Keresés

Részletes keresés

darling bebi Creative Commons License 2019.02.18 0 0 286

Szia, segítséget szeretnék kérni. Nyáron tervezzük ugyanezt az utat, ha tudnál segíteni szállásokkal kapcsolatban, illetve hogy végül is jobb/bal part? :) köszönöm vereskrisztakukacgmailcom

 

Re:barbara Creative Commons License 2018.08.02 0 0 282

Köszönöm szépen! :) 

Gyanús volt, mert a Kremstal Radwegre több helyen is azt írták, hogy párhuzamosan megy a vasúttal. Tehát ott még van vasút. 

 

Véletlenül ugorhattam át ezt a kerékagy-posztot, mert amúgy rendszeresen olvasom...

 

 

Előzmény: doncike (281)
doncike Creative Commons License 2018.08.01 0 0 281

Bocs, nem Krems, hanem eggyel előtte: Ybbs

 

https://index.hu/kerekagy/2018/06/02/ybbstal_kerekparut_ausztria/

Előzmény: Re:barbara (280)
Re:barbara Creative Commons License 2018.08.01 0 0 280

Kremstől van egy új lehetőség, nemrég nyitották meg: egy felhagyott hegyi vasút nyomvonalán csináltak kerékpárutat.

 

 

 

Erről tudnál valami közelebbit mondani? A Krems folyó völgyében megy? 

Ez lenne az, vagy valami más? 

 

https://www.bergfex.at/sommer/niederoesterreich/touren/radfahren/57336,kremstal-radweg/

Előzmény: doncike (272)
doncike Creative Commons License 2018.07.31 0 0 277

Tulln után (Bécs felé) nem voltam, de a Wachau-i részt (Melk-Krems) nem hagynám ki azért, hogy cserébe Melktől visszatekerjek.

 

De azt hiszem, hogy pont ezzel kezdtem. ;-)

Előzmény: Törölt nick (276)
doncike Creative Commons License 2018.07.31 0 0 274

Én sem véletlenül válaszoltam, amit válaszoltam. ;-)

 

Ahol szerintem nem érdemes oda-vissza menni: kb. Untermühl és Grein között.

Ha Passau-Melk-Passau útvonalad nézed, akkor ez a táv kb. a fele.

Előzmény: Törölt nick (273)
doncike Creative Commons License 2018.07.30 0 0 272

Van azért elég sok rész, ahol nincs mindkét parton kerékpárút (vagy bármilyen).

Ráadásul az átkelések külön élményt jelentenek, onnan megint másképp néz ki minden. Legyen szó akár egy rendes hídról, egy erőműről (ott lehet zsilipelést nézni), a dróton logó kompról (Ottensheim) vagy a kis, kifejezetten bringákat szállító átkelőhajókról.

Szóval szerintem érdemes oda-vissza váltogatni, hogy melyik oldalon mentek. (Egy kis előre tervezés nem árt.)

 

Melk után szerintem még van bőven természeti látnivaló. Kremsisg mindenképpen érdemes tekerni, de akár Tullnig is.

Utóbbi mellett szól, hogy van egy egész pöpec is fürdője (jól esik a sok tekerés után), illetve ott fel lehet szállni a Bécs-Passau bringás vonatra.

 

Tehát én egy C opciót javasolnék: Passau - Krems/Tulln

 

Ja, és Kremstől van egy új lehetőség, nemrég nyitották meg: egy felhagyott hegyi vasút nyomvonalán csináltak kerékpárutat. A folyó völgyében lehet felfelé tekerni a hegyekbe. Ott még nem voltam, csak egy prospektusban láttam.

Előzmény: Törölt nick (271)
László Fehérváry Creative Commons License 2018.07.16 0 0 269

Nem tilos az északi parton menni. Két éve mentem ott és most idén is arrafelé fogok tekerni kb 3hét múlva csak Budapest-Bécs távot teszem meg. Haimburg am Donau és Bécs között a töltésen vezet az út ami köves de essőben sem lesz sártenger. Bringázni szabad rajta csak sátorozni nem lehet , mert természet védelmi terület. 40km a kőzúzalékos szakasz. Ha Bécsből indúl valaki Pest felé akkorAz OMV központi raktára mellett kell elmennie a bringa út ig.

 

Előzmény: Törölt nick (267)
94.09.10. Creative Commons License 2018.03.03 0 0 266

Szia! Én az ausztriai részről olvasgatom. Szerintem nem rossz, de én inkább alap infónak használom, jó alap ahhoz, hogy a net segítségével megtervezzem a nyári utat! Persze aztán bármi felülírhatja majd :D

 

Előzmény: eLeMer24 (265)
eLeMer24 Creative Commons License 2018.02.19 0 1 265

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi "könyvről" ?

Esetleg valakinek nincs meg letölthető formában?

https://www.map.hu/Katalogus/utikonyvek/kerekparos-utikonyvek/Duna_menti_kerekparut_Nemetorszagban

 

 

joxy Creative Commons License 2018.02.16 0 0 264

Tata - Passau viszonylaton

Előzmény: joxy (263)
joxy Creative Commons License 2018.02.16 0 0 263

Egy csomó kisbuszos cég van akik a dolgozókat viszik ki Németországba, mi egy ilyennel mentünk ki 4 éve Passau-ba. Meg kell kérdezni hogy bicó be e fér hátulra? Akkor volt 125 euró, 2 felnőtt, 2 bicó, 1 kerékpáros utánfutó.

Előzmény: 94.09.10. (258)
94.09.10. Creative Commons License 2018.02.16 0 0 262

Köszi a tippet, utána nézek!

Előzmény: -Wellon (260)
94.09.10. Creative Commons License 2018.02.16 0 0 261

Duna menti kerékpárút Ausztriában c. könyvet hirdették így. most vettem kézhez, majd átnézem. Mi sátras túrát tervezünk, kemping sok van és nem is húzós árakon. Csak a csapadék .... :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (259)
-Wellon Creative Commons License 2018.02.15 0 0 260

Esetleg nézd meg a flixbus-t. 3 kerékpárt szállítanak( nem minden buszon, nem minden célállomásra,Passauba igen). És nem is feltétlenül drága. Vagy valamelyik telekocsi szolgáltatót: rengeteg autó megy arra, némelyik biciklit is visz.

Előzmény: 94.09.10. (258)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.02.15 0 0 259

Azt a könyvet megnézném. Mi Passau felől jöttünk haza, és esténként komoly időbefektetéssel kerestünk szállást, olykor nem kevés emelkedő leküzdésével. Igaz, Nemo még nálam is elbújósabb fajta, de a parton inkább csak olyat láttunk, ahol az arra járók szájában lennénk, vagy nagyon kényelmetlen lenne.

Előzmény: 94.09.10. (258)
94.09.10. Creative Commons License 2018.02.15 0 0 258

Sziasztok!

 

A következő kérdésem lenne. Tudtok-e valamilyen alternatív megoldást a kiutazásra Passauig bringával? A vonat lenne opció, de nem túl olcsó, illetve a vasutasa hölgy szerint nagyon kevés bicikli jegyet adnak ki vonatpáronként, így nagyon korán meg kellene venni a nyári jegyeket, de ugye bármi közbejöhet addig....

Szóval van tippetek? illetve van aki ilyen fuvarozással foglalkozik? Eddig csak olyan szervezőt találtam, aki az egészet leszervezi... de mi elég önállóak vagyunk :)

Másik kérdés. Egy könyv szerint vannak az út mellet /gyanítom, dunaparti/ sátorozóhelyek, ami nem fizetős. Ez valós lehet?

Ha esetleg valaki tud infót, előre is köszi!

László Fehérváry Creative Commons License 2018.01.24 0 0 257

Szia! Bécs és Hainburg an der Donau között murvás az út de keményebb a mi aszfaltjainknál még esős időben is. Verseny gumival azért nem ajánlom, de el lehet menni rajta csak nagy odafigyeléssel. Hainburgtól Budapestig már újra aszfalton tudsz jönni. Én Salzbug-Budapest távot csináltam meg sátorosan egyedül.

Előzmény: fero969 (253)
doncike Creative Commons License 2018.01.21 0 0 256

Passau-Bécs között nincs murva, mindenhol aszfalt.

Előzmény: fero969 (255)
fero969 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 255

Köszi! 

Azért még várok tapasztalatokat. Ahogy olvasom a fórumot A Passau-Bécs szakasz a felkapott, de ott nem sokat írnak murvás szakaszról. 

Előzmény: doncike (254)
doncike Creative Commons License 2018.01.21 0 0 254

Bécsig biztosan kiváló minőségű aszfalt.

Országutival sosem tekertem, szóval 8 bar kérdésében nem tudok állást foglalni.

Előzmény: fero969 (253)
fero969 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 253

Látom, pörög a topic... ;-)

Azért hátha!!!

Érdeklődnék, hogy mennyire gumigyilkos a terep burkolata?

Még nincs meghatározva, melyik szakasz lesz Dounaschinge és Győr között, tehát minden infó welcome!

 

8 bar-os országútival is neki lehet menni, vagy javasolt a ballonosabb trekking vagy túra gumi?

Köszi előre is a választ!

 

Feri

Balatoni Bubu Creative Commons License 2017.07.12 0 0 252

Társat (társakat) keresek szeptemberi kerékpártúrához. Edzettségi állapotom átlagos, szívesen csatlakoznék túratársakhoz. 62 éves férfi.

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.21 0 0 251

Többet kell fölfelé menni.

Előzmény: polaris13 (249)
joxy Creative Commons License 2017.05.21 0 0 250

Általában az uralkodó szél iránnyal szembe kell tekerned, azért jön a legtöbb ember onnan erre. 

Előzmény: polaris13 (249)
polaris13 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 249

Sziasztok!

 

Ha én nem Passauból Bécs fele indulnék, hanem Bécsből mennék Passau irányába, számíthatok bármi nehézségre?

 

Köszönöm

tothpeti72 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 248

Én most fejeztem be a teljes Donauradweg-et Donaueschingenig felfelé. Árral és széllel szemben. 

Az időjárás nem volt kegyes hozzám. Szél, eső, hó, hideg. szinte végig.

Ilyen körülmények közt 70-90km-e s etapokat sikerült megtennem.

lefelé, jó időben, a 60-80 nagyon kellemes, nézelődős. Igazi kikapcsolódást jelentő túra.

Javaslok jó térképeket megvenni. Bár az osztrák szakasz kiváló minőségű és jól jelzett, néha úgy érzem indokolatlanul visznek bele extra dombokat, kanyarokat. És nem feltétlenül mindíg a látnivaló felé.

Ha vendéglőkön kívül egy-egy bolti bevásárlás is szükséges, akkor el kell távolodni a Donauradweg-től. Elvétve lehet találni bármi ilyet az útvonalhoz közel. (a sör 1 euro, vendéglőben 3,20)

 

Előzmény: KapturJoe (244)
Z16XER. Creative Commons License 2017.03.01 0 0 247

szia,

mi is valami hasonló felfogásban szeretnénk bejárni a Duna ezen szakaszát :)

 

nekünk is tervbe van véve az általatok bejárt út, kérdésem, hogy el tudnád küldeni, hogy hol sátoroztatok, és/vagy egy útitervet amit bejártatok?

 

köszi

Előzmény: totiflosz (242)
budaikerekes Creative Commons License 2017.02.23 0 0 246

KaptureJoe:

 

Szerintem itt találsz hasznos dolgokat:

 

 

http://www.donauradweg.at/radfahren-am-donauradweg.html

 

 

 

http://www.austria.info/hu/uti-tervek/kerekparozas/kerekparutak-vizek-menten

 

 

Tudsz prospektust is rendelni:

 

http://www.austria.info/hu/prospektusrendeles

 

Jó utat!

Előzmény: KapturJoe (244)
joxy Creative Commons License 2017.02.22 0 0 245

Edzettség függő, de szerintem teljesen vállalható az a napi táv. Nálunk én viszem a felszerelés nagyobb részét így párom is aki nem annyira edzett bírja több napig a tekerést ilyen sík vidékeken.

Előzmény: KapturJoe (244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!