Keresés

Részletes keresés

machoki5 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 272

Anyanyelvi Svéd nyelvoktatást vállalok. Referenciák elérhetőek. Több éves tapasztalattal, beszédcentrikus órákat tartok. Nyelvvizsga előkészítést és külföldi munkavállaláshoz is felkészítek diákokat. Mivel külföldön lakom, Skype-on tartok órákat, amihez csak egy internet kapcsolat szükséges. Írjon bizalommal! noel.daniel.vig@gmail.com

tutimagantanar (X) 2017.06.23 0 0 271

Sziasztok!

Ha svéd nyelvtanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn:

www.tutimagantanar.hu

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet magántanárt keresni az oldalon.

agnes_d Creative Commons License 2017.06.15 0 0 270

Kedves Nóra!

Engem érdekel. Kaphatok egy közvetlen elérhetőséget?

Előzmény: nora.se (268)
furiti Creative Commons License 2017.05.29 0 0 269

Sziasztok! 12 évesnek keresek svéd nyelvtanárt Szegeden a nyári szünetre. Tudna valaki ajánlani? A skype tanulás sajnos nem köti le.

furiti@live.fi

nora.se Creative Commons License 2017.05.29 0 0 268

Sziasztok!  5 evig dolgoztam es tanultam Svedorszagban es szivesen vallalok Skypos sved tanitast. Felsofoku nyelvtudassal rendelkezem es van tapasztalatom nyelvtanitasban is.

Ha erdekel valakit, szivsesen vallalok kezdo es halado orakat (egyenit es csoportost is).

Oszi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 267

Meg a finnországi svédet, ahol pedig pergetett r-et ejtenek, és utána egy szokványos sz-t.

Előzmény: Supercafone (266)
Supercafone Creative Commons License 2017.04.07 0 0 266

Kivéve Skånét, ahol "hsz"-szerű hangot.

Előzmény: Oszi (264)
padzsif Creative Commons License 2017.04.07 0 0 265

Hahó!

Nyelvtanárt keresnék júliustól Budapesten. Ketten vennénk az órákat, a személyes oktatást preferálnánk kezdetben, később akár a skype is szóba jöhet. Teljesen kezdő szintről indulunk, nem nyelvkönyvi tudást akarunk összeszedni, nem nyelvvizsga a cél, hanem a min. alapszintű kommunikáció elsajátítása svédül. 

Ha van ismerősötök vagy esetleg te lennél a megfelelő ember számunkra ide írj kérlek: padzsif@gmail.com

Köszi: Gabi

Oszi Creative Commons License 2017.03.31 0 0 264

Viszont pl. a Gunnarsson névben tényleg s-t ejtenek, úgyhogy jogos az észrevételed. :-)

Az rs kombináció ugyanis egy s-szerű hangot ad.

Előzmény: Vaftrúdnir (256)
csaszi31 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 263

Szia Gina! Engem komolyan érdekel az online skype nyelvoktatásod! Tudnál egy elérhetőséget adni? Köszönöm :)

Előzmény: Gina.svenska (221)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.10 0 0 262

Közsönöm. Szép és vidám telet.

Előzmény: jennyfer12 (261)
jennyfer12 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 261

Mind a 3 nevet Nilsson , Karlsson,Ingesson sz nek ejtik a svedek :)

jennyfer12 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 260

Szia Rea 1987! Az elerhetosegem jenni.korde@gmail.hu illetve korde.jenni@gmail.com

Előzmény: Rea1987 (259)
Rea1987 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 259

Engem érdekelne a lehetőség. Megadnál elérhetőséget? Köszi, Rea

Előzmény: jennyfer12 (225)
Rea1987 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 258

JENNIFER, engem érdekelne a lehetőség, megadnál elérhetőséget?

Köszönöm, Rea

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.12.11 0 0 257

Azok nyilván az iskolai és íróasztal nyelvet ismerik. Ez sm hiba persze.

Előzmény: Vaftrúdnir (255)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.11 0 0 256

A Nilsson, Karlsson, Ingesson típusú svéd családnevekben az ss betűcsoportot hallottam már sz-nek is, s-nek is kiejtve.

Vajon melyik a helyes?

Esetleg mindkettő? :-)

Előzmény: [fidelio] Pirandus (254)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.11 0 0 255

Igen, eddig én is azt hittem, de hallgasd meg pl. a själva szó kiejtését Carola előadásában, amit belinkeltem.

Aligha egy normál s vagy sz hang, inkább hangzik kemény, torokból ejtett h-nak.

De mondom, lehet ez dialektusfüggő is. (?)

Vannak itt a topikon, akik azzal dicsekedtek, hogy évekig kinn éltek Svédországban, sőt még svéd nyelvoktatást is vállaltak, kérdezzük meg őket. :-)

Előzmény: [fidelio] Pirandus (254)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.12.11 0 0 254

A klasszikus svéd filmrendező (Viktor Sjöström) nevét sösztröm-kiejtéssel ismerem. Semmi hörgés, egyszerű "s" hang.

Előzmény: Vaftrúdnir (251)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.11 0 0 253

Himmeldiamanten över stade Betlehem. - Égi gyémánt Betlehem városa fölött.

Előzmény: Vaftrúdnir (252)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.11 0 0 252

Így van egy csodaszép svéd karácsonyi dal Carola előadásában feliratozással, ebből még nyelvet is tanulhatsz, nemes Fidelius:

Előzmény: [fidelio] Pirandus (249)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.11 0 0 251

Nekem úgy tűnik, hogy a svédben is vannak ilyen hangok, pl. a szótagkezdő sj, stj hangcsoportok kiejtése számomra nagyon furcsa, inkább hangzik valamiféle h-nak, mint bármiféle sziszegő vagy susogó hangnak.

Bár ez talán dialektusfüggő is, a délsvéd (sydsvenska) nyelvjárások állítólag közbenső helyet foglalnak el a götalandi svéd és a dán dialektusok között.

A modern irodalmi svéd nyelv állítólag leginkább a középsvéd (svealandi) nyelvjárásokon alapul.

Jó lenne ezekről sokkal többet tudni, de hát még nagyon sokat kell tanulnom.:-)

Egyébként a svédben és a norvégban nyoma sincs a német kemény reszelős hangzásvilágának, szerintem kifejezetten kellemes, szép hangzású nyelvek.

Na jó, nem egy olasznak megfelelő kategória, de azért szépek. :-)

Mi a véleményed, elmés, nemes Fidelio mester?

Előzmény: [fidelio] Pirandus (249)
zsu2003 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 250

Szia,

Engem is érdekelne a lehetőség csak nem publikus az e-mail címed. Megtennéd, hogy megírod?

Köszi

Zsu

Előzmény: Gina.svenska (220)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.12.08 0 0 249

Úgy tudom, a dánban vannak hangok, melyeket visszafelé szívott levegővel (!) ejtenek. Hát ez nem hiányzik. 

Előzmény: Vaftrúdnir (247)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.08 0 0 248

"Másrészt: Utalj ki számomra vénségemre egy hamvas skandináv leányzót, akkor majd tanulok."

Erre sajnos nincs befolyásom. :-)

Előzmény: [fidelio] Pirandus (246)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.08 0 0 247

Szevasz Fidelio mester!

Azt én is többektől hallottam, hogy a svéd szép dallamos, de ugyanez igaz a norvégra is.

Alapszintű svéd nyelvleckéket veszek audiofájlokon keresztül is, szerintem is dallamos.

A svédről és a norvégról azt olvastam, hogy közelebb állnak egymáshoz, mint bármelyikük a dánhoz.

A dánok állítólag egész szótagokat, hangcsoportokat nyelnek el, redukálnak le az élőbeszédben, de ezt konkrétan nem tudom.

Írásban nem nagyon tér el a másik két nagy skandináv nyelvtől.

Egyébként még csak most nemrég kezdtem el foglalkozni a skandináv nyelvekkel, erősen hiányosak még az ismereteim. :-(

Előzmény: [fidelio] Pirandus (246)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.12.08 0 0 246

A svéd nyelvet sokan, a dallomossága miatt szépnek, a dánt viszont csúnyának tartják. Érdeleé a véleményed. Másrészt: Utalj ki számomra vénségemre egy hamvas skandináv leányzót, akkor majd tanulok.

Előzmény: Vaftrúdnir (245)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.07 0 0 245

No ez vajon norvég, svéd vagy dán nyelven van?

A tündéri szépségű hanggal rendelkező Sissel Kyrkjebø adja elő, de ő a norvég mellett svédül, dánul és angolul is szokott énekelni.

No, lássuk, Fidelio mester, hogy mennyire vagyunk otthon a skandináv nyelvekben:

Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.07 0 0 244

Parancsolj, kedves Fidelio mester:

Stilla natt, heliga natt:

Előzmény: [fidelio] Pirandus (242)
Vaftrúdnir Creative Commons License 2016.12.07 0 0 243

Mire nem jössz rá, Fidelio mester?

Dödsskuggans dal - a halál árnyékának völgye.

Egyébként a Mitt hjerte alltid vankerre visszatérve, bevallom férfiasan, hogy a szöveget én is csak töredékesen értem.

De van egy angol nyelvű fordításom, ha érdekel, beteszem ide. :-)

A Stille Nachtra áttérve pedig boldogan újságolom, hogy van svéd nyelvű változatom, a Stilla Natt :-)

Ráadásul feliratos videó formájában.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!