Keresés

Részletes keresés

doktor4 Creative Commons License 8 órája 0 0 51109

mik azok giliszták?üdv doktor4 😊

Előzmény: gaba520 (51107)
baada Creative Commons License 11 órája 0 0 51108

aaa, lemaradtal, mar a 'bowbenerdőben jarunk'

Előzmény: lapar (51106)
gaba520 Creative Commons License 11 órája 0 0 51107

Az az említett összeférhetetlen társaság nem véletlenül Felvidéki tájszólásban megszólaló , kizárólak gyantázott mellkasú faszikból állt? 

Ha véletlenül igen akkor Bocs, én tessékeltem  el őket a mi területünkről! 

Előzmény: Takyka! (51098)
lapar Creative Commons License 12 órája 0 0 51106

Teccik nekem is, kedvet kaptam! 

Lehet jövőre elmegyünk.

És Gelyza is örülhet, végre csónakázás is van, nem csak csepűrágás.

Bár a másik topicon nagyon elment az autó felé a téma japán kontra eu. irányba.

Béci 72 Creative Commons License 14 órája 0 0 51105

Szép túra!

Béci 72 Creative Commons License 14 órája 0 0 51104

Igen,ha vki.karácsonykor váltja ki,akkor is csak szilveszterig érvényes.

Előzmény: baada (51102)
midirobi02 Creative Commons License 14 órája 0 0 51103

...most már! De régebben volt szó róla hogy sokan úgy időzítették a nyaralást, hogy a következő évben minimum egy héttel előbb, és még él a tavalyi regisztráció! 

Mindegy, a lényeg, hogy volt és működik...

Előzmény: baada (51102)
baada Creative Commons License 15 órája 0 0 51102

azt mondtak: 'adott evre szol'

Előzmény: midirobi02 (51101)
midirobi02 Creative Commons License 15 órája 0 0 51101

Én Zadarban váltottam ki idén, 116 Kuna volt a 360-as csónakra 9.9 moci...

Nem kértek ott semmi különöset, vittem a csónak papírját (az a műszaki adatokat tartalmazó lap), meg egy fényképet a csónakról meg a motorról. Annyit trükköztem hogy a fotón egy 5-ös matrica volt a motoron:)))

A lényeg az volt neki, hogy legyen egy sorszám ami alapján felregisztrálja, ez adott esetben a serial number volt...

De mondta, hogy legközelebb már nem lesz gond, mert benne lesz a rendszerbe és csak a sorszámot kell bemondanom.

Viszont mondták itt páran hogy egy évre adják, lehet hogy változott, de nekem 2018.12.31.-ig él...

Előzmény: KaoszTom (51092)
gaba520 Creative Commons License 17 órája 0 0 51100

"pozitív értékelés leadása" gomb kattintva! :) 

andreas19 Creative Commons License 25 órája 0 0 51099

Klassz!

Takyka! Creative Commons License 25 órája 0 4 51098

Mosoni-Duna túra képes beszámoló:

Készülődés közben jött egy nagy zuhé, izgulhattunk, hogy esetleg elázunk.

De a hajnali indulásra szép idő kerekedett.

Hatkor indultunk, a cél az volt, hogy fél kilencre felérjünk a mosonmagyaróvári duzzasztóhoz. Az volt a terv, hogy a többiek autóval jönnek Móvárra és onnét 9-kor indulunk.

Nagyon csendes volt a táj (amíg arra nem mentünk), sok szürkegém, bakcsó, jégmadár, kócsag, elvétve egy két kárókatona vadászott.

Szegényeket zavarta a motorhang.

Pontosan a tervezett időre felértünk.

Az út zavartalan volt, egyszer kellett susnyát takarítanom a csigáról. A vízmélységgel általában nem volt gond, többnyire 1,5m-nél mélyebb volt. Az izgalmas részeket a tágulatok és néhéhány sziget kerülés adták. A megfelelő ág megcélzásához megfogadtam Gaba hasznos tanácsát, "Jól kell választani" és volt amikor jól választottam. :-)

A csodálatos halradarom természetesen mindig akkor döglött meg, amikor az izgalmasabb részekhez értünk. A fordulatszámmérő kevésbé volt hektikus, az előző napi zuhé térdre kényszerítette. (Majd csak öt nap múlva, valahol Komárom és Neszmély között tért magához)

Mondanom sem kell, felesleges volt rohannunk. Az első autó tíz óra után érkezett. A csapat másik fele 11 körül. Volt időm átszerelni a technikát. Ahhoz, hogy a villanymotor is felférjen a fartükörre, a benzinest ki kellett tolnom teljesen a szélére. (esély nem volt arra, hogy levegyem és a csónakban helyezzem el)

Dél elmúlt, mire elindultunk. Addigra elmentem benzinért, pótlandó az elhasznált anyagot. Átpakoltam a csónakot, beüzemeltem a villanymotort, kényelembe helyeztük magunkat és start.

A csapat három kenuból és a mi gucsónkból állt.

Az idő nagyon meleg volt, ezért jópáran megmártóztunk. Volt aki potyautaskodott. :-)

Ki a vízben, hesszelt, ki a csónakban. :-)

A tempó elég komótos volt. (Természetesen a görcsösen rohanó csapat a háttérben nem mi vagyunk.) A villanymotor imádta, 1. "fokozaton" 100W fogyasztás mellett haladtunk.

Délutánra megérkeztünk Kimlére, a Cvika kempingben szálltunk meg. A napi táv légvonalban 5,8km, vízen 22!

Nagyon hangulatos kis vízparti kemping, vizitúrázókra specializálódva. Este természetesen rittyentettünk bográcsban egy kis csülkös, kolbászos, lencsés, káposztás tápot.

Kilátás a partról. Erre fogunk menni.

Erről jöttünk.

Nem kellett félniük, volt elég kajánk. :-)

A táj végig vadregényes, sok kis sziget mellett haladtunk el. Pár éve végig rendberakták a folyót, kikotorták a feliszapolódott mellékágakat, az összes szigetet körbe lehet járni. Nagyon hangulatos a néhány méter széles kis ágakban bújkálni.

Lickópusztánál röviden összefutottunk Gaba520 topiktársal, de csak menet közben váltottunk pár szót, mert fuvarban volt. :-)

Van ahol kiszélesedik, lelassul a folyó. Az ilyen helyeken (motorral) óvatosnak kell lenni, mert néhol csak fél métert alig meghaladó víz van. A sekély vízben meg sok a hínár.

A fák, bokrok közvetlenül a vízpartig érnek, az ártéri erdő sok helyen olyan képet mutat, mintha az Amazonas őserdőben járnánk. (Bár még nem jártam arra, de fogjuk rá :-) )

A második nap Dunaszentpálig mentünk, sajnos a kempingben egy összeférhetetlen társaság tanyázott, így végül a falu alatt egy tiszta töltésoldalban vadkempingeztünk. Itt elfelejtettünk fényképezni. :-(

Errefelé a folyó már határozottan szélesebb, le is lassult. Itt már többnyire 2-es fokozaton haladtam, kb. 190W fogyasztással. A banda fáradt, egyre többször haladtunk mellévett alakzatban. :-)

A harmadik napon, Dunaszeg magasságában már mindenki azon volt, hogy minél előbb letudjuk a távot, húzták a lapátot.

aminek következtében hamar elfáradtak és rámakaszkodtak. :-)

A villany végül a Rábca torkolat előtt fogyott el, az akkuvédelem 2%-os töltöttségnél mondta azt, hogy eddig és ne tovább. Gyorsan beüzemeltem a Yamahát és az utolsó négy kilométeren lerángattam a bandát a célba.

Győrnél az aranypart. Merőben más képet mutat, mint akár csak pár kilométerrel feljebb. A teljes 68km-es úton az egyetlen fövenyes part.

Az út során meglepő volt látni, hogy a felső részen mennyivel nagyobb hajós élet zajlik mint itt nálunk Győrnél. Folyamatosan jönnek-mennek a kisebb nagyobb hajók.

Fogyasztási adatok:

Felfelé 20L benzin, 2,5óra menetidő, lefelé 1,43kWh kb. 12 óra menetidő.

T.

polysilver Creative Commons License 1 napja 0 0 51097

480 -as hajóra +60 le motorra 233 kunát fizettem a vizhasználatért, a biztositás 340 kuna de csak 20 le felett kell kötni.

Előzmény: rsoctavia1977 (51088)
polysilver Creative Commons License 1 napja 0 0 51096

Nagyon szép út , én is évek óta terveztem, de valamiért mindig elmaradt, most viszont hétfőn minden hold együtt állt hozzá. Muterrről hajóztunk át,közben Jezerában tankoltunk. A Sibenikbe bevezető csatorna elég forgalmas ,a nagy hajókat kerülni kell. Egészen Skradinig fel lehet menni utána van egy híd ahol kinnt a tábla hogy tovább nem lehet. Megpróbáltam de a partról kisípoltak. :(

85 km volt oda visza, déli indulással este hétre kényelmesen visszaértünk. Ha teheted ne hagyd ki. A sibeniki öböl végig 28-29 fokos.

Előzmény: rsoctavia1977 (51035)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 51095

Köszi.

Szoktam látni az Ebayn Wikingeket,jól bírják!

Előzmény: andreas19 (51094)
andreas19 Creative Commons License 2 napja 0 0 51094

Egy neked való klasszikus (a néhány esztendővel fiatalabb hypalon társai ma is úsznak, sőt klubjuk is van) old timer, a hatvanas évek elejéről

Előzmény: Béci 72 (51093)
Béci 72 Creative Commons License 2 napja 0 0 51093

Tisno-ban eddig nem volt feltétel a hajólevél.Remélem így is marad!

Előzmény: KaoszTom (51092)
KaoszTom Creative Commons License 2 napja 0 0 51092

Sziasztok,

Tervezem, hogy jövőre leviszem Horvátországba a 350-es + 9.9-es szettemet. Korábban mintha olvastam volna olyat, hogy gond lehet az engedély kiváltásánál mert ők kérik a hajópapírt, ami ugye nincs.

Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? (A horvát vízi jogsit idén ősszel tervezem megszerezni)

horvatzsolt Creative Commons License 2 napja 0 0 51091

Udv!

Pakostane, Biograd környékén lesz valaki közületek szept 1-14 között?

rsoctavia1977 Creative Commons License 2 napja 0 0 51090

Vagy 22.-től 1.-ig vagy 25.-től 1.-ig. Ez sajnos még mindig kérdéses. Van egy meló amit bevállaltam, és úgy néz ki nem tudják elöbb hozni. Akkor azt még jövő héten meg kell csinálnom.... szóval inkább a 25.-től jelen állás szerint.

Előzmény: Béci 72 (51089)
Béci 72 Creative Commons License 2 napja 0 0 51089

Biztosítást  nem tudom,9.9-es motorra azt mondták,hogy nem kell.A hajózási engedélyre pontosan nem emlékszem,először kértem most a 4,30-as csónakra (is)

170 kuna körül?Mikor indulsz?

Előzmény: rsoctavia1977 (51088)
rsoctavia1977 Creative Commons License 3 napja 0 0 51088

Béci, mennyi lett most a biztosítás meg a vízhasználat a horvátoknál? Változott egyátalán? 

Előzmény: Béci 72 (51087)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 51087

Igen,köszi,ez az.Már olvastam,Tiborpapa jóvoltából.

Most azonban más lesz újra olvasni,mert egy részén már jártam.Jövőre a montenegrói határig szetetnék Biográd környékéről.(meg vissza természetesen)

Előzmény: Boarhunter (51086)
Boarhunter Creative Commons License 3 napja 0 0 51086
Előzmény: Béci 72 (51079)
peppino Creative Commons License 3 napja 0 0 51085

Alíz, te biztosan értékelni fogod.... 

Pár hete a Lidl-ben vettem automata spanifereket. Tudom, hogy a víz miatt esetleges meddig bírják majd, de fenomenálisan gyors lett és egyszerű a hátsó rögzítés.

Ezenkívül a görgős oldaltámasz dolgot is teszteltem tegnap, szépen központosítja a csónakot ha van két rúd a hátsó részen amiben meg lehet vezetni felhúzásnál. A perforált rúd ennek a tartója, egyelőre csak ideiglenes megoldásként. 

Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 51084

Idén a görögögnél mindenhol kaptunk blokkot,számlát.Ha mondtam,hogy nem kell,akkor is.Valószínű,ott is szigorúbban kezdtek ellenőrizni,a korábbi években szinte sehol nem adtak.

Előzmény: Boarhunter (51082)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 51083

"Én is aludtam már a lakókocsiban a "korzó" végén a tengerparton mert lekéstük a kompot-a kutya nem szólt hozzánk (hazudok, a dinnyeárus odajött, hogy vegyünk dinnyét). Ez a horvátoknál nem működik."

Igazad lehet; magam sem találkoztam mozgó dinnyeárussal Horvátországban.

:)

Balatonszéplakon, az Ezüstpart melletti egykori (részben bekerítetlen) kemping területén egész nyáron vad-kempingeznek, rövidebb-hosszabb ideig, magyarok is, külföldiek is.
Hivatalos emberek a közelükbe sem mennek.

Előzmény: Boarhunter (51082)
Boarhunter Creative Commons License 3 napja 0 0 51082

Ne keverjük. Horvátország más tészta. Az anyjukat megb@sznák két forintért. Ha nincs bejelentett szállásod, nem fizetsz idegenforgalmi adót akkor az "vadkemping"-nek minősül függetlenül attól, hogy a parton sátorozol vagy a hajódban kucorogsz. Volt itt már szó olyasmiről, hogy kabinos hajót húzva már a határon baszogatták a delikvenst, hol lesz a szállása illetve hazafelé elkezdtek valakivel buziskodni, hogy lent töltött két hetet, hová volt bejelentve?

Görögországban is tilos de ott elnézőbbek. Mondjuk egy-két éve már hallani, hogy osztogatják a bírságokat.

Sajnos mint annyi mást, ezt is pofátlan embertársainknak köszönhetjük akik nem csak élnek hanem visszaélnek a vendégszeretettel, elnéző magatartással vagy a laza szabályozással. A lakóautós topicban volt szó minap a görög helyzetről, be is linkeltem oda pár infót arról, mit néznek el és mit nem. Ha szemmel láthatóan kitelepültél, előtető kihúzva, bútorok kirakva akkor bünti van. Ha útközben vagy és megálltál pihenni, azt elnézik. Én is aludtam már a lakókocsiban a "korzó" végén a tengerparton mert lekéstük a kompot-a kutya nem szólt hozzánk (hazudok, a dinnyeárus odajött, hogy vegyünk dinnyét). Ez a horvátoknál nem működik.

Nálunk 24 órát nem meghaladóan bárhol felverheted a sátrad(állami területen) ha egyéb tiltás nem vonatkozik rá. Erdőben azért nem árt vigyázni, sok erdő került magánkézbe és ez egyrészt nem látszik, másrészt a tulajdonos korlátozhatja az ott tartózkodást.

Előzmény: lapar (51075)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 51081

Én befizetek szívesen bármit,de hülyeségnek tartom,hogy napi 1 euró miatt még a turistának kelljen mászkálni,és keresgélni a hivatalt.

Előzmény: lapar (51078)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 51080

Gézának saját helye van,szerintem befizette az adó többszörösét.Amúgy nem tudom ...

Előzmény: lapar (51078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!