Keresés

Részletes keresés

Balatoni Bubu Creative Commons License 2017.07.12 0 0 252

Társat (társakat) keresek szeptemberi kerékpártúrához. Edzettségi állapotom átlagos, szívesen csatlakoznék túratársakhoz. 62 éves férfi.

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.21 0 0 251

Többet kell fölfelé menni.

Előzmény: polaris13 (249)
joxy Creative Commons License 2017.05.21 0 0 250

Általában az uralkodó szél iránnyal szembe kell tekerned, azért jön a legtöbb ember onnan erre. 

Előzmény: polaris13 (249)
polaris13 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 249

Sziasztok!

 

Ha én nem Passauból Bécs fele indulnék, hanem Bécsből mennék Passau irányába, számíthatok bármi nehézségre?

 

Köszönöm

tothpeti72 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 248

Én most fejeztem be a teljes Donauradweg-et Donaueschingenig felfelé. Árral és széllel szemben. 

Az időjárás nem volt kegyes hozzám. Szél, eső, hó, hideg. szinte végig.

Ilyen körülmények közt 70-90km-e s etapokat sikerült megtennem.

lefelé, jó időben, a 60-80 nagyon kellemes, nézelődős. Igazi kikapcsolódást jelentő túra.

Javaslok jó térképeket megvenni. Bár az osztrák szakasz kiváló minőségű és jól jelzett, néha úgy érzem indokolatlanul visznek bele extra dombokat, kanyarokat. És nem feltétlenül mindíg a látnivaló felé.

Ha vendéglőkön kívül egy-egy bolti bevásárlás is szükséges, akkor el kell távolodni a Donauradweg-től. Elvétve lehet találni bármi ilyet az útvonalhoz közel. (a sör 1 euro, vendéglőben 3,20)

 

Előzmény: KapturJoe (244)
Z16XER. Creative Commons License 2017.03.01 0 0 247

szia,

mi is valami hasonló felfogásban szeretnénk bejárni a Duna ezen szakaszát :)

 

nekünk is tervbe van véve az általatok bejárt út, kérdésem, hogy el tudnád küldeni, hogy hol sátoroztatok, és/vagy egy útitervet amit bejártatok?

 

köszi

Előzmény: totiflosz (242)
budaikerekes Creative Commons License 2017.02.23 0 0 246

KaptureJoe:

 

Szerintem itt találsz hasznos dolgokat:

 

 

http://www.donauradweg.at/radfahren-am-donauradweg.html

 

 

 

http://www.austria.info/hu/uti-tervek/kerekparozas/kerekparutak-vizek-menten

 

 

Tudsz prospektust is rendelni:

 

http://www.austria.info/hu/prospektusrendeles

 

Jó utat!

Előzmény: KapturJoe (244)
joxy Creative Commons License 2017.02.22 0 0 245

Edzettség függő, de szerintem teljesen vállalható az a napi táv. Nálunk én viszem a felszerelés nagyobb részét így párom is aki nem annyira edzett bírja több napig a tekerést ilyen sík vidékeken.

Előzmény: KapturJoe (244)
KapturJoe Creative Commons License 2017.02.06 0 0 244

Sziasztok!

Május elején tervezzük a feleségemmel az utat. Szeretnék érdeklődni a szabad szobák felől. Ha van valakinek címlistája, azt nagyon megköszönném. Szerintetek 60-80 km/nap soknak számít?

 

Sinbiciklis1 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 243

Én 2009ben nyomtam le egyedül a Passau-Bécs utat és m ég élek. Nagyon jó volt. És tervezem újra!

Előzmény: Timler Fülöp Ádám (237)
totiflosz Creative Commons License 2015.08.06 0 0 242

Kedves Bringások!

 

07.27-től Passauból Pozsony érintésével Fertőrákosig (6 éjszaka,4 bringás) teljesítettük a  missziót. Buzdítok mindenkit aki csak most vág bele először és minden jót azoknak akikkel útközben - ha csak egy üdvözlés erejéig is - találkoztunk. A helyiek türelme és hozzáállása páratlanul jó volt. 3 éjszaka szabadon sátoroztunk de ránk se fütyültek. (Petronellnél meg ingyen kempingezhettünk mert nem volt "jegyszedő" még másnap 11-kor sem. Bécsnél a nagy hőségben ajánlom a középső szigeten végighúzódó strandstégeknél a hűsítő csobbanást. (a pucér 70 éves bácsi görkorcsolyába öltözve a himbi-limbijével kissé futurista (fűtúrista) látvány volt de már egy hét eltelt és a lelki sebeim kezdenek begyógyulni.

mottók az út alatt: "soha ne ess pánikba" a "zsúfolt kempingeket kerüld el", "Minden eső eláll délelőtt 10 óráig és kisüt a nap"

 

egy biciklusta

B.K.Csaba Creative Commons License 2015.07.05 0 0 241

Köszi a segítséget ,mint írtam mi szeptemberbe megyünk előre nem akarok szállást foglalni mert nem tudom,hogy aznap meddig

jutunk,viszünk magunkkal sátrat is ha nem találunk megfelelő szállást akkor kempingezünk.Napi 70-80km  tervezünk,az esővel

természetesen számolok így hat nappal számolva Passautól  leérünk a Magyar határig.Még egyszer köszönöm a segítséget és

gratulálok a teljesítményhez.

 

Előzmény: Zia62 (240)
Zia62 Creative Commons License 2015.07.04 0 2 240

Mi privátzimmerben laktunk,22-27 euróig ,ez reggelivel,ami bőven elég volt.A szállásokhoz oda írtam a neveket,ha beírod felhozza őket,ott van elérhetőség email, tel.,fax.egyszerű szobák,de úgyis csak alszol ott.

Spitz mellett  Marillenhof Schütz Karl,itt laktunk,ők borral is foglalkoznak,ajánlom őket.A többi szállás neveket már leírtam előzőleg.

Azt kell mondanom,ha árban is megfelelő,jobb lefoglalni előre,mert nálunk előfordult hogy telt ház lett estére,tudsz találni de nem biztos hogy neked megfelelő árban.

 

Útközben mindig van lehetőség bevásárolni, észre fogjátok venni.mi ebédre csak szendvicset ettünk,kávézni álltunk meg,és este ettünk meleget.Kerestünk vendéglőt,pizzáztunk is,de a házaknál is lehet hogy van lehetőség rá,nem tudom.Mikor megérkeztünk,szinte mindenütt rákérdeztek.

 

Az esővel nem árt számolni,mi is kaptunk,de nem volt sok,és ponchónk kiválóan megvédett bennünket.De úgy örülök hogy nem a héten mentünk ,mert ez élvezhetetlen  ebben a melegben.

Előzmény: B.K.Csaba (239)
B.K.Csaba Creative Commons License 2015.07.04 0 0 239

Köszönöm a beszámolódat Zia62 egy kicsit irigykedem is. Majdnem biztos,hogy szeptemberbe mi is útra kelünk,mi passautól

egészen a határig szeretnénk kerékpározni.Ami viszont még érdekelne,hogy milyen szállás árakkal kell számolni a kemping árakkal

 tisztában vagyok,továbbá az étkezést hogy oldottátok meg az út mellett vannak-e üzletek?

 

Zia62 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 238

Miért  mennél a vesztedbe,olvastam beszámolót is,és most láttam is egyedül túrázókat,lányokat is.Ez szerintem személyiség függő,de pl  tudsz tárasolgni bringásokkal a szállásokon,útközben egyaránt.

 

 

Előzmény: Timler Fülöp Ádám (237)
Timler Fülöp Ádám Creative Commons License 2015.06.29 0 0 237

Sziasztok Mindenki!

 

Egy olyan kerdesem lenne Hozzatok, hogy szeptember elejen nem tervez valaki bicikliutat Budapest-Passau/Regensburg vagy visszafele? En nagyon szeretnek elmenni egy ilyen kerekes kirandulasra, csak nincs nagyon kivel. Azt mondjak, egyedul meg ne probaljam, a vesztembe rohanok. Baratom nem biztos meg, hogy tud jonni, ezert keresnek "utitarsakat", hatha valaki tervez ilyet, es esetleg csatlakozhatnek is.

 

Valaszotokat elore is nagyon koszonom!

Zia62 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 236

A Donauradweg.at -n tudsz kérni katalógust,van benne térkép,részletes,és egy-két infó,ingyenesen kipostázzák.

Előzmény: Zia62 (235)
Zia62 Creative Commons License 2015.06.26 0 1 235

Szia!

 

Megérkeztünk,nagyon jó volt,ezt mindenképp meg kell csinálnotok!

 

Vasárnap du 5 órakor érkeztünk Passauba,végülis a Best busszal mentünk,hely hiány miatt,így átütemeztem,mert más időpontban indultak.Passauban körülnéztünk,és aznap márcsak Kohlbachmühléig mentünk.

 

2.nap hoztuk be,Abwindenig tekertünk.Itt Resenkánál szálltunk meg,egy nagyon kedves hölgynél.Schlögenig maradtunk az északi parton,ott mentünk át komppal,tovább nincs kerékpárút.Ez egy nagyon szép szakasz,később útközben kis hajó építő műhelyt is láttunk.

Vissza északra,az Aschai hídon is lehet,mi az Ottensheimi erőmún mentünk át.

Linz belvárosához át kell menni a túlpartra,majd vissza és ismét északon kell folytatni az utat.Ez itt elég unalmas,a másik oldalon hosszan a linzi iparnegyed.Tovább mentünk a töltésen,majd az Abwindeni erőmű előtt balra fordulni,át a főút alatt ,és mi ott szálltunk meg a faluban.

 

3.nap  Greinig mentünk,Mitterkirchenben a kelta falut néztük,és Greinbe időztünk többet.Ez szép kis város,bementünk a híres Schörgi cukrázdába is.Itt is  privátzimmerbe szálltunk meg   Haus Ederben.

 

4.nap Grein-Spitz.

Reggel átmentünk komppal,de a város előtt két km-re levő hídon is át lehet menni.Ybbsben kerékpár múzeumot néztünk.Sajnos Melknél kaptunk egy kis esőt,így ott nem időztünk, visszamentünk az erőmúvön északi partra.Wachaut elértük, csodás környék.Willendorfnál felmentünk az ásatás helyére ,és megnéztük a willendorfi Vénusz egy nagyobb mását.

A következő faluban volt a szállásunk,Schwallendorfba,Spitz mellett.

 

5.nap Spitz-Zwentendorf

A legszebb vidéken mentünk keresztül.Dürnsteini várhoz is felmentünk,tele turistával,de nekünk tetszett.Krems óvárosa,majd a kremsi hídon vissza délre.Tekerés egészen Zwentendorfig.Itt Jeschko Mariánál volt az utolsó éjszakánk.

 

6.nap Zwentendorf-Bécs

maradtunk a déli oldalon,Klosterneuburgi apátsághoz mentünk fel útközben,majd végig egészen Bécsig.

 

Az időnk az utolsó két napon elég meleg volt,előtte felhősebb,az talán kellemesebb volt tekerni,esőt is kaptunk,de poncsónk jó szolgálatot tett.Wachauig rengeteg bringás van,útközben többször összetalálkoztunk egymással,jókat nevettünk a szálláson is megismert túrázókkal.kifejezetten jól éreztük magunkat.

Röviden ennyit,bármi kérdésed van,kérdezz nyugodtan.Én is nagyon felkészültem,mikor hol merre.Írtam fel több szállás címet is ,és még aznap reggel biztonság kedvéért felhívtam őket.Lehet találni szállást ,főleg ebben az időben,de árban nem mindegy.Privátzimmert 23 euro körül lehet /fő,ha ezt akartok.HA kempinget akartok,útközben nagyon sok van,és nagyon rendezettek.

Utazásra pedig a buszos transzfer a legjobb megoldás,kényelmes.

Előzmény: B.K.Csaba (226)
doncike Creative Commons License 2015.06.01 0 0 234

Köszi a választ!

Előzmény: joxy (233)
joxy Creative Commons License 2015.05.29 0 0 233

Autópályán járnak, aztán letértek mi hozzánk felpakolni, majd Passau-ban is be vittek a városba minket.

Előzmény: doncike (232)
doncike Creative Commons License 2015.05.29 0 0 232

Köszi, de akkor legalábbis egyirányban így működött?

Vagy menetrend szerinti "járattal" mentetek ki Passauba, tehát előbb kitekertetek valamelyik meghirdetett megállójukhoz?

Előzmény: joxy (231)
joxy Creative Commons License 2015.05.28 0 0 231

Ezt nem tudom, meg kell velük beszélni. Mi Passau-ból indultunk, és itthon a házunknál fejeztük be a túrát :)

Előzmény: doncike (230)
doncike Creative Commons License 2015.05.28 0 0 230

Ez akkor úgy működik, hogy kivisznek Passauba, aztán a túra végén hazahoznak, akár a küszöbtől-küszöbig?

Előzmény: joxy (228)
Zia62 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 229

Kényelmesebb megoldás,eddig  sajnos nem olvastam róluk!Köszönöm,mindjárt fel is veszem velük a kapcsolatot e-mailban!

Előzmény: joxy (228)
joxy Creative Commons License 2015.05.27 0 0 228

http://www.euutasszallitas.hu/

 

Mi tavaly velük utaztunk ki, feleségemmel kettesben + két kerékpár + kerékpár utánfutó

Előzmény: Zia62 (227)
Zia62 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 227

Érdemes utánanézni,tudsz adni elérhetőséget,akik kerékpárt is szállítanak?Én csak személy szállítást találtam.Köszi

Előzmény: joxy (225)
B.K.Csaba Creative Commons License 2015.05.27 0 0 226

Még egyszer szeretném megköszönni a segítségeteket,természetesen tisztában vagyok az időjárással ezért  is elsősorban

szeptemberben szeretnénk a túrát megejteni, nekünk ez ideálisabb ekkor már nincs az a nagy tömeg az iskola miatt.

Zia62 várom a beszámolódat.

joxy Creative Commons License 2015.05.27 0 1 225

Annyi kisbuszos vállalkozó van érdemes olyannal kiutazni Passauba, egyszerűbb gyorsabb mint a vonatos kaland, szerintem.

joxy Creative Commons License 2015.05.27 0 1 224

Általában 8-9 EU per fő a díj.
Passau az Ilz parti Zeltplaz , ideális hely wifi nincs , meleg víz ingyenes
Linz Pleschinger see melletti kemping , wifi van , meleg víz 50cent
Grein , picit zajos a mellette futó főút miatt
Krems , wifi 1eu , meleg víz ingyen
Klosteneuburg , minden free, Bécs térképet is adnak

Előzmény: B.K.Csaba (220)
Zia62 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 223

Május nem annyira ideális,mert általában elég esős,és a hegyek között hamar leszakad az ég.mi is ezért maradtunk a júniusnál,de majd meglátod.

Mindenképpen jelentkezem ha hazaértünk.Mi is öt napot tervezünk,mert körülnézünk,sok szép látnivaló van.A Radexpressel megyünk,hosszabb idő,de a másikkal át kell szállni Welsbe.A Ferenc József bahnhofról indul 7,30-kor,majd át kell menni.

Előzmény: B.K.Csaba (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!