Keresés

Részletes keresés

odriel Creative Commons License 2011.10.31 0 0 3908

GPS, köszi szépen!

Előzmény: GPS (3907)
GPS Creative Commons License 2011.10.31 0 0 3907

 

A Janome TUD 7 mm-es öltés-széllességet is. (általánan 5 mm szokott lenni)

 

Az sokat elmond ám egy gépről - pozitiv irányba.

 

Emiatt, én tuti ezt választanám.

.

Előzmény: odriel (3906)
odriel Creative Commons License 2011.10.31 0 0 3906

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Varrógépet szeretnék venni, de kettő közül nem tudok dönteni: Janome 4100, Bernina 92. Szerintetek melyik a jobb? Köszi!

GPS Creative Commons License 2011.10.24 0 0 3905

 

Azért nehéz ám egy varrógépet  kinyírni.

 

Ha nem nyúlnak bele szerszámmal - puszta rossz használattal - nemigen lehet ám olyan bajt okozni, ami később komoly gondot okozna.

.

Előzmény: ágika1 (3904)
ágika1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 3904

A varrógép kölcsönadásról nekem is van rossz tapasztalatom. :((

De az ember, amíg fiatal, tapasztalatlan és bízik a másikban.

GPS Creative Commons License 2011.10.23 0 0 3903

 

A Lucnik ENNYIRE   fémből van :-)))     (klikk a linkre)

 

Kérném megfigyelni a videón a 0:06.... illetve (főleg) a 0:26 tól kezdődő képsort.

 

Az az alternatív mozgás, amit a bobon-ház mutat, az a mai gépek 99%-ban NINCS MEG!

 

És ez elég nagy baj cikk-cakkolásnál. De még mekkora.

 

Ugyanis a Lucniknál - (meg a hasonló, oldal-bobinos gépeknél) - az egész bobin, meg  a hurokfelszedő meg minden - együtt mozog a tűvel !!!

Vagyis a hurkolás minden helyzetben a leg-korrektebb pozicióban történik, úgy, mint ha csak egyenesen varrna.

 

Az újabb gépeknél (a szembe-bobinosoknál) ez NEM így van, az alsó szerkezet helyben áll...a hurkolás emiatt bizonytalanabb (főleg széles "cikázásnál") - és bizony emiatt néha kihagy egyet-egyet a cikk-cakkból... főleg nagyobb varrási sebességeknél.

 

2 napom ment rá erre, hogy ezt kistudírozzam :-))))

 

Ha legközelebb gépet veszek - az kizárólag oldal-bobinos lesz... vagyis ahol a bobin-ajtaja oldalra nyillik, nem szembe a varró-emberrel, mint a mai gépeken.

.

Előzmény: ágika1 (3901)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 3902

Nagyon vigyázz is rá, nekem is van egy ilyen, imádtam! Egyszer kölcsönbe adtam, (elveimmel ellentétben, mivel van néhány dolog, amit kölcsön nem adunk kategóriába tartozik), mert valaki szinte könyörgött:-((( Meg is bántam, mert pedált kellett utána venni hozzá és több baja is lett, pedig tényleg elpusztíthatatlan gép.

Előzmény: GPS (3900)
ágika1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 3901

A Lucznik alkatrészei fémből vannak?

Nekem 3 Naumann-om van 40 és 20 év közötti korúak.

Előzmény: GPS (3900)
GPS Creative Commons License 2011.10.05 0 0 3900

 

Üdvözlöm a varrogató egybegyülteket !

 

Előrebocsátom, hogy férfi vagyok, sport-vitorlázó - és ebből fakadóan vitorlák varrogatásával foglalkozom - hobbi szinten.

 

Ha van itt valaki, aki belefutott már nehéz-vastag-kemény anyagok varrásába - és az ilyenekből fakadó nehézségekbe.... az kérem, ossza meg tapasztalatait velem is.

 

2 gépem van - egy "digitálisnak" mondott Toyota és egy elpusztíthatatlan Lucznik - ez utóbbi minden várakozást felülmúlóan jól teljesítő masina.

 

Ha majd valakit (a néhéz-anyag varrás révén) érdekel, hogy miért pont ez az ókori, "lengyel csoda" a nyerő - szívesen elmesélem.

.

odree Creative Commons License 2011.09.17 0 0 3899

Szia:))

Igen pirivbe írtam,de itt is ezer hála és köszönet s ne hari hogy csak most írtam:((((

üdv.:Adri

Előzmény: csapa (3898)
csapa Creative Commons License 2011.09.17 0 0 3898

Na halló!

Postás járt felétek?

Előzmény: odree (3897)
odree Creative Commons License 2011.09.07 0 0 3897

Kedves Csapa!

 

Ne haragudj hogy csak most írok,de kórházban voltam :O(nagyon nagyon hálás lennék érte:)előre is köszönöm:)

üdv.:Adri

Előzmény: csapa (3896)
csapa Creative Commons License 2011.09.05 0 0 3896

Szia!

Ha megküldöd a mélcímemre a postacímed, postázom a szabásmintát.

Előzmény: odree (3893)
TTNora Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3895

Köszi szépen. :-)

Előzmény: Hanna4901 (3891)
tawas13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 3894

Mindenkinek ajánlom azt a cikket aki szeret varrni és kreatív!

http://www.olcsokutyaruha.hu/i-magyar-kutyaruha-varro-bajnoksag-es-gazdi-allat-ki-mit-tud/

 

odree Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3893

Kedves Csapa!

 

Nem titok csak sajna elszomorító:( a méretem kb 52-54-es körül mozog van amiből jó az 52-es de van amiből csak a 54-es:((

előre is köszi a segítséget:)

üdv.:Adri

Előzmény: csapa (3890)
odree Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3892

Köszönöm az infókat:)ari vagy:)

Adri

Előzmény: ancsaborcsa (3889)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3891

Nagyon jó kis táska lett:-)))

Előzmény: TTNora (3885)
csapa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3890

Szia!

Ha nem titok tudsz egy hozzávetőleges konfekcióméretet mondani? Lehet hogy találnék régi Burda szabásmintát, amit alapnak tudnál használni (nem újság, hanem a csomagolt -  1 modell/fazon van a zacskóban/szabásmintán fajta)

Előzmény: odree (3886)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3889

Itt megrendelheted a molett Burdát: http://www.burda.hu/elofizetes és még egy csomóegyéb lapot is, nem kell előfizetőnek lenned.

Mindenesetre valami egyszerű modellel és nem csúszós, nyúlós anyaggal kezdj, hogy könnyebb legyen elkészíteni. A siker szárnyakat ad! (No meg a Red Bull!) :))

Előzmény: odree (3888)
odree Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3888

Kedves Ancsaborcsa!

Nagyon szépen köszönöma gyors választ aranyos vagy,csak nálunk az a gond hogy nincsen ilyen üzlet:(de igyekszem felkutatni egy ilyen nagyobb méretű szabásmintát:)s mégegyszer köszönöm:)

üdv.:Adri

Előzmény: ancsaborcsa (3887)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 3887

A Burda boltokban lehet kapni Molett Burdát. Úgy tudom meg is lehet rendelni a kiadónál.

A normál méretet úgy kell nagyobbítani, hogy minden szakaszba el kell osztani a méretettöbletet, de ennek a számítási módja kicsit bonyolult, egyszerűbb, ha veszel egy újságot, abból a legegyszerűbb modellt kimásolod papírra, annak alapján megvarrod, és ha szükséges, ezt a papír szabásmintát adaptálod a saját alkatodra.

A méret kiválasztása:

felsőrésznél(blúz, ruha) a mellbőség mért méretét,

nadrágnál a csípőbőséget vedd figyelembe.

A Burdákban van a méretvételről is rajz.

Előzmény: odree (3886)
odree Creative Commons License 2011.08.22 0 0 3886

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni szeretnék magamnak ruhákat varrni(mert sajnos eléggé nagy méretű vagyok) a gondom csak az hogy nincsen szabásmintám hozzá szerkeszteni nem tudok:(a kérdésem a következő lenne ha van egy normál méretű szabásmintám feltudom saját részre nagyítani és hogy hogy is kellene azt?vagy esetleg van közetetek olyan akinek lenne feleslegbe nagy méretű burdája?nekem van rengeteg de sajnos egyik sem az én méretemre való:(a dolog sürgős lenne mert nagyon fogytán van a ruhatáram sajna:(

előre is köszönöm a segítséget:)

üdv.:Adri

TTNora Creative Commons License 2011.08.16 0 0 3885

Kivételesen táskát varrtam. Igazi csajos potyautas a matróz ruhatáramban.

dekor-lak Creative Commons License 2011.08.10 0 0 3884

szia! ... tudnál segíteni, hogy egy egyszerű csőtop-ot hogy lehetne egyszerűen megvarrni??? nem nagyon tudok varrni... nem kellenek rá ilyen behúzások meg egyebek, csak egyszerű top. köszi

Előzmény: agibo (1016)
TTNora Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3883

És most egy kis szakmai trükk, azoknak, akik még nem ismerték.

Avagy hogyan készítsünk több méternyi ferdepántot egy aprócska maradékból.

 

Ferdepánt (bias binding)

.
Kezdjük az elején: mi is az a ferdepánt? Nos, lehetőleg minél hosszabb, ferde szálirányban kivágott szalag. Szerepe az íves, sarkos szélek eldolgozásában van. Egyenes szalagot bármire varrhatunk, ami egyenes. De ha már ívelt a varrás, akkor ferde szálirányú szalagra van szükségünk, hogy követhessük a ruhadarab ívét.
A hajóskapitány kabátjához irdatlan mennyiségű ferdepántra volt szükségem, kívül és belül egyaránt. Vehettem (vagy inkább csak kereshettem) volna készen az üzletekben, de a külső szegésekhez biztos, hogy a kabát saját anyagából volt szükséges kiszabnom ezeket. Aztán annyira belejöttem a ferdepánt vágásba, hogy örömmel láttam neki - az itthon fellelhető maradékokból - a belső szegélyek elkészítésének is.
Először ezen a weblapon találtam eligazítást. A második varrat készítése egy kis fejtörést okozott ugyan, de hamar rátaláltam a „hogyan”-ra. Segítségül én is készítettem néhány fotót, segítve a Ti munkátokat. Remélem, kedvet kaptok hozzá és bátran használjátok majd ezt a megoldást.
Bevallom, hogy korábban úgy próbáltam minél hosszabb pántot készíteni, hogy kiterítettem a 150 cm széles anyagomat, és 45 fokban, jó hosszú csíkokat vágtam.
Ezzel az újonnan fellelt (vagy csak számomra új?) módszerrel azonban, akár egy 40X40cm-es anyagmaradékból is több, mint 3 méter, végtelenített szalag gyártható. Próbáljátok ki, szerintem nagyon élvezetes. Az már csak hab a tortán, hogy kaptam egy "ferdepánt készítő" eszközt is, amivel villámgyorsan le is vasalhatom a pánt két szélét, precízen, egyenletes szélességben.

Először is kivágunk egy egyforma oldalú négyzetet (pl. 40X40 cm), amit az átlója mentén kettévágunk. A két háromszög egyenes szálirányú oldalát, színt-színnel szemben összefektetjük és összevarrjuk (a fotón a csíkozás segít a megértésben), végül a varrást levasaljuk.Ezután a ferde szálirányú oldalával párhuzamosan (ahol az anyag nyúlik, ha húzzuk) bejelöljük a kb 4 centi széles csíkokat, vonalzó és kréta segítségével.

Ha ez kész, a csíkokra figyelve összeillesztjük a szabadon maradt oldalát. Itt kell egy kicsit jobban figyelni, de ha figyeljük a saját krétarajzunkat, akkor látjuk, hogy hol kell illesztenünk. Akkor csináltuk jól a csíkok passzítását, ha egy csíkkal eltolódik az illesztés. Hiszen, nem összeilleszthető karikákat kell kapnunk, hanem egy egy rétegben felvágható spirált. Gombostűvel rögzítsük és gyorsan varrjuk össze. Természetesen utána vasaljuk ismét szét a varrásszélességet.Már csak az ollóra van szükségünk, vághatjuk körbe-körbe a szalagot. Több, mint 3 méter lesz belőle (ez persze függ az eredeti négyzet méretétől és a szalagok szélességétől).
És most néhány kép a felhasználhatóságáról, a nemrégiben készült bazsarózsás kabátról.
Tovább »

forrás: Blogspot.com

TTNora Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3882

Köszi. :-)

Előzmény: Hanna4901 (3881)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3881

Szuper:-)))

Előzmény: TTNora (3880)
TTNora Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3880

Hű, de kihalt ez a topic. Nem varr senki mostanában? Pedig az időjárás kedvez a kézimunkáknak.

 

Én ezt varrtam legutóbb a Burdából.

 

 

gemefütyüjke Creative Commons License 2011.05.26 0 0 3879

Szia,

én nemrég vettem egyet, és most próbálgatom. Ha esetleg sikerült venned, tapasztalatokat cserélhetünk.... :))

Előzmény: lac-01 (3863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!