Keresés

Részletes keresés

masterboy69 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 61

Sziasztok. Új vagyok még .  Nem tudom, hogy jó helyen járok-e van egy Casio EXz100 dig fényképezőm és elkezdett egy narancssárgás-pirosas függőleges csík megjelenni a kijelzőn. Mindig ugyanazon a helyen és a képek nézegetésénél is ott van. Ez mitől lehet és érdemes-e megjavítani? Köszönöm a segítségeteket

maxrebo100 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 60
Hali az lenne a kérdésem hogy
a Casio Exilim EX-F1 MOV fájljait tudja kezelni a Sony Vegas videóvágó progi?
abatman Creative Commons License 2009.02.21 0 0 59
Az elmúlt napokban kettő sportrendezvényen szerettem volna futó gyerekeket fotózni, és a best shot mód ellenére sajnos a túl nagy távolság miatti vakugyengeségre adott hosszabb záridő csak elmosódott végtagokat, vagy arcokat eredményezett, sajnos a saját gyerekemről is. Szeretném kérdezni külső stroboszkóp vakunak mit tegyek a gépre ami azért tudja a 7 db/másodperc villanást is kezelni?
syrius Creative Commons License 2009.02.01 0 0 58
Még nem néztem a mai LOTTO számokat, de azért nem valószínű, hogy ezekben a válságos időkben megengedhetném magamnak. Tényleg abban reménykedek, hogy mivel technikailag kivitelezhető a dolog előbb utóbb a kamerák egy részét is felszerelik ezzel a képességgel, mint ahogy pl. a time-lapse funkció is csak felbukkant (bár elég kevés kamera tudja, sőt a mostaniaknál már talán el is tűnt. (Nekem egy kb. két éves SONY tud ilyet, de mintha a mostani modellekből száműzték volna. Alighanem a gépben lévő processzor és az egyre olcsóbb és gyorsabb memóriák együtt elérhetővé teszik ezt a funkciót. Én csak amatőrködöm, de spekuláltam egy kölcsönzésen, csak a minimum 3 nap volt és arra sajnáltam a bő 10ezer Ft-ot.
Előzmény: eten (57)
eten Creative Commons License 2009.02.01 0 0 57
A kamerát egy speciális ipari termék prezentációs filmjéhez használtuk.Egyébként felmerült hogy bérelünk egy ilyen tipust,de mivel a forgatás elején még nem tudtuk hogy mennyi idő alatt végzünk a filmel ,így inkább beruháztunk egybe.Jelenleg tudomásom szerint hasonló tudású nincs a piacon ilyen árkategóriában.
syrius Creative Commons License 2009.02.01 0 0 56
Érdekes lehet, mi ért annyit, hogy ekkora áldozatot hozz. Vagy nem publikus? Nekem is vannak ötleteim a több száz f/s-kihasználására, de remélem pár éven belül ez is standard szolgáltatása lesz a kameráknak. Egyébként továbbra sincs másik gép ami ilyeneket (is) tud?
Előzmény: eten (55)
eten Creative Commons License 2009.02.01 0 0 55
Eladó sorba került egy Casio exilim pro EX-F1.A gép 4 napos, hibátlan még 2 év magyar garancia van hozzá.Az eladás oka,amit fel akartam vele venni azt felvettem már nincs rá szükségem.Azt hiszem 165000,-ft egy új gépért garanciával nem sok.Érdeklődni a cilukar1@freemail.hu -n lehet. Egyébként fantasztikus dolgokat lehet a géppel összehozni.
ezisjo Creative Commons License 2008.12.05 0 0 54

...bent a céges laptop-on sem sikerült....

Le kellett a netről tölteni valami progit, azzal már működött. Ha érdekel utánanézek.

Mindenki el volt ájulva a 600f/s-től. Az 1200-at már ki sem próbáltuk.:) Tiszteleghetnek a HighSpeed kamera gyártók....a fasorba se vannak.:)

Előzmény: horizoli69 (53)
horizoli69 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 53
Sziasztok!

Nem sikerül a CASIO géphez adott TOTAL MEDIA EXTREM progival HD VIDEO felvételekből asztali DVD lejátszóban működő DVD lemezt készítenem....
(WINDOWS VISTA)

esetleg tud valaki segíteni?
előre is köszi
giorguno Creative Commons License 2008.09.04 0 0 52
Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni! Vásároltam az interneten egy Casio Exilim EX-10s gépet és nem tudom h magyar nyelvű menű van- e rajta! Ha esetleg nincs akkor honnan hogyan lehetne rá tenni? Van valamilyen tapasztalat a géppel kapcsolatban? A segitséget előre is köszönöm!
horizoli69 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 51
Köszi a választ, de már vettem én is, és nem bántam meg! A nyaralást végig fotóztam és videóztam vele,- lassítva is....(300 fps-el delfinek ugrása, nagyon szép!) azért köszi...
.... videókészítés közben készített fényképnél nem vakuzik, de ez nem gáz.
nyakszíjat adtak de sd.-t nem
syrius Creative Commons License 2008.08.26 0 0 50

Hát lehet, hogy ezt nem videozásra találták ki, de én azzal kezdeném, hogy leejtenék néhány poharat, megcsinálnám kedvenc pirotechnikai kísérleteimet, kipukkasztanék egy vízzel telt lufit..., szóval kipróbálnám a 600f/s-et. Így csak remélem, hogy ez a technika is lejut pár éven belül a hozzáférhető árú masinákhoz. Most annak örülök, hogy extrém gyorsításokat csinálhatok a kamerámmal (timelapse), de a következővel ennek az ellenkezőjét is eljátszanám. Azért lehet, hogy kipróbálok egyet, ha már kölcsönözhető, csak jól át kell gondolnom, mire használom azt a 2 napot:-)

Egyébként, ha most, a memóriák megjelenésének és robbanásszerű elterjedésének hajnalán ilyen masinák készülnek, kiváncsi lennék, hogy mi lesz 5-10 év múlva ezen a téren. Ha extrapolálok, akkor akár a többezer f/s-os felvételek is amatőr szinten megoldhatók, tyű, beleborzongok.

SoSaRX Creative Commons License 2008.08.26 0 0 49
Lehet videókészítés közben is fényképezni. Max 20 kép készíthető így.

Egyszerűen le kell nyomni az exponáló gombot. A keresőben látszik is, hogy egy számláló visszalép.
Előzmény: horizoli69 (48)
horizoli69 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 48
Mindegy, hátha visszanéz! Kérdésem: (lehet, hogy butaság) Videó készítés közben lehet állóképet készíteni, vagy nincs rá szükség a videóból lehet kiválasztani és menteni?
Adnak a géphez hord szíjat, esetleg sd kártyát?
horizoli69 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 47
Hali! Teljesen beállt a topic? SoSaRX-hoz lett volna néhány kérdésem...
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.06.07 0 0 46
Én arra gondoltam, hogy eleve más a képe (pláne TV-n!!!) egy kamkordernek, mint egy full progresszív mozigépszerű EX-F1-nek. Utóbbi felvétele számítógépen néz ki jobban, előbbié meg TV-n. Jó ez a Sony érzékelő, nem vitás, de ha 1Fé-kel rosszabb rajta az optika, akkor ugyanúgy növelni kell az érzékenységet. A kamerákban meg ISO auto van. Meg eleve tök más a képfeldolgozási algoritmusuk.
Szerencsére már több gyáró is nyomja kifelé a HD-képes fényképezőit, pl. Sanyo VPC sorozat.

Azért egy 3CCD-s HD-kamkorder zajára nem lehet panasz... :-)
Előzmény: SoSaRX (44)
SoSaRX Creative Commons License 2008.06.06 0 0 45
OFF

Azért megmondhatná valaki a frászért nem lehet itt hozzászólást szerkeszteni.

Az előző hozzászólásomat majdnem érthetetlenné variáltam.

ON
SoSaRX Creative Commons License 2008.06.06 0 0 44
Én egy iMac Alu 24" melynek natív felbontása 1920*1200, és S-VPA panellel bír, szóval teljes "pompájukban" bámulhatom a képeket.

Letöltöttem az http://www.watch.impress.co.jp oldalról minden szóba jöhető kamkorder tesztvideóját.

Consumer 3ccd-s kameráknak 1/6-1/5 " az átmérőjük, amihez nem nehéz f/1.8 fényerejű optikát gyártani, viszont még jó fénynél is zajosak. (Panasonic).
Az AVCHD-s kamerák - még az új HF10es canon is szenvednek a tömörítéssel - ezekhez képest hidd el az EX-F1 nem csinál rossz felvételeket.

Amok tényleg sokkal jobbak azok még mindig a HDV kamerák, de szalagost már nem akartam venni

Több napot töltöttem tesztek olvasgatásával és felvételek nézegetésével. Nem vitatom, az EX-F1 messze nem tökéletes, de némi tanulással és türelemmel egész jó képeket/felvételeket készít. Ma készítettem egy csomó párhuzamos D70 - EX-F1 felvételet - az exilim egész jól megállja a helyét, ha RAW-ban és 100-200 ISO-val fényképezel. (A Nikont is csak RAW-ban használom)
Előzmény: Mr.Dimitrij (43)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.06.06 0 0 43
Én pont ezek miatt nem vennék ilyet. D70-em van nekem is, összehasonlíthatatlan...
Esetleg a jó sorozatsebessége miatt lenne érdekes, de ha beállítom 20fps-re, akkor elég hamar megtelik a puffer és addig talán be sem áll az AF.
A mostani 3CCD FullHD kameráknak meg azért f/1.8 körüli fényerejük van az egész zoomtartományban, kegyetlengyors AF-rendszerük van (a profi vállkamerákból ültetik már át picit lebutítva) és viszonylag jó állóképeket is rögzítenek.

Nemrég a TV-men néztem meg fotókat és aztóa csak azon nézem őket. 1920x1080-ban tökéletesnek tűnik minden kép és azért egy S-PVA panel (pláne egy plazma...) sokkal szebb színeket ad, mint egy TN-es gagyi LCD. A lényeg, hogy 3-4Mpx-nél több nem nagyon kell még mindig fotózáshoz - szerintem.
Előzmény: SoSaRX (42)
SoSaRX Creative Commons License 2008.06.06 0 0 42
1080p-t sajnos nem tud. Sőt mintha a képminőség jobb lenne 720p alatt.

Igazság szerint én egy Nikon d70-et és egy Panasonic 3 ccd-s kamkordert akarok vele kiváltani. A Nikonnak bár jobb a képe, de talán nem annyival.

A Panasonicnál meg egyértelműen jobb mint kamkorder, bár nem vagyok teljesen elégedett a zoom-mal. Nincs fokozatmentes sebességű zoom motoros állítás, és kézi sincs. Nagyon óvatosan kell vele zoom-olni, de megtanulható.

A fókusz sem tökéletes - néha bizonytalan, meg lassú is - de szerintem nem rossz kompromisszum.

Mire használom? - kettő gép helyet egyet kell cipelnem. A mostani kamkordereknek meglehetősen gyenge az állóképük, ez a gép végső soron egy elfogadható fényképezőgép, jó videóval.


Előzmény: Mr.Dimitrij (40)
dzzsoni Creative Commons License 2008.06.05 0 0 41
Ez jó móka lehet!
Előzmény: Zozzantoz (2)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.06.05 0 0 40
6Mpx-re és ilyen kicsi érzékelőre nem nehéz jó rajzolatú optikát faragni. :-)
A rekesz leginkább az optikai tulajdonságok változtatása miatt lenne érdekes, de mivel ez az egész a SONY érzékelője köré van építve, inkább foghatjuk fől videokamerának tisztességes állókép felvételi lehetőséggel, mint fényképezőgépnek.
Márpedig egy FullHD-s, optikai képstabilizátoros kamera nagyjából ilyen árban van, de tény, hogy picivel többért már HDD-s, 3CCD-s, f/2 vagy jobb fényerejű kamerák vannak.

Te mire használod majd?
Előzmény: SoSaRX (38)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.06.05 0 0 39
1080p-t nem tud?! :-o Mintha azt is kéne tudnia 30fps-sel, bár a Pixinfo tesztje szerint 1080p megy 60fps-en is.
Előzmény: SoSaRX (37)
SoSaRX Creative Commons License 2008.06.04 0 0 38
Szerintem nem annyira nagy baj, hogy nincs rekesz. Így a kis szenzor dacára egész jó mélységélességű képeket lehet készíteni.

Az optika azért nem annyira rossz. Sokkal jobb, mint a legtöbb bridge gépé.
Előzmény: Mr.Dimitrij (35)
SoSaRX Creative Commons License 2008.06.04 0 0 37
Jó két hete vettem egyet, azóta nyúzom.

Mit mondjak, nem bántam meg.

Egy Nikon D70-em van, jó összehasonlítás, szintén 6 megapixeles. A Nikonnak hajszálnyival - de észrevehetően - jobb a képe, de ez el is várható. Jóval nagyobb a szenzora.

Videót is készítettem - bár engem nem a nagy sebességű felvételek érdekelnek, hanem a HD.
Röviden a 720p majdnem tökéletes - a 1080i-vel nem vagyok valami elégedett, mintha a 720p képe jobbb lenne 180-ra kinagyítva is.

Ha valakit érdekel irhatok kicsit bővebben is. illetve valahova megpróbálok feltölteni néhány tesztvideót.
digitalworld Creative Commons License 2008.05.22 0 0 36

Sziasztok!

 

Aki kíváncsi rá hogy milyen, vásárolni akar és ki akarja próbálni előtte...

 

Mától bérelhető a gép!!

 

www.digitalworld.hu 

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.05.13 0 0 35
Pixinfo-n a teszt.

Ami nem tetszik: az AF kibírhatatlan itt is.
Ami mégjobban nem tetszik: NINCS BLENDÉJE!!!

Ekkora szenzornál egyébként is nehezebben lehet játszani a mélységélességgel, de itt ND-szűrő helyettesíti a rekeszelést. Az amúgy közepes optika egyáltalán nem javítható fényteljes helyeken rekeszeléssel. Szomorú.
scarabaeus Creative Commons License 2008.05.07 0 0 34
A Luminous Landscape már tesztelte áprilisban, az ő stílusukban, írtak érdekeseket.
syrius Creative Commons License 2008.05.07 0 0 33

Én is nagyon várom az első értékeléseket, főleg az extra lassításokat. És persze a zuhanó árakat (legalább is 2-3 év múlva, mert addig nem szívesen válok meg az FZ-30-tól (és a sok tartozéktól)

 

zsirosistvan Creative Commons License 2008.05.04 0 0 32
bocs ha túl sokat kértem, csak nagyon kiváncsi vagyok.... :-)
Előzmény: zsirosistvan (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!