Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

croatia bmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2766
Sziasztok
Szó nincsen arol hogy ne lenne pénzem!!!
Csakhogy:
Magyarországon indulásom elöt Bmw-s dizelguruk megállapítottak egy hibát.
Elmondták, hogy lehet orvosolni kb 6 órás szerelésel, egy büdös alkatrész nélkül.
Mivel reggel vissza kellett utaznom a "balkánra" igy még beúgrottam töröltetni a computert Toth úrhoz siofokra, hogy leállítás nélkül talán leérek turbóstól horvátba othonomba. (Nem így lett. de ez másodlagos). Na most A Siofoki szervíz tulaja is nagyjából alátámasztotta a elöző esti diagnozist.
Hazaérve gondoltam megcsináltatom Splitiekel, de mivel ezek komplett cserélni akarták, illetve javasolták, hogy cseréljük ki a légszürőt és a csatikat befujták valami bmw csati olajal, hogy járjak vele egy két napot ha nem jó akkor mennyek vissza kicseréltetni a komplett turbót.
Na most ez kissé balkáni szerintem és ez nem lóvéról szól.
És akkor itt némi megjegyzés.
Letorkoltok, vegyek szuzukit meg ilyen megjegyzések, nincs lóvém stb.
Na szerintem ez nem illik egy Bmw-s stílusához, pláne annak az olvasatában, hogy egyszerű szakmai segítséget kértem.
És azt is hozzá kell tennem hogy nagyon disztingvált hangnemben próbáltam lereagálni az olvasottakat.

Croatia Bmw
ui: Max tisztelettel akinek nem inge......
Steeef Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2765

ozapft.is

 

E92höz mi a legolcsóbb megoldás usb kiépítésre? Ha nem kell telefon akkor is kell ulf-sbxH modul?? Említettél vmi megoldást a kesztyűtartó mögött erre az esetre.

Üdv

bmw 5 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2764
Szia


Ok! Rendben..
Előzmény: szanczytom (2762)
bazsi33 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2763
Köszi.Még azt kérdezném töletek hogy a levegöszüröböl.és a pollenszüröböl is csak gyárit vegyek,vagy ott azért lehet kihágás?.Illetve az üzemanygszüröt milyen gyakran cseréljem?Köszi525 d 2004
szanczytom Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2762
Szia!
Az ebayen licitáltam és 25 € volt.Van fent többféle fajta és árú is ez TÜV papíros és úgy ís világít ahogy az eladó fotóin is láttam. Van még a dobozban,hozzá 2db E 39-es csatlakozó adapter is.Egyébként a listaár sofort&kaufen :50€.... Vettem még 45 €-ért egy K&N légszűrőt is mert aktuális lesz az olajcserém nemsokára.Majd megírom a tapasztalatokat,hogy fogyaszt meg ilyenek,van hozzá ami fontos tisztító és olajzó folyadék is.
Üdv.
Előzmény: bmw 5 (2760)
festo 520i Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2761
Én is így cseréltem nem kell szétbontani az autót miatta!)))
Előzmény: szanczytom (2759)
bmw 5 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2760
Szia

Mennyiért vetted őket?


Üdv
Előzmény: szanczytom (2759)
szanczytom Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2759
Szia!
Én a hétvégén cseréltem ki a gyári helyzetjelző ízzókat,"angel eyes" fehérekre és kb. 10 perc alatt megvolt a lámpák ki-be szerelésével eggyütt.Felülről van 2db 30-as torx ,nagy feketefejű csavar és lent van kettő 25-ös torx, de ezeket a lentieket csak meg kell lazítani ,nem kell teljesen kicsavarni!A kábelstekkereket (1 kicsi,1nagy) akkor érdemes lehúzni amikor megbillentetted a lámpatestet és a sárvédő írányából van hely a kezednek.Célszerű letekerni a lámpa kiemelése előtt a lámpatest nagy kerek záródeknijét.
U.i.:Miután szombaton kicseréltem szólt a fiam vasárnap délelőtt,hogy megtalálta a neten a Youtube-on is fent van,kösz mondtam neki...:-)
Üdv:Tomi.
Előzmény: xwxw (2752)
Steeef Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2758

Crotia

 

Nincs semmi összefüggés a DTC illetve a turbó között egyik a fékrendszerhez/DSChez tartozik a másik a motorhoz.És nem opaz.ft hanem opapft.is a kedves szakmabeli neve,a megszólításra illik odafigyelni.Üdv

bmw 5 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2757
Sziasztok!


Érdeklődöm,hogy Business navigációhoz (2004.07.) van e magyarország térkép? Lehet e venni? Mi az a business (high)?
xwxw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2756
Nagyon köszönöm agyors választ. Üdv.
Előzmény: Steeef (2754)
Steeef Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2755
Szoftverfrissítéssel kapcsolatban keresd MasziBMW szakszervizét, csak ajánlani tudom,vagy pedig egy márkaszervizt.Üdv
Steeef Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2754

Valami hiba blokkolja az állófűtésed működését,kell csinálni egy diagnosztikát az megmondja.Lehet tucatnyi oka.

 

Az első helyzetjelző izzó kicseréléséhez ki kell venni a zárhidat ha nagy a kezed amit kb 12 db 30as torx nyílásű csavar fog,ekkor már nagyobb a hely,ha még így sem férsz hozzá akkor lámpa kiszerelés,de így már menni kell csak ügyesség kell hozzá.

 

Üdv

bazsi33 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2753
Sziasztok.Ma reggel nem kapcsolt be az állofütésem,hideget fujt.Eddig jol müködött mindig,most csak ugy müködik mintha álloszellöztetésen lenne,nem is zug a kályha.Mi lehet a gond?2004.11ho 525 d.Elöre is köszi a tippeket.
xwxw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2752
Üdv. Az első helyzetjelző izzójának kicseréléséhez van valami trükk? Ugyanis a kezem nem fér oda. köszi a választ.
giba530D Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2751
a frissítésme mennyibe kerül? kb. és hol tudom megcsináltatni?
Előzmény: maszibmw (2740)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2750
Addig nyomogatod a visszaállító gombot, míg meg nem jelenik a kívánt érték, majd vársz 1-2 másodpercet, mire beveszi.
Előzmény: gébandi69 (2747)
maszibmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2749

3 mp-nél tovább nyomva kell tartani a kapcvsolót, és akkor inaktív a belső világítás.

 

Üdv, Jani

Előzmény: grbv (2746)
Gugu_m Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2748

Sziasztok, egy szakmai kérdésem lenne a kollégákhoz egy "múmiával" kapcsolatban, és mivel az itt lévők elég profik, remélem segíteni tudtok.

 

Adott egy E34, ami állandóan viccelődik a központi zárral. Van hogy csak a két elsőt nyitja, van hogy mindegyiket, zárásnál ugyanez. Amikor a hátsókat úgy hagyja, akkor viszont verriegeln módban, ergo belülről sem lehet kinyitni. Ha a ZKE egységet kicserélem az megoldhatja a problémát ? (itt ugye még nem kell programozni, vagy ilyesmi ?) Mert a zár motorok mivel néha mennek néha nem, valószinüleg nem hibásak.

 

Egyéb tippeket is várok, hogy mi lehet.

Előre is köszönöm.

gébandi69 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2747
Így már sikerült belépni. Utolsó kérdés: a menükön végig tudok menni, de a szám utáni két _ _ - re hogy tudom beírni az összeadott értéket?
Előzmény: Törölt nick (2716)
grbv Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2746

sziasztok!

iden meg nem is irtam ide a forumra ugyh igy megkesve boldog uj evet igy 3 het utan:)

van egy bosszanto dolog amire szerintem nincs is opcio,h kikapcsoljam de azert megkerdezem.

ha pl valaki kiszall az anyosulesrol es meg keres valamit az ulesen, vagy hatramegy mert van valami a hatsoulesen es addig nyitva hagyja az ajtokat akkor mindig vilagit a belso vilagitas, hiaba nyomom meg a gombot.minden ajtonyitasnal felkapcsolodik.engem szemelyszerint zavar ha bamulnak mindig befele,foleg sotetbe.van erre lehetoseg ,h valahogy kikapcsoljam? a kommentet meg azert irom croatia bmwnek valaszkent mert ugyebar nem gyakori de most megkell vedjem ozapft.is-t mert semmi rosszat nem mondott.ilyen merteku hibat nem lehet interneten orvosolni ha meg nincs penzed arra amit mondtak a BMW szervizbe akkor szerintem add el az 5ost es vegyel egy szep uj swiftet!:) ahelyett ,h itt hoborogsz amkor tobben is normalisan valaszoltak,h megkell nezetni.....mondom ezt ugy,h azt feltetelezem,h egy Horvat szakszervizbe nem huznak annyira mint egy Magyarorszagiba... a kerdesre a valaszt meg elore is koszonom!

 

Előzmény: croatia bmw (2742)
borgasz Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2745

Hm, mintha nem is lenne változás az E39 menűjéhez képest.

Nekem viszont nagyon nagy az eltérés a bc által mutatott és a számolt fogyasztás között, több mint egy liter.

De most pl a legutolsó prágai utamnál a bc szerint 5,6 volt a fogyasztásom, a számolt pedig 7,1.

Igaz, minden reggel ment 30-30 percet ( 4 nap ) az állófűtésem, illetve 95%, hogy behalt a termosztátom mert 78-79 fokon üzemel most a motor. Bár gyanítom, hogy a bc által mutatott értékbe ez utóbbi nem szól bele.

Előzmény: maszibmw (2741)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2744
Én sosem állítgattam, nem ástam bele magam a témába.
Előzmény: maszibmw (2741)
ardo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2743
Köszönöm:)
Előzmény: Törölt nick (2730)
croatia bmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2742
Elözmény Opaz.ft

Igen csináltak diagnostikát indulásom elötti éjszak légtömeg probléma.
Interneten nem kell megjavítani
Egy egyszerü kibebaszott kérdést tettem fel HOGY VAN-E ÖSSZEFÜGÉS DTC ÉS A TURBÓ KÖZT?
lÁTOM ITT MÁR KÉRDEZNI SEM LEHET.

BMW CROATIA
maszibmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2741

Nem javaslom a korrekciós értéket a kombiban megadni.

A precíz megoldás, ha a DME/DDE ben állítjuk be a korrekciós tényezőt. Így a komplett kocsi a már korrekciós együttható általi értéket kapja meg buszon, mint fogyasztási faktort.

 

Egy példa két féle korrektálás közötti különbségre:

 

Ha az együttható a kombiban történik beállításra, akkor a motorolaj csere intervallum kiszámítása nem lesz korrekt. Ha a beállítás a DME/DDE-ben történik, akkor az intervallum kiszámításának is a valós fogyasztás lesz az alapja.

 

Amúgy teljesen változó, hogy mennyire pontos a BC. Az M54-eseknél közel 7%-ot csal lefelé a BC! Én deciliter pontosságra belőttem a saját kocsimat.

 

Üdv, Jani

 

 

Előzmény: Törölt nick (2733)
maszibmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2740

Mindegyik tudja, a 2003-as is, de 2005-09 ig külön aktiválás függvénye.

 

Üdv, Jani

Előzmény: Steeef (2725)
maszibmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2739

Nem aktiválták az MP3-at.

 

Menj vissza és kérd az aktiválást.

 

Üdv, Jani

Előzmény: szanczytom (2719)
maszibmw Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2738

Sziasztok !

 

Külföldön voltam, most értem haza, már vagyok. Sok minden zajlott itt :)

 

Akérdésedre :

 

25 C fok feletti hűtőközegnél nincs kivezérlés, 25 C fok alatt az izzítási idő 0,5 másodperc, majd csökkenő hőmérséklettel algoritmikusan hozzáillesztett kivezérlési idő társul, -25 C fok alatt is mindössze 2,7 másodperc maximum.

 

Üdv, Jani

Előzmény: bmw 5 (2701)
gébandi69 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2737

Ezért nem kell reciprokozni, hanem mindjárt fordítva osztani. :))

De nem ez a lényeg, hanem hogy teljesen világos!

Köszi az ozapft.is -nek is!

Előzmény: Steeef (2736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!