Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2017.05.21 0 0 4626

Ha a próbák során tetszett a hangja, akkor minek bekötni az eq-t? Sajnos minden elektronika jobban vagy kevésbé, de belemalackodik a hangba! Minek most ezt újabbal tetézni? Aminél ráadásul valami illesztés probléma is van! Sztem felejtsd el nyugodtan az eq-t és próbáld meg minél jobb áron eladni! Az audio-nirvánába biztos, hogy nem azon keresztül vezet az út!

AJ

Előzmény: dannnzzzz (4624)
Fényhang Creative Commons License 2017.05.21 0 0 4625

Nem, más gond van ott. Olyan kábel kell, ami a 3-as és 5-ös pontján kapja a jelet, a 2-es az árnyékolás és a többi nincs bekötve. Ez megfelel kb. a vonalszintű jelhez.

Nem DIM, hanem DIN-tipusú és ezért az Eq-nál valószínűleg illesztési probléma lehet, ha beiktatva az erősítő elé az bezajosodik és halkabb lesz. Feltételezve, hogy az Equalizer az jó, tessék ellenőrizni mindent.

15-ezerért még alkatrészeket sem tudsz venni egy erősítőhöz, akármilyen egyszerű is az.

Üdv!

Előzmény: dannnzzzz (4624)
dannnzzzz Creative Commons License 2017.05.20 0 0 4624

Akkor az ár kicsit magas volt, de tény hogy tetszik. Időközben felmerült az a probléma hogy 5 tűs DIM csatlakozóval kötöm össze az erősítő és az equalizer egységét. viszont ha összekötöm (nem hagyom ki az equalizert), lehalkul és erős a háttérzaj. Több kábellel is megpróbáltam. Azt gyanítom, hogy nem 5 tűs hanem esetleg más típusú DIM kábellel kellene használni. Előfordulhat ez?

Előzmény: neszójjjábe! (4623)
neszójjjábe! Creative Commons License 2017.05.19 0 1 4623

Vehetted volna akár tízezerért is, de te annyit áldoztál rá.

Ha neked tetszik a hangja, és formailag is bejön, akkor ne törődj mások véleményével.

A kifizetett vételár nem olyan nagy összeg, hogy sokat kelljen rágódni rajta.

Előzmény: dannnzzzz (4622)
dannnzzzz Creative Commons License 2017.05.19 0 0 4622

Sziasztok!

Vettem egy Metz ax 4970 erősítőt, az itthoni két hangfalamhoz. A próba során szépen szólt, de fogalmam sincs, megérte-e 15e-ért. Zenét hallgatni/filmet nézni két 4 ohmos hangfallal (Richard Atkins) szeretnék vele. Egy ismerősöm rettenesen szidta a német erősítőket, a fenti célra használva tűnődtem el, jó vétel volt-e. Mi a véleményetek?

Üdv,

dannnzzz

masterflash Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4621

De én azt kipróbáltam, mert nem gondolom, hogy tévedhetetlen lennék.

Nekem eleve a fizikai magyarázat sem volt meggyőző, a miértek kapcsán.

Körülbelül olyan, mint ha azt mondaná valaki, hogy sokkal szebb a kertje, mert esőben slaggal locsolja!

Kipróbáltam, és semmi különbséget nem tudtam felfedezni, pedig nagyon szerettem volna!

Előzmény: btamas70 (4618)
masterflash Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4620

Nem teljesen ezt értettem az alatt, amit írtam, nem arra gondoltam, hogy ez most egy csúcs hangszóró, hanem az élvezhetetlenből átlépett egy olyan kategóriába, amit most így másikat hallatlanban, jónak értékelek. Az előző felállásban nem kellett másikat hallanom ahhoz, hogy azt mondjam rá, hogy valami nagyon nincs a helyén. Pont azon gondolkoztam, hogy a magasból kellene valami jobb, mert abból viszont hallottam olyat, ami sokkal jobb volt ennél. Mit ajánlanál kipróbálásra?

Előzmény: btamas70 (4619)
btamas70 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4619

"tompa a hangfal, aztán a régi sal kicseréltem az egyikben videotonra, és teljes döbbenettel hallgattam, hogy milyen jól szól ezzel."

Tehát szerinted a rossz minőségű mélynyomó miatt volt tompa. A jó minőségűvel rögtön helyre került a -prezensz, ha nem mindjárt a magastartomány. Mesélj még..;)

Előzmény: masterflash (4604)
btamas70 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4618

"én meg azon röhögök, amikor a cd szélét filcezik, meg mintákat festegetnek a lemezre, mert attól jobb lesz a hangzása"

Lásd még:

masterflash 1 napja 0 0 4606

Viszont szerintem van egy olyan divathullám is, ahol bizonyos dolgokat trendi látatlanban leszarozni.

Van bizony, mint a mellékelt ábra mutatja! Mert igazából csak részletkérdés, hogy látatlanban/"hallatlanban" avagy lesz@rozni/fikázni/"kiröhögni".

Előzmény: masterflash (4611)
Mono SE Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4617

"bocsánatot kérek, hogy ezzel a szarral gyaláztam a zenei hangok quinteszenciáját."

Te tulajdonképpen mit vársz a zenétől? (Ez költői kérdés, egyáltalán nem kell rá válaszolni.)

masterflash Creative Commons License 2017.05.01 0 0 4616

Nem kell mindent annyira komolyan venni!

Csak érdekel, hogy egy hi-tech cuccot meghallgatva mi az ami más, mint egy tömeg hi-fi, meg, hogy hol lehet ilyet meghallgatni!?

Előzmény: AudiJo (4614)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.30 0 0 4615

Biztos így volt, és....?

AJ

Előzmény: In Lak'ech (4612)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.30 0 0 4614

Hát azért a Marantz PM-42- házi hangfal és  az über-hiper-audio-hájgend "sírva térdelek lánc (jelentsen ez bármit is!) között azért még elérhető néhány zenehallgató lánc is, viszonylag józanul árazva!:)))
Ha a saját otthonidon megy a zenehallgatás, akkor miért akarsz másik előtt sírva térdelni? Ha az otthonin nem megy, akkor inkább az előtt térdelj sírva (akkor se fog menni, de legalább más nem röhög rajtad)!:))))

Persze ha Neked bejön is az otthonid az nem jelenti azt, hogy másnak is bejön! Én ezért nem terjesztem, hogy otthon mit hallgatok hisz elég az hogy nekem tessen, nem vágyok arra, hogy más is dicsérgesse vagy épp sz@rozza!

AJ

big-dewil Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4613

Te most a projektröl beszélsz, vagy a linnröl? )))

Előzmény: tibtiborkaba_new (4609)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4612

Engem egyszer elvitt egy barátom valami hi-fi kiállításra Lipcsében. Leültetett egy olyan fotelbe, ami előtt két kutya közönségesnek látszó hangfal volt. Egyszer meg lehetett hallgatni a rendszert úgy, hogy az erősítőt színarany (nem aranyozott !!) kábel kötötte össze a hangfallal, majd ugyanazt a hangsort egy réz kábellel. Miután meghallgattam, várakozás teli, földöntúlian sugárzó arccal kérdezte:

-Na????

Többet nem hívott hi-fi kiállításra. :-)))

Ja, még adalékként annyi, hogy a kábelpár ára 2,7 milla volt anno 10 éve. Nagyon milliárdos kellene legyek ahhoz, hogy egy ilyen ajánlattól benedvesedjek. :-)

masterflash Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4611

Én ezt sem vitatom, ez is pont ugyanolyan hülyeség, mint a másik véglet!

Nyilván egy hi-fi fanatikus halálra röhögné magát ezen, én meg azon röhögök, amikor a cd szélét filcezik, meg mintákat festegetnek a lemezre, mert attól jobb lesz a hangzása!

Érdekelne egyébként, hogy hol lehetne meghallgatni egy olyan rendszert, ami előtt sírva letérdelek, és bocsánatot kérek, hogy ezzel a szarral gyaláztam a zenei hangok quinteszenciáját. :)

Ez van ~50-ből.

gabocza1 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4610

Jessssssssssssssssssssssssz :)

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4609

"Viszont szerintem van egy olyan divathullám is, ahol bizonyos dolgokat trendi látatlanban leszarozni."

Hidd el, az a divathullám, miszerint trendi a szar dolgokat felmagasztalni, legendásítani, killeresíteni, sokkal hatalmasabb.

:))

Előzmény: masterflash (4606)
Mono SE Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4608

szűz kézzel belenyúltál a tuttiba!

- így jár aki kézzel nőz ;)

Előzmény: AudiJo (4607)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4607

Ezért írtam a hangfal topikban, amit írtam!

Hallottam egy-két VT-t és ezek a hangszórók ("motorok") elfogadható átlagot nyújtanak, de csodát ezektől nem lehet várni! Persze csak Nálunk ilyen agyon-hype-oltak ezek, a világpiac azért helyreteszi ezeket!

Ha Neked így örömet okoz, akkor ne hallgass másra (rám se!!!), hallgasd nyugodtan ezeket! Lehet, hogy Te szűz kézzel belenyúltál a tuttiba!:))))

AJ

Előzmény: masterflash (4606)
masterflash Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4606

Biztosan vannak sokkal jobb hangszórók, én ezen nem akarok vitatkozni!

Viszont szerintem van egy olyan divathullám is, ahol bizonyos dolgokat trendi látatlanban leszarozni.

Nem vagyok hi-fi megszállott, nekem az a lényeg, hogy tetszen, amit hallok, legyen benne magas, legyen benne rendesen mély, ne sisteregjen, recsegjen, meg ne legyen dobozhangja. Például azok a hangszórók, amiket kicseréltem benne, nagyon nem szóltak jól, teljesen tompa élettelen hangja volt, nyomasztó volt.

És tekintettel arra, hogy nem 40-80e ft-os hangszórókról beszélünk, lehet még jó ár érték arányban, nem?

Előzmény: AudiJo (4605)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4605

"Most tapasztaltam hangszóró csere kapcsán is, hogy azt gondoltam, hogy a doboz volt rossz, amit csináltam, és azért tompa a hangfal, aztán a régi sal kicseréltem az egyikben videotonra, és teljes döbbenettel hallgattam, hogy milyen jól szól ezzel."

Most meg én kezdtem el csuklani! Bocsi!:)

AJ

ui: a hangfal topikban megy azért komolyabban is!

Előzmény: masterflash (4604)
masterflash Creative Commons License 2017.04.29 0 0 4604

Azt mond el nekem, hogy ha netalántán, megint elkezdek erősítővásárláson gondolkodni, akkor az említett A500-as erősítő miben fog többet nyújtani, mint a PM42-ő?

Miben más a hangja, és tényleg érezhető a különbség a kettő között, vagy ez inkább csak olyan nagyon vájtfülűeknek vehető észre?

Neked ha van mindkettő, akkor nyilván sokkal jobb az összehasonlítási alapod, mint amit általában lehet ilyen olyan helyekről kapni! Tudom magamról is, hogy például fülhallgatókat összevetve, rengetegszer megcsal az emlékezetem, hogy milyen jó fülhallgató is volt az, a mostani meg nem szól úgy, aztán ha egymás után cserélgetem meg, akkor jön a felismerés, hogy mégse.

Most tapasztaltam hangszóró csere kapcsán is, hogy azt gondoltam, hogy a doboz volt rossz, amit csináltam, és azért tompa a hangfal, aztán a régi sal kicseréltem az egyikben videotonra, és teljes döbbenettel hallgattam, hogy milyen jól szól ezzel. Gondoltam biztos rosszul emlékeztem, aztán rádugtam a csere előtt álló hangfalat, és hát borzalmas!? A videoton nem tudom, hogy mennyire fejleszti a cuccait, de megleptek ezzel a mélynomóval!

Most nekem ez a PM42 is úgy tűnik, hogy elég jól szól, és érdekelne, hogy az általad javasoltak leírva az életérzést miben lennének jobbak?

Előzmény: _percy_ (4603)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4603

Az említett Yami a Marantz-nál sokkal jobb. (tudom mert nekem is van mindkettőből 1-1 példány)
A Marantzok közül én a régebbiek közül válogatnék (valóban jó hangúak), egy Model 1090, vagy 1072-vel nem jársz rosszul. Igaz azok többe is kerülnek. Ezek még Marantzok, a PM42 már a Philips korszakból való. Nem mintha ez degradáló lenne, de a költségcsökkentés rányomta a bélyegét a hangra is, keményen.
Model 1050 is lehet esetleg, de az inkább átlagos tömeghifi kategória már.
Ha rádióerősítőt szeretnél akkor a Model 1550, 2238, 2275 lehet jó választás. bár ezek még drágábbak lehetnek állapottól függően. (tudom, mert mindegyikből van 1-1 példányom)
Ha igazán sok pénzed van akkor Model 1150, ha annál is több akkor Model 2325 ;-))

Persze ha tetszenek ezek a 70-es években gyártott készülékek.....

Előzmény: masterflash (4601)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4602

Hát ez egy nagyon jó kérdés. Ha 20 alatt gondolkodsz akkor egy Yamaha A-500 (jobb sok nála sokkal többe kerülő erősítőknél is). Korrekt és van MC lemezjátszó bemenete is ami ráadásul igen jó.... Sok van belőle, lehet válogatni.

Előzmény: masterflash (4601)
masterflash Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4601

Azt írtam, hogy már szétnéztem, nem boltokba mentem el, meg személyes találkozókra, hanem fórumokban nézelődtem, és érdeklődtem! Egyébként érdekel még mindig, hogy mi a legjobb vétel használtban? Ezt az erősítőt meg 23-25 között láttam más használt oldalakon.

Előzmény: _percy_ (4600)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4600

Rákereshettél volna a neten először... :-) (illetve vársz kicsit a leütéssel míg kapsz választ)

Előzmény: masterflash (4599)
masterflash Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4599

Már több helyen is érdeklődtem, hogy mit érdemes megvenni, de nem nagyon kaptam használható választ. Egy philips volt még, amit 14400 ért adtak volna, hasonló teljesítménnyel, de azt mondták más fórumban, hogy a marantz márka a jó vétel. Olvasgatok már egy ideje a témában, de nem tudom, hogy ezt, hogyan lehetne okosan!? Az újat meghallgatom az áruházban, de a használtnál nincs ilyen opció. Ráadásul két saját gyártású hangfallal szórakozom, amit húsz éve csináltam, és most próbálom meg kijavítani az alapvető hibáit, így nem kell még a hiper szuper erősítő. Ha sikerül értékelhető hangot elővarázsolni a hangfalakból, akkor majd meglátom! Most még nem az erősítő lesz a szűk keresztmetszet.

Előzmény: AudiJo (4598)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4598

Kicsit elkapkodtad a leütését (kérdezel, de már le is ütötted)! Nem rossz, de leginkább semmi különös! Ennyi pénzért még épp elfogadható, de talán picit olcsóbban is megszerezhető (olyan 15-18 e körül).

Most már Te hallgatod meg és ha gondolod, akkor referálsz Nekünk!:) (Én hallottam, de nagyon régen, egy általam ismeretlen láncban, ekkor alakult ki, hogy semmi különös!)

AJ

Előzmény: masterflash (4595)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4597

Ja, hogy te voltál a vevő? Bocsi!!! :-)

Előzmény: masterflash (4595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!