Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

G.Gambino Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33583

OK, meggyőztetek. :)

3.d Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33582

Esőérzékelő szenzor.

Előzmény: G.Gambino (33578)
3.d Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33581

A jelenlegi fényerőd 35W, ennél azért többet tudjon, és hibakodot ne okozzon.

Szépnek szép, de gyakorlati haszna nem sok.Alkonyatkor 10perc után az is kevés.

Valós teljesítménye szerintem 35W-nál azoknak sem tőbb.

Előzmény: Obici (33579)
Obici Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33580

Ha előre néz akkor szerintem nem...... Hiszen az a hátulról jövők fényére sötétedik. Ott a tükörlapon van egy kis pötty ha jól emlékszem.

Előzmény: G.Gambino (33577)
Obici Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33579

Nem fostam be :-)

próbáltam körültekintően eljárni vásárlásnál: utolsó szériás 2009es, leinformàlt és átvizsgált, 124.000km-es autót vettem No.-i márkakereskedesből.

ha ez is kevés lesz a boldogsághoz..... Az ciki :-)

 

Más:

Cserélném az angeleyes halogen izzóit LEDesre

nézegettem ebay-en, de rengeteg féle van........ A 6W-ostól kezdve 80Wig minden

Egyik-masikhoz odaírják, hogy 2 vilagítasi erősség. 

Eszembe is jutott h bepipáltam a menüben a nappali menetfényt, ez mit is jelent? Hogy a helyzetjelző karikák erősebben világítanak?

Ezen logika mentén, akkor mindenképpen ilyet kell vennem, igaz?

THX!!!

Előzmény: ati530d (33547)
G.Gambino Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33578

Sőt, a távolsági fényszóró asszisztens érzékelője is lehet. :) Már csak azt kéne tudni, hogy Licht pakettes az autó vagy sem.

Előzmény: G.Gambino (33577)
G.Gambino Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33577

Vagy a fényre sötétedő visszapillantó tükör érzékelője, nem?

Előzmény: kisatila (33573)
3.d Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33576

Lakhely szerint merre?

Előzmény: bmw520dd (33575)
bmw520dd Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33575

Sziasztok,segítségre lenne szükségem,e60 navigációját cserélném,Profra és kellene aki ki és beszereli valamint programozza!Korrekt áron!Ismertek ilyen embert?

Köszönöm!

GyulaVagyok Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33574

Már a második CD-t írtam ki mp3-akkal, 10x-esnél lassabban nem tudtam írni, már csak arra tudok gondolni, hogy nem tudja az MP3-at 

 

Tudtok olyat, aki nem aranyárban szereli nekem be az aux jack bemenetet?

 

Van benne valami gps masina vagy telefon töltő kábal kivezetés is belehergelve, ezt meg át kéne varásolni micro USB-re 

 

Köszi,

Gyula

 

kisatila Creative Commons License 2014.06.14 0 0 33573

Az az eső érzékelő

Előzmény: mikitsi (33570)
ati530d Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33572

Illett volna hibát jeleznie,hiszen ilyenkor indokolatlanul megemelkedik a légtömeg(folytás hiánya miatt,no meg valamiből kitalálja a nyomáskülönbséget is!!).Még új BMW-s vagyok fejből nem tudom a rendszer felépítését,de körbenézem(én azért óvatosabban túrnám,pedig szerelő vagyok több mint 20 éve és szerintem ebben a szakmában szép lehetsz,de okos nem!Mindíg szopatnak valamivel az autógyártók!)márpedig ha sok mérnök sok pénzért azon töri a fejét,hogy szerviztechnikához kösse a szükséges javításokat hidd el sikerülni fog nekik!

Előzmény: F27szerviz (33551)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33571

Az telefonon nincs :)

Előzmény: kisatila (33567)
mikitsi Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33570

Sziasztok,

kérdésem csak az lenne, hogy a középső visszapillantó tükör alatt lévő előre néző érzékelőnek mi a szerepe.

e60 lci.

Köszönöm.

kisatila Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33569

"Veled ellentétben én úgy gondolom, hogyha a fórumon jelen lévő bármelyik szerelőhöz elvitted volna az autót"

 

Szervizbe én sem vittem volna!

"Servicha en seem vtmen voolma"!

 

Melyik az olvashatóbb?

Előzmény: F27szerviz (33566)
kisatila Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33568

:D

 

Előzmény: G.Gambino (33563)
kisatila Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33567

..és egy magyar nyelvű mesterszintű írásjavító?!

Előzmény: F27szerviz (33554)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33566

Ez azert nem igy van,sot...

ha szervizbe vittem volna itt helybe,az elso mozdulatnal 750ezerol beszeltek,es nagyabol 3 ezres problemam volt.

es ez az oriasi osszeget latatlanba turbocsere DPF csere meg mitudom en mik.

semmi baja a turbomnak,es a DPF is csak eldugult mint kiderult nem regeneralt soha.

Előzmény: G.Gambino (33563)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33565

Szerintem kb 2-3dl lehet tobb.

Eddig max alatt volt picivel,most pont maxon van a palca szerint az olajszint.

nemtunik annyira hignak,de ha tovabb nol akkor leeresztem es csere.

ma talan sikeres regeneralas volt DPF en.

megugrott a fogyasztasom is nemkicsit a mai napra,de elobbi menesem utan vissza is esett jocskan.

most jonak tunik minden.

Előzmény: Kt25D (33561)
Dinnye87 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33564

Sziasztok! Nem mindig indul el a klímám. Ilyenkor nem hallom azt sem,hogy felpörögne a hűtőventim...Csak a meleg levegőt nyomja be.. Van,hogy 10-20 percel később megint beindítom az autót és akkor meg elindul... Volt már ilyen problémátok vagy mi lehet?Ma 20 perc alatt a meleg levegő fújása után kezdett el kinti levegőt nyomni,majd 1-2perc hideg,klimás levegőt nyomott majd megint kinti levegő jött....ötlet? :O

G.Gambino Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33563

Az önjellemzésed alapján az az ember vagy, aki a saját kárából sem tanul, sőt azt gondolja magáról, hogy igazi polihisztor, illetve e mellett minőségi ember és igényes. A gond ott kezdődik, hogy ezt nem mások írják ezt rólad, hanem Te saját magadról. :) Nálam speciel az igényesség nem ott kezdődik, hogy nem szerelem ki a DPF szűrőmet, hanem ott, hogy ha minden kötél szakad veszek egy újat. Téged az sem fog meggyőzni, ha felgyullad az autód. Abból is azt a következtetést fogod levonni, hogy xar a BMW és az véletlenül sem fog eszedbe jutni, hogy Te is felelős vagy a dologban.

Veled ellentétben én úgy gondolom, hogyha a fórumon jelen lévő bármelyik szerelőhöz elvitted volna az autót a canossa járásod elején akkor nem, hogy 4 milliót nem kellett volna az autódra költened, hanem ma már talán megbízhatóan menne is. E helyett azonban hétről-hétre erodálod az E60 imázsát, mely abból ered, hogy saját magad barkácsolod.

De aki szeret szopóálarcban járni és arra használni amire kitalálták, annak úgyis hiába beszélünk. :) A magam részéről be is fejeztem ezt az értelmetlen szélmalomharcot. :)

Előzmény: F27szerviz (33560)
Kt25D Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33562
Kt25D Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33561

F27 szervíz Írtad, hogy több motorolajat észleltél a motorban. Nem higult fel az olajad  a dpf tisztítás után? Mert akkor Cserélni kell mihamarabb.

F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33560

Hat persze,ez benne van a pakliba!

nem az en szakmam,igaz elegge korultekinto vagyok,sokat olvasgatok mi mitol es miert mukodik. :)

 nomeg itt ez a forum ahol lehet kerdezni,es neha valasz is jon ra.

ugyes embernek tartom magam,es masok is azt mondjak,en nem errol a bolygorol vagyok :)

 

plane mikor meglatak a BMW-t ripityara szedve hogy ebbol kocsi nemlesz tobbbet.

a kocsin a legtobb hiba forras az elektronika ahogy latom.

en meg ugye muszeresz vagyok,es talan megvan minden kello muszerem sok eset feltarasahoz.

ezen kivul nem titok hogy rengeteg auto vezerlot javitok sok szerviznek ebbol kifolyolag.

a mechanikus reszet nemnagyon szeretem,de szedtem mar szett automotort csavarjaira es hibatlanul osszetettem eslore,azota is mukodik :)

azert is javitom magamnak a kocsit,mert elobb utobb minden nyavajaja ismeros lesz szamomra es talan ertelmes keretek kozott fentarthato lesz szamomra.

megvettem a kocsit 4 millioert es kb ennyibe lenne mar a javitasa ha szervizbe hortam volna itt.

Előzmény: mica-r (33559)
mica-r Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33559

Hidd el, van rá esély hogy el fogsz rontani ezt-azt. 

Nem akarattal, hanem azért mert nem értesz hozzá. Valójában ez egy szakma ugyanúgy mint a Te szakmád (remélem nem mondtam újdonságot).

Előzmény: mica-r (33557)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33558

IBS bajom megoldodott.

olvasgattam errol hatha javithato valahogy stb...

majd steef hozzaszolasa kicsit felbuzditott,mikor is valaki kicserelte az IBS kabelt,es steef monta neki az lenne az utolso amit kicserelt volna.

erre gondoltam egyet kiszedem es megnezem mivan ha nem is rosz csak valami vegett nem uzemel.

kiszedes utan hamar rajottem a hibara!

a draga elozo gazdaja ,gondolom mikor akkut cserelt benne.gyogyoruen letepte a vezetekeket a senzorbol tobol :(

gondoltam megprobalom es vissza forrasztom a kabelt.

kicsit szikevel kikapirgaltam a muanyagot hogy legyen legalabb 2 mm forrasztasi feluletem.

sikerult is ,visszaforrasztottam a vezeteket es meleg forrasztos ragasztoval fixaltam a kabeleket.

vosszatettem,es SIKER :)

 

elorebb kerdeztem hogy kell akut programozni,mert a programozom hibara hivatkozva az aku menube nemlepett be. Eddig mostmar belep es lehet is akkut alogatni stb...

 

masik kerdesem az az hogy semmi hiba nemlehet a compiba hogy a regeneralas elkezdodjon?

Mentem egy kort kocsival,es elo adatokat lesve,lattam hogy a DPF regeneralas engedelyezve/ szukseges/ nem aktiv

4 dikbe mentem a kocsival 5 km tavolsagot 170-180km/ h sebesegel mire a DPF felmelegedett 450-480fokra.

itt mar egeti a kormot vagy nem?

a DPF regeneralas nem valtozott azt irta nem aktiv,de egyik pillanatrol a masikra a regeneralas atvaltott NEM SZUKSEGES valtozora.

hibauzenet a DPF re megszunt vagyis nincs DPF hibam most.

viszon meg fennel egy uzemanyag melegito hiba :( ami persze csak 2 napja van de fenn allo hiba.

 

szoval akkor regeneralodott vagy csak a jol kikormolas vegett erezte jonak most?:)

mica-r Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33557

Abból is lehet baj, ha úgy gondolod mindent meg tudsz csinálni...

Előzmény: F27szerviz (33554)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33556

Elfelejtettem kerdezni elobb.

 

akkut akarok cserelni a kocsiba napokba.

jelenleg egy 88Ah van benne ( igy vettem) nincs egy eves az akku de kicserelem ezt is fenebe.

95 vagy 100 Ah akarok bele tenni.

az akku tanitasa megy kocsi gombnyomogatassal is,vagy csak szamitogeprol tanithato?

F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33555

Epp most irtam hogy nem az egyszeru dobjuk ki belole dolog a lenyeg szamomra.

semmi baja a DPF emnek,tisztitas utan olyan mintha tok uj lenne az egesz.:)

a hiba gyokeret akarom kikuszobolni inkabb,de mivel en nem vagyok BMW szaki,nekem ido kell ameg megoldom,de megfogom oldani az tuti :)

Előzmény: *Krombi* (33553)
F27szerviz Creative Commons License 2014.06.13 0 0 33554

A ketto nem ugyan az!

ha egy laptopba belenyulnak javitas celjabol,ott tutira tonkre tesznek tobb dolgot,mivel tobb millios berendezes kell a javitasahoz ami kb magyarorszagon csak nekunk van,illetve kissebb gepek amivel lehet valamit csinalni 5-10 embernek.

en amit csinalok a kocsin nem ganyolas tobb okbol sem.

igenyes ember vagyok,tehat olyannak kell lennie a kocsinak mint amilyennek lennie kell.

es hogy azert tisztabbal lassatok velem szembe,nekem van egy magyar nyelvu mesterszintu autodiagnosztikam,es melle egy full varialhato programozo is ami a kocsi araval vetekszik.

nem a hasamra utok par dolognal,es nem is vagyok egyszeru eset.

ha az egyszerubb megoldast valasztanam( kontarkodni akarnek) levennem DPF-et kivernem a belsejet,kiolvasnam compit ki irnam belole a DPF minden reszet gyokerestol,es veg a DPF es problemanak.

tehat abbol induljunk ki hogy minosegi ember vagyok :) 

Előzmény: mica-r (33552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!