Keresés

Részletes keresés

GAGA50 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 3948

Papa51

 

http://www.onlinetextil.hu/szakmaitanacs/#sotetito_szab_bogen

 

Ez meg egy magyar nyelvű.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Papa 51 (3945)
GAGA50 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 3947
Előzmény: Papa 51 (3945)
Papa 51 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 3945

Kedves Fórumozók!

Nagy munkára adtam a fejem, függöny drapériát szeretnék készíteni. Mégpedig BOGENT. Az a nagy gondom hogy milyen formát kell kiszabni,hogy az alakja megfelelő legyen. Talán segítene egy egyszerű,de nagyszerű szabásminta. Ha valaki tudna benne segíteni nagyon megköszönném.

Mivel még nagyon kezdő vagyok a fórumozásban csak így tudtam kérésemet továbbítani

Papa 51 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 3945

Kedves Fórumozók!

Nagy munkára adtam a fejem, függöny drapériát szeretnék készíteni. Mégpedig BOGENT. Az a nagy gondom hogy milyen formát kell kiszabni,hogy az alakja megfelelő legyen. Talán segítene egy egyszerű,de nagyszerű szabásminta. Ha valaki tudna benne segíteni nagyon megköszönném.

Mivel még nagyon kezdő vagyok a fórumozásban csak így tudtam kérésemet továbbítani

TTNora Creative Commons License 2011.12.16 0 0 3944

Nem adom fel, hátha felpezsdül itt az élet. :-)

 

Új blúzt varrtam magamnak: http://www.burda.hu/lolita+blasz

stigglinnc Creative Commons License 2011.12.06 0 0 3943

Láttam!  Ez is csodás! Gratulálok!

Előzmény: TTNora (3942)
TTNora Creative Commons License 2011.12.06 0 0 3942

Nagyon kedves vagy, köszönöm! :-)

 

Itt a legújabb ruha is: 

 

Ez is fenn van a burda.hu oldalon. :-)

Előzmény: stigglinnc (3938)
subbee3000 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 3941

Sziasztok!

 

Most hétvégén lesz egy kézműves workshop Budapesten a Ceramicaféban, lesz kerámiafestés, textil-, gyurma-, gyöngydísz készítés.

Szerintem nagyon jó lesz. Részletek itt vannak:  http://otletekboltja.hu/karacsonyi_workshop

 

stigglinnc Creative Commons License 2011.12.05 0 0 3940

Igen, legalábbis sejtem. Már nézegettem a műveletet felemelt gépnél, alulról: varázslatos:-))))

 

Ha tudnám az alkatrészek neveit, el tudnám mesélni mi történt most éppen, de anélkül kicsit bonyolult. Mindenesetre, a fiatalember szétszedte azt a rész annyira, amennyire én nem mertem volna, aztán összerakta, bizonyos csavarokat tekergetett ki-be, hogy szépen, épp a kellő lazasággal forogjon - azért én ezt nem tudtam/mertem volna megtenni, túl sok apró csavar van arrafelé:-) Közben magyarázott is, talán legközelebb már bátrabb leszek.

 

Mivel én nem varrok vele üzemszerűen és pláne, mivel a fiatalember is erre bíztatott, nem akarom a gépet lecserélni. (Valószínűleg túl fog élni engem... )

 

Ennek a gépnek még volt normális, magyar nyelvű gépkönyve, de sajnos elkallódott a költözködések során.

 

(Egyébként, a régi NDKs háztartási gépek között sok ilyen strapabíró, tartós eszköz volt anno.)

 

 

 

Előzmény: GPS (3939)
GPS Creative Commons License 2011.12.05 0 0 3939

 

Épp akartam mondani, hogy esetleg nem lenne haszontalan visszaolvasni - ugyanis történt már némi eszmecsere gép-ügyben.

 

Ami az alkatrész-kérdést illetti, hát ez is egy érdekes dolog. Ugyanis a ma kapható gépek legfontosabb kopó-alkatrészei - azok nem csak egymásközt csereszabatosak... de még az ezelött 30 ével gyártott gépekével is.

 

Érdekes módon, pont a Neumann az, amelyik másfajta (kisebb) bobint és alsó-orsót használ.

 

Mi kopik még? A szíj? Nem probléma. Az általános műszaki-kereskedelemben kapható bármilyen méretben.

Nem kell spéci varrógép-szaküzletbe menni - mert ott erősen "vetítenek" - főleg ami az árat illeti.

 

Elfüstöl a motor, vagy a pedál? Az is összevissza cserélhető egyik gépről a másikra... nagyon kevéssé specifikusak ezek is - minimális módosításokkal helyetesíthetők (néha még az eredetinél is jobb darabra).

 

Háztartási vagy hobbi üzemmódban szinte lehetetlen egy gépet úgymond: elkoptatni.

 

Hihetetlen, hogy mit kibírnak...akár minimális karbantartás mellett is.

 

Milyen hiba lehet még? Pl. a Toyotámnak lepattant annak az apró rugónak a horog-része, amelyik a szálfeszitő után gátolja a hurkolódást.

Nem cseréltem, hanem egy fogóval picit megnyújtottam a maradékot és abból csináltam rá új horgot.

Tökéletes.

 

Ha valaki jobban megismeri a varrógép működését (az elvét, legalábbis) - mindjárt rájön, hogy nem akkora ördöngősség az.

 

Egy szerény kérdés - de tényleg csak érdeklődési szinten:

 

Neked konkrétan előtted van, hogy mi történik odalent, a bobinnál.... vagyis hogyan kerül be az alsó szál a felsőszál hurokjába, hogy öltés legyen belőle?

Pontosabban: hogyan lesz hurok a felső-szálból - odalent, az anyag alatt?

.

Előzmény: stigglinnc (3937)
stigglinnc Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3938

Szívből gratulálok!

Bele is olvastam és el vagyok bűvölve, hogy milyen művészi fokon műveled te ezt:-)

Előzmény: TTNora (3922)
stigglinnc Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3937

Mostanra sikerült visszaolvasnom...

Nagyon köszönöm neked a sok szakmai információt, nagyon hasznos volt nekem!

Előzmény: GPS (3931)
stigglinnc Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3936

A választásnál érdemes talán azt is számításba venni, hogy mennyire drága az alkatrész hozzá, ill. hogy milyen gyorsan és könnyen beszerezhető a szükséges darab.

 

(Nekem a csodás, szeretett fényképezőgépemen tört le egy apró műanyag pöcök, ami miatt egy teljes alkatrészt kellett volna cserélni, amire hónapokat kellett volna várni és aminek az áráért már bőven lehetett egy újat venni - persze egy másik márkát...)

Előzmény: GPS (3931)
stigglinnc Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3935

Kedves varrógéptulajdonosok, megosztanék veletek is egy szívmelengetően jó tapasztalatomat, ami annyira ritka mostanában, és hátha segít itt valakinek a gondján.

 

Kicsit szétesett a 33 éves Neumann varrógépem alsószálat tartó része. Megpróbáltam összerakni, de a helyzet csak súlyosbodott (naná...). Már éppen gyászolni kezdtem, amikor eszembejutott egy szórólap, és egy telefon és egy 5 perces autóút után már az "orvosnál" voltunk.

Egy fiatalember vette kezelésbe: megjavította a beteg testrészt, kicserélte a nem megfelelő égőt, betett egy új tűt és precízen beállította, kitakarított és beolajozott minden szükséges pontot. Mindeközben magyarázott nekem, és felhívta a figyelmemet az esetleg elkövethető hibákra és annak következményeire. Kérdésemre, hogy milyen gépet ajánlana, ha ez a kis öreg végleg meghal, azt mondta, inkább vigyázzak rá és javíttassam meg, ha elromlik, mert ez még a következő 30 évet is ki fogja bírni, szemben az újabbakkal, ráadásul az alkatrészek gyorsan és viszonlyag olcsón beszerezhetők hozzá - miközben ő árul is új, modern varrógépeket.

Ezek után (kb. 40-50 percet töltött el velem) a számla kétezer Ft alatt volt!

 

 

Aki elhiszi nekem, hogy se rokona, se ismerőse nem vagyok, nem reklámozni akarok és érdeklik az elérhetőségek, írjon az e-mailcímemre.

A lelkes fiatalember Pilisszentivánon működik.

TJucus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 3934

Szerbusztok!

 

Kérni szeretnék! Tudnátok nekem sapka v. kalap szabásmintát küldeni, amit viszonylag könnyű plüss-szerű anyagból szeretnék megvarrni. Nem igazán sapka, inkább kalap jellegű valami, esetleg barett fazon.

Előre is köszönöm! Jucus

ULAIVA Creative Commons License 2011.12.01 0 0 3933

Köszönöm én is az infókat, nagyon örülök nekik!

Előzmény: GPS (3931)
TTNora Creative Commons License 2011.12.01 0 0 3932

Aha, értem. Jogos.

Köszönöm szépen! :-)

Előzmény: GPS (3931)
GPS Creative Commons License 2011.12.01 0 0 3931

 

Jajj-jajj - itt árnyaljunk egy hangyányit, nehogy félreértse valaki.

 

Amiről beszélgettünk, az kizárólag a 20-30 ezer Ft körüli gépkategóriákra érvényes.

 

Ez az a gép-kategória, ahol az akár 30-40%-os árkülönbséget kizárólag egy-egy gép nevéért fizettetik ki - és semmiképp nem a magasabb tudásért, vagy a jobb minőségért.

 

Ma már a gépgyártást nem úgy kell elképzelni, hogy van egy gyár, ahol kint, a kapun írja a márkát és bent gyártják a gépet. Áhhh, dehogy.

 

Ma már óriási, koncentrált, jól felszerelt de nevesincs gépgyárak vannak (ugye nem kell mondjam, hogy főleg hol) - ahova bárki beballaghat gépet rendelni - méghozzá olyan márkanévvel, amilyet kér rá.

Szívesen ráírnak bármit - sőt, ettől még nem is hamisitvány - hisz a márka jogos tulajdonosa rendelte.

 

Ez nem csak a varrógépeknél van így - hanem szinte már minden alsó- vagy közép-kategóriás, lakossági felhasználású  iparcikknél (házt. gép, elektronika, bármi).

 

Ismétlem: az így gyártott varrógépek NEM ROSSZAK !!!

Vagyis olyan nincs, hogy hazavisszük... és NEM varr. Ilyen nincs.

 

Más kérdés, hogy arra és olyan ütemben kell használni - amire gyártották.

 

Egy 20-30 ezer Ft-os gépet (márkától függetlenül !) biztos nem lehet egy bér-varrodába beállítani - ugyanakkor hobbira, vagy háztartási célokra hosszú éveken keresztül kifogástalanul szolgálhatnak.

 

És itt a hangsúly (ebben az ár-kategóriában !!!) a márkafüggetlenségen van - ugyanis ezt minden boltban-kapható gép tudja - vagyis a ráírt márka, az inkább csak esztétikai tényező :-))))

.

TTNora Creative Commons License 2011.11.30 0 0 3930

Számomra valahogy döbbenetes ezt olvasni (és azt sejtem, szakembertől).

Tudom, hogy más termékeknél is a márkanevet kell megfizetni legtöbb esetben, de hogy egy olcsó, noname varrógépet inkább ajánlsz, mint egy neveset, drágábbat. Vagy csak én vagyok/voltam elfogult varrógép témában.

Előzmény: GPS (3929)
GPS Creative Commons License 2011.11.30 0 0 3929

 

Van ilyen, hogy néha elszalasztunk jó fogásokat :-(((

 

Most van egy példa arról, amit beszéltünk:  a Lidl hírdet a legutolsó akciójában egy Singer Serenade nevű gépet - 30 ezerért.

 

Na, ez a klasszikus példa arra, hogy nem szabad nevet venni. Ez egy rendkívül szerény alapgép - viszont egyáltalán nem "szerény" áron.

 

Amit pl. a Penny árult 1 hónapja,  20+ valamennyiért - az több klasszissal komolyabb gép volt, mint ez - csak nem Singer-t írt rajta.

.

Előzmény: TTNora (3928)
TTNora Creative Commons License 2011.11.30 0 0 3928

Sajnos igen, én is ezen szontyolkodtam. 

Előzmény: GPS (3927)
GPS Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3927

 

Háát, 1 kilót látalanban, behúnyt szemmel is megért volna :-)))

.

Előzmény: TTNora (3926)
TTNora Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3926

Sosem vágytam hímzőgépre, és mint mondtam, nagyon szeretem a jelenlegi varrógépemet.

Ugyanakkor ez a modell egy külföldi akciós oldalon nemrég a harmadába került (csak egy napon át). Na, akkor azért elgondolkodtam... :-) 

Köszönöm nagyon a véleményezést!

Előzmény: GPS (3925)
GPS Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3925

 

Ez egy nagyon komoly és bonyolult gépnek tűnik a leírás alapján.

Igaz, a 3 kilós ára is elég "bonyolult" :-)))

 

Korrektül fogalmazva, ez csak részben egy varrógép - mert nagyobb részben inkább egy himző-célgép.

 

Ha viszont így vesszük - akkor nem is olyan drága - ha figyelembe vesszük, hogy a számítógépes kommunikációja miatt, a lehetőségei gyakorlatilag: KORLÁTLANOK.

 

Csak emlékeztetőül: hasonló, régebbi gépek (amellett hogy legalább ilyen drágák voltak) még mintaválaszték-függők is voltak.

Vagyis ilyen olyan kártyák-tárcsák kellettek hozzájuk - amiket vagy mindig megvett az ember... vagy nem.

Nem volt olcsó mulattság - és még elég macerás is.

 

Ez a gép már tényleg olyan, hogy kézzel lerajzolsz egy fantáziát - beviszed a gépbe - és 10 perc múlva ez már üti-vágja is az anyagra. Űrkorszak, hejjj :-)))

 

Ha a mechanikája (pontossága és tartóssága) is olyan, mint a tudása - akkor ez tényleg nem egy "'játék-gép".

.

Előzmény: TTNora (3924)
TTNora Creative Commons License 2011.11.25 0 0 3924

Köszönöm szépen. :-)

 

Erről hallottál már? http://varrogepvasar.hu/1003-singer-futu.html

Vagy olvasás után, mit gondolsz róla? 

Előzmény: GPS (3923)
GPS Creative Commons License 2011.11.18 0 0 3923

 

Először is gratula a felkéréshez - ez tényleg komoly szakmai siker.

 

De ha már szóbajöttek a gépek, bemutatok nektek egy kis VARRÓGÉP-STREAP-TEASE-t ... vagyis varrógépet, ruha nélkül :-)))

 

 

Konktétan ez a digitális TOYOTA az alany - amiről a kritikusok azt szokták mondani, hogy "Szar, műanyag gép".

 

OK, lássuk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kb. ennyi műanyag van benne - pontosabban benne szinte nincs egy szál sem - max. rajta van egy két tekerőgomb, vagy ilyen-olyan vezető - amire én nem vágynék, hogy konkrétan öntöttvasból legyen.

 

 

 

 

 

 

Na de a gép struktúrája?

 

Ami szürke, az mind nagyon kemény aluminium... a többi az edzett acél.

 

Ezt nevezik egyesek "szar műanyagnak" ?

 

 

 

 

 

A fehér részek a kezelőszervek, azok műanyagok - de ugye nem akarjuk őket szántszándékkal letörni?nehéz is lenne, egyébként.

 

Ezt látva, gondolom sokan megkérdik, hogy "Végül is, mi a fenének csinálták a  régi gépek burkolatát dögnehéz vasból?"

 

Azt sem kell elítélni, mert annakidején nem állt itt a műanyag-technika.

 

Na de manapság?

Előzmény: TTNora (3922)
TTNora Creative Commons License 2011.11.17 0 0 3922

És most bocsánatot kérek előre is, nem szép dolog a dicsekedés, tudom!

De annyira büszke vagyok, hogy az egyik legnívósabb lap - ebben a témában - felkért, hogy a korábban máshol vezetett blogomat, az általam hobbiból varrt ruhákkal, náluk vezessem tovább.

http://www.burda.hu/blog+1

TTNora Creative Commons License 2011.11.17 0 0 3921

Nahát! Ez tényleg érdekes... de tényleg, azért ezt nem gondoltam volna.

 

Csak épp egy kicsit, de hasonlít a tavalyi esetünk a kenyérsütőgéppel. (bocsánat, az offért) A korábbi, legolcsóbb, noname gépem már kezdett bedögleni, és kértem karácsonyra egy újat. Elmentünk egy nagy választékkal rendelkező boltba, ahol 8e és 40e Ft között voltak kisorakoztatva. Végignéztük, megbeszéltük, hogy most nem sajnáljuk rá, tudjuk, hogy ki lesz használva. No, a 40e Ftos pont ugyanúgy nézett ki a belül, mint a 8e Ftos. Kiszedtük a lapátot, a kart, amit lehetett, megnéztünk... tök egyforma. Mintha egy gyárban készült volna.

 

Előzmény: GPS (3920)
GPS Creative Commons License 2011.11.15 0 0 3920

 

 

 

Igértem nektek egy képet arról, hogy kb. mennyit fejlődött a varrógép az elmúlt évtizedekben.

 

Hát ennyit.

 

 

 

Ezek az alkatrészek a varrógép "lelke" - a többi (a 100 program, meg az ilyen-olyan extrák) az mind csak púder... ugyanis a gép ettől VARR.

 

Szóval annyira maradt minden "a régiben", hogy ezek az alkatrészek nem hogy hasonlítanak, hanem 1:1 ben, keresztbe-kasul összecserélhetők a gépekben - és stimmelnek mindenhova.

 

A 100 éves, román Sanda-alkatrész - a mai, digitális Toyotába. Jó, mi? :-))))

 

Látjátok: ezért mondtam azt, hogy nehéz kérdés az, hogy "melyik a jó gép?" - mert nagyjából ennyire különböznek egymástól.

 

No, meg árban, persze.

.

Caitlin Creative Commons License 2011.11.15 0 0 3919

Én ezt tudom ajánlani jószívvel: 

Janome 2041 Harmony

Ilyen. Szep es okos :)
VAn 17 programja, overlock es meg sok egyeb. Nekem nagyon bejon. Van rajta 1menetes gomblyukazas. azzal azert meg neha gondjaim akadnak, de latszik, h en cseszek el vmi, mert neha meg gyonyoruen sikerul. Nagy bajom a hagereje, mert nem lehet vele gyerkoc alvasidejeben varrni :) de valszeg ez eleg egyeni szocproblemam....
a magyar nyelvu utmutato egy fenymasolt sz*r, kepek nelkul. ezert eleg morcos voltam. mivel jol tudok angolul nem mentem reklamalni, de azert erre egy forgalmazonak nem kene blaziroznia....
igazbol semmi negativumot nem tudok rola irni az aran kivul. masreszrol ha hazi hasznalatra, soktizevig tervezi az ember a gepvasarlast akkor szerintem jo valasztas.
Van meg egy gepem, de az egy padlason porosodik vagy 25 eve :( Eredeti 1920 evek kornyeki allvanyos/asztalos labbalhajtos singer. gyonyoru darab. arra var, h nagyobb lakasba/hazba koltozzunk. es akkor jon velem. ha nem is mukodik mutargykent szerintem nagyon nagyon szep :)

Tovább »

forrás: Blogspot.com

Most már 7. éves, szolgál rendesen, ami bajom van vele rendszeresen az saját hibából bekövetkező tűtörés vagy fonákon cérnatekeredés (ugye-ugye, a szálfeszesség... :)) szervizben nem járt, elég sokat használom, teljes gyerek ruhatárakat varrok évszakfordulóknál és még nem hagyott cserben. Jó lenne egy halkabb gép, mert panelban lakunk, tehát fektetés idő után nem tudom használni, holott akkor lenne időm, de állítólag ennél sokkal halkabb egy gép sem lesz... 

Előzmény: Luca anyu (3909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!