Keresés

Részletes keresés

ByKa Creative Commons License 2022.04.27 0 0 30

Sziasztok!

Wacom Intuos 3 A6-ot (egér + ceruza) vagy
Wacom Intuos 3 A5, A5wilde-t keresek megvételre!

Itthon az A5w-t használom, a céghez kellene egy ugyanilyen vagy kisebb...

 

Köszönöm!

Frida79 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 29

Sziasztok 

Segítségre lenne szükségem. Egy wacom cintiq 13 pron rajzoltam. Pár hónapig nem használtam. Most inditáskor a monitoron megjelenik a raj felület, de a táblán a nincs jel ikon jön fel. Hol lehet a gond? 

Abu F Creative Commons License 2020.11.14 0 0 28

Wacom Bamboo Pen tablet keveset használt, szép állapotban Budapesten eladó. Eredeti dobozában minden tartozékával (toll, tartalék hegyek).

I.ár: 12.000

 

Tibitron79 Creative Commons License 2020.06.21 0 0 27

Üdv. Animált rajzokat szeretnék késziteni, ehhez keresek egy korrekt vacomot. A lényeg hogy a sima rajzaimat tudjam szinezni, és transzparensé tenni, hogy animálhatóak legyenek. Tehát pl megrajzolom külön a lábakat kezeket stb, a programban animálom, egymásra rakom a transzparans szinezett képeket. Na ehhez ekresek vacomot, melyik az mi megfizethető és ezeket szépen, könnyen meg tudom vele csinálni? Köszi előre is válaszokat.

Hege82 Creative Commons License 2019.12.16 -1 0 26

Szia. Windowson belül van egy eldugott menü ott lehet kikapcsolni

Előzmény: VGYZ (23)
Kitty7 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 25

Sziasztok, lehet kicsit off a téma, de lenne egy nagy problémám. Nem olyan rég vettem egy Wacom Cintiq 16-ot, de nem tudom használni… A gépem nem támogat több HDMI-t csak egyet, amibe a monitorom van. Vettem már HDMI USB átalakítót is, portot is, de nem használt. Kalibrálni sem engedi önmagában a tábla a tollat, így meg rajzolni se tudok vele, az nem tudom ehhez köze van e, de mindenesetre nem engedi… A kérdésem az lenne, hogy az hogy bővíthető, videokártyát vegyek még egyet hozzá vagy mi lenne a megoldás? Előre is köszi aki tud segíteni.

dorkazimb Creative Commons License 2019.05.14 0 0 24

Sziasztok!

 

Nemrég vettem magamnak egy Wacom  cintiq  13 HD rajztáblát.

Már van nekem egy ami tökéletesen működik viszont szükségem volt még egyre, mert  testvéremmel közösen használtuk.

Szóval vettünk egy rajztáblát használtan, és a helyszínen kipróbáltuk, és ott megfelelően működött.

Itthon azonban nem indul el valami miatt.

Az tudni kell, hogy  a tábla külföldről van ,azaz átalakítóval kell használni a konnektorba.

Kipróbáltuk a már meglévő(másik tablethez tartozó) tápegységgel a táblát, és teljesen jól működik.

Szóval nem a táblával van a gond, hanem a tápegységgel.

Sajnos nem értek hozzá nem tudom mi lehet a gond.

Itt az új tápegység amivel nem működik:

 

És itt a régi amivel működik:

MINDEN SEGÍTSÉGET MEGKÖSZÖNÖK NAGYON HASZNOS LENNE

VGYZ Creative Commons License 2019.04.03 0 0 23

Szia! Hogyan tudtad megoldani a problémádat? Nekem is hasonló. Wacom Intuos PT S.

Előzmény: Mantidea (19)
fengxue Creative Commons License 2018.11.20 0 0 22

Ha jól tudom a wacom rajztáblák elég jók. Nekem egy régebbi fajta XP-Pen Star G640 Graphic Tablet van, ami nem rendelkezik saját kijelzővel, csak simán “pen padként” működik. Nem vagyok pro ebben a témában, sőt évek óta porosodik, de az a véleményem, hogy érdemes egy belépő szintű táblát venni, nem javaslok nagyon drágát, főleg ha arra a sorsra jut, mint nekem .

A rajz felülete legyen olyan felületű, mint a monitorod (16:9 stb) és lehetőleg kényelmesen nagy. Érdemes még programozható gombokkal/felülettel bírnia, ahová be lehet állítani “hotkeyeket”. Vannak még extrák, hogy érzékeli a toll döntési szögét, de ilyen dolgok elsőre feleslegesek. Nem úgy működik, mint a papìr, rajzolsz azt kész, a programot is jól kell ismerni, hogy szépen tudj rajzolni. Igazából, mintha phitoshoppolnál, csak tollal.

 

Nem mindegy milyen ecsetet használsz a programban, azokat is testre kell szabni, erősödés, halványulás, mit csináljon különböző nyomáserősségre (vastagodjon, vagy erősödjön). Én azt mondom nem egyszerű, ezzel ujra kell tanulni minden technikát. Közben tükrözni, forgatni a rajzfelületet, mert ugye itt nincs papírod amit simán elforgatsz, hogy kézre álljon a mozdulat. Szóval ha királyul rajzolsz papíron, jóformán ujra meg kell tanulni, mert a programot is vágni kell.

 

https://www.xp-pen.com/goods/show/id/250.html

https://www.storexppen.com/buy/54.html

Előzmény: hhhh1 (21)
hhhh1 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21

Sziasztok!

Eladó Wacom Cintiq 22HD Touch HD
Professzionális Hd felbontású táblamonitor profi képfeldolgozáshoz, retusáláshoz, tervezőgrafikához multi-touch (érintőkijelző) funkcióval.
Tökéletes állapotban, két kisebb hajszálkarc található a monitoron, de az nem befolyásolja sem a munkát sem a vizualitást. A gép 2014 év végi, közvetlenül a gyártótól kaptam.

Eladás oka, újabb modellre váltás. Természetesen minden tartozékkal, dobozzal.

 

450.000 ft

A csatolt videóban az eladni kívánt termék látható:
https://www.youtube.com/watch?v=fYNJC2Ke2Cc

Több infó: https://www.wacom.com/en/products/pen-displays/cintiq-22-hd-touch

Érdeklődni: kaybrush@gmail.com

Mantidea Creative Commons License 2018.09.03 0 0 20

Megoldottam!

Előzmény: Mantidea (19)
Mantidea Creative Commons License 2018.09.03 0 0 19

Sziasztok,

 

Win10pro / PS cc 19.1.12 / Wacom Bamboo MTE-450

Wacom baboo-t használok (használnék) de, amikor a tollat a táblára érintem szinte azonnal egy animált fehér kör indul el a kurzor körül az óramutató járásának megfelelő irányban, ami rettentően bosszantó és hátráltató, mert amíg ez az anim nem fut le (1 mp) addig nem működnek a funkciók. Ez nyilván valami Windows-ból örökölt dolog, mert pl az aszatalon is ugyanezt produkálja a Wacom toll. Azonban sehol nem találom, hogy hogyan tudnám ezt kikapcsolni. Felraktam a legfrissebb Bamboo drivert, de nem változott semmi.

Tud nekem valaki segíteni? Mert a tábla így számomra használhatatlan.

 

WIN 8.1 illetve a PS előző verzióinál tökéletesen működött minden.

 

Nagyon köszönöm!

Mefi100Percent Creative Commons License 2017.11.16 0 0 18

Sziasztok!

Szeretnék wacom táblát venni , viszont az lenne a kérdésem ,hogy milyen táblát kellene vegyek?

Wacom Intous Comic M
Vagy
Wacom Intous Pro S


Valami ilyeneket készítenék : https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/931230_560998380613154_454050932_n.jpg?oh=b15ad969275c284f858f928b2508a18e&oe=5A91CBA7

Igazából az a kérdés ,hogy ha mondjuk valaki manga rajzokat akar készíteni , akkor a mérete a táblának vagy a dönthetősége számít legfőképpen?

A válaszokat előre is köszönöm!

charston Creative Commons License 2017.07.07 0 0 17

Eladó egy WACOM Intous Pro size M (PTH-660) bontatlan, garis 2017 verzió. Azért adom el mert kaptam és nekem már van egy ilyenem.

 

ár: 100.000HUF

 

charston@citromail.hu lehet érdeklődni

 

Ádám Nagy89 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 16

Előzmény: Ádám Nagy89 (15)
Ádám Nagy89 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 15

Sziasztok!

 

Nem tudom,hogy jó helyre írok e,de szeretnék egy kis segítséget kérni.

telepíteni szeretném a Wacom Intuos Pen&Touch S (CTH-480s) tipusú

táblámat,de nem tudom mert folyamatosan egy hibaüzenet jelenik meg.

(a képen látható)

 

Tud esetleg valaki mondani valamit,hogy mi lehet ez?

 

a válaszokért előre is köszönet!

 

Üdv

Ádám 

FoHi Creative Commons License 2015.11.27 0 0 14

A képek eltűntek az előző hozzászólásból, itt pótolom.

Digitális festéshez, rajzoláshoz eladó használt

Wacom Intuos4 A4 Wide (L-LARGE) digitális rajztábla + fólia festő- és rajzprogram

Model: PTK-840

(Hibátlan, nem használtam.)

(A képeken látható tartozékokkal, kivéve a Corel Draw Graphics Suite X5 (Trial Version) Corel Paint 11 upgrade program.)

Hozzávaló ACK-10032 átlátszó fólia (átrajzoláshoz)

Bruttó 130e Ft

 

Leírás:

https://www.wacom.asia/en/intuos/large

https://www.wacom.asia/en/tablet-drivers?tid_1=19&tid=All

 

Nyomásérzékenység A 2048 fokozatú nyomásérzékenység toll-, ecset- és radírvonások.

Intuos 4 nyomásérzékenységének karakterisztikája Megnövelt pontosság. Az eddigi 10 grammos küszöbértéket (Intuos3) lecsökkentették 1 grammra.

Dőlésérzékenység

ExpressKeys Nagyon hasznos lehet ha ide beállítja az Undo (visszalépés) Redo (előrelépés) illetve a Copy - Paste funkciókat.

A programozható ExpressKey gombok ráadásul hozzárendelhetőek különböző alkalmazásokhoz, például a Corel Painterhez vagy a Photoshophoz illetve bármely más programhoz, akár az irodai szoftveréhez is.

Kétkezes

Grip Pen Toll és radír az elem nélküli új Pen segítségével. Egyedivé teheti tollát az új színes, cserélhető gyűrűk segítségével. A toll fogását az új Pen esetében megváltoztathatja és akár vastagabbá is teheti a dobozban mellékelt vastagító gumibevonattal.

Tollhegy készlet

Elem nélkül Valamennyi adatbeviteli eszköz elem nélkül működik. Az Intuos 4 digitális rajztábla ellátja őket a szükséges energiával.

Wacom tolltechnológia Wacom által szabadalmaztatott vezeték és elem nélküli tolltechnológia.

 

Specifikáció

Méretek:: 474 mm x 320 mm x 15 mm

Aktív terület: 325 mm x 203 mm

Aktív érintőképernyős terület: 299 mm x 190 mm

Súly: 1800 gramm

Felbontás / pont: 0.005 mm

Dőlésérzékenység: ± 60°

ExpressKey-ek száma: 8 gomb (programozhatóak)

Touch Ring kontroller: 1

 

E-mail publikus.

FoHi Creative Commons License 2015.11.27 0 0 13

Digitális festéshez, rajzoláshoz eladó használt

Wacom Intuos4 A4 Wide (L-LARGE) digitális rajztábla + fólia festő- és rajzprogram

Model: PTK-840

(Hibátlan, nem használtam.)

(A képeken látható tartozékokkal, kivéve a Corel Draw Graphics Suite X5 (Trial Version) Corel Paint 11 upgrade program.)

Hozzávaló ACK-10032 átlátszó fólia (átrajzoláshoz)

Bruttó 130e Ft

Leírás:

https://www.wacom.asia/en/intuos/large

https://www.wacom.asia/en/tablet-drivers?tid_1=19&tid=All

 

Nyomásérzékenység A 2048 fokozatú nyomásérzékenység toll-, ecset- és radírvonások.

Intuos 4 nyomásérzékenységének karakterisztikája Megnövelt pontosság. Az eddigi 10 grammos küszöbértéket (Intuos3) lecsökkentették 1 grammra.

Dőlésérzékenység

ExpressKeys Nagyon hasznos lehet ha ide beállítja az Undo (visszalépés) Redo (előrelépés) illetve a Copy - Paste funkciókat.

A programozható ExpressKey gombok ráadásul hozzárendelhetőek különböző alkalmazásokhoz, például a Corel Painterhez vagy a Photoshophoz illetve bármely más programhoz, akár az irodai szoftveréhez is.

Kétkezes

Grip Pen Toll és radír az elem nélküli új Pen segítségével. Egyedivé teheti tollát az új színes, cserélhető gyűrűk segítségével. A toll fogását az új Pen esetében megváltoztathatja és akár vastagabbá is teheti a dobozban mellékelt vastagító gumibevonattal.

Tollhegy készlet

Elem nélkül Valamennyi adatbeviteli eszköz elem nélkül működik. Az Intuos 4 digitális rajztábla ellátja őket a szükséges energiával.

Wacom tolltechnológia Wacom által szabadalmaztatott vezeték és elem nélküli tolltechnológia.

 

Specifikáció

Méretek:: 474 mm x 320 mm x 15 mm

Aktív terület: 325 mm x 203 mm

Aktív érintőképernyős terület: 299 mm x 190 mm

Súly: 1800 gramm

Felbontás / pont: 0.005 mm

Dőlésérzékenység: ± 60°

ExpressKey-ek száma: 8 gomb (programozhatóak)

Touch Ring kontroller: 1

Eredeti Corel Painter 11 Upgrade festőprogram

40 000,- Ft.

Leírás: https://www.corel.com/img/content/pdf/p11/Corel%20Painter%2011%20Reviewer's%20Guide_FINAL.pdf

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 10
ben_ben Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9
Még 1x köszönöm.
Előzmény: optikus (7)
optikus Creative Commons License 2007.12.25 0 0 8
Gondoltam veszek egy air brusht aztan mikor meglattam az arat... Ennyibol jobb ha az indulo keszletben benne van mert ugy olcsobb (csak azok mar nagyok voltak nekem). Valojaban inkabb csak jatekra kellett volna de ennyiert nem lesz. Meg a kretan gondolkodtam (persze az nem volt raktaron...)
optikus Creative Commons License 2007.12.25 0 0 7
Azert a toll benyomas beallitasa kicsit furara sikeredett. Eloszor neztem egy darabig, hogy pont azt az egyet nem lehet allitani mire rajottem, hogy csak ra kell nyomni (de, hogy miert sikerult ilyenre mig masutt ott a legordito az rejtely):


Előzmény: ben_ben (6)
ben_ben Creative Commons License 2007.12.25 0 0 6

Köszönöm, ezt a driver állítást most találtam meg, hogy írtad.

Még új nagyon a cucc  :))

Előzmény: optikus (4)
ben_ben Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5

Örülök, hogy van múltunk is  :)

 

Előzmény: DIE_ROBOTER (0)
optikus Creative Commons License 2007.12.24 0 0 4
Ami nekem nagy dilemma volt hogy wide monyohoz wide tablet vagy regular. Nagyot sem akartam mert nem fer el meg a kezet is nagyon hosszu uton kell mozgatni ami hosszu tavon (nekem) zavaro. Vegul a5 regulart vettem megpedig azert mert meg kenyelmes, olbe veve is tokeletesen hasznalhato (nekem igy a legkenyelmesebb). Annyi a trukkje hogy ami a kepernyon kor az a tablan ellipszis es forditva. De ez csak szokas kerdese. Ha valakit zavar akkor be lehet allitani a driverben hogy lock aspect ratio es akkor fuggolegesen csokken az aktiv meret ezaltal wide lesz a tabla azaz a kor kor marad mindketton. Persze lehet a szokasos dolgokat, athelyezni a kepszeleket kezzel csokkenteni a teruletet stb.
Amugy kepet bazeralni tablet nelkul egy kinszenvedes, plane azutan ha valaki mar probalt egy jo fajta tablat. Raadasul egy csomo eger funkcionalitast is tud mar, pl scrollbar ket oldalt, modosito gombok stb.

optikus Creative Commons License 2007.12.24 0 0 3
mindezt a wacom totyikba:)
Előzmény: canon.Eos (2)
canon.Eos Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2
géniusznak az valo
Előzmény: DIE_ROBOTER (0)
optikus Creative Commons License 2007.12.24 0 0 1
Az eger olyan mint a toll, csak az aktiv feluleten megy raadasul csak csuszkal a filces aljan (telibe filces) ertelme nem sok.
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.12.24 0 0 0
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125621 :)

Gyerekeknek most azt vettem ajándékba, de persze csak Genius-t.

Előzmény: ben_ben (-)
ben_ben Creative Commons License 2007.12.24 0 0 topiknyitó
Most, így ünnepek útán talán leszünk páran :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!