Keresés

Részletes keresés

csanadvary Creative Commons License 2009.10.04 0 0 16
Kőszegről Szegedre tartó kerékpártúránkon Zalalövő után vettük észre nagy örömmel az út jobb oldalán lévő kerékpárutat. Még nagyobb örömmel tekertünk rajta, viszont nagy kár, hogy nem lett befejezve. Még nagyobb problémának tartom azt, hogy kevés ilyen kezdeményezés van Magyarországon.
Reménnyel teli tervek azonban hál' istennek vannak. Így pár éven belül remélem itt a Dél-alföldön is elkészül egyszer a Szeged-Arad kerékpár útvonal. Ezt ajánlom a kerékpárosok figyelmébe a jövőben. :)

Építsünk még sok kerékpárutat sokat-sokat!!
ZoliTLF Creative Commons License 2009.08.19 0 0 15
Üdv!
Volt szerencsém nekem is kipróbálni a napokban, nagyon örülök anak, hogy van.
Most, hogy egerszegen is felszedték a régi síneket, szép kis utat lehetne csinálni. Érinti a sportcentrumot, nagyon adja magát, remélem a város is úgy akarja majd.
Előzmény: zsolaaa (14)
zsolaaa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 14
Sokszor járok rajta országútival akár edzeni (intervallozni) akár csak pörgetni egyet lazán.
Sajnos nem tisztítják ezért könnyen defektet kaphat az ember a sok kavicstól

Sokan egymás mellett beszélgetve gyök kettővel közlekednek rajta ami az én szempontomból balesetveszélyes.
Sok kutyasétáltató, quados meg motoros is használja illetéktelenül.
Ettől függetlenül várom már hogy megépüljön a Bagod-Zalaegerszeg szakasz is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 13
Megtisztult a kerékpárút

Megjelenés dátuma: 2008. július 28. 04:28.00
Szerző: Hajdu Péter

Bagod (hp) - Az út mentén fekvő négy település civil szervezetei szombaton társadalmi munkában tették rendbe a régi vasúti töltés helyén vezető, Bagod-Zalalövő közti kerékpárút környékét.

A bagodi vasúti megállótól már több száz méterre tartottak reggel a faluból összegyűlt önkéntesek. A férfiak közül a fiatalabbak motoros kaszát, az idősebbek a régi kézikaszát hozták magukkal, és vágták az út két oldalán kinőtt sást, bokrokat. A munkát a Bagodért Egyesület kezdeményezte, a szervezet elnöke, Petruskáné Kassai Csilla a helyszínen elmondta, a munkához csatlakoztak Zalaszentgyörgy, Zalacséb és Zalalövő civil szervezetei is, szakaszokra osztva a munkát. A bagodiak úgy tervezték, a Csurgaszi-csárdáig dolgoznak, s attól függően, mennyire fáradnak el, tovább is haladhatnak. A tíz-egynéhány kilométernyi út környékére ráfért a karbantartás, ami egyelőre a lakosság összefogását dícséri. Egyre többen használják, és gondolják úgy, kár lenne, ha az értékes létesítmény gazda nélkül tönkre menne.

kombi Creative Commons License 2008.04.13 0 0 12
Tavaly nyáron jártam arra, de offtopik járművel.

Nekem autóból úgy tűnt, hogy nagyjából a régi Zalaegerszeg- Bajánsenye vicinális ide-oda kanyargó nyomvonalát követi az új bringaút.
Zalalövőtől Hódosig a vasútnak teljesen új nyomvonal épült, de Zalaegerszegtől Zalalövőig is fokozatosan kiváltják a régi nyomvonalat és mindenütt új vasút épül.

A felhagyott alépítmény meg kitűnő alapanyag bicajútnak.

A helyzet itt tehát szerencsésebb, mint a Rum és Csempeszkopács közötti bicajút esetében, mert Zalában egy olyan megszüntetett vasút él tovább bicajút képében, ahol mellette az új pályán dübörögnek a vonatok is.

A vasútmániával is megfertőződött bicajosokoknak (ilyen vagyok én is) ez dupla örömet okozhat, mert bicajozás közben lehet egy jóízűt zakatolni is:o)))
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 11
Pár kép a Zalalövői kiindulópontról:Zalalövői kiindulópont
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 10
Bocs. EZ a kérékpárút Zalalövő-Zalapatakaalja vasúti megálóhelyétől egészen Bagod megállóhelyéig tekereg a régi 25-ös vasútvonalon. Legtöbb helyen van korlát, Zalaszentgyörgynél egy kerékpáros pihenőt is kialakítottak (padok, asztal, fedett helyen, tűzrakási lehetőség) illetve nem messze ettől egy Fagyizóhoz is épült lejárat.
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.04.12 0 0 9
Eddig jó. De honnan-hova, merre vezet?
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 8
Ez biztos. Szép a táj az állapota kítűnő, könnyű a megközelíthetősége. És reményeink szerint így is marad. Bár én kétlem. Most megcsinálták aztán nem tudom hogy ki fogja a karbantartást/felújítást végezni. De addig is az állapota szerintem 4-5 évig még ilyen lesz.
Előzmény: ijoco (7)
ijoco Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7

 

Halihó,

 

egyetlen egyszer jártam arra, tavaly nyáron, szvsz ez az ország legjobb kerékpárútja jelenleg, nyomvezetés/minőség/tájképi élmény szempontjából.

 

(viszonyítva a balatonparti, szigetközi, dunakanyari bicikliutakoz)

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 6
Elnézést kérek minden topickozótól mivel csak egy képet tudom most felrakni, de hamarosan fotózva is bejárom ezt a kerékpárutat. Nem egyszer bicikliztem már végig de még nem jutott eszembe hogy lefotózzam. Ha lesz egy kis jó idő valamelyik vasárnap, akkor egy képes beszámolóval térek vissza.A kép Zalaszentgyörgynél készült ahol teljesen az új vasuti nyomvonal melett halad.
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.04.08 0 0 5
De azért csak jobb a (pl. zalai) kerékpártúrát úgy +tenni, hogy odáig vasúton viszem a biciklit.
Előzmény: Törölt nick (4)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3
Ja, mi + ide várjuk a leírást és a fotókat, hogy honnan-hova, merre vezet?
Előzmény: Törölt nick (-)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2
Én is. De ha már az 1ik szemem sír, a másikkal hadd nevessek. Vagyis, ha szétbarmolnak 1 vasútvonalat, legalább a kerékpárút emlékeztessen rá.
Előzmény: Törölt nick (1)
bindera Creative Commons License 2008.04.06 0 0 0
j0 h0sszu?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.06 0 0 topiknyitó
Ide várok minden kedves kerékpározót aki használja ezt a nemrég elkészült kerékpárutat. Jó csevegést:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!