Keresés

Részletes keresés

linda19890920 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 128

Sziasztok, 

 

nem rég voltam kint Dominikán és rettentően megtetszett, amúgy is egy ideje gondolkodom egy nagy életmód váltáson és ez most nagyon passzolna, szeretném minél több kint lévő magyarral felvenni a kapcsolatot és aki bármiről, bármit tud nekem infóval szolgálni nagyon hálás lennék és előre is köszönöm.

SandorKalman Creative Commons License 2019.06.21 0 0 127

Sziasztok.

 

Van valaki kozuletek aki tobbet jar/jart at Haitire es jobban ismeri a hatart? Puerto Plata-n lakom, de az orszag barmely reszerol erdekelne ha valaki tudna ebben az ugyben par kerdesre valaszt adni vagy segiteni. Elore is koszonom.

Anna 86 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 126

Sziasztok !

Szeretnék érdeklődni rengeteg kerdesem lenne valaki tudna segíteni előre is köszi 😊

szőrattila Creative Commons License 2017.12.28 0 0 125

Sziasztok!

Én 1 hónapja vagyok Puerto Plata-n, és azt kell mondjam hogy nagyszerű érzés itt lenni.

Minden van amit csak akarsz, minimális gógyival és Spanyollal, sokkal egyszerűbb az élet mint Európában.

Bár szokni kell az itteni légkört :)

Ha valaki ide utazik, minimum 1 hónapra jöjjön, hacsak nem 5 csillagos szállodába foglalt szállást magának, mert az más...

Turistaként bármeddig lehet maradni a szigeten, de ha 30 napnál többet vagy itt, kiutazáskor büntit kell fizetni.

Ez most ha minden igaz, 30-90 nap közötti tartózkodás esetén 61 dollár/fő.

Még kb 1 hónapot maradok aztán haza kell mennem, addig tudok szolgálni friss információkkal.

1 dolgot szeretnék kérdezni én is.

Szeretnék itteni céget alapítani és nagyjából minden infót begyűjtöttem, csak azt nem találom hogy kell-e itteni

bejelentett lakcím az alapításhoz. Most jelenleg nincs, de ha már itt vagyok szeretném elintézni a céges papírokat ha lehet.

Valaki tud erről valamit? Köszi!

jogomvan.hu (X) 2017.12.16 0 0 124

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kíván Önnek a www.jogomvan.hu csapata.

Online jogi segítség a külföldön élőknek is.

Ancsi9312 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 123

Szia, a barárotm most fog odaköltözni (Santo Domingo). Ő igazából Haitin született. Még nem voltam soha Dominikán, de következő év ősze fele tervezem hogy kimennék pár hónapra. Tanácsokra lennék kíváncsi, hogy milyen az élet itt 🙂

Előzmény: larbia (100)
seci Creative Commons License 2017.10.19 0 0 122

Szerintem itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119377 kerdezz (gondolom turistakent akartok menni)

-seci

Előzmény: Bencsik Zoli (121)
Bencsik Zoli Creative Commons License 2017.10.19 0 0 121

Szia! Szeretnék ellátogatni Dominikára pár napra afiammal.Tudnál segíteni információval? Vizum Magyar állapolgároknak kell e? Milyen árakkal kell számolni? Mi kb 6 vagy 6 napot töltenénk el ott! Érdeklődéssel várom válaszod! Üdv Zoli

Előzmény: larbia (100)
300C Creative Commons License 2017.10.04 0 0 120
Előzmény: juha66 (119)
juha66 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 119

Üdv!

 

Tudom hogy nem ide vág, de hátha tud vki segiteni!

Puerto Ricoban élő magyart keresnék vagy aki tud ottani viszonyokban segiteni!

 

Köszönöm

jogomvan.hu (X) 2017.09.30 0 0 118

Hazai jogi segítség külföldön élő, dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

pszaboka Creative Commons License 2017.02.21 0 0 117

Pszaboka@ freemail.hu

Előzmény: Elek Hajni (108)
stephenx001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 116

Üdv.

 

a facebookon van egy Dominikai Köztársaságban élő Magyarok oldal oda jelentkezz biztos tudnak segíteni.

Előzmény: ferry0088 (115)
ferry0088 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 115

Üdvözlök mindenkit. Nem tudom olvassa e valaki még ezt az oldalt,de én azért feltenném a kérdésemet. Szeretnék letelepedni a Dominikai Köztársaságban és ezzel kapcsolatban szeretnék kérni egy kis segítséget. Például hogy mennyire nehéz munkát találni?Mennyire korrektek a magyarokkal stb. Dolgoztam már Németországban,Ausztriában is de sajnos picivel jobb mint Magyarország. Szeretnék egy kicsit élni is és nem rabszolgaként leélni a kevés életünket. 27 éves vagyok lehet nem rendelkezem sok tapasztalattal de szeretném elérni az álmomat. A nagyon pici segítséget és tapasztalatokat is szívesen fogadom ha van annyi idejük hogy írjanak nekem egy emailt. Mindenkinek B.U.É.K   

Andrea Baranya Creative Commons License 2016.11.13 0 0 114

Sziasztok!!!

 

szeretnek Santo Domingo közeleben 

élö magyarokkal meg ismerkedni!!!

Nagyon sok kerdesem kenne🤔

Nagyon halas lennek minden infoert

300C Creative Commons License 2016.09.20 0 0 112

Sziasztok,

 

Punta Cana repülőtérről keresek retúr transzfert Bayahibe-be 2 főre árral.

apcse Creative Commons License 2016.09.03 0 0 111

Sziasztok Gábor vagyok.

 

Szeretném megtudni ha nem szállodába megyek Punta Canara, milyen elektromos áram van 220v 60hz vagy 110v 60hz vagy milyen?

Menyibe kerül 1kw elektromos áram ára helyi pénzben ?

Menyibe kerül 1 köbméter víz ára helyi pénzben?

 

Előre is köszönöm.

Aprilis6 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 110

Sziasztok!

 

Egy barátommal tervezzük, hogy kimennénk ősszel 2-3 hónapra Dominikára az ún. workaway exchange jellegű tartózkodásra (munkáért cserébe szállás és ellátást kaphatunk). Mivel hostel gyakorlatunk van, így erre a megoldásra jutottunk. Tudtok-e valakiről,akik hasonló jellegű "munkát" vállaltak? Mennyire megbízhatóak ezek a hirdetések kint? Esetleg valakinek hosteles ismeretsége, vagy annak is örülnénk, ha le tudnátok csekkolni, hogy léteznek és nem potyára mennénk ki. Köszönünk előre is bármilyen segítséget. Üdv. Ági

tamésés Creative Commons License 2016.08.17 0 0 109

Szia ! Az én párom is Santiagoban él .Most voltam negyedszerre kint nála.

Kiváncsi lennék hogy ti milyen bárra gondoltatok .

Mert én is gondolkozok ha kiköltöznék a későbbiekben és mivel egy dologhoz értek és az a gasztronómia ezért máson nem is gondolkozhatok , meg beázott rossz amerikai kocsikat behozni potom pénzért és bérbe adni.

 

 

Előzmény: FannyK (102)
Elek Hajni Creative Commons License 2016.05.28 0 0 108

szia pszaboka! Tudnek veled beszelni emailen vagy valahogy? Nagyon fontos lenne!

elore is koszi :)

 

hajni

PrüPusti Creative Commons License 2016.03.25 0 0 107

Sziasztok!

 

 

Játszunk mi is a gondolattal hogy szívesen töltenénk ott huzamosabb időt. Valaki tudna nekünk abban segíteni hogy mennyibe kerül egy jobb környéken európai komforttal egy lakás ott kint? Van-e magán iskola? Menyibe kerül? Magántanárt aki segít elsajátítani  a nyelvet lehet e találni, ha igen mennyiért? Szívesen kapnék néhány jó tanácsot azoktól akik kint élnek egy ideje, mire lehet számítani, és milyenek a mindennapok?

Előre is Köszönöm a válaszokat. 

VinikeDominikán Creative Commons License 2016.03.17 0 0 106

Sziasztok!
Március 30-án utazunk Punta Canaba, tudnátok segíteni abban, hogy milyen elektromos hálózat van a szállodákban?
Érdeklődtem a szállodánál, de sajna nem reagáltak a levelemre...:(
Más forumokon és az ország ismertetőjénél olvastam , hogy 110 és 220V-t is van, akkor most melyik is???
Illetve a dugalj is érdekelne A,B típusú?

Érdemes itthon dugalj átalakítót vinni vagy célszerű kint venni?

 

Zika vírus miatt aggódnunk kellene?

Üdv,
Vini

pülatilla Creative Commons License 2016.02.23 0 0 105

Szia Péter

 

Boca cikában keresek egy magyar családot nem tudom ha még ott vannak, valamikor  99 ben ott voltam, megismertem és azota is sokszor gondolok rájuk. Akkoriban egy kis "Szálodát" vezettek Boca cicaban.

 

 

Ha halottál vagy tudsz valamit roluk kérlek irjál egy pár sort.

Előzmény: pszaboka (78)
pülatilla Creative Commons License 2016.02.23 0 0 104

Sziasztok

 

némtországban élek már hosszu évek ota

Valamikor  1999 juniusába voltam a Dom Repben Santo Domingo- mellet  Boca Chicában

Ott megismerkedtem egy nagyon kellemes magyar családdal aki egy kis Panziot vezetett.

Sajnos már nem emlékszem a nevükre  csak annyit hogy egy lányuk volt Andrea és egy fia.

 

Ha tudna valaki segiteni öket megtalálni név,cim,telefonszám vagy bármit ha tudtok roluk nagyon megköszönném.

 

 

Elöre is köszönöm

 

 

pszaboka Creative Commons License 2016.02.08 0 0 103

Szasz. Keress facebookon, Peter Szabo, Dominikai Köztársaságban élö magyarok, Dominikai Kózt. másképp.

Két éve vállalkozok itt, már van egy 10 honapos gyerköc is. Szívesen segítek bármiben. Megpróbálom összefogni az itteni magyar vállalkozásokat, az országot propagálni stb. Cégalapítással, telekvásárlási tanácsokkal stb fóglalkozom

 

Előzmény: FannyK (102)
FannyK Creative Commons License 2016.01.06 0 0 102

Sziasztok, 

Én most tervezek kiköltözni Santiagoba és nyitni egy kis bárt a párommal aki dominikai. Elég sok cikket olvastam már Dominikán való vállalkozásról, de érdekelne, hogy vannak e olyanok köztetek akik saját céget hoztak létre? Ugye magyarként 90 napig vízummentesen lehet az országban tartózkodni, de utána mi a módja a vízumigénylésnek? Sajnos nem találtam információt a külügyön. Szívesen fogadok bármilyen tanácsot!

magand1949 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 101

Kedves Edina!Unokàm nov.19-èn èrkezik Higeüy -be.ottani baràtjãhoz most találkoznak elöször .Mi a vèlemènye a varosrol ès az emberekröl koszi

Előzmény: larbia (100)
larbia Creative Commons License 2015.11.07 0 0 100

 Sziasztok' Santo Domingoban elek, Dominikai Koztarsasagban elo, vagy ide erkezo magyarokat keresek,

varom visszajelzesed'

 

 Udv Edina

 

 

pszaboka Creative Commons License 2015.11.05 0 0 99

Emailcímem: pszaboka@freemail.hu, ott egyszerűbb. amúgy a Göthe intézet, vagy valami ilyesmi működik ugyan, de az nem rendes iskola, csak suli utáni foglalkozás. A német követség szervez tanfolyamokat, karácsonyi vásárt stb. Talán Punta Cana, ott sok a német turista, illetve letelepedett német, de azok inkább nyugdíjjasok, nem járnak suliba. az orvosi ellátás az ingyenes közkórházban katasztrofális, oda csak az megy aki el akar kapni valamit. az alap magánrendelések 500 peso/alkalom, biztosítás nélkül ennek többszöröse is lehet. az oktatás magánsuliban, angol- spanyol nyelven, havi: 8000- 25000 peso között, plusz beíratás.

Előzmény: zsoltsz70 (79)
pszaboka Creative Commons License 2015.11.05 0 0 98

Albérlet: putriban( barrio) 2-4000 peso/ hónap. Jobb helyen: 8-12000 peso. Biztonságos helyen: 14- 18000 peso.

motoros taxi, iránytaxi:25 peso- nem ajánlom. Taxi:alap 150 peso, 400 -ért bárhova, városon belül.

1 USD= 44 peso

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!