Keresés

Részletes keresés

ulti72 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 8271

Szia!

A mi Samsungunk sem szerepelt a listán(F5000-es)és mégis remekül működik kártyával!

Viszont,aki tud,segítsen:Horizon Tv-n a 65 csatornából kb.a felét tudta behangolni(médiacard),sajnos kézi hangolással sem jött össze,de nem írja,hogy nem kompatibilis a tv és a kártya :(   Valakinek valami ötlete?De ha nem kompatibilis,akkor azt a közel 30 csatornát miért hozza be?

Köszönöm,ha valaki ír valamit!

Előzmény: dalaman (8269)
vlevi70 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 8270

Megkérdezném a boltot is, ahol vennétek.

Egyébként nekem 2010-es kiadású Samu TV-m van, és már az is megy UPC mediacarddal. Az enyém még kicsit döcögősen (nem jó a karakterkészlet, ... ), de a 2 évvel későbbi Samu TV-n már ilyen probléma sincs, ráadásul az automatikusan kezeli az új csatornalistát is, stb...

Előzmény: dalaman (8269)
dalaman Creative Commons License 2016.08.31 0 0 8269

Sziasztok,

Most térünk át digitális tv csomagra. Új tévét veszünk. Ezt néztem ki: Samsung UE40J5100.

Média kártyás UPC csomagot szeretnék. Ebben a készülékben is van CI+ slot a leírás szerint. Viszont az UPC oldalán az alkalmas tv típusok listáján nem szerepel. Az egész J sorozat nem szerepel. Csak az internet képes típusok vannak. Ez a TV nem Smart TV, nincs wifi, olcsóbb mint az UPC listáján lévő típusok. Nagy nehezen felhívtuk az UPC – t. Ő is csak a listát nézegette, és azt mondta nem jó. Mit gondoltok? Az UPC lista miatt vegyünk egy 50 % -al drágább smart TV-t?

H416 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 8268

Nálam több mint egy hónapja üzemelték be a connect box-ot. 3-4 percenként újraindul, ledobálja a hálózatot, ha van net, akkor is lassú (~30MBPS az 500 helyett). Az előző box tökéletesen működött, de a UPC szerint ennek gyenge a bejövő jelszint. Persze csak ígérgetnek, hogy beállítják a jelszintet, de nem történik semmi. A wifi-je gyenge, az előző box-hoz képest nagyon is.

ilias Creative Commons License 2016.08.22 0 0 8267

Connect box a neve.

Előzmény: ilias (8266)
ilias Creative Commons License 2016.08.22 0 0 8266

Az új, szép fehér ac-s wifis modemmel kapcsolatban van valami tapasztalat?

Mayan Creative Commons License 2016.08.18 0 0 8265

Ja, akkor félreértettem. Ez nálam is így működik, Philips settopbox-on. Ha egyszer megállítom, visszatekerem az adást, akkor már nem lehet utolérni. Egy csatorna oda-vissza váltás (közben figyelmeztet is, hogy időeltolással nézem az adást) megoldja a problémát.

Előzmény: lildiko (8264)
lildiko Creative Commons License 2016.08.17 0 0 8264

De nálam nem arról volt szó, mint amiről a cikkben írnak. Egyértelműen a visszatekeréshez kapcsolom a problémát, hiszen ugyanazon a tévén a box ki-és visszakapcsolása után minden rendben volt.

Előzmény: Mayan (8262)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.17 0 0 8263

Ők sem értik igazán. Egyik szobában egy lassú, 6-8 éves Philips LCD tévé, HD-s box-szal.

Másik szoba: 16-17 éves, katódsugárcsöves tévé, box nélkül, antennáról használva, analóg jellel.

Ha a cikknek igaza lenne, akkor a régebbi tévén mindig előrébb járna a hang. De ez nem így van.

Általában tényleg a CRT a gyorsabb, de sok esetben egyszerre, olyan minimális eltéréssel szólnak, ami legfeljebb 0.1mp eltérést jelent, de olyan is előfordul, hogy az LCD a gyorsabb.

Előzmény: Mayan (8262)
Mayan Creative Commons License 2016.08.16 0 0 8262
Előzmény: lildiko (8261)
lildiko Creative Commons License 2016.08.16 0 0 8261

Ma tettem egy érdekes felfedezést. A vízilabda meccset a fészbukon néhányan folyamatosan kommentáltuk. Egy idő után feltűnt, hogy van, aki már akkor gólt jelez, amikor nálam még "lóbálnak' a kapu előtt. Nem értettem, miért késik az én tévém. A meccs elején ugyan visszatekertem néhány másodpercre az adást, de utána előre is tekertem. A távirányító szerint szinkronban voltam az adással, a valóságban viszont nem. Aztán kikapcsoltam a boxot és vissza. Attól kezdve ténylegesen szinkronban voltam a meccsel. Ti értitek? Mert én nem.

Sziszancs54 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 8260

Köszönjük,már van aki írta a másik fórumon,hogy be jött neki. Majd mi is keresgéljük.Szép napot!

Előzmény: mcll (8259)
mcll Creative Commons License 2016.08.15 0 0 8259

Egyelőre csak a MindigTV-be került be, máshova tudtommal még nem.

Előzmény: Sziszancs54 (8258)
Sziszancs54 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 8258

Jó napot! Tudja Valaki hogyan nézhető az Izaura TV? Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 8257

Amiért eredetileg idejöttem: tudja valaki, hogy egyes üzleteikben (Duna Plaza pl.) mi az a piros lámpás mikrofon, illetve látott-e valaki arra vonatkozó információt, hogy rögzítik a beszélgetést?

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 8256

Szerintem örüljön akire azt a horizon go nevű szarkupacot nem erőszakolják rá. Ugyanis nem hajlandóak másik dobozt adni, csak ezt a fűtőtestnek való iparihulladékot. 

Arról szólnak egy szót is a reklámokban, hogy az egyhetes visszanézés lehetősége azon túl is korlátozott, hogy csak bizonyos csatornák esetében érhető el? Nem emlékszem, hogy találkoztam volna azzal az aprósággal, hogy még a visszajátszható csatornákon belül is csak néhány műsort lehet elérni. Mondjuk a Coolon próbáltam, a Mentalista és a Dr. Csont nem nézhető így, de pl. a Miami (?) helyszínelők elvben igen (k.ra nem érdekel). Persze a helyszínelős is úgy, hogy nem lehet előretekerni, de az első hét-nyolc percben még a leggyengébb gálvölgyi show végét kötelező nézni. Hat perc után lőttem le, azt csak feltételezem, hogy a film vége viszont lemaradhatott a csúszás miatt.

Azt vajon említik valahol, hogy a korábbi dobozokéhoz képest a műsorújság mennyivel ócskább?

Emlékeztetőt nem lehet előre egy sorozat összes részére beállítani (régi dobozon kapcsolódó műsor fülön megtehetted), nincs automata átkapcsolás, csak egy nehezen észrevehető jelzés, amire ha nem nyomod az o.k.-t, lemaradsz a műsorról. A rrádió csak a szám címét mutatja, az előadót nem.

A távirányító egy ergonómiai katasztrófa. Általában pár perc, mire "vakon" tudom kezelni, ezt három nap alatt sem sikerült.  A régi programozható volt, hogy  a tévé alapfunkcióit is kezelje, ez nem tudja.

A műsor információk miatt kötelező a külön kábelmodem és... minden boxot össze KELL kötni koaxon ÉS etherneten is. Koaxon jön a tévé jel, etherneten minden más. 

És mereven elzárkóznak ezek a köcsögök attól, hogy két modemet adjanak, hiába nincs lehetőség újabb falfúrásra az új kábel számára. 

Normális országban már rég tönkrement volna egy ilyen suttyó banda.

Az mellékes, hogy érdemi magyarázatot arra sem képesek adni, hogy a media card használatakor miért csak 24 órás az EPG tartalma... (feltételezem, ezzel is a saját szemetüket akarják az ügyfelekre erőszakolni)

Előzmény: MZ/Y (8252)
MZ/Y Creative Commons License 2016.06.21 0 0 8255

Most olvastam el figyelmesen :), végülis ingyen adják a horizon-t (ha időben lemondod a plusz hd-t), úgyhogy mégis korrekt. A többi változatlan, ha van ilyen tv-tek és igényetek, úgyis rászánjátok az ezrest. :)

Előzmény: csabcsó (8253)
MZ/Y Creative Commons License 2016.06.21 0 0 8254

Szerintem én korábban váltottam, digital bronz a csomag és van benne hd adó és nem vacakoltak a horizon-nal. Nem értem.

Annyiból nem korrekt, hogy most éppen hallottam a reklámot és azt mondják, minden digital csomaghoz horizon box. Nyilván utána jön az a magyarázat, ami neked, hogy ha nincs hd a digital csomagban, akkor mégsem jár.

Az is igaz, hogy ha van full hd tv-tek és néztek is tv-t, akkor 1000 ft-ot megér. Nálunk állomásozik ideiglenesen egy full hd tv, az m4 sport-on tudtam tesztelni, ég és föld a sima adás és a full hd. Jövőre veszek itthonra is ilyen tv-t, akkor biztosan előfizetek a hd csatornákra.

Előzmény: csabcsó (8253)
csabcsó Creative Commons License 2016.06.21 0 0 8253

Megtörtént,írtam nekik a facebookon,köszi a tippet,itt a válasz:

Kedves Csaba! A Trio L csomagra 2016.01. hónapban váltott, akkor még a téli kampányunkban elérhető ajánlatok voltak érvényben, így az Ön csomagja még nem tartalmazta a HD csatornákat. A jelenlegi kampányunkban változtak az ajánlatok, így a Trio L csomag összetétele is módosult. Azt javasolhatjuk, hogy az online elérhető feltételek alapján biztosítunk egy Horizon Mediaboxot HD csomaggal 4 hónapig díjmentesen 5. hónaptól 1000 Ft-ért. Amennyiben 4 hónap után a 21 HD csatornára már nem tart igényt, akkor következmények nélkül lemondhatja őket, ezután csak az 5 db közszolgálati csatornát láthatja HD minőségben (M1, M2/Petőfi Tv, Duna Tv, M4). Kérjük, jelezzen vissza, amennyiben a leírtakat szeretné elfogadni, mert akkor telefonos egyeztetés szükséges a feltételek és a kiszállási időpont egyeztetése miatt. Köszönjük szépen!

Ez már így korrekt,én csak HD box cserét szerettem volna az 5 HD adó miatt,nem is tudtam a további 21-ről.

Lehet,hogy erre gondolt a telefonos kolléga is,csak épp nem így mondta el.

Előzmény: MZ/Y (8252)
MZ/Y Creative Commons License 2016.06.19 0 0 8252

Ha így volt (velem még kötbéren kívül sosem szívóztak):

Hívd fel megint őket, úgyis másik üi-höz kerülsz. Kérd tőle is, ha nem-et mond, kérdezd meg, akkor hogy nézzed a hd adást?

Facebook-on (ha nincs, csinálj erre, majd törlöd) írj egy udvarias privátot a upc-nek, írd le, amit itt (ezer éves ügyfél, most reklámozzák a horizon-t, de neked nem akarnak adni, mennyire rosszul esik ez) és szerintem megkapod. Valami hülye policy van náluk, a telefonos üi jóval kevesebb dolgot adhat meg, mint a háttérben dolgozók.

Előzmény: csabcsó (8251)
csabcsó Creative Commons License 2016.06.19 0 0 8251

Igen,a horizon box az HD,de nekem még régi boxom van ami SD. Úgy gondoltam jár nekem is a HD box,de miután érdeklődtem,közölték,hogy nem jár,csak ha fizetek érte havi ezer ft-ot. Nincs ebben semmi félreértés.

Előzmény: MZ/Y (8249)
vtmgq8 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 8250
MZ/Y Creative Commons License 2016.06.18 0 0 8249

Szerintem a horizon box hd és egy telefonba került a csere. Valami félreértés lehetett nálad.

Előzmény: csabcsó (8248)
csabcsó Creative Commons License 2016.06.18 0 0 8248

Érdekes dolgok ezek. Sziasztok.

Én is nézegetem a Horizon-Go-t,munkahelyemen főleg,mert otthon minek,ott a tv.

Eddig simán ment minden. Otthon is,a munkahelyemen is upc az internet.

Ma délután belépve azt tapasztaltam,hogy 26 csatorna van csak az élő csatornák között,természetesen egy olyan sem volt köztük amit nézni szoktam.  Aztán kb 10 perc multva az összes eltűnt. Mi van ilyenkor? Azóta is üres a lista,csak filmeket nézhetnék.  Ha mobilról lépek be,ott is ugyanez a helyzet,és még azt is kiírja,hogy nincs érvényes előfizetésem,vagy valami hasonló szöveg. De gyanítom valami hiba lehet,mert bejelentkezés nélkül sincs élő csatorna a kezdőoldalon. Majd meglátjuk.

De ami két napja történt és ami miatt ide most benéztem,az kiverte nálam a biztosítékot ismét.

Januárban felhívtak kedves ügyfélszolgálatosok,hogy lejárt az előfizetésem,megújítanám-e? Rögtön válaszoltam csak akkor ha nem emelkedik az összeg és nincs benne olyan amit három hónap után le kell mondanom,különben kiszámlázzák a negyedik hónaptól. Megnyugtatott,hogy semmi ilyesmi nincs.  30-as netemet megemelik 240-re,kapok wifis modemet,horizon-go,wi-fri  stb-stb,de emelkedne 1500-al az előfizetésem. Hát mondom nem keveset adtok,egye fene,rábólintottam. Megkaptam ezt a trió L díjcsomagot 10499-ért plusz van még egy médiabox anyámnál,így fizetek 11300 ft-körül. Másnap meghozták az új modemet,a srác kicserélte ingyen az összes vezetékemet,teljesen szuper minden,gondoltam. A héten nézelődtem a honlapjukon,majd észrevettem,hogy minden előfizetéshez HD médiabox jár. No fene. Ezer éves SD médiaboxaink vannak,úgy gondoltam ezt elfelejtették lecserélni januárba,nosza vegyük csak fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Hamár vannak HD csatornák ami jár az előfizetéshez,tudjuk már nézni is őket.

Aztán jött a hidegzuhany ismét,mint évekkel ezelőtt. Én mint régi ügyfél,ezt nem vehetem igénybe díjmentesen,ez nekem nem jár. Az első médiaboxot 1000ft/hó-ért cserélik ki,a másodikat 1500ért/hó. Tehát én mint régi ügyfél,aki kb másfél milliót fizettem be eddig nekik a kb 10 év alatt,én csak 30 ezer forintért kaphatom meg éves szinten,azt ami egy új ügyfélnek díjmentesen jár, aki még 5 forintot nem fizetett nekik.! Köszönöm upc,ismét hatalmasat alkottál.

Előzmény: lildiko (8247)
lildiko Creative Commons License 2016.06.17 0 0 8247

Itthon UPC-s vagyok, de ha itthon vagyok, akkor nem kell a Horizon-Go :), nézem az adást a TV-n. Épp akkor érdekes, ha úton vagyok. Egyszer vidéken, az unokáknál szerettem volna nézni valamit este, de nem tudtam.  Amikor erről panaszkodtam a UPC-nek, ezt írták:

"A tartalmak tulajdonosai a szerzői jogokat a megtekintés módjához képest eltérően határozzák meg. Dönthetnek úgy, hogy egy műsor megtekintését mobil eszközön, akár hálózaton belül vagy hálózaton kívül nem engedélyezik."

Előzmény: Thibi (8246)
Thibi Creative Commons License 2016.06.17 0 0 8246

Szerintem nézhetsz. UPC-s interneten keresztül.

Ha otthon nem upc az internetszolgáltató, akkor otthon sem nézhető minden csatorna. (én is sokáig adsl-en maradtam,mert lusta voltam váltani)

Előzmény: lildiko (8244)
C20NE Creative Commons License 2016.06.17 0 0 8245

Nézhetsz csak olyan router kell otthonra amiben van VPN, vagy ha a routerben nincs akkor pl. egy Rspberry PI -vel kell egyet csinálni viszonylag olcsón. Onnantól mindenhonnan azt látja a UPC mintha otthonról néznéd :-)

Előzmény: lildiko (8244)
lildiko Creative Commons License 2016.06.17 0 0 8244

Ahogy "idegenben" sem nézhetsz a Horizon Go-n minden csatornát, hiába van rá "otthon" előfizetésed.

Előzmény: MZ/Y (8237)
ilias Creative Commons License 2016.06.16 0 0 8243

Így van, ez a lényeg.

Előzmény: MZ/Y (8242)
MZ/Y Creative Commons License 2016.06.16 0 0 8242

Szerintem valahol azt olvastam, csak azt lehet felvenni, amit nézel. Lehet, hogy itt.

Nem a hálón jön az adás, az csak a visszanézéshez kell az üi szerint.

Előzmény: C20NE (8240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!