigóknak több jusson.
Köszönjük eszdéesz.

Előzmény: Törölt nick (89)
praseodymium Creative Commons License 2008.04.07 0 0 87
Mert mindenki rasszista, aki őszintén mer beszélni a cigány-kérdésről. Ha majd idetéved valami 'szakéjtő jibejális', akkor részletesen el fogja magyarázni neked, ne aggódj. Vígasztaljon a tudat, hogy nem te leszel egyedül rasszista. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!