Keresés

Részletes keresés

álnokfutó_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2200

Már működik a nemzeti közműszolgáltató

Megkezdte működését április 1-jén az Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. (ENKSZ) a gázüzletágban - jelentette be a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkár Pécsen csütörtökön.

 

http://www.hirado.hu/2015/04/02/mar-mukodik-a-nemzeti-kozmuszolgaltato/

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.21 0 0 2199

Most hogy mondod jut eszembe, hogy megkérdeztem a meglévő gázkazánom cseréjét kondenzációsra. Maga a készülék is 300 ezer körül van, de a kéményezés még ettől is drágább lenne. Ráadásul nem is biztos, hogy 2 számjegyű lenne a hatásfok növekedés, akkor meg mikor térülne meg? Erről az infra panelről még nem is hallottam. Utánanézek...

Előzmény: Axióma (2198)
Axióma Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2198

Gazos rendszer gaz bekotessel, kemenyes szenvedessel, kiepitessel stb. mai aron kb. 1-2M. Abbol sok MJ aramot veszek... me'g a kulonbozetbol is, hogy 40e/helyiseg teszek be a hazba infrapaneleket. Es utana nem otevente rugdosnak, hgoy elavult vagy, vagy elzartak az ukranok. Brrr.

Kandallo: hovisszanyeros (es amugy rekupatoros is) szelloztetes eseten szetoszlik, irtam is, azt meg futesi rendszertol fgtl is akarok. (Persze a szelloztetes jo arra is, hogy a legaramba tegyunk arammal futest ld. hajszarito... az infrapanelnel is olcsobb.)

 

Előzmény: Törölt nick (2197)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2197

Igen a szigetelés sokat dob a dolgon, bár vadionat új ház esetén rendes szigeteléssel, rendes nyílászárókkal, kondenzációs gázkazánnal és nem alul/túl méretezett központi fűtéssel sem lesz durva a fűtés számla végül. Persze kérdés az is milyen a helységek kihasználtsága. Ahol sok gyerek/szoba van ott nem sokra mész egy darab fabrikett kandallóval. Az áramszünet dolog is csak akkor nagy baj ha nagyon hosszú időre megy el a delej. Egy bármilyen "gagyi" inverter + 55Ah autó akksi + cseptöltő (amit rajta lehet hagyni az akksin egész évben) és egy jó nagy relé ellátja 220V-al a keringető szivattyút jónéhány napig ha nincs áram. Vegyen fel 0.5A-t (ez a max.) a rendszer. Akkor van 110 órára való kakaó. Ez kb. 4 napra lenne elég ha a nap 24 órában menne, de nem megy ennyit mert néha áll is. Az egész kijön kb. 60 ezer forintból szereléssel. Az biztos, hogy sok agyazást igényalne, hogy a legjobb döntést hozza meg az ember. :-)

Előzmény: Axióma (2195)
Axióma Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2196

Pontos szamot nem mondanek, de mesterseges.

Előzmény: Törölt nick (2193)
Axióma Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2195

Passziv (kozeli) haz, villany, esetleg reszben evszakoshoz kozelito nagysagrendu tarolo, es persze muszaj hogy legyen szellozteto rendszer (legfutes elosztasa). Me'g keplekeny. De akar zart kandallo vagy bioolaj-kalyha is lehet, mivel ha kicsi a hoigeny, akkor a kis beruhazas a fontos, a magas per MJ ar nem szamit. Valamint betegseg szempontjabol se mindegy, hogy egy 35kW-os kazant kell szennel-faval pakolni, vagy egy 2-5kW-os fabrikett kandallot. A rablasnak szamito merteku gazhavidijrol, kemenydijrol, engedelydijakrol stb. nem is beszelve...

Az nem er, hgoy lehet aramszunet, mert a mai gazfutesek egyike se megy el nelkule.

Előzmény: Törölt nick (2194)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2194

(kov. hazunkban tuti nem lesz vezetekes gaz)

 

Hanem? Áram, vagy mi? Én tuti nem mernék olyan házat építeni ahol nincs megoldva a "hozzá sem kell nyúlni" fűtés télre. Ha más nem csak vésztartalékra. Mi van ha lebetegszel? Vagy mi lesz ha megöregszel? Tudom sokan úgy érzik, annyira úgy sem leszek beteg, annyira úgy sem leszek öreg hogy ne tudjak a fával bajlódni, pedig ezek azok a dolgok amiket nem tudhatunk előre.

Előzmény: Axióma (2192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2193

Tehát ha jól értelek, (politikát kihagyva) ha nincs a moratórium már 220 forint körül lenne egy m3 gáz szerinted is?

Előzmény: Axióma (2192)
Axióma Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2192

Politikat kihagyva: mi (fogyasztok) tul olcson kapjuk a gazt, az eu-hoz kepest. Sajnos, mert ezert nincs energetikai beruhazas (=hoszigeteles leginkabb), ezek utan pedig nem merik emelni, mert tul kiszolgaltatott az orszag, es nem birja el a lakossag (meg nem szavazna oda). Ez a tyuk-tojas problema a totalisan ertelmetlen irany... (kov. hazunkban tuti nem lesz vezetekes gaz).

 

Előzmény: Törölt nick (2191)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2191

Persze, mert a régi 2015-ig érvényben lévő szerződést az okos Szocik úgy kötötték meg, hogy rohadt drágán kapjuk. Kiváncsi leszek Viktorék milyet kötnek a 2015 utáni időszakra? Jó lenne ha az már piaci alapon menne. Egyébként van egy összeesküvés elméletem, ami ha igaz akkor még én is a Fideszre fogok szavazni legközelebb. :-) Bár nem éppen úriemberi viselkedésre vall, mint ahogy az sem ahogy eddig az energia szektor velünk fogyasztókkal bánt!

 

Ugyebár anno  a 90-es években eladtunk mindent a nyugati cégeknek. Energia szektortól kezdve cukorgyárakig, bankokig, stb, mindent ami csak ért valamit. Most meg úgy szivatják őket hétről hétre, hogy már nekem ég a pofám. (50%-os társasági adó egyik napról a másikra, az energia szektorban*) mintha csak arra menne ki a játék, hogy mikor unják meg ezek az egészet, és húznak innen vissza a pi..ba? Fogják és eladják az itteni érdekeltségeiket, mondván itt már semmit sem lehet aratni, sőt. Aztán megveszi az állam vagy egy Közgép közeli cég az egész kócerájt.

 

*Jövő év elejétől az energiaszolgáltatók jövedelemadóját 50 százalékra emeli a kormány, de az előbbi és a 19 százalékos általános társasági adókulcs közötti adóból levonhatóvá teszi a társaságok által végrehajtott beruházásokat, a 19 százalékot meghaladó adó 50 százalékának mértékéig. Ez 40 milliárd forinttal javítja a jövő évi költségvetési pozíciót.

Előzmény: Veszpremi (2190)
Veszpremi Creative Commons License 2012.11.09 0 0 2190

Ja, csak a dolog nem igaz! Országunk a gázt ma is drágábban kapja, mint a nyugat! Ez hogy van? Aha, hiányzik nekik az extra profit. Engem nem érdekel, hogy a ruszkik vagy az eon profitál, tény, hogy biztos összességében kifizetjük mi az árát. Ez megy minden vonalon. Rohadt drága lassan minden, és mégis megy a sírás. A nép meg csak tűri a sanyargatást.

Előzmény: Törölt nick (2189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 2189

http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/kesz_csoda_hogy_van_meg_gazellatas_magyarorszagon.175402.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

 

Állítólag ha nincs a moratórium már 220 forint körül lenne egy m3 gáz. A szolgáltatók mér 50 milliárdos veszteségről beszélnek. Én még emlékszem amikor a "múltban keletkezett veszteséget" később szépen kifizetteték velünk 2007-2008 tájékén.

 

Remélem most nem ez lesz a vége ennek az egésznek.

Axióma Creative Commons License 2012.06.28 0 0 2188

Visszateroknek is?

Bar egyebkent idokozben (ujra) valtozott a T-Home feltetelrendszere, es nem kell vonalas telefon a kedvezmenyhez, ugyhogy most valamennyit kapni fogunk ott is az aramszamlara. Igy most viszem a fogaztol a gazt is oda, epp folyamatban.

A % olyan ugyesen van megallapitva (nem mindenre jar), hogy nem tudom, hogy mennyi lesz vegeredmenyben %-osan. Igazabol nem is erdekel, kevesebb, mint a kedvezmenyes hitelkartya nelkuli fogaz. Majd ha lesz ujabb szolgaltato, ujra szamoltatok...

Előzmény: Vitye (2187)
Vitye Creative Commons License 2012.06.28 0 0 2187

Öhmm, ami azt illeti épp van akció az ELMŰ-nél:D ügyfélajánló program, ha elműs beajánl 2% kedvezményt kapsz. Ha meg elműsként beajánlasz x összeg jóváírást kapsz. ebben nem vagyok biztos, hogy mennyi, mert én éppenséggel áttérő vagyok:D

Axióma Creative Commons License 2012.05.28 0 0 2186

Jo hir... anno lemaradtam arrol, hogy visszamenjek az elmuhoz, de a telefont mar a cafeteria szabalyok valtozasa miatt visszaadtuk, igy a t-home nem olcsobb, mint ok.

Na majd hatha most ujra akcioznak visszateresre:)

Előzmény: Törölt nick (2185)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 2185

Az EMFESZnek igen, azonban:

A magyar piacon hódítana a cseh áramszolgáltató

Az Energetikai Központ Zrt. olcsóbban árulná az áramot, később gázt is értékesítene. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: smith (2183)
Printyu Creative Commons License 2012.05.04 0 0 2184

Utánanéztem, ha éves elszámolásban van az ember, az amúgy is szokásos elszámoló számlában rendezik a 2011-es 1-es meg 2-es árkategória ügyeket, nem csinálnak emiatt külön egy elszámoló számlát.

Hülye dolog, hogy lett egy ilyen naptári évre vonatkozó számtanfeladat, és persze megvan a hagyományos, éves leolvasástól a következő éves leolvasásig tartó időszak elszámolása a maga nyavalyáival :(

Előzmény: Törölt nick (2175)
smith Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2183

Akkor ennyi?

Elrendelték az Emfesz felszámolását

Különös módon épp akkor, amikor ítélet várható Moszkvában a hányatott sorsú cég tulajdonjogáról. Tovább »

forrás: Index.hu

baradlayrichard Creative Commons License 2012.03.02 0 0 2182

Megjegyzem, nekem nagyban befolyásolná a fizetési hajlandóságomat, hogy jelenleg hova kerül az a pénz, az eredeti tulaj Firtashoz, vagy a Góczi/Géczi hogyhívjákhoz, aki elsikkasztotta a vállalatot, vagy a Géczi valamilyen bűntársaihoz, netán egy harmadik félhez. De erre nem tudom fejből a választ.

baradlayrichard Creative Commons License 2012.03.02 0 0 2181

Ha úgy fogalmazol, hogy abból világossá válik, hogy a teljesítéshez te igenis elvárod a hülyegyerek szintű magyarázatot, akkor az talán még egy jogi eljárásban is használható lenne. Ennyi elvárható, hogy ha követelésük van, akkor azt értelmes magyar nyelven és középiskolai szinten, szakkifejezések nélkül alátámasszák. A többi szolgáltatótól is, csak azok szándékosan mismásolnak.

Előzmény: pamacsvacak (2180)
pamacsvacak Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2180

mondjuk 1 ájánlott levelet lehet megeresztek, leírom amit neked. a bassza igét, meg a haldoklást kihagyom belőle.

Előzmény: baradlayrichard (2177)
pamacsvacak Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2179

fogalmam sincs, hogy tartozok e nekik. azt mondanak, amit akarnak. nem jött hozzám senki, hogy na itt vagyok, most leolvassuk az orát, mert holnaptól nem mi szolgáltatunk.(mikor elkezdtek szolgáltatni, így történt) nem ez a korrekt eljárás?

nem egy nagy pénz, márcsak just se fizetem. 1* azért, hogy ne érezzem magam átbaszva, 2* azért, ha mégsem akarnának átverni, akkor az életben hátha én is jól járok. (és nem tudja 1 haldokló cég behajtani)

Előzmény: baradlayrichard (2177)
csikkecske Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2178

Én először augusztusban kaptam az EMFESZ-től kb.8000 Ft-ról csekket. Nem értettem, hiszen az E.On nem vett volna át, ha nincs rendezve minden. Beindult a levelezés. Nem tudtuk egymást meggyőzni. Irány az E.On .Hiába magyaráztam, hogy a gázóracsere alkalmából hogyan indulhatott 46 köbméterről az óra, visszautasították a "csalást".

Vártam, nem fizettem. Most újra jött az EMFESZ csekkje, büntetőkamatokkal együtt. Belefáradtam. Befizettem az első csekket.

Előzmény: pamacsvacak (2176)
baradlayrichard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2177

1x válaszolj nekik ajánlott levélben, küldd el másolatban a befizetést, utána ne is törődj velük.

Előzmény: pamacsvacak (2176)
pamacsvacak Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2176

most miről beszéltek? ez a cég már hónapok óta nem szolgáltat. vagy van ahol mégis? nálunk 8-10 hónannal ezelőtt átvette a régi forgalmazó.

mondjuk elmaradt befizetés címén küldözget egy csekket az emfesz, meg végrehajtót emleget, de nem nagyon veszem komolyan.

vagy kellene?

Előzmény: Törölt nick (2175)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 2175

Na mindenki megkapta a januári számláját? Nekem érdekes módon nem számolták el rendesen az I. és II. kategórát az év végével. Majdnem 2000 forinttal túlszámláztak. Kb. 1850 Ft.

 

2011.01.01. és 2011.12.31. között elfogyasztottam 1436m3-t. (Főgáz) Mivel 1200 felett lenne csak II. kategória, kiszámoltam hogy 16.5%-nak kellene lennie a II.kategóriának.

 

Összeadtam a számlákon a teljes 2011-es évet, és 38.017 MJ az I.kat és 12.308 MJ a II.kat számlázás, ami 24.5%-os II.kategóriát jelent a 16.5% helyett.

 

Kiváncsi vagyok elszámolják-e, vagy a fülük botját sem fogják mozdítani...

Axióma Creative Commons License 2012.01.26 0 0 2174

Na BudapestBank sajna megszunteti a kartyankat (kicsit sok penzt kerestunk vele:)), szoval tudja-e valaki, gazra a t-home-on kivul ad barki kedvezmenyt mostani atallasra? Telefonunk epp most szunik meg, a legolcsobb kabeltv+internet kombora meg nem lesz aranykartyas gondolom (havi kb. 4e).

baradlayrichard Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2173

Mennyit drágult a villamos energia? Ez függ a helytől/szolgáltatótól is?

ffxi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2172

Köszönöm a megerősítést.

Előzmény: Veszpremi (2171)
Veszpremi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2171

Kb. jó. Itt egy kalkulátor, az alapdíjat is nézni kell: http://www.vasarlocsapat.hu/_blog/_szamitas/gazar.shtml

Előzmény: ffxi (2170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!