Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sztgyi 24 órája Creative Commons License 7816

Bocsi.! Má' megint kimaradt egy bötű: a FILMBOX HD - ről van szó, ill. nincs hang

Előzmény: sztgyi (7815)
sztgyi 24 órája Creative Commons License 7815

Egy UPC digtális-médiacardos problémám van!!!

Csak ma reggel vettem észre, hogy nálunk a 121-es programhelyen a Film Box HD megy, de nincs hang!!! Illetve egész pontosan a médiacardos tévénken nincs hangja a Filbox HD-nek.

A médiaboxos tévén ugyanennek a csatornának van hangja.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Lehet, hogy ez csak azé' van így, mert a cardos tévénk nem kompatibilis???

sztgyi 1 napja Creative Commons License 7814

Most én nem voltam eléggé figyelmes, mert utólag visszaolvasva mégiscsak kompatibilis készülékek voltak a próba részesei ...

Bocs!

Előzmény: sztgyi (7813)
sztgyi 1 napja Creative Commons License 7813

Hurrá! Gratula a kitartásért!

Eggyel több (vagy kettővel) olyan tévé ami nem kompatibilis, mégis cardozható :)))

Nem találkoztál olyan problémával, amiről itt sokan, többször is szóltak, hogy a feliratoknál nem jó karakterek jelennek meg? (magyar ékezetes, vagy egyéb bötűhiba)

Lassan ideje lenne itt összeírni a nemkompatibilis mégis jó tévék listáját. :-)

Előzmény: szicsu1007 (7810)
sztgyi 1 napja Creative Commons License 7812

Ez sem UPC téma (vagyis OFF):

Vettem a lapot, elszaladok gyufáért! (Hová vigyem?)

Én is nehezen igazodom el a WWW világban, de nekem már azt tanították 6 évvel később, hogy nem árt elolvasni a használati utasítást. ;-)

Bár a mai használati utasítások inkább zavarnak, nagyon pongyolák, sokszor használhatalanok.

A mai világban elfelejtenek a zemberek írni, olvasni, fogalmazni, számolni, gondolkodni ...

Vagy nem is tanítják meg őket, mert valkiknek ez a céljuk ...

A rabszolgáknak nem kell ...

Előzmény: szicsu1007 (7805)
sztgyi 1 napja Creative Commons License 7811

OFF

Köszi, nagyon érdekes ez a cikk, erre még nem találtam rá.
Sok hasonló eszmefuttatással találkoztam, mert érdekel.

Ezt többször átolvastam figyelemesen. Ha lesz rá időm, megpróbálok utánaszámolgatni, mert számolgatni jó :)
Csak van egy kis bibi, a szövegben hol 1,67 nek írja a 16:9 arányt, hol 1,77-nek. Még 1,7-et el tudok fogadni, de az 1,77 már sántít :)
Még az eredetinek látszó ábrán is 1,77-et írnak és zárójelben 16:9-et. Hogyisvanezakkor?

A 21:9-es arány sem 2,35 (ahogy a cikkben szerepel), mert 21:9=2,333333
Na de ezek tévések meg filmesek nem mérnökök :)))

De a számok azok nem hazudnak !!!

Az ábrán az is zavar, hogy:
"OUTER RECTANGULAR PERIMETER" vagyis külső derékszögű kerület,
és
"INNER RECTANGULAR AREA"  vagyis belső derékszögű terület.
Mint tudjuk, a kerület és a terület két különböző fogalom. Kit akarnak itt megtéveszteni, vagy zavarba hozni? :-)

Na de nem káka ez, hogy csomót keressek rajta ...
A fentiektől függetelenül mégis érdekes a cikk!!!

ON

Előzmény: szicsu1007 (7803)
szicsu1007 2 napja Creative Commons License 7810

hehe..

El kellett volna olvasni az utasítást:-(

Előbb kártya nélkül kell beállítani és hangolni, majd M2 és kártya bedug.

Most már mükszik:-)

Előzmény: szicsu1007 (7809)
szicsu1007 4 napja Creative Commons License 7809

Frissítettem 2004.1-re (update), de nem használt, továbbra sem tudja azonosítani a (SMART!)TV a UPC mediacardot. Minden kísérlet után visszateszem a kártyát a másik (amúgy kölcsön kapott) TV-be, ahol továbbra is vidáman működik. Behelyezés után "Azonosítás...", aztán felbukkannak a digitális TV csatornák, anélkül, hogy hangolnom kellene (ezek szerint ez az utóbbi TV nem felejt közben:-).

Előzmény: MZ/Y (7808)
MZ/Y 4 napja Creative Commons License 7808

Ha tudsz downgrade-elni (az szokott tiltott lenni), akkor igazából kipróbálhatod a legújabbat is, aztán ha az sem jó, ráérsz akkor visszatérni az alapokhoz.

Előzmény: szicsu1007 (7807)
szicsu1007 5 napja Creative Commons License 7807

Még jobban beleástam magam a szoftver update-be, és most itt tartok:

T-MST10PDEUC-1014.2 javasolt szoftver verzió a UPC kompatibilitási listában.

T-MST10PDEUC-1026.1 a TV-ből kiolvasott verzió

T-MST10PDEUC-2004.1 az interneten (Samsung) fellelhető update

Mindez a már említett UE32EH5300WXXH Samu TV-re vonatkozik, amelyik nem tudja azonosítani a UPC kártyát.

Mit javasoltok? Nyomjam a friss udate-et?

Vagy keressem meg a 1014.2-t, és butítsam vissza? :-)

kf04 5 napja Creative Commons License 7806

Sziasztok! Van egy mediaboxom távirányító nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék ráhangolni egy univerzális távirányítót(nem UPC-s), mert telepítésnél a kódot csak azzal tudom beírni. A nyelvet ugyebár ki tudom választani a készülék gombjaival is, de kódot már nem tudok írni. Tudnátok ebben segíteni?

szicsu1007 5 napja Creative Commons License 7805

Működik!

Megosztom, hátha másnak is jól jön.

Kaptam kölcsön egy UPC-s barátnőmtől egy mediacardot. Mivel nála úgysem működött (mert a TV-je nincs benne a kompatibilitási listában:-( ), elhoztam egy UPC-s lakásba a kártyát. Először egy olyan TV-be dugtam be (UE40EH5000WXXH), amelyik kb. egy évvel ezelőtt még UPC-n lógott (kártyával - és működött, bár akkor még nem volt benne a listában, ma már benne van), csak a gazdi közben átment DigiTV-hez, havi 5000 Ft "nyereséggel", optikai kábelhez, 30 MBps helyett 100 MBps (de ez most irreleváns).

És láss csodát, a "Kábel" és "digitális" hangolás szépen hozza a csatornákat, miután "beazonosította" a kártyát. Apró bosszúság, hogy barátnőm nem kért a UPC-től HD-t, így csupán M1, M2, Duna és Duna World jönnek HD-ben - de így is sokat javult a helyzet, mert eddig ezen a TV-n UPC analógot néztünk:-(

Tehát a lényeg: a UPC mediacard működik egy másik kliensnél (már két órája élvezzük).

De azért kellene egy kis segítség:-) Mivel "egyesekkel ellentétben" én nem 40 éve vettem át a villamosmérnöki diplomámat, hanem 46 éve, már elég nehezen igazodom el ebben WWW világban. Szóval van itt egy másik Samu TV (UE32EH5300WXXH), ami azt válaszolta, hogy nem sikerült beazonosítania a barátnőm UPC mediacard-ját. Pedig a TV maga ott van a kompatibilitási listában, de lehet, hogy valami szoftver verzióval van a baj. A TV azt írja ki, hogy "001026" a verzió, a UPC meg T-MST 10PDEUC-1014.2 verziót szeretne. Furcsa, hogy ez a kettő "nyomokban" sem hasonlít egymásra. Van némi fogalmam a "letöltjükaPCre - áttesszükapendrivera - bedugjukaTVbe - elindítjukafrissítést" módszerről, de most jól jönne egy kis segítség:-)

Ha nem vagytok MOST ébren, Kellemes Ünnepeket!

Előzmény: Teo papa (7800)
szicsu1007 6 napja Creative Commons License 7804

Höhö, volt a karjaimban. De akkor nem volt még ilyen kellemes gond, mint most a CI+

Előzmény: Teo papa (7802)
szicsu1007 6 napja Creative Commons License 7803

Ez talán közelebb visz.

http://www.projektor.hu/cikkek/hazimozi/.htmlmiert+eppen+169.html

OFF Ennek ugyan semmi köze  UPC-hez, de a "számok" előbb születtek, mint mi:-)

Én is szoktam ilyeneket játszani, egyetemista unokáim nagy örömére.

Talán még annyit tennék hozzá (ez is OFF), hogy 2-3 éve mindig 16:9-re állítom a digitális fényképezőgépemet. Elszaporodtak a 16:9-es kijelzők (már monitorjainkon is), szépen kitölti a fénykép a displayt. Ha valakitől 4:3-as képet kapok néha, akkor a magasságából igyekszem annyit levágni (ha a téma engedi), hogy 1920:1080 legyen, ami ugye 16/9.

Bocs

Előzmény: sztgyi (7610)
Teo papa 6 napja Creative Commons License 7802

Höhö

Gondolj arra, hogy mennyivel könnyebb, mint egy 72cm-es CRT tévét cipelni :o

Teo >

Előzmény: szicsu1007 (7801)
szicsu1007 6 napja Creative Commons License 7801

48 colos TV, nem praktikus hurcolgatni:-)

Volt nekem egy Thomson STB-m, HDMI kimenet nélkül. Kölcsönkértem a szomszédtól egy Philips HD DVR STB-t, próbára (mert már volt LCD TV-m). Működött!

Hoppá! Már nem emlékszem, hogy a saját kártyámat kellett-e beletennem:-( Passz.

Mert ettől nem lesz megoldva a "mediacard a másik (máshol) TV-be" probléma.

Előzmény: Teo papa (7800)
Teo papa 6 napja Creative Commons License 7800

Halihó

Szerintem nem fog működni. A kártya a megfelelő "drót" végén működik csak, ha elviszed más városba és a másvalaki előfizetésére dugod rá, szerintem nem fog működni.

Vidd a tévét a haverodhoz inkább, ott ki tudod próbálni :)

Teo >

Előzmény: szicsu1007 (7799)
szicsu1007 6 napja Creative Commons License 7799

Adott egy TV (Samsung UE48H5500), aminek CI+ slotja van, de nincs benne a UPC kompatibilitási listájában.

Két éve egy havernál megkockáztattuk, hogy mediacardot kértünk egy CI+ TV-hez, ami nem volt a listában. Szerencsénk volt. Működött, de a UPC azt mondta előtte, hogy semmi garancia nem lesz a működésre.

Kérdés: Ha kapok valakitől "kölcsön" egy UPC medicardot, bedughatom-e kísérlet gyanánt a fent említett TV-be (egy másik városban, mint ahol eddig működött)? Gondolom ez a TV-nek meg a kártyának nem árthat, csak azt nem tudom, hogy a kártya mennyire van "belőve" a haver lakásához, én meg elhoznám hozzám bedugaszolni (mindketten UPC-sek vagyunk, digital bronz HD).

szicsu1007 6 napja Creative Commons License 7798

ha őt választom

Nekem ez még nem tiszta, súgjatok. Amikor az okostelód wifit keres, valszeg látod a saját UPC-s wifi routeredet mondjuk SSID=WYW néven. De ha emellett látsz UPC Wi-Free állomást, arról honnan tudod, hogy az a te routered? Én úgy értelmeztem a UPC levelét, hogy a "saját" wifi routerem által kisugárzott jelre akkor sem tudok rácsatlakozni, ha már megkaptam a wi-free jelszót.

Nekem még nincs wi-free jelszavam, ezért nem tudok bármit "eljátszani". Az okos telómon egyetlen Wi-Free látszik, de nem tudom, hogy azt a saját routerem adja, vagy a szomszédé. Talán úgy tudnék róla meggyőződni, hogy lekapcsolom a routeremet, majd keressen az okostelóm wifit. A sajátomat (mondjuk SZICSU) nyílván nem fogja most látni. Ha megint csak egyetlen Wi-Free állomást lát, akkor az tuti nem az én routerem. Ha egyetlen Wi-Freet sem lát, akkor az enyémet látta. És akkor még mindig ott a kérdés: ha lenne Wi-Free jelszavam, vajon rá tudnék-e csatlakozni a saját (UPC-s) routerem által sugárzott Wi-Free állomásra (ha újra bekapcsolom a routert).

Szerintem NEM!

Előzmény: WYW (7728)
Zsoltis 2014.12.16 Creative Commons License 7797

A médiaboxom kijelzőjén az óra helyett, csak egy "off" kijelzés látható plussz eltünt egy csomó csatornám, akkor merre keresendő a hiba oka? Köszönöm.

Teo papa 2014.12.16 Creative Commons License 7796

Világos

Megértettem :)

Teo >

Előzmény: ilias (7794)
Teo papa 2014.12.16 Creative Commons License 7795

Halihó

OLED a legnagyobb királyság, csak még méregdrága. Amikor kitalálták az OLED-et, akkor jött az elnevezés, hogy LED tv, de közben azok az LCD tv-ket is LED tv-nek hívják, aminek "csak" a háttérvilágítása LED. Persze a marketing ugye, mindig újabb, jobban csengő neveket kell kitalálni, az sem baj, ha nem (teljesen) igaz :o)

Az OLED az organikus LED, ha ebből lesz a kijelző, az lesz igazán királyság. Már van persze ilyen is, de méregdrága egyelőre. Kisebb kijelzőkből már van több ilyen, pl telefon

Teo >

Előzmény: sztgyi (7792)
ilias 2014.12.16 Creative Commons License 7794
Ezt csak arra írtam, hogy hiába fogyaszt %-osan jelentősen kevesebbet, ha esélye sincs behozni a bekerülési ár különbségét.
Ma már Led-et vennék, mert jelentősen olcsóbb, mint régen volt és picit jobb a képük, mint annó.
Ha már Upc topic :-), az új ingyenes "videotár" megy a régi box-szal is?
Előzmény: Teo papa (7790)
BI_Bean 2014.12.15 Creative Commons License 7793

Köszi, elvégezted azt a mérést, emit én is terveztem elvégezni, de eszköz hiányában még nem követtem el.

Előzmény: sztgyi (7784)
sztgyi 2014.12.15 Creative Commons License 7792

Szia V_Peti!

(vagy Dr.Usza - mert én is Peti, csak Sz_Peti :)))

Az én néhai plazmám 42"-os LG (tip.: 42PX 3 RVA) egy régi masina. Ez megevett méréseim szerint kb. 250W-ot, előfordult, hogy többet. (erősen képtartalom függő, mert sötétebb kép esetén 200W alatt is volt)

Az LCD, pláne a mostani LED háttérvilágításúak (mert az LCD-t hátulról meg kell világítani, korábban erre fénycsövet használtak, ma már szinte csak LED-et) jóval kevesebbel elmennek, betettem egy képet, a jelenlegi DLED 50"-os fullhd kb. 42W-ot eszik (takarékos módban!). A kis21"-os kevesebb mint 15W.

A LED-ek között van élvilágítású, ún. edLED (ed = edge (perem,él)), és van DLED (Direct LED)

Az OLED-ről nincs tapasztalatom (vagyis azt sem tudom mi az, hallani hallottam, utána kell majd néznem - googli a barátunk!!!)

A LED TV-k is LCD tévék !!!

A mostani (ill. újabb) plazmák kicsit kevesebbet esznek, de már alig kapható, úgy hallottam le is álltak a gyártásukkal.

Nemrégiben egy nagyobb műszaki áruházban nézegettem a tévéket, (mert nézni jó, és nem kerül semmibe), odajött egy fiatal eladó, udvariasan megkérdezt, hogy segíthet-e.

Kérdeztem tőle, hogy plazma TV van-e. Rámutatott messziről egyre, csak az az egy darab, most a LED-ek tarolnak. :)

Előzmény: v_peti (7791)
v_peti 2014.12.15 Creative Commons License 7791

Ennyire áramzabáló a plazma? Az LCD az gondolom jóval kevesebbet eszik! A számítógépmonitorom fogyasztásánál jól látszik ez!

Teo papa 2014.12.14 Creative Commons License 7790

Hmm ..

Nem semmi ez sem :o

Teo >

Előzmény: ilias (7786)
sztgyi 2014.12.14 Creative Commons License 7789

Szia Teo papa!

Nálunk az a napi néhány óra elég sok. Ennek nem publikus szomorú oka van.

Sokat jelent az villany árban, hogy kb. 1/6-át fogyasztja mint az elődje.

Híve vagyok az energiatakarékosságnak, de nem minden áron.

De amikor váltani kell, figyelek rá!

Üdv: Péter

Előzmény: Teo papa (7782)
sztgyi 2014.12.14 Creative Commons License 7788

Bocsi, de ez még ide tartozik. A kistévé egy kihajtható, bizonyos határok közt jól forgatható fali konzolon van, ezért a hátuljához és a médiacardhoz könnyű hozzáférni.

Annyit módosítanék, hogy a card teljesítmény felvétele nem nagyobb mint 1W.

Lehetett volna a képtartalomtól független mérést is csinálni, de ez akkor nem jutott az eszembe.

Üdv: Péter

sztgyi 2014.12.14 Creative Commons License 7787

Ha lúd, akkor ..., avagy még egy kis fárasztás.

A műszaki eszközök melegedhetnek is, ezalól a TV és a médiacard sem kivétel.

Nézzük, mennyire melegszik, az előbbi kistévé.

Először egy hőfok mérés a környezetről:

A TV-től kb 25cm-re van egy polc |  A TV hátulján a hőmérséklet     |

azon szakácskönyvek és egyéb     |  picit magasabb, a hőmérő jobb |

konyhai dolgok. Az infra hőmérő   |  felső sarkánál a médiacard       |   itt a médiacardra célozva

laser pointere az ARANY fűszerek  |  (Talán az előző mérések óta     |

c. köny Y lábára céloz                  |   nem hűlt le teljesen)               |

1. kép                                          2. kép                                          3. kép

A tévét bekapcsoltam, és fél órai üzem után:

A TV hátán (a card a jobb felső               Itt a hőmérő a card-ra céloz,

sarokban látszik)                                   a piros pont jól látszik a cardon.  

A kissé életlen képeken a számok C fokban jelzik a hőmérsékletet. Úgy kb. 6 celsius fokkal melegebb a környezetnél. A hűtése biztosított. A médiacard picivel melegebb mint a TV.

Persze az is okozhatja azeltérést, hogy a card felülete más emisszióval bír, mint a tévé háta. Infra hőmérésnél sok dolgot kell figyelembe venni, de legalább gyors a mérés.

A képek nem a legjobbak, elnézést!