Keresés

Részletes keresés

Woodoo77 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 88

rendben, köszi szépen még egyszer, meglátjuk hogy alakul!

Előzmény: Laci_BP (87)
Laci_BP Creative Commons License 2019.07.11 0 0 87

Emlékeim szerint ~15 perc per irány. Gyerekfüggő, én javasolnám a hátra való hordozókndőt. Komoly hátráltató tényező lehet egy 30-35 fokos meleg és a tűző nap. Képek szerint lent nagyon köves-sziklás a part, így kisgyerekkel nem annyira alkalmas fürdésre, de a fenti látvány megér egy sétát.

Előzmény: Woodoo77 (86)
Woodoo77 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 86

Értem, köszi az infót. A fénykép helyéig egy 2 évessel el lehet menni? hány perces gyalogút kb?

Előzmény: Laci_BP (85)
Laci_BP Creative Commons License 2019.07.11 0 0 85

Szerintem ez a kis öböl inkább felülről szép, mint lentről. Ahhoz, hogy felülről lásd, meg nem kell olyan sokat és meredeken gyalogolni. 

 

Mi is csak a lenti képig sétáltunk és visszafordultunk.

 

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14876_10202271182646299_6939171859775802258_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQknz_nkdXT3BaYMO2MN2GixF-lyJjULMXBtCagznYi-zexGGowu1fLF5MnnImnhg00&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=4310345202680e174b3bd302e042a280&oe=5DAAA4CC

Előzmény: Woodoo77 (84)
Woodoo77 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 84

Sziasztok! Pénteken Korfura indulunk, minden terv a fejben, mit szeretnénk megnézni, hova megyünk melyik nap, egyetlen egy kérdőjel van a fejünkbe Porto Timoni..... tudom, hogy nehézkes a lejutás, bevállalnánk, de velünk lesz egy alig 2 éves fiúcska. Viszont valahol valamikor olvastam, hogy vizitaxi is átvisz oda, csak épp nem tudom honnan lehetne igénybevenni.... kérlek benneteket segítsetek, esetleg árral megspékelve. Borzasztóan, nagyon nagyon nagyon szeretnénk megnézni.....

Hbriii Creative Commons License 2019.07.03 -1 0 83

Köszönöm , megoldottuk :) 

Egy magyar tulajdonosokkal rendelkező hotelben foglaltunk ahol is megnyugtatott a hölgy hogy a szezon október végéig tart és szinte minden nyitva van 

 

Előzmény: Korfumasszőr (82)
Korfumasszőr Creative Commons License 2019.06.29 0 0 82
Hívj fel vagy csörgess meg és vissza hívlak/06203828123/ és mindent elmondok
Hbriii Creative Commons License 2019.06.21 -1 0 81

Sziasztok!

 

Amiben a segítségeteket kérném, voltam már Korfun egyik évben augusztusban , az idei évben úgy alakult hogy október közepén érkezünk.

Lenne javaslatotok hogy merre felé nézelődjek szállás ügyben? hol van ilyenkor még "élet" ? hangsúlyozom nem a bulikra gondolok :) , hanem hol vannak még éttermek nagyobb boltok nyitva.

Korfumasszőr Creative Commons License 2019.06.15 -1 0 80
A lazító, pihentető, stresszoldó, frissítő masszázs csodákra képes ! Ambruzs Sándor okleveles svéd masszőr vagyok Korfu városba élek. Miután felfedezte Korfut egy kellemes frissitő talp- lab -hátmasszazsra hivjon +36203828123
+306946659500
Bazrut Creative Commons License 2018.03.04 0 0 79

Sziasztok,

 

Korfura tervezünk menni idén nyaralni. Szeretnénk a túrázni is a szigeten. Keresgéltem a neten online turistatérképet, de nem igazán találtam olyat amin minden turista út megtalálható. Nagyrészt mindenhol csak a Corfu Trail hosszú távú (200 valahány km) túrautat találtam. Szinte biztos vagyok benne, hogy azért más túra utak is találhatóak a szigeten. Nincs erről információja valakinek? Esetleg hol lehetne beszerezni túratérképet akár régiókra lebontva amelyeken az összes út szerepel?

 

Előre is köszi, Bazrut

XMaszatX Creative Commons License 2018.02.25 0 0 78

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: kerkyra (76)
Klára Simon Creative Commons License 2018.02.12 0 0 77

KoKöszön szépen 

Előzmény: kerkyra (73)
kerkyra Creative Commons License 2018.02.11 0 0 76

http://www.egnatia.eu/page/default.asp?la=2&id=3429

 

Hogy  mennyi  lesz a kompjegy a tranzitra  majd  ott a bódéban ülő  jegyszedő  eldönti  ....   Kerkyrába    40 euró  az autó, lefkimibe  meg  26.20  ennyivel  biztosan  számolhatsz...  

Előzmény: XMaszatX (75)
XMaszatX Creative Commons License 2018.02.11 0 0 75

Szép estét Mindenkinek!

Idén megyünk először Korfura. Elkezdtem tervezgetni az utazást és utána nézni az áraknak, de sajnos 1-2 helyen elakadtam. Egy 9 személyes Fiat Ducatoval (kisbusszal) mennénk ki és sajnos arra nem találtam semmilyen információt, hogy Igoumenitsa-Kerkyra között a kompdíjként ekkora autóra mennyit kérnek el? Mert például tavaly, amikor Thassosra mentünk, ott meg volt adva, hogy 4.25m-t meghaladó jármű többe kerül. Vagy ez a 40Euro álatlános ár? Illetve mennyi Görögországon belül az autópálya díj Evzonoi-Igoumenitsa között? Mert a görög autópálya oldalon (http://www.aegeanmotorway.gr/en/ypiresies/times-telon-diodion) a díjkalkulátor erre szakaszra azt írja, hogy nem fizetős, amit kizártnak tartok.
Előre is köszönöm a választ! :)

 

Pipeszke Sidari Creative Commons License 2018.01.27 0 1 74

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni autóbérléssel kapcsolatban?

Hol érdemes Sidariban autót bérelni,illetve milyen árakkal számoljunk? 7 személyes autóra lenne szükségünk,tudom nem sok van a szigeten,de hátha van valakinek erről tapasztalata.

Előre is köszönöm:-)

kerkyra Creative Commons License 2018.01.11 0 0 73

Bp-Korfu  oda  vissza    kompjeggyel  út közbeni  fizetnivalókkal  100000 ft  körüli  összegből  hozható  ki...   Függ a fogyasztástól...  Szerbiában  Macedóniába  a fizetőkapuknál  tudsz   kártyával, vagy  euróval  is  fizetni..  Felesleges  helyi  valutákat  váltani.-  Kártya a legjobb...  Görögországban a kapuknál  csak  euróval  lehet  kis címletűvel  fizetni  20 eurósnál  nagyobb  pénznél már  morognak..  Komppal   2  helyre  tudtok    menni,  Déli  részre   Lefkimibe       autó  26.40  euró, személy   7.10 euró...   Kerkyrai  fővárosba  menő  komp  autó 40 euró  személy   10 euró  . Ez  2 óra  kb, Lefkimis  1 óra..   Igoumenitsából indulnak a kompok, főszezonban  kb  óránként...   Bp_Igoumenitsa      1251 km   jól  haladva   13-14 óra   ,  szezonban  16-18  órával  számoljatok...  Autóra   kérik a biztosítási  zöldkártyát, ez  váltsátok ki  ki kell  kérni a biztosítótoktól ....  Érdemesebb  nyáron a kis határokat  igénybe  venni, mert   Röszke    Tompa  nyáron  halál...   Hazafele  meg  se  próbáljátok, főleg  Röszkét  NE  !   

 

Itt a másik  Korfus  fórum   az eredeti  legrégebbi  ..  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014586

Előzmény: Klára Simon (72)
Klára Simon Creative Commons License 2018.01.11 0 0 72

Sziasztok!, Egy kis segítséget szeretnék kérni. Korfura autóval kB. mennyibe kerül azt út és a komp? Köszönöm szépen 

Jaspis21 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 71

Sziasztok, most jöttünk haza korfuról. Retúr komp jegyet vettünk, amit lekéstünk, ezért vettünk másikat. Ezt a jegyet jutányos áron átadnánk, ha valakit érdekel. Diósdról vihető el.  Ez a társaság a következő órákban indul vissza  a szivegről: 6,8, 10,12,14.30., 16, 18:30, 21:30, 23:45.

 

Egyébként csodás ez a sziget, köszönjük a könyvet, többet használt, mint a megvett útikönyv! Megnéztük a Porto TImonit, több kisebb strandot észak-keleten és északon:) Szépvolt! Csodás! köszönjük!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.08.01 0 0 70

A Messonghiba menő GreenBus megy arra, illetve a 2-es számú BlueBus vonalon is el tudsz oda jutni a Listonról.

 

De tényleg a másik fórum az, ahol pontosabb felvilágosítást kaphatsz.

Előzmény: Zsuzsi117 (69)
Zsuzsi117 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 69

Sziasztok! Segítsetek nekem, kérlek-akik itt vagytok! Korfu városból helyi járattal szeretnénk a kanoni félszigetre eljutni. Melyik járat és honnan indul? Előre is köszi a segítséget!

kerkyra Creative Commons License 2017.02.08 0 1 68

Az  igazi  Korfus   fórum ...  

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014586

Előzmény: kivancsicska (67)
kivancsicska Creative Commons License 2017.02.08 0 0 67

Én is szeretném tudni, hogy a repülőtérről kijövet hol van Korfun a 15-ös busz megállója?

Szeretném azt is tudni, hogy ez a busz csak a Szt.Rocco megállóig jó-e nekünk,vagy elvisz egészen a kikötőig? Erről már kétféle dolgot láttam a neten, ezért nem tudom, melyik az igazi?

Tudja-e valaki azt is, hogy a New Port-hoz, vagy az Old Port-hoz - tehát az új, vagy régi ferry kikötőhöz kell menni a reptértől, ha Pargát célba véve Igoumenitsa felé mennénk a komppal?

musseln Creative Commons License 2016.09.16 0 0 66

Sziasztok! Ha megérkezünk repülővel Korfura, akkor merrefelé van ott a Kék Busznak megállója? Benitses-be mennénk a reptérről. 

Ha jól olvastam a buszos cég oldalán, akkor elvileg először be kell menni a 15-ös busszal a városba és onnan a 6-os?

Előre is köszi!

kovijopolaca Creative Commons License 2016.08.23 -1 0 65

Szia Epresfánk,Érdeklődnék,hogy publikus e részemre az autókölcsönző elérhetősége,esetleg weboldala,előre is köszönöm!

Előzmény: epresfank (64)
epresfank Creative Commons License 2016.08.10 -1 0 64

Köszi... beszéltem Gabival,de végül a másik fórumon ajànlottak egy helyi kölcsönzőt friss tapasztalatokkal,sokkal olcsóbban mint Gabi tudott volna,így foglaltam is autőt gyerekülés ajàndék.

Előzmény: kerkyra (62)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.05 0 0 63

Elvileg  jó  idő  lesz   nappal  még  35 fokokkal  este  sem  lesz  25 nél  hidegebb, DE már  előfordulhat   egy  két  esős  nap...  De azt  se  úgy  képzeld  el  hogy  hideg  lesz, hanem kellemes  meleg   majd  mikor  kisüt a nap  percek alatt felszárad  minden..  MI  szept  2 -án  indulunk   ..  A víz   most  lesz a legmelegebb....      

Előzmény: rebkaa (61)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.05 0 0 62

Írj a Vénusz  tulajának  Gabinak  hogy   intézzen  nektek autót. Ő  tud  jó áron   biztos....  Esetleg az ülést  is  beletudja  alkudni.... 

Előzmény: epresfank (60)
rebkaa Creative Commons License 2016.08.04 0 0 61

Kerkyra szeretném tőled kérdezni, hogy szeptember második felében általános már az esős idő Korfun? Mi ettől mindig hamarabb voltunk(szept első fele, de most szept. 18-22 között nézem, hogy 13.000-ért össze lehetne hozni egy retúr jegyet. Vagy másik úticél nem sokkal drágábban Mallorca lenne, de nekem Görögország 15 alkalom után is  szívem csücske..

 

 

Előzmény: kerkyra (58)
epresfank Creative Commons License 2016.08.04 -1 0 60

Sziasztok!Mi szeptember 8-án megyünk Korfura a Venus apartmanba..szeretnénk autót bérelni,néztem is már egy verdát,de egy 4 éves gyerekkel megyünk,autósülést/ülésmagasítót 50 euróért adnak a kölcsönzők......valaki aki hasonló szituban volt tudott valami alternatív megoldást?Durva túlzásnak tartom h ennyit kérnek érte......illetve Olympic car rental al van tapasztalata valakinek?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 59

Sziasztok !

A párommal megyünk most augusztusban korfura,indulás meg nincs meg melyik héten de 08.20-ra tervezzünk.Amenyibben lenne hasonló pár mint mi (40-esek vagyunk)Szívessen vennénk a társaságát.Szinte az egész sziget zeg-zugát ismerjük tudjuk  mi hol van,mit érdemes megnézni, elmondani sem tudjuk mennyiszer jártuk már be.Igy aki nem volt az tuti jól jár velünk mert fillérekből megismeri Korfut,nekünk meg lesz társaságunk.Ha egyszer jártál korfun ide mindig visszavágysz,és ezzel mi is így vagyunk.Jófej vidám pár vagyunk. fzsolt41@gmail.com  az emailunk

Üdv Zsolt-Kata

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!