Keresés

Részletes keresés

smoon Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4965
A busz nem okádék, de a fotó annál inkább :))))
Előzmény: robbanómotor (4961)
Citadis Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4964
Sajnos-nem sajnos a szegedi éghajlatnál (ami egyre jobban közelít a mediterránhoz...) az utastéri klíma igenis hangsúlyos utasbarát szolgáltatás az alacsonypadlós, alig nyitható ablakokkal rendelkező buszokon... És sajnos nyáron nem sokat segít rajtam, ha tiszta a busz, és az se ha alacsonypadlós és 10 évesnél fiatalabb, főleg akkor nem, ha fürödhetek újra, miután leszállok egy 20 perces buszozás után, mert úgy leizzadtam rajta, mint egy disznó... Nyáron kifejezetten örülök, ha inkább 260/280-as jön.
Tudom veled elég sokat beszéltünk erről, épp ezért nem akarlak piszkálni se téged mert ennyire véded őket, se a volánt amiatt, mert önszántukból nem költenek utastéri klímára (mivel pénzügyileg tényleg elég sokba kerül... és mert egyébként jól ellátják a feladatot amit a város megrendelt és az 1-2 tahó sofőrtől -amilyen mellesleg minden közlekedési társaságnál van!- eltekintve én pl nagyon meg vagyok elégedve a volánnal), de abban egyetértek 911-gyel, hogy igenis fontos lenne a klíma. És ezt mint utas mondom, aki tapasztalja is, és hallja ahogy a többi utas is panaszkodik minden évben kb 5 hónapig...
És tudom, hogy úgyse lesznek utastéri klímák beszerelve, és nem is tudunk ez ellen tenni, épp ezért nem is akarok vitázni senkivel róla. Az egyetlen dolog amit tehetünk, hogy reménykedhetünk (és ha itt lesz az ideje akkor remélem jelzik is jópáran az illetékeseknek és lesz lobbi az ügy iránt), hogy amikor legközelebb a város meghirdeti a vonalakat, feltételként szabja az utastéri klímát. És ezt igenis meg kell lépni, ha utasbarát-európai szolgáltatást szeretnénk, mivel a klíma hiánya kb olyan mintha télen nem lenne fűtés a buszokban, pedig az is alap dolog...


911: amíg ez nem jön el, addig teljesen felesleges újra és újra vitát indítani klímaügyben
Előzmény: verval (4956)
robbanómotor Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4963
Ki nem engedném forgalomba ezekkel a csicsás kis matricákkal. :)
Előzmény: verval (4962)
verval Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4962
Hogy te milyen nyüves vagy!!! :)
Előzmény: robbanómotor (4961)
robbanómotor Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4961
Megszületett a 112. tiszás fotóm is, amivel a Tisza-galéria továbbra is sereghajtó a volános galériáim között a fotók darabszámát tekintve. Mondjuk egy ilyen okádékot elnézve el is megy a kedvem bárminemű Tisza-fotózástól. :))))

*911* Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4960

Az utasbarát szolgáltatás az pedig nem klímánál kezdődik.

 

Ez igaz... az udvarias dolgozóknál... de ilyen nem sok van... sajnos...

 

Rendszeresen takarított és tiszta járművek

 

Ez ok, tényleg így van.

 

pontosság

 

Azért mert GPS van még nem pontosak a buszok... saját tapasztalat.

 

10 éves átlagéletkor

 

Kirakat...

 

No de hagylak, mert látom itten nagyon csőlátás van. :-)

Előzmény: verval (4956)
bop308 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4959
HHY-798
verval Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4958
Ilyen hosszú járatra már jár is az utasnak ez a gép. Felszálláskor szalámikóstoló volt? :)
Előzmény: hajdubus (4957)
hajdubus Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4957
"Szalámis"-Handball-os járat volt ma Szeged és Nyíregyháza között. :)
FLH-795
verval Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4956
Tipikus 911, átment személyeskedőbe, ha már nincsenek érvei. Én se jöttem azzal szerintem, hogy a zöldségespult mellől ne akarjál szakérteni, így te se gyere hasonlókkal.

Az utasbarát szolgáltatás az pedig nem klímánál kezdődik. Rendszeresen takarított és tiszta járművek, pontosság, 10 éves átlagéletkor, ez mind megvan a Tiszánál, így szerintem megfelelő és utasbarát szolgáltatást biztosít. Ennyi.

Ezt a parttalan vitát meg fejezzük be, itt és most.
Előzmény: *911* (4955)
*911* Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4955

Szerintem álmodból felkelve is tudod erre a klíma kérdésre a választ. A TV nem jótékonysági intézmény hogy saját kontóra klímázzon.

 

Példa: Melyik boltba mész be?

1.: Ahol relatíve magasak az árak bunkók az eladók, és leszarjáűk ha valami problémád van.

2.: Ahol szintén magasak az árak, viszont normálisak az eladók, és minden kérdésedre válaszolnak, vagy teljesítik azokat.

 

Amit te jótékonységi intézmény címszó alatt említesz az valójában úgy hívják utasbarát szolgáltatás... Szerintem ilyen felfogással ne a közlekedésben helyezkedj el, mert nem fogsz nagy sikereket elérni...

 

Ha város akar, ad rá pénzt, ennyi. Az meg hogy a szeszkáté a kiégett/törött/gányolt buszaira rárak egy nem működő klímát a város pénzéből, az totál más dolog.

 

Képzeld klímát gyárilag is szoktak beszerelni... :-)

 

Imádom a különböző topicokat, igaz ez mindre nem csak erre... mindenről csak szépet és jót... pedig egy adott témában nem csak szép és jó van. Akik meg csak olyat akarnak hallani, azok csináljanak klubot vagy írják ki, hogy Imahely... :-/

Előzmény: verval (4952)
Ikarus 280 fan Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4954
Egy mai kép, Bajáról:
IAN-714
smoon Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4953
Szerintem eszmefuttatásod a Tisza Volán illetékeseinél folytasd, mi nem tudjuk ezt a problémát orvosolni és nem tudunk ítéletet mondani az esetleges kenőpénzbalhé felett sem.
Ennek ellenére szívesen fórumozunk ebben a topikban, szeretjük a kék-fehér járműveket és nem foglalkozunk a vezetés beszerzéspolitikájával, mert rovására menne a közlekedésbarát felfogásnak.
A szegedi topikot már amúgy is többed magaddal átformáltátok szakértői fórummá, szerintem térj vissza és hirdesd ott az igédet, mert ide úgy látszik csak provokálni jársz.
Köszöntük a látogatást.
Viszontlátásra.
Előzmény: *911* (4951)
verval Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4952
Már annyiszor leírtuk... Szerintem álmodból felkelve is tudod erre a klíma kérdésre a választ. A TV nem jótékonysági intézmény hogy saját kontóra klímázzon. Ha város akar, ad rá pénzt, ennyi. Az meg hogy a szeszkáté a kiégett/törött/gányolt buszaira rárak egy nem működő klímát a város pénzéből, az totál más dolog.
Előzmény: *911* (4951)
*911* Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4951
Egy szóval se mondtam, hogy attól jó... viszont azt be lehetne már látni, hogy egy ilyen éghajlatú országban egy utastéri klíma szerintem alapfelszereltség. Wgyébként villamosnál se a teljesen aélacsonypadlósat preferálom... az ilyen anyagcserefolyamat nevű villamosnál többre becsülök egy VarioLF3+-t. Nem teljesen alacsonypadlós, de masszív. Sok olyan  nézet van, hogy ami nem alacsonypadlós teljesen az szar... erre a szintre azért nem süllyedek le. :-)
Előzmény: verval (4946)
Milkabika Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4950
Nagyon mellé. Ezt most kár erőltetni, vagy legalább kérdezz előtte...
Előzmény: *911* (4935)
Mrija Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4949
Egyénként a Volánnál szerelik a MErciket..
Előzmény: *911* (4933)
Mrija Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4948
Hidd el hogy jobb a MErci, a Volvo bonyolultabb, és nem is jobb. Klímát meg nem ír elő a város, a Volán meg nem jótékonysági intézmény, a város még a gázüzemet sem támogatja, akkor miért fizetné meg a klímázás pluszköltségét?
Ellenben rendelhették volna nagyobb nyitható ablakokkal, ha már klíma nincs, ez igaz.
Előzmény: *911* (4942)
robbanómotor Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4947
Szerintem volt.
Előzmény: *911* (4939)
verval Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4946
A szokásos témához értünk vissza. Remélem ezek után még álmodban sem nevezed magad szakmainak, miután kvázi kijelentetted, hogy attól jó egy busz hogy van rajta klíma..
Előzmény: *911* (4944)
Normann Trancer Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4945
Ezt a TV rendelte így, hogy ne legyenek rajtuk klíma, ezért is van az, hogy itt szerelik fől a vezetőfülkei klímát, mert ezzel is spórolnak.
Azért kíváncsi lennék, hogy mennyit.
Előzmény: *911* (4944)
*911* Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4944
Ez igaz... de ha már ilyen jó árúak, legalább egy rohadt utastéri klímát raktak volna rájuk.... hidd el akkor nem érdekelne ennyire...  Magas szolgáltatói díjak, kevés szolgáltatás... az új jár,művekben igenis legyen klíma az utastérben. Lehet ez más tészta, de akkoris na. :-P
Előzmény: verval (4943)
verval Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4943
Oké, LEHET hogy így van. De ne állítsuk már be ezt a dolgot úgy, mintha az évszázad ügye lenne. Ilyen volt, van és lesz is. Mindenhol.. Elég csak az SZKT-ARC troli"tender"re gondolni, vagy éppen a "Központi tender"-re a helyközi buszoknál.. Nah de ne OFF-oljunk.
Előzmény: *911* (4942)
*911* Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4942
Mert ha volt akkor magadnak mondasz ellent... és ekkora tételeknél illik. Mindegyik esetben a legjobb ajánlatot nyújtó nyert a bizottság döntése alapján. Csak ott azért nyert a Volvo mert árubőség volt náluk, a Merci meg simliskedett... azért nem midnegy a dolog. Meg ugye azokba a zsebekbe vándorolt a zsuga (valamennyi része), akik bíráltak... szóval lehet hogy ők valami miatt úgy hozták ki, hogy a Merci nyújtsa a legjobbat.
Előzmény: verval (4940)
Normann Trancer Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4941
"Lehet, hogy nem is akkora hülyeség ez?"

Ha elolvasod 2x-er 3x-or rá jössz, hogy ez egyáltalán nem hülyeség.
Kíváncsi leszek ennek az ügynek a végére nagyon, remélem az adott Volán társaságokat nem rángatják meg ezért, bár ezek után ki tudja...
Előzmény: robbanómotor (4937)
verval Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4940
Azt nem tudom..
Előzmény: *911* (4939)
*911* Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4939

Volt a 8 db 7700A, amiket olcsón kaptuk mivel túrtároltak voltak, a 3 db 7700 meg nem oszt, nem szoroz.

 

Volt rá közbeszerzés?

Előzmény: verval (4936)
verval Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4938
Jajjmár, azt a kicsinyke nem éppen feledhető tényt is tegyük már mellé, hogy csinált a Merci egy olcsó Citaro változatot a Közép-európai régió számára és ezért és ebből vett a Gemenc, Zala, Tisza, Békés. A PK-s beszerzésnek meg semmi köze ehhez, mert az még a régi szériás..
Előzmény: *911* (4935)
robbanómotor Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4937
A német jogrend szerint, ha járműgyártó vagy, akkor a költségeid egy bizonyos százalékával egyáltalán nem kell elszámolnod. Tudom, intézményesített korrupció, de cserébe maffia sincs náluk. Lehet, hogy nem is akkora hülyeség ez?
Előzmény: Ygor (4934)
verval Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4936
Mivel rengeteg Volvo alvázas kocsija (E95-től, Drögmölleren át Alfákig) van a cégnek, így nem a helyi beszerzés miatt épült ki a Volvo szerviz. És az enyhe túlzás, hogy ráment volna a Volvóra a TV. Volt a 8 db 7700A, amiket olcsón kaptuk mivel túrtároltak voltak, a 3 db 7700 meg nem oszt, nem szoroz. A JAW és JOX beszerzés meg ugyancsak egy jó vételár miatt jött létre. Mivel a 25 darabos helyis csomagra a Merci adta a legjobb ajánlatot, így ők nyertek. Nem kell mindenbe belelátni valami szürke dolgot..

Amúgyis, a Volvo szerviz sincs már nagyon, építik (?) a külsős Volvo szerelőbázist majd, tehát az sem a Volánnál lesz (már most se?). És az hogy láttál egy KZR-es gépen leesett dekorelemet az egy nevetséges hiba, meghúzzák 2× a tartó és jó lesz. Ennyi.
Előzmény: *911* (4933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!