Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma (X) 2 napja 0 0 4689

Igen

Általában megadja magát az elektronika.

Vedd fel mailban a kapcsolatot velünk és megbeszéljük, hogy mit tudunk tenni a bevizsgálás, javítás területén

Előzmény: Filewalker011 (4688)
Filewalker011 Creative Commons License 3 napja 0 0 4688

Sziasztok!

Van egy  MC707VM-W légtisztítóm, reggel elhallgatott. Hiába dugom be, meg se nyikkan, ledek nem világítanak. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

Dr. Klíma (X) 2017.03.19 0 0 4687

gondolom nem egy osztrák kis faluban használod :)

Előzmény: Zeki_ (4684)

Zeki_ Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4686

Bizony!

Előzmény: kchris12 (4685)
kchris12 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4685

ez mar cseres?

Előzmény: Zeki_ (4684)
Zeki_ Creative Commons License 2017.03.14 0 0 4684

4 hónap alatt, falun... a Daikin légtisztító sokat dolgozott.

djetta Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4683

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok:

Most cseréltem le a Boneco 2261-es levegőtisztítóm szűrőit.

A szénszűrő érzésem szerint ritkább, kevesebb szenet tartalmaz, mint az előző, illetve a fedő szövete sem annyira sűrű, mint az.

Attól tartok, hogy a ventillátor egyszerűen kiszívja az apró szénport a szűrőből, és kifújja a levegőbe.

Tapasztalt valaki ilyet? 

A készülék svájcból van, a csereszűrőket most Budapesten vettem.

Zeki_ Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4682
Előzmény: Zeki_ (4681)
Zeki_ Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4681

Aha, ebben nincs erre kapcsoló:

Előzmény: krx21 (4677)
krx21 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4680

Pedig ez nem új gép. Van jópár éves...

Előzmény: rádios (4679)
rádios Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4679

Szóval mégiscsak van benne, csak egy időben plasma-ionisatornak hívták, ami ugyanaz, de mivel jól jön a marketing, most megint máshogy hívják. Igazuk van.

Előzmény: krx21 (4675)
rádios Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4678

Van Mo-on, úgy 13ezer ember, akiknek a hideg-szénsavas ásványvíz is megárt, na meg a mobiltelelon használata 10-15perc után, illetve a sokéves használata, pl.szövödményes, rákos következményekkel járhat.  Lásd Angliában, japánban, Usa-ban végzett kutatások, 10éves eredményeit..

Persze az átlag magyar, büszkén teszi a párnája alá, és azzal is alszik, na de az ionizátorról nem hallottunk ilyeneket.

Előzmény: krx21 (4675)
krx21 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4677

MC70L. A párosítost direkt kerültem, mert nem akarok locsolgatni és fertőtleníteni, meg küzdeni a vízkővel. Csak télen száraz a levegő, de a radiátor tetejére tett nagy felületű víz problémamentesen megoldja...

Előzmény: Zeki_ (4676)
Zeki_ Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4676

Melyik tipust vetted?

Amúgy  a lényeg hogy nonstop menjen, akkor szépen átszűri a levegőt.

Előzmény: krx21 (4673)
krx21 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4675

Nincs benne kapcsolható, a szűrés része. Plazma és streamer szűrőnek hivja magát, vagy mi...

Kérdésém, hogy sok helyen írnak arról, hogy nem is egészséges az ionizátor, most akkor mi az igazság??? 

Előzmény: rádios (4674)
rádios Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4674

Nem hiszem el, hogy egy 170ezres Daikin-ban nincsen be-ki kapcsolható ionizátor.

Hacsak nem romlott el benne.

Egyébként a már bevált saját levegő ionizátor cuccomat tudom ajánlani, az elhasználódott levegő, lecserélése céljából.

Előzmény: krx21 (4673)
krx21 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 4673

Sziasztok! 

Én most vettem egy Daikin légtisztítót, a pormentes jobb levegő érdekében. Kérdésem, hogy ezt érdemes kiegészíteni még egy ionizátorral? Ha igen milyen típust ajánlotok?

Előzmény: rádios (4647)
Dr. Klíma (X) 2017.02.12 0 0 4672

Keress meg mailban. Minden kérdésedre kapsz választ. Talán összehozunk egy kivételes ajánlatot... csak pörgesd meg a szerencsekereked

:)

Előzmény: csabifater (4670)
haliholaci Creative Commons License 2017.02.12 0 0 4671

Nekünk ez van itthon a hálóban, fura egy jószág...

Bár nincs alternatívája a Daikin-párásítás miatt, én azt hiszem máig nem szerettem meg...

Keress vissza a hozzászólásaim között! 

Előzmény: csabifater (4670)
csabifater Creative Commons License 2017.02.12 0 0 4670

Sziasztok!

Szeretnék venni egy légtisztítót.

Érdeklődnék, hogy melyiket ajánljátok, ami megbízható, jó a szerviz háttere, kapható hozzá pótszűrők?

Én a Daikin MCK75 típusú készüléket néztem. Ehhez lehet kapni szűrőket, ha elfogyna? Mi a véleményetek erről a készülékről?

Köszi a válaszokat

haliholaci Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4669

Pár napja írtam be,h betettem egy plusz szűrőt a 707-be az ovinkba, most cseréltem ki, szóval a tapasztalat döbbenetes, két hét alatt ennyi kosz gyúlt össze rajta:

A gyári szűrő októberben lett betéve, azt hiszem itt a fél év a maximum amit kibír. Ez a szűrő nekem tekercsben van, egy gyár elbontásakor találtuk, szóval valójában azonosíthatatlan... De amíg tart lehet cserélgetni. A levegő szinte akadály nélkül megy át rajta, de mivel szépen bekoszosodott nyilván azt ki is szűrte a levegőből.

rádios Creative Commons License 2017.02.04 0 0 4668

A megfelelően méretezett ionizátor, több problémát is megold, ezért univerzális eszköz/ megoldott nálam is, de referenciákat is olvasni itt a fórumon, ami a bekapcsolás utáni jó minőségű friss levegőt illeti.

Csak egy példa, amire céloztál, de nem esett róla szó, az az, hogy egy hepa+aktívszenes szűrővel +előszűrővel szerelt, gép, /amiben nincsen  beépítve, tűs, vagy plazma ionizátor/, sem kisülőcső, az valóban nem képes friss oxigéndús levegőt előállítani, mindösszesen, a szálló-lebegő belélegezhető porokat, mikroport, pm10/, stb, tudja kiszűrni, eltávolítani a légtérből.

Így ezek a légtisztítók, szellőztetés ablaknyitás nélkül, légfrissítésre, elhasználódott levegő cseréjére, sem használhatóak..

Egy másik példa, a Selva Cm.103, ózonizátor/sok millió db.ot, eladtak, az Eu-ban/ ami porgyűjtésre csak korlátozottan, kis szobában használható,/tenyérnyi mérete miatt is/ ám a friss magas számú anion sűrűséget tud hatékonyan előállítani, mindössze 3-4W fogyasztás mellett, 12V-os adapterrel, üzemeltetve.

Előzmény: kchris12 (4660)
rádios Creative Commons License 2017.02.04 -1 0 4667

Swission-röhrenionisator,

Előzmény: rádios (4666)
rádios Creative Commons License 2017.02.04 0 0 4666

A mai modern atom+elektromos meghajtású tengeralattjárókon, illékony-robbanékony veszélyes anyagokat vegyszereket nem szállítanak, a globálisan jelentkező  klimaváltozást, annak káros következményeit/ pedig nem lehet megállítani. Már 10évvel ezelőtt is késő lett volna.

Az emberiség, a modernkori civilizáció, a kapzsiság, haszonelvűség,gátlástalan környezetszennyezés+mértéktelen fogyasztás-túltermelés miatt, saját maga ellensége.

A levegő ionizátorokat pedig csak, zárt térben lehet hatékonyan alkalmazni, de ez a többi felső-kategóriás, háztartásban, üzemekben légtisztítóra is igaz.

Pl. hiába van nekem odahaza egy 200ez.ft.os víztisztítom, a Balaton vízét, nem fogom tudni, megszűrni, ívóvíz minőségűre változtatni.

Előzmény: kosztoglotov (4665)
kosztoglotov Creative Commons License 2017.02.03 0 0 4665

Ha ez valóban a CO2-t szét tudja választani oxigénre és szénre, akkor ez nagy fejlesztés, jelentős üzleti potenciállal, pl. az ISS-on nem kell többé elektrolízissel bajlódni, a tengeralattjárókon nem lesz szükség a veszélyes kálium-hiperoxidra, a búvároknak nem kell palackot cipelni a hátukon, több milliós költségű épületgépészeti rendszerek válnak feleslegessé, valamint megoldódik a globális CO2 emisszió, és ezáltal a klímaváltozás problémája is.

Az általam eddig ismert ionizátorok ezt nem tudták, csak a port, szagokat, ilyesmit távolították el. Ehhez képest ez valóban nagy előrelépés.

Előzmény: rádios (4662)
rádios Creative Commons License 2017.02.02 0 0 4664

Swission,

rádios Creative Commons License 2017.02.02 0 0 4663

Nagyon jó az ötlet, és nem kerül sokba.

Én az ebay.com ról rendeltem ionszintmérőt,/ digitális kijelzésű ionszámlálót mind a +, és -ionokat, azok számát, tudja analizálni. 34ez.ft,+5ez, ft post-cost, ba került.

Felrakok egy Swission ionizátort, amely 10millió aniont termel, m3-ként, Mo-on, valamint a környező orsz.ban sehol nem kapni, tudtommal rendelni sem lehet..

Ionizátor  kisülőcsővel működik, amit egy cigis dobozméretű nagyfrekvenciás impulzusokat előállító 3,5KV-os  Hv.outot kapcsolnak rá, 50Hz-es jelet modulálnak rá, kapcsolási rajz nem ismert, nem koppintható.

Svájci szabadalom, Svájcban gyártott termék, a modul epoxigyantába van kiöntve..

Előzmény: kchris12 (4656)
rádios Creative Commons License 2017.02.02 0 0 4662

Az általam tervezett ionizátorok, nemcsak az elhasználódott levegőből, adódó Co2-t, de az esetleges égéstermék-visszaáramlásból lakásban felgyülemlő Co-t is gond nélkül lebontják, a kellemetlen dohányzásból, festés/felújjítás utáni vegyszer maradványokat,/illékony anyagokat is eltüntetik, teljesen, mindenféle különösebb szellőztetés nélkül.

Mellesleg nem mindenkinek futja, új építésű, modern szellőző-rendszerrel ellátott 15-20milliós házat, lakás vásárolni, vagy szétfúrni utólag a falakat, és kialakítani minden helységben, a rendszert..

Szellőztetés pedig, naonta 2xr, 3xr, csontig lerágott téma, de nem mindenhol, és mindig megvalósítható, a kinti rossz levegő, más egyéb ok miatt sem.

Még ha ez a laikusok számára hihetetlen, akkor is igaz, egyszerű 20-ik századi, elektro-fizika az egész.

A tengeralattjárókon, utasszállító gépeken is használnak, nagy teljesítményű ionizátorokat, amelyek biztosítják, az adott légtérhez, légköbméterhez mérten, a megfelelő mennyiségű,/szükséges/ aktív oxigént.  Ez nem újdonság, már legalább 25éve alkalmazzák, a technológiát.

Előzmény: kosztoglotov (4659)
rádios Creative Commons License 2017.02.02 0 0 4661

a légtisztítás szoba+lakás levegőjének a keringtetése drága  többlépcsős szűrőrendszerrel és/vagy szelbeépített szellőztető rendszerrel nem ugyanaz mint amikor egy hatékony levegő ionizátor a már ismert leírt módon ellőállitja a friss anionos levegőt: Mellesleg egy teljesen szigetelt új építésű házban több kamrás nyilászárokkal szerelt házban ugyanúgy elhasználódik a levegő:mint egy régi építésű harmincéves ház szobáiban

kchris12 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 4660

Ha nincs szellőzés akkor nyilván semmit. Én lassan 2 éve használok CO2 mérőt a hálóban és akár csak két ember is meglepően hamar fel tudja dúsítani az alap kb. 400ppm CO2-t 7-800-ra és egy éjszaka alatt zárt szobában akár 2000ppm-ig is felmehet az értéke. A légtisztítás nyilván nem helyettesíti a szellőzést hiszen a magas CO2 fejfájást tud pl okozni..

Előzmény: kosztoglotov (4659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!