Keresés

Részletes keresés

IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 776

Ha úgy érted, ahogy én: hogy Jézus tanításai, és az, hogy Őt fogadom el az igaz Megváltónak,  a Hit "sziklaalapja" - akkor egyről beszélünk.

Előzmény: Törölt nick (756)
landdie Creative Commons License 2010.12.29 0 0 775

"Az Antikrisztus rég itt van. Csak tekints körbe a világban."

 

Az Ige szerint már János korában itt volt ugye...

 

I. János levél:4:3 "És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már."

 

Szerintem ez a definíció örökérvényű, az időben visszafelé menvén is. Még a Neander-völgyiek sem vallották Jézust, testben megjelent Krisztusnak, mint ahogy egy szellemifogyatékos maori sem fogja napjainkban. 

Előzmény: Sola Scriptura (727)
Paleokrites Creative Commons License 2010.12.29 0 0 774

1; LEHETSÉGES, LEHET VALAKI, VALAMI....., ÁM SEMMI NEM BIZTOSÍTJA, HOGY ÍGY, AVAGY ÚGY LESZ!

 

2; MEGVALÓSÍTHATÓ, ÁM MI AKADÁLYA ANNAK, HOGY MEGVALÓSÍTSA, AVAGY ELEDDIG MIÉRT NEM VALÓSÍTOTTA MEG?

Előzmény: Törölt nick (773)
Biztonsági Nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 772

Akkor elő az iskolai tankönyvet, és nézd meg benne, mint jelent az "elméleti szinten megvalósítható" fogalom.

Előzmény: Törölt nick (769)
Paleokrites Creative Commons License 2010.12.29 0 0 770

nem gátolja semmi, akkor miért nincs itt, talán akarata, végsőkig kiélvezi a helyzetet, hogy az emberiség hullik és nincs segítség még a keresztény hívők számára se?

 

Nagy érv a mindent megetehtre, persze ismerni egyik hívő sem ismeri sem tetteit, sem a mit is tud egyáltalán istenetekt!

Előzmény: Törölt nick (769)
Paleokrites Creative Commons License 2010.12.29 0 0 768

LEHETSÉGES szó, vagy fogalom mit jelent?

 

Ugye nem azt jelenti, hogy mindent meg tud tenni?

Előzmény: Törölt nick (767)
Paleokrites Creative Commons License 2010.12.29 0 0 766

Istennél minden lehetséges......, de nem minden!

Előzmény: Törölt nick (764)
Paleokrites Creative Commons License 2010.12.29 0 0 765

" Istennél minden lehetséges. "

 

A hívők hitében..... lehetséges minden istenüknél....

Előzmény: Törölt nick (764)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 763

Azt csak Isten tudhatja :)

Előzmény: Törölt nick (760)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 762

"Vagyis nem tudod."

 

Dehogynem. A megtéréses topikban már le is írtam egyszer. Valahol sajnállak egyébként, hogy csak fizikai hangokat és képeket tudsz elképzelni, és a lelki bizonyosság számodra ismeretlen terep.

 

"Ennél azért többet vártam tőled... No, de hát csak ennyire vagytok képesek. :)))"

 

Krisztus nélkül még ennyire sem. Nélküle talán én is csak beszélgetőtársaimat leszólni járnék ide.

Előzmény: Törölt nick (761)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 759

"Oké, akkor részletezd."

 

Neked? Majd ha hiszel :)

 

"Ezért kell a keresztény valláshoz a hit. :)))"

 

Ezért kell az élethez a hit :)

Előzmény: Törölt nick (758)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 757

"Neked nem. Maximum olvastad, hogy egyesek leírták, hogy mások szerint azt mondta valakiknek valamikor."

 

Dehogy.

 

"Amit nem tudsz még magadnak sem bizonyítani, hogy van. A kör bezárult."

 

Amit lehet bizonyítani, ahhoz nem kell hit sem. Itt zárult be a kör.

Előzmény: Törölt nick (755)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 754

Vallási állításokat tudományos igazolás formájába terelni.....igencsak nehéz (lehetetlen) feladat. Ugyanis egyetlen vallásra sincs bizonyíték. Emiatt - ahogy mondod - a "szilaalap" is érzelmi, lelki alap és vajmi csekély köze van az IQ-ember gondolkodásához.

Előzmény: Törölt nick (752)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 753

"Mert mások azt mondták, hogy krisztus megmentett. :)))"

 

Ő maga mondta.

 

"Igen, sokkal jobb egy örök életet az emberi fantáziára bízni, mint tényekre és bizonyítékokra... :)))"

 

Nem a fantáziára, hanem a hitre. És pont azért, mert aki hitetlen, az nem üdvözülhet. Ami nekem ígéret, az neked bizony ítélet.

Előzmény: Törölt nick (749)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 751

"Akkor miért is nincs egységes egyház?

Sohasem a hatalom miatt harcoltak, hanem a tuti bizzztos alapra építkező vallási ellentéteik miatt."

 

Az egyház a hívők összessége. ha bármelyik egyházról beszélünk, a vallás teológiája megalapozott (teológiailag kidolgozott "szilárd alap".) A hívők látszólag befogadják mindazt, amit az egyház vallási vezetése (lásd, kereszténység esetén: a Szentszék) mond - valójában a hívők között megoszlanak egyes kérdésekre a válaszok. Az egy másik kérdés, ha már akkora az ellentét, hogy egy nagy rész leszakad az "anyaegyházról" és önálló teológiát alkot.

 

Hogy sohasem a hatalomért harcoltak, ezt ugye te sem hiszed ?? Sokal több volt a történelem során a vallási köntösbe öltöztetett hatalmi harc, mint a valóságos vallási tézisek miatti csetepaté.

Előzmény: Törölt nick (747)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 750

Általában a belső "viták"-ban valamelyik modulus a domináns. Az az oldal kelti fel a töprengés alapját. Ez - szerintem - éppúgy lehet egy erős érzelmi történés, mint egy tudatos gondolkodás valamiről.

A zeneművek pl. jó példát szolgáltatnak erre. Kétféleképpen is lehetséges.

A zeneszerző "megrendelésre" dolgozik, tehát adott egy történet, amihez érzelmi háttér kell - ez lesz az általa szerzett zenemű.

De lehet a fordítottja: a zeneszerző él át egy katarzist és abból születik egy zenemű.

Előzmény: Törölt nick (743)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 748

"Mert addig nem hited van, hanem hiszékenységed"

 

Ugyan már, hisz neked sem hiszek.

 

"Maximum meggyőződésed van valamiről, amit elhittél mert mások azt mondták, de ez sem bizonyít semmit."

 

Meggyőződésem az van. De nem azért, mert "mások" azt mondták, hanem mert Krisztus megmentett. És neked aztán semmit nem akarok bizonyítani. Mellesleg: ha volna bizonyíték, hogy választaná el az Úr az övéit a világtól?

Előzmény: Törölt nick (744)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 746

Nem tudom...... én jelenleg egy-két vallást ismerek, amelyek valóban marják egymást.... de korántsem vallási okok miatt. A "vallási ellentétek" között általában nagyonis világi dolgok: energiaforrás, hatalmi törekvések, pénz.....stb. állnak. A mondvacsinált vallási ürügy kezd kimenni a divatból.

Előzmény: Törölt nick (745)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 742

Nem egészen. Az alap (ha már létezik) általában változtathatatlan. Ha a felépítményben vannak gyenge pontok, azon talán még könnyen lehet változtatni. Például egyszerű belátással, megértéssel, átgondolással, elfogadással.

Előzmény: Törölt nick (739)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 741

"Hogy lehet valami gyenge ha nagyon erős az alapja?"

 

Úgy, hogy kősziklára épült.

 

"vagyis még a hited létezésére sincs semmiféle bizonyítékod?"

 

Miért kellene nekem saját hitem létezésére bizonyíték? Nekem bizonyosságom van, de az se a saját hitemben, hanem az Úr Jézus Krisztusban.

Előzmény: Törölt nick (737)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 740

Pedig az IQ és az EQ a legtöbb emberben "békés egymás mellett élést" produkál - sőt - erős érzelmek komoly gondolkodást válthatnak ki és fordítva. Gondolom, ezzel Te is egyetértesz.

Előzmény: Törölt nick (733)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 738

"Hogy lehet valami gyenge ha nagyon erős az alapja?"

 

Úgy, hogy egy sziklaszilárd alapra is lehet igencsak gyenge felépítményt kreálni....átvitt értelemben is.

Előzmény: Törölt nick (737)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 736

Egyáltalán nem "használhatatlan". Azt írtam, gyenge. De nagyon erős az alapja: a Krisztus Jézus, aki életét adta bűneinkért.

Előzmény: Törölt nick (735)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 734

Pontosan.

Előzmény: Törölt nick (730)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 732

"Nem a lélekkel van a baj, hanem az értelemmel. :)))"

 

Egy ember habitusát nem csupán az értelem alakítja, hanem a lelkiek is. Nyilván ismered, hogy van IQ ember, EQ, és vegyes. Utóbbiból van a legtöbb. Az "EQ ember" sem értelmileg gügye ! Csupán arról van szó, hogy a gondolkodásmódjában több az érzelmi faktor, mint az értelmi. Például a művészek. Ettől még lehet éppoly okos, mint akit Te annak mondasz. (IQ).

Nincs ott semmi baj az értelemmel, sőt, arról van szó, hogy az értelem mellett rendelkeznek olyan "felfogó csatornákkal", amelyeket a totál IQ-ember egyszerűen nem használ (vagy nincs neki.)

Előzmény: Törölt nick (731)
IGAZ456 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 729

Szerintem azért, mert Isten szabad akaratot adott a léleknek is, amely az emberben van. Ezért a (világ lakosságához képest elenyésző számú) transzcendenciát tagadó ember lelke nem fogadja be azt, hogy létezik egyáltalán transzcendencia. és szerintem Isten ezt nem bűnként értékeli, hanem egy olyan adottság megtestesülésének az emberben, amit Ő "biztosított" mindenki számára. A szabad választás lehetőségét. Ezért mondja "satya" (és én tisztelem, amiket mond), hogy végsősoron Isten kegyelme a döntő - amelyet mindenkivel szemben gyakorolhat, akármilyen valláshoz, vagy éppen a tagadáshoz tartozik. Aki viszont (bár nem is hisz benne), de a Szentlelket káromolja - annak nincs bűnbocsánat és kegyelem. Szerintem a hit logikája így érthető és teljes.

Előzmény: Törölt nick (700)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 728

Hatott itt egy hívőre is a szavaidból csöpögő méreg? Elfordult a hatására bárki Krisztustól?

Előzmény: Paleokrites (719)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 727

Az Antikrisztus rég itt van. Csak tekints körbe a világban.

Előzmény: landdie (724)
Sola Scriptura Creative Commons License 2010.12.29 0 0 726

Bizony, bizony, gyenge a hitünk. Még jó, hogy ugyanakkor erős a megváltónk.

Előzmény: Törölt nick (723)
landdie Creative Commons License 2010.12.29 0 0 724

Mustármagnyi hittel már hegyeket is lehetne mozgatni. Ekkora mértékű hittel egyszerűen ráemelnék a démonok és sátánok hátára a Mount Everestet, aztán legalább nem tudna jönni az Antikrisztus sem...:)

 

Ezek itt az Antikrisztust várják, hiszen Antikrisztus előzmény nélkül nem jöhet el a feltámadás sem..

Előzmény: Törölt nick (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!