Keresés

Részletes keresés

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.28 0 0 588
Lehet, hogy túl nehéz volt? Vagy kevés az idő?  Vagy elmúlt az érdeklődés?
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.27 0 0 587
Kben meg egész sok találatod van, el is felejtettem mondani, gratula!
Előzmény: Törölt nick (585)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.27 0 0 586

Szegény, sajnálom, hogy ez van Veletek, mindenkinek jobbulást, Neked kis nyugovást kívánok.

 

Nagyon rendes vagy, hogy tartottad magad a szabályokhoz :), most akkor én is, várok 24, illetve vszleg kb. 30 órát, tekintve, hogy ma éjjel nem fogok fennmaradni éjjel 2-ig.

 

Be kell vallanom, hogy a rejtvényszerkesztés közben elkapott a harci hév, és kb. a feladványok egyharmada nem fejből ment, hanem némi keresés után... :( de remélem nem lesz ebből baj... :( bocs.

 

Az általad linkelt vonatkozást egyszer rég már láttam, most ismét belenéztem, első látásra van benne egy tévedés. Amellett jó, hogy vannak ilyen dolgozatok, amelyek két, egymástól távol eső területet húznak össze (névtan-kémia)..., igaz, mi ugyanezt tesszük, hogy három területet húzunk össze (földrajz-névtan-kémia).

 

Jó megfejtést !

 

Előzmény: Törölt nick (585)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.27 0 0 584

Kedves Topiktársak, mi ez a csönd?

 

Most akkor itt egy jó nehéz rejtvény..., hol vannak, mik ezek a felsorolt földrajzi nevek, és melyik kémiai elemmel vannak kapcsolatban?

 

(Három kakukktojás is van benne, hogy ne legyne olyan könnyű...;) - azon kívül lehet, hogy több név is tartozik egy elemhez.) 

 

 

1.     Kalifornia

2.     Darmstadt

3.     Laurencia

4.     Uránváros

5.     Zalatna/Szalatna

6.     Argentína

7.     Amerika

8.     Dubna

9.     El Hierro/Ferro

10.   Plútó

11.   Solfatara

12.   Titánia

13.   Bleiberg/Bad Bleiberg

14.   Silver Creek

15.   Merkúr

16.   Thule

17.   Párizs

18.   Franciaország

19.   Oroszország

20.   Skandinávia

21.   Magnészia

22.   Ytterby

23.   Silicon Valley

24.   Thorium City

25.   Titán

26.   Európa

27.   Palm Tungsten

28.   Neptunusz

29.   Stockholm

30.   Zinn-szigetek

31.   Piombino

32.   Gyémánt út

33.   Hold

34.   Ciprus

35.  University of Berkeley

36.   Koppenhága

37.   Rio de Oro

38.   Nap

39.   Uránusz

40.   Gallia

 

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.24 0 0 583

húsvét - Húsvét szk.

karácsony - Karácsony sziget

új, - New York/Nieuw Amsterdam, Novgorod, Nowy Sacz, Neuenberg, New Orleans/Nouvelle Orléans, Nova Scotia, Új-Anglia, Új-Spanyolország, Új-Hollandia, Novij Mir űrállomás, Novipazar...

régi - Óbuda/Alt-Ofen, Ó-Románia, Óvilág,

fehér - Gyulafehérvár/Alba Iulia, Fehértemplom/Beli Crkve, Alba Királyság, White Horse, Székesfehérvár/Stuhlweissenburg, Fehéroroszország/Belorusszia, Belgrád, Fehér hegyek/Beli Gori,

fekete - Black Point, Csongrád, Montenegro/Crna Gora,

zöld - Grönland már volt... Zelena Góra,

kék - Kék Lagúna :))))

vörös - -----

sárga - Yellowstone

kicsi (kis) - Kisoroszi, Kis-Lengyelország,

nagy - kecskeméti Öreg Templom, Nagyvárad, Nagy-Lengyelország,

közepes (középső) - Középső Birodalom,

kőszikla - Rocky Mountain, Rockbridge,

vár - Cherbourg, Newcastle, Kreml, Vár,

arany - Golden Gate híd, Rio de Oro

ezüst - Argentína, Argentoratum, Silver Plate, Silberstein,

vas - Hierro, Ferragosto,

kő - Pietersburgh, Szent-Pétervár, Írottkő, Kővágószőllős, Kővágótőttös,

földrész - The Continent

János - St. John, Johannesburg

József - Józsefváros, Josefóv (Prága kerülete),

Sándor - Alexandria, Alexandria Élymaión, stb.

Erzsébet - Erzsébetváros

Péter - ld.: kő

kapu - Thorgau, Golden Gate, Kapuvár, Gateway, Arc de Triomphe

névtelen - Noname

füst - Reykjavík,

hideg ----

meleg (forró) ----

part - Arany-, Ezüst-, Elefántcsont-, Rabszolga-, Szélfelőli-part

hegy (nem hegynevekben :o)) Kecskemét tizedei (ott így hívják a kerületet) közt van egy pár 'hegy', , holott köztudomású, hogy olyan sík, mint egy palacsintasütő: pl.: Máriahegy.

sík - Great Plane, Nullarbor-síkság,

föld - England, Holland, Kurland/Kurzeme, Novaja Zemlja, Finisterre-fok, Highland,

magas - Highland, Visegrád,

Előzmény: Törölt nick (577)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.24 0 0 582
Csak gondoltam, ha valamit megkapok itthon is, azert nem megyek kulfoldre :-)
De amugy valoban rengeteget lehetne (es ha meg gondolkozom egy kicsit, akkor tudtam is volna :-)
Előzmény: Törölt nick (581)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.23 0 0 580
Kozep - Asszem Kozepsztregova nevu falu van Korpona kozeleben, amugy meg Kozep-Europa :-)
Előzmény: HansBlack (578)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.23 0 0 579
Forro, meg asszem igy ebben a formaban is telepulesnevkent letezik.
Előzmény: Törölt nick (577)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.23 0 0 578

húsvét-szigetek (Kellemes húsvétot kívánok egyúttal :o))

karácsony-szigetek

Dunaújvaros

régi (hmm.. Tatai-oreg-to jo ide?) Na meg gondolkozom rajta :-)

Szekesfehérvar

fekete-tenger

Gronland

kékes (nem tom, ez er? :-) Ha nem, akkor Kekko :-)

Pilisvörösvar

sárga-folyo

Kisvarda

nagykanizsa

közepes (középső) (huuu, pedig ott van Ipolysag kozeleben egy ilyen nevu falu...)

kőszikla - Petra varosa jo? :-)

várgesztes

aranyos (mint folyo Erdelyben)

ezüst-hegy

vasvar

kőszeg

Terra australis :-)

János-hegy

Józsefvaros

Sándorfalva

Erzsébetvaros (de falva is lehet :-)

Pétervasara

kapuvar

Nevetlenfalu

Smokey mountain

Nagy-hideg-hegy

meleg-hegy (forró)

parti-siksag (Vagy az arany-part Siofokon :-)

hegy (nem hegynevekben :o)) Hegyhatsal, Hegyhathodasz, Hegyhatszentpeter, meg szentjakab, van Vasban egy csomo ilyen :-), de Hegymeg is van valahol asszem... :-)

Majtenyi-sik

Dunaföldvar

Hegymagas

Előzmény: Törölt nick (577)
Yogi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 576
És ez a világtörténelem legnagyobb cunamija volt.
Én vállalnám az odaköltözés rizikóját. Azt nem tudom, hogy az ősök bátrak voltak-e, de elég szép helyet választottak maguknak.
Előzmény: HansBlack (574)
Yogi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 575
2004-es. Öregszünk...
Érdekes, hogy a Maldív-szk. viszonylag olcsón úszta meg a cunamit: nagyjából százan haltak meg; ezt a „szomszédos” Srí Lanka 35 000 áldozatához érdemes viszonyítani.
Előzmény: HansBlack (574)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.20 0 0 574
Batrak voltak az osok, hogy ilyen helyre koltoztek (gondolom nem a 2006-os volt ott az elso cunami...)
Előzmény: Yogi (573)
Yogi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 573
tudtommala legmagasabb pontja 23, vagy hany meter
Pont egy nagyságrendet tévedsz: 2,3 méter. És az a legmagasabb... De a szigetek többnyire legföljebb egy méterrel emelkednek a tenger fölé, úgyhogy nem teljesen alaptalan a félelmük.

a +1. utan pedig elgondolkoztam, hogy ha hazamegyek, otthon en is kikialtom a fuggetlenseget.
Nekem is eszembe jutott, de aztán a feleségem lebeszélt róla...
Előzmény: HansBlack (572)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.19 0 0 572
Uuuu, a Maldiv szigetek volt pedig az elso gondolatom, valahonnan remlett, de mivel tudtommala legmagasabb pontja 23, vagy hany meter, ejtettem, mondvan, azert egy hamar azt nem lepi el a tenger (teljesen... :-)
[Legutobb a cunaminal mindenesetre vakartak a fejuket, mivel a hullam az orszag teruletenek legalabb felet beteritette.]

A napoleonnal akkor megis jol emlekeztem, hogy Nemetorszag Eny-i teruleteit is Fro.-hoz csatolta.. :-)

a +1. utan pedig elgondolkoztam, hogy ha hazamegyek, otthon en is kikialtom a fuggetlenseget.. :-)
Előzmény: Rhangabé Mánuel (570)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.03.19 0 0 571
egészen pontosan nagy lajos lánya, hedvig összeházasodott jagelló litván fejedelemmel, a közös állam központja krakkó lett asszem, de a litvánok egészen a 16. század közepéig még nem egyesültek lengyelországgal, csak akkor.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (568)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.19 0 0 570
1.    Szent Hegy, csak férfiaknak… - J. S.: Athos, görögo; - Y.: Azt hiszem, Athos csak egy hegy neve, a területet hivatalosan is Szent Hegynek hívják.- igen

 

2.    Három láb van a címerében és farkatlan macskák élnek ott, egyedül a világon… Y.: Man - igen.

 

3.    Amíg majmok fognak élni rajta, addig lesz a terület mostani tulajdonosáé, ahogy a fáma tartja… J.S.: tipp: gibraltár - jó tipp.

 

4.    Az urgeli püspök és az északi szomszéd államfője közösen gyakorolja a szuverenitást… J.S.: andorra - igen.

 

5.    Ha kihal az uralkodócsalád, akkor egyetlen szomszédjához fog csatlakozni… - Monaco, most, hogy Albertről az a pletyka, hogy... hm, lehet, hogy ez nincs is olyan messze, h Franciao.-é lesz ez a kis operetthercegség....

 

6.    Néhány apró sziget Kanada partjainál…, egy európai állam sajátos jogállású külbirtoka… J.S.: st. pierre és miquelon - igen, Franciao.

 

7.    Egy óriási sziget Kanada partjainál…, egy európai állam sajátos jogállású külbirtoka…  J.S.: grönland - igen, Dánia, Kalaallit Nunaat.

 

8.    Ahol II. Erzsébet királynőként külföldi, hercegnőként államfő… H.B.: egy tipp: Szt. Ilona - nem, Csatorna-szigetek, Guernsey, Jersey, stb., mint Normandia utolsó brit koronához tartozó területei, s a brit monarcha az Normandiának uralkodó hercege és nem királya.

 

9.    Az egyetlen NATO-tagállam, amelynek néhány kis területe felett a Szovjetúnió, majd Oroszország korlátozott szuverenitással bír(t)… J.S.: norvégia, sbitzbergák - igen, másnéven: Svalbard.

 

10.  New Yorkban van, de nem az USA felségterülete… J. S.: ensz székház - igen.

 

11.  Egy állam, amelynek csak épületei vannak… J. S.: vatikán - nem, a Vatikánnak van területe, asszem cca 44 hektár, vagy mennyi, nem is tudom, a szuverén Máltai Lovagrend a megfejtés, a teljes hivatalos nevét most nem kerestem ki... a Lovagrend nagymestere egyébként általában bíboros, a legutóbbi Andrew Bertie angol orvos volt, aki nemrégen halt meg.

 

12.  Európa utolsó abszolút monarchiája… J. S.: liechtenstein - háááát... lehet, de inkább a Vatikán, sztem.

 

13.  Egy állam, amelynek, ha a területe eltűnik, polgárai egy másik államba költöznek és megtartják eredeti állampolgárságukat… H.B.: A 13. valami kis tengeri sziget lesz, korallzatonyon, vagy valami vulkanikus, igy tudnam az eltuniket elkepzelni.. :-) - jó az induló gondolat: a Maldív-szk., Indiával van ilyen szerződése, de lehetne mondani Tuvalut is, őket ausztrália fogja befogadni, ha a tenger ellepi a szigeteket.

 

+1.  Egy „állam”, amelynek „területe” egy elhagyott tengeri fúrótorony platója, de bélyeget ad ki :)… - nem csoda, hogy nem tudja senki, ugyanis a '80-as években egy angol pasas megvett egy elhagyott olajfúrótornyot az Északi-tengerben, és kikiáltotta rajta a Sealand független államot, bélyeget és útlevelet adott ki és egyéb "állami" allűröket mutatott, de senki nem vette komolyan. Még az ENSz-be is kérte felvételét, de le se tojták. Pár éve hirdeti, hogy eladná, akkor írtak róla utoljára, nem tudom, létezik-e még az "állam"... :)
Előzmény: Rhangabé Mánuel (561)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.19 0 0 569

Kedves Hans,

 

5. Dánia - Franciaország; Napoleonnal ez is necces, sztem igen - sztem nem volt ilyen...

 

...ma úgy látszik nem az én napom van: volt közös francia - dán-norvég határ, Napóleon idején, a mai Németo. északi területei, Balti-tengeri kijárattal Franciao-hoz kerültek, így ott és addig volt ilyen közös határ. Úgyhogy bocs, ismét :)

Előzmény: Rhangabé Mánuel (560)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.19 0 0 568

Kedves Joranne, tudom, mi a perszonálúnió..., lehet, h nem voltam világos, én is úgy értettem, hogyha az volt, akkor nyilván nem érvényes a közös határ, de nem vagyok azzal tisztában (ahogy látom Te se igazán), hjogy egészen pontosan hogy is volt... úgyhogy hagyjuk függőben, majd kicsit több időm lesz utána nézek.

 

Így persze nem kellett volna feltenni a kérdést, nem volt egészen etikus..., bocsánat.

Előzmény: Joranne_Sutt (562)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.19 0 0 567
Amit tudtam, volna, azt mar lelottek.
A 13. valami kis tengeri sziget lesz, korallzatonyon, vagy valami vulkanikus, igy tudnam az eltuniket elkepzelni.. :-)

Arra a +1.-re pedig allati kivancsi vagyok, hogy mi lesz :-)

8.-ra egy tipp: Szt. Ilona
Előzmény: Rhangabé Mánuel (561)
Yogi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 566
Előzmény: Yogi (565)
Yogi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 565
Azt hiszem, Athos csak egy hegy neve, a területet hivatalosan is Szent Hegynek hívják.
Előzmény: Joranne_Sutt (563)
Yogi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 564
2. - Man sziget
Előzmény: Rhangabé Mánuel (561)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.03.19 0 0 563
1. Athos, görögo

3. tipp: gibraltár

4. andorra

6. st. pierre és miquelon

7. grönland

9. norvégia, spitzbergák

10. ensz székház

11. vatikán

12. liechtenstein

a többit passzolom
Előzmény: Rhangabé Mánuel (561)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.03.19 0 0 562
" de volt lengyel-litván perszonálúnió is, és ezt valójában nem tudom pontosan, hogy is volt :( lehet, h Litvániához tartozott Lengyelo"

a perszonálunió lényege pont az, hogy az állami szuverenitás megmarad, csak közös az uralkodó : )

azonban. nagyon nem vagyok biztos a dologban, de rémlik valami, hogy nagy lajos idején a perszonálunió alatt halics magyarországhoz került, illetve természetesen moldva (aztán hedvig hozományaként került a lengyel királysághoz mindkettő), ez esetben lehetett litván - magyar határ, bár a litván határ akkor eleve elég képlékeny volt.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (560)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.19 0 0 561
Különleges jogállású területek, országok, tartományok – hol vannak, mi a nevük?

 

1.    Szent Hegy, csak férfiaknak…

 

2.    Három láb van a címerében és farkatlan macskák élnek ott, egyedül a világon…

 

3.    Amíg majmok fognak élni rajta, addig lesz a terület mostani tulajdonosáé, ahogy a fáma tartja…

 

4.    Az urgeli püspök és az északi szomszéd államfője közösen gyakorolja a szuverenitást…

 

5.    Ha kihal az uralkodócsalád, akkor egyetlen szomszédjához fog csatlakozni…

 

6.    Néhány apró sziget Kanada partjainál…, egy európai állam sajátos jogállású külbirtoka…

 

7.    Egy óriási sziget Kanada partjainál…, egy európai állam sajátos jogállású külbirtoka…

 

8.    Ahol II. Erzsébet királynőként külföldi, hercegnőként államfő…

 

9.    Az egyetlen NATO-tagállam, amelynek néhány kis területe felett a Szovjetúnió, majd Oroszország korlátozott szuverenitással bír(t)…

 

10.  New Yorkban van, de nem az USA felségterülete…

 

11.  Egy állam, amelynek csak épületei vannak…

 

12.  Európa utolsó abszolút monarchiája…

 

13.  Egy állam, amelynek, ha a területe eltűnik, polgárai egy másik államba költöznek és megtartják eredeti állampolgárságukat…

 

+1.  Egy „állam”, amelynek „területe” egy elhagyott tengeri fúrótorony platója, de bélyeget ad ki :)…

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.19 0 0 560

1. Franciaország - Magyarország; Honfoglalaskor a francia orgrofsag volt a Dunantulon, de az allamalapitaskor mar nem, ill Napoleon elfoglalta dalmaciat, akkor viszont meg Mo. Habsburg bir resze volt, maradjunk abban, hogy nem..

Joranne:

Honfoglalaskor a francia orgrofsag volt a Dunantulon,"
ez nem jó, az a keleti frank birodalom volt, nem franciao.
"ill Napoleon elfoglalta dalmaciat, akkor viszont meg Mo. Habsburg bir resze volt, maradjunk abban, hogy nem.."
ez viszont jó megoldás. illíria ugyanis franciaországhoz került, Mo viszont bár perszonálunióban volt habsburg uralom alatt, de az önálló államisága nem szűnt meg.

Igen, így van: Illíria fr. tartomány volt Napóleon alatt, s akkor volt közös m-fr. határ.

2. Spanyolország - Hollandia; igen - amikor Belgium sp. gyarmat volt.

 

3. Oroszország - Törökország; igen - mondjuk akkor, amikor a krími Tatár Kánság török hűbér volt, s nem, amikor Szovjetúnió volt Töröko-val határos, tekintve, hogy a SZU nem = Oroszo.

 

4. Svédország - Poroszország; sztem nem -Joranne: pedig igen, a 30 éves háború után a svédek kaptak észak német területeket. - így van.

 

5. Dánia - Franciaország; Napoleonnal ez is necces, sztem igen - sztem nem volt ilyen...

 

6. Franciaország - Nápolyi Kirsg.; sztem nem - amikor Napóleon alatt Itália középső része Franciao.-hoz tartozott, akkor egy ideig, ugyan a nápolyi király is Napóleon egyik testvére volt, ha jól emléxem.

 

7. Németország - Románia; Nem - Joranne: a szerb bánátot prinz eugen land néven németországhoz csatolták 1941-ben, ekkor igen. - hozzátenném, hogy Bukovina irányából is, tekintve, hogy a korábbi Lengyelo. dk-i része is Németo-hoz lett csatolva, Lengyel Főkormányzóság néven, s ott is volt német-román határ.

 

8. Velencei Közt. - Töröko.; igen - amikor Adrianopolis, amit korábban is feladtam, a mai Edirne - velencei birtok volt, pl.

 

9. Nagy Britannia - Spanyolország; Ma is az, lasd Gibraltar - igen.

 

10. Magyarország - Brandenburg; Mikor Matyas elfoglalta Boroszlot, akkor talan elertunk addig, legyen igen. - Joranne: de azok a területek a cseh királyság részeként kerültek mátyás uralma alá, nem magyarország területe bővült. - így van, mondhatnánk, hogy "csak" Mátyás király volt határos Brandenburggal, Magyaro. nem. :) - szóval ez kicsit beugratós kérdés volt, bocs...

 

11. Magyarország - Litvánia; A lengyel-magyar perszonalunio idejen igen, talan azon kivul is, Litvania egy idoben majdnem a Fekete-tengerig ert. - Joranne: ugyanez: magyarország területe akkor nem nőtt meg. - Igen-igen---, de volt lengyel-litván perszonálúnió is, és ezt valójában nem tudom pontosan, hogy is volt :( lehet, h Litvániához tartozott Lengyelo..., szóval erre inkább igent mondanék, de lehet, h tévedek...

 

12. Magyarország - Görögország; - sztem nem. Bizánc nem Görögo.

 

13. Portugália - Franciország; A franciak megtamadtak, aztan az angolok kizavartak oket, mondjuk akkor nem, spanyolt meg nem csatolak a franciakhoz, ott rokon volt asszem a kiraly. - igen.

 

13 + 1. Németország - Olaszország. Az anschluss utan, igen. - igen.

Előzmény: HansBlack (558)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.03.17 0 0 559
"1. Franciaország - Magyarország; Honfoglalaskor a francia orgrofsag volt a Dunantulon,"

ez nem jó, az a keleti frank birodalom volt, nem franciao.

"ill Napoleon elfoglalta dalmaciat, akkor viszont meg Mo. Habsburg bir resze volt, maradjunk abban, hogy nem.."

ez viszont jó megoldás. illíria ugyanis franciaországhoz került, Mo viszont bár perszonálunióban volt habsburg uralom alatt, de az önálló államisága nem szűnt meg.

"4. Svédország - Poroszország; sztem nem"

pedig igen, a 30 éves háború után a svédek kaptak észak német területeket.

"10. Magyarország - Brandenburg; Mikor Matyas elfoglalta Boroszlot, akkor talan elertunk addig, legyen igen."

de azok a területek a cseh királyság részeként kerültek mátyás uralma alá, nem magyarország területe bővült.

"11. Magyarország - Litvánia; A lengyel-magyar perszonalunio idejen igen,"

ugyanez: magyarország területe akkor nem nőtt meg.

"7. Németország - Románia; Nem"

a szerb bánátot prinz eugen land néven németországhoz csatolták 1941-ben, ekkor igen.

Előzmény: HansBlack (558)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.16 0 0 558

1. Franciaország - Magyarország; Honfoglalaskor a francia orgrofsag volt a Dunantulon, de az allamalapitaskor mar nem, ill Napoleon elfoglalta dalmaciat, akkor viszont meg Mo. Habsburg bir resze volt, maradjunk abban, hogy nem..

2. Spanyolország - Hollandia; igen

3. Oroszország - Törökország; igen

4. Svédország - Poroszország; sztem nem

5. Dánia - Franciaország; Napoleonnal ez is necces, sztem igen

6. Franciaország - Nápolyi Kirsg.; sztem nem

7. Németország - Románia; Nem

8. Velencei Közt. - Töröko.; igen

9. Nagy Britannia - Spanyolország; Ma is az, lasd Gibraltar

10. Magyarország - Brandenburg; Mikor Matyas elfoglalta Boroszlot, akkor talan elertunk addig, legyen igen.

11. Magyarország - Litvánia; A lengyel-magyar perszonalunio idejen igen, talan azon kivul is, Litvania egy idoben majdnem a Fekete-tengerig ert.

12. Magyarország - Görögország;

13. Portugália - Franciország; A franciak megtamadtak, aztan az angolok kizavartak oket, mondjuk akkor nem, spanyolt meg nem csatolak a franciakhoz, ott rokon volt asszem a kiraly.

13 + 1. Németország - Olaszország. Az anschluss utan, igen.

Előzmény: Rhangabé Mánuel (553)
HansBlack Creative Commons License 2008.03.16 0 0 557
Na, az elsot, jol beneztem, Alexandriat akartam, erre 2-est irok :-P
Előzmény: Rhangabé Mánuel (548)
Yogi Creative Commons License 2008.03.16 0 0 556
A 2, 3, 8, 9 volt, ha Görögországot Bizánc utódjának vesszük, akkor a 12 is.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!