Keresés

Részletes keresés

TR FX Creative Commons License 2017.07.18 0 0 129

Sziasztok,

 

Járt esetleg valaki a topicból Harbour Islanden? Az érdekelne, hogy mennyire találta rózsaszínnek a "pink sand beachet"?

Neten nagyon vegyes véleményeket olvasni, youtube-on is nézegettem a videókat, de az azért nyilván csal.

Előre is köszi az infókat!

anetkukaca pont hu Creative Commons License 2017.07.16 0 0 128

Sziasztok!

Júniusban Maimiból mentünk át komppal Biminire. Csodálatos hely, nagyon tetszett. Fotóink: 
http://www.anetkukaca.hu/2017/07/bimini-bahama-szigetek.html

 

Nikus1981 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 127

Sziasztok!

 

Járt már valaki januárban a Bahamákon?Érdemes olyankor oda menni?
Lacoste40 te már biztos voltál ott(is) olyankor!Cancunról már írtál nekem.Hol kellemesebb az idő?

Floridában leszünk,és 10 napunk lesz pluszban.Bahamák vs Yucatán. :)Nyilván az időjárás fontos szempont.

 

Előre is köszönöm a segítséget!!

Lacoste40 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 124

Ébresszük fel ezt a topikot

vidi313 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 123

"Azért érdekelne, korrekt volt-e ez a vízum szükséglet, mert Miamiban csak átszálltunk volna."

Az amerikai törvények mások. Nem láttam sehol olyat, egyetlen reülőtéren sem, hogy aki az USA-t érinti, nélkülözhetné az előzetes belépési engedélyt, vagy vízumot. Az USA  nemzetközi repülőtereken sem találkoztam a gépről leszállva soha olyan felirattal, hogy Transit, hanem csak két irányban lehetett menni, Citizen-Visitor. Mindkettő a "Bevándorlási Hivatalhoz" vezetett, utána meg a vám.

Előzmény: jocibálna (122)
jocibálna Creative Commons License 2012.12.21 0 0 122

Sziasztok!

Most jöttünk haza Freeportból, Bahamák. Az Intervaltól nyertük a szállást. Azért elég messze van, 10 óra Londontól. Lekéstük a csatlakozást oda is meg vissza is a biztonsági szolgálat "alapossága" miatt. Ott álltunk Londonban, mondták másik járatra adnak jegyet, de kell ESTA, amerikai vízum , Miamin keresztül. A nejemnek nem engedélyezték. Akkor menjünk haza, mignem egy másik ügyintéző, menjünk Nassau felé. és úgy Freeportba. 1 éjszaka Londonban, és 1 nappal később ott voltunk. Azért érdekelne, korrekt volt-e ez a vízum szükséglet, mert Miamiban csak átszálltunk volna.

Hát a Grand Bahamák szép hely, de még sokat kell fejlődnie, infrastruktúra gyenge. Boltok, üzletek, közlekedés nehézkes. Így karácsony előtt prima 27 fok volt,de majd mindennap felhős, sokszor esős .Gyönyörű strandok és tenger. A nejem élvezte, hogy "tiszta amerika", a boltok, a gyorséttermek. A resort-ból járt ingyenes busz Lukayan market place-re, itt lehetett pénzt költeni. Az ékszer, parfüm, alkohol jó áron (nincs adó rajta). Az élelmiszer, étterermi árak magasak. közel 2x mint nálunk. Ott akartunk kocsit bérelni (Tenerifén minden utcában több kölcsönző), de nem ment, sőt az európiaknak valami plusz biztosítás kell, így 100 $/nap nem kellett.Béreltünk robogót, na ez tök jó volt. Aki arra jár ne hagyja ki a Lukayan nemzeti parkot, ami mangrove mocsár, és itt a Golden Rock Baech. Ez a leggyönyörübb strand, tiszta fehér homok, azurkék tenger. Délután 2-kor,mikor elment a buszos turista csapat, egyszer csak 2-n voltunk a nejemmel 3 km fehár homkos parton, szuper volt.

Freeport belvárosa haldoklik, szinte minden bezárt, szupermarketek, Internetional Bazar nincsenek.

Visszafelé 1 napot Nassauban voltunk kénytelenek lenni, na ez egy lüktető város, itt állnak meg a nagy hajók a Karib tengeren, ez egy nagy duty free shop.

Szép hely, de én Tenerifére mennék vissza szívesebben.

 

vidi313 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 121

Én még soha nem jártam a Kanári-szigeteken, leírnád miben és milyen mértékben volt jobb a Kanári szigetek a Bahamáknál?

Előzmény: Munchausen (120)
Munchausen Creative Commons License 2012.11.18 0 0 120

Nassau nem tetszett, az egesz csak egy nagy duty free shop es bovliboltok kevereke, nem sok erdekeset lattam a Kanari szigetek jobb volt.

Par kep a blogon. http://discoverycruises.blogspot.com/

vidi313 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 119
Na ez jó. Mi hajóval mentünk, és nem hogy útlevél nem kellett, semmi nem kellett, pontosabban csupán a Carnival kártya, de az is csak kifelé a szigetekről a hajóra. Befelé még az sem. Az amerikaiak úgy lépnek be a Bahamákra, mintha egyik amerikai városból a másikba mennének. Ha USA hajóról szállsz le, belépési és kilépési szempontból amerikainak tekintenek. Az itt kérdezők mindegyike USA hajóval akart eljutni a Bahamákra. Annak idején indulás előtt többször felhívtuk Virginiából a Washingtoni székhelyű Bahamai Nagykövetséget. Ott is az egyik illető azt mondta kell a magyaroknak vízum, a másik meg azt hogy nem kell. Totális káosz, érdemes volna rendet tenni nagykövet szinten ez ügyben.
Előzmény: bejöttazélet (118)
bejöttazélet Creative Commons License 2010.10.30 0 0 118
Aki hajóval megy annak nem kellett vízum, aki repülővel annak kellett. Akkor miért írjátok h nem kell?
musseln Creative Commons License 2010.08.05 0 0 117
Szia! Érdekelne, hogy mi újság veled, minden rendben volt az ESTA engedélyeddel? És persze nem utolsó sorban, merre jártál a Bahamákon és hogy érezted magad??!!! :))
Előzmény: Gicoagi (116)
Gicoagi Creative Commons License 2010.04.16 0 0 116
Lányok! Ezek a képek fenomenálisak.:) Talán tanult vmelyikőtök fotózást? Szuperek lettek. Én máj-ban megyek Miamiba 3 hónapra és onnan megyek, ill. szeretnék átmenni a Bahamákra, így akadtam erre a fórumra...:)
Az ESTA-val, vízummal kapcsolatos tapasztalataim: 2001-ben 17 évesen(nyilván a szülők engedéllyel), 1 évre megkaptam a vízumot, ekkor kimentem 1 hónapra. 2006-ban ismét igényeltem vízumot 23 voltam, két iskolában is tanultam(felsőfokú, középfokú), ezt nyilván igazoltam+volt meghívólevelem. Na ekkor nem kaptam meg legnagyobb meglepetésemre, mondván "nem rendelkezik elég erős társ-i, gazd-i, családi kötöttséggel". Köszi! = Az kellett volna nekik, hogy legyen férjem, gyerekem, vállalkozásom, ingatlanom...kb.
Nemrég kitöltöttem az ESTA-t, nem dobta ki azonnal a rendszer a választ mivel már volt visszautasított vízumom. Aztán másnap reggel meegnéztem: engedély megadva. Persze úton útfélen írta az igénylő oldalon, hogy ez még nem jelenti azt, hogy be is engednek. Jó ugye?
A lényeg, hogy nagyon hasznosnak tartom ezt a fórumot, minden hozzászólást elolvastam. Jön, megy vki nyáron a Bahamákra? Javaslataitok alapján már körvonalazódni látszik miket fogok megtekinteni.:)
Üdv,
musseln Creative Commons License 2010.04.07 0 0 115

Köszi, így utólag is! Most került képbe nálam ez a topik és ha érdekel valakit, akkor eme képtáramba úgy a 21. oldaltól vannak képek a hajóútról és a Bahamákról is. :-)

http://www.kep.tar.hu/musseln/50658273#2

Előzmény: vidi313 (110)
lacoste28 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 114

Ha tudsz,intezz transzfert a Hotelig elore.Az a biztos.Az arak nagyjabol a magyar arak duplaja.Ami most annyira nem veszes,mert rossz a dollar.Usa dollart egy az egyben valtjak at.Vigyel azt,annak meg talan jobban is orulnek.Jo a hely,tetszeni fog!

:)

Előzmény: BoZo83 (113)
BoZo83 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 113

Köszi Lacoste!

Akkor nem érdemes transzfert előre intézni? Egyszerűbb/olcsóbb a taxi? Nem tudod véletlen kb mennyi a reális?

Esetleg a kinti éttermekből 1-2 árra nem emlékszel?

 

TI is az Atlantisban voltatok?

 

Köszi

lacoste28 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 112

Erdemes befizteni,mert amugy az ettermek nem olcsoak magyar penztarcahoz merten.(Azert nem egy Dania arakban!).Paradise-island-en van,tetszeni fog.Taxissal elore egyezzetek meg az arban,mert meglepetes erhet.Elegge ravaszak tudnak lenni.A Repter latvanyatol ne ijedjetek meg,semmi extra.Onnan a bejutas sem lesz tul szep latvany szempontjabol,de amikor majd megerkeztek,az majd karpotol mindent.Menjetek el a Cable Beach-re is.Erezzetek jol mgatokat!!!

 

Lacoste

Előzmény: BoZo83 (111)
BoZo83 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 111

Sziasztok!

Járt már valaki a Bahamákon és esetleg azon belül az Atlantisban? Mit érdemes tudni? Az étkezésről mit tudtok? Érdemes befizetni az atlantis casual meal plan-ra vagy érdemesebb éttermekben enni....?minden infót nagyon megköszönök! Novemberben megyünk....

vidi313 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 110
Kellemes kirándulást kívánok, sok sok élménnyel. Az eddigi kirándulásaidról készített fotóid amiket feltöltöttél, mind rendkívülien tetszett.

Üdv. András
Előzmény: musseln (109)
musseln Creative Commons License 2009.09.24 0 0 109
Előzmény: musseln (108)
musseln Creative Commons License 2009.09.24 0 0 108
Már csak pár nap az indulásig, ha visszajöttem, akkor már én is sokkal jobban hozzá tudok szólni a témához. Már nagyon várom! :-)
vidi313 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 107
Hogy milyen messze van Fort-Lauderdale Miamitól? Miami-nek része. Nagyon pontos leírást nem tudok adni, mert a vejem intézte a Miamiban való mozgást, mivel egy floridai autókölcsönző cégnél dolgozik. Odamentünk Miami központjába, ahol a cég egyik telephelye volt, onnan a cég egyik alkalmazottja vitt bennünket Fort-Lauderdale-i kikötőhöz, az út 20 perc volt a városon belül, piros lámákkal együtt.
Előzmény: 5GB (98)
musseln Creative Commons License 2009.09.16 0 0 106

Köszi! Én is rákérdeztem még a hajójegy megvétele előtt több helyen, eltérő válaszokat kaptam. De mivel azért innen volt már pár ember, az ő szavuknak hiszek, hogy nem fog kelleni. :-)

Transferekhez ezt az oldalt tudnám ajánlani:

http://www.thefloridaexpressbus.com/index.php

 

Mi itt foglaltuk az Orlando - Miami kikötő járatot, most nem néztem meg, de tuti van nekik járatuk Fl-be. Vagy ha nincs, akkor keress rá a neten, hogy door-to-door shuttle Miami to Fl és biztosan lesz még más ajánlat is....

 

Hát mi ugye Orlandóban leszünk nagyrészt és hát a másik napokat a Universal studióban és annak a vidámparkjában töltjük. :-)

Előzmény: 5GB (105)
5GB Creative Commons License 2009.09.15 0 0 105
Szia!
A bahama vízum miatt ne aggódj, utánajártam, nem kell, 3 hónapig vízummentesen lehet a bahamákon tartózkodni, itt van egy link is, ez a bahamai követség előírása a belépésre: http://www.mfabahamas.org/New%20visa%20to%20the%20bahamas.htm

Igen a Kennedy űrközpont jó ötlet, utánajárok, mennyi lenne az út! Köszi a tippet! :)
Sajnos mi a discoveryvel megyünk és a kérdésemre a transferrel kapcsolatban azt írták, hogy oldjam meg magam :( - úgyhogy most ezen vagyok...már bánom hogy nem a carnivalnál foglaltam, de a discoverynek kihagyhatatlan volt a last minute ára :)

Jó utat nektek, ha addig lesz még valami infotok, bármiről floridában szeretettel várom! :)
Előzmény: musseln (104)
musseln Creative Commons License 2009.09.14 0 0 104

Szia! Mi a barátnőmmel egy okt. 5-én induló hajóútra megyünk, ami 5 napos lesz és két megállója a Bahamákon van és igen, én is nagyon bízok benne, hogy semmi gondunk nem lesz a bahamai nem létező vízummal, amit elvileg nem is kérnek. :-) Ja és ez a hajóút Miamiból indul, nem Fort Lauderdale-ből. Amúgy pl a hajótársaságnáll (mi Carnivallal megyünk) lehet igényelni pl. transzfert is. Nálunk mondjuk az a helyzet, hogy a Miamiból induló hajóhoz felvennének FL-ben is, ha azt akarnánk, így gondolom ez vicca-verza is érvényes lenne.

 

Mi Orlandóban leszünk a hajó indulás előtt és onnan tervezünk egy egynapos buszos kirándulást a Kennedy Űrközpontba és mivel ez úgy félúton van Orlando és Miami között, szerintem erre ti el tudnátok menni. Az egy napos út 89 dollár/fő oda-vissza buszút és benne van a belépőjegy ára is.

Előzmény: 5GB (98)
Daniella Creative Commons License 2009.09.11 0 0 103
Köszönöm a választ.
Előzmény: vidi313 (102)
vidi313 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 102
Szia Daniella!

2 hónappl ezelőtt voltam a Bahamákon, olvass vissza a topikban, nagyon részletesen írtam több bejegyzésben is erről a dologról. NEM KELL VÍZUM!!!!
Előzmény: Daniella (101)
Daniella Creative Commons License 2009.09.07 0 0 101

Sziasztok!

 

Decemberben megyünk Miamiba, és két napra szeretnénk átmenni a Bahamákra. A neten azt olvastam, hogy vízum kell, a hozzászólásokból is ez derül ki, viszont ma az Ibusznál utánanéztek, és azt mondták, három hónapig vízummentesen lehet az országban tartózkodni. Tudtok erről valamit?

5GB Creative Commons License 2009.08.19 0 0 100
OK, köszi előre is! :)
Előzmény: lacoste28 (99)
lacoste28 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 99

Kesobb valaszolok bovebben a kerdeseidre!!

Előzmény: 5GB (98)
5GB Creative Commons License 2009.08.18 0 0 98

szia, köszi az infot! igen olvastam, de minél több helyről hallom ugyanezt annál nyugodtabban foglalom be a jegyeket.

ja és még egy kérdés: lehet hülyeséget kérdezek...ezek a hajóutak mindig fort lauderdaleből indulnak...ez milyen messze van miamitól? mi south beachen fogunk lakni, onnan könnyen el lehet jutni FL-be? busz, vonat, mit javasoltok?

köszi előre is!

évi

Előzmény: vidi313 (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!