Keresés

Részletes keresés

Motun Creative Commons License 2008.01.16 0 0 293
Motun Creative Commons License 2008.01.16 0 0 292

1511-1514. Raffaello készített festményt a hunokról Attiláról és I.Leóról, "Nagy Leó

találkozása Attilával" címen.

Innentől egy kicsit zavaros a történet.....

 

" Raffaello csak a pápát és a kísérőit festette saját kezüleg, a többi alakot a tanitvá-

nyai köztük a pánikba esett Attilát is.

I. Leó eredetileg II. Gyula pápa képében jelent volna meg a festményen, hiszen ő rendelte meg a képet. Amikor Gyula pápa meghalt, Raffaello Gyula portréját utód-

jának X. Leónak az arcképmásával helyettesítette, I. Leó szerepében.

Így tehát X. Leó kétszer jelenik meg a festményen: egyszer mint pápa, egyszer pedig mint a kíséret tagja..."

 

Ezek szerint X. Leó pápa (akkor még nem pápaként) is szerepelt a képen. Azt nem tudni Raffaello miért nem festette át a kíséretben levő későbbi X. Leó arcát.

Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 291

Még mindig nem pontos ezt a linket "Besnye" olvtárs volt szíves felrakni...

Köszi...

Előzmény: turtur (287)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 290
Bocs ott a pont máskor jobban figyelek...
Előzmény: turtur (287)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 289

Erre nagyon jó példa Attila halála után száz évvel élt kikeresztelkedett gót Jordanes,

sokak által hitelesnek és  szakértőnek mondott feljegyzései, amit a hunokról írt....

 

De ezek a ferdítések nem csak anno. keletkeztek. Még most a mai korban sem lehet

pl. amerikai gimnazistát meggyőzni arról hogy a magyarok és hunok nem azért rakták a nyershúst a lovak hátára a nyereg alá, hogy megpuhuljon és jobban fogyasztható legyen, hanem a sebes állat hátát kezelték ezzel a módszerrel.

Lennt a Hortobágyon öreg csikós mesélte hogy ismert és jó módszer ez még ma is.

A nyers húsban lévő nedvek ásványi anyagok gyógyítják és egyben fedik is mint a kötszer a lovak nyereg okozta sebeit.

Előzmény: zabfaló (286)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 288
Észak-Pakisztán?:)
Előzmény: turtur (287)
turtur Creative Commons License 2008.01.15 0 0 287

Én bizony odaírtam volna, honnét emelted át. Nem szégyen az, egy másik hun topikból.

Éljenek a szerzői jogok!

Arra is felfigyeltem volna, hogy egy lehetséges Atilla-érmét miért egy Gandhara-i verdében állítottak elő? Tudod merre van Gandhara?

Előzmény: Motun (275)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 286
Ez így van. Azaz, nem mindig a győztesek írják a történelmet, hanem a vesztesek. És ők abban érdekeltek, hogy minél feketébbre fessék a volt legyőzőjüket, akár egy főördögöt a pokol mélységes fenekéről...
Előzmény: Motun (283)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 285

Király ez a plakát, ez megvolt nekem filmen csak nem tudom mi lett vele...

Anno vetítették a tv-ben, nem tudom melyik adón de onnan vettem fel VHS-re.. az-

tán elkallódott...

Előzmény: - duplagondol - (282)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 284

Az amerikai kormánypropagandának ez az I. világháborus plakátja arra buzdítja az állampolgárokat hogy vegyenek államkötvényeket...

 

Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 283

Nem tudom, erről nem találtam semmit, de rendesen kockásra nyomták satuban.

 

Egy másik érdekesség.

Az tudott dolog elöttünk hogy Attila és a hunok a barbárság megtestesítőiként éltek tovább nyugaton (hála pl.Jordanesnek). Az 1870-es években a franciák ( mert ugye ők a műveltek ) az ujraegyesült Németországot csúfolták ezzel a rosszalló összeha-sonlítással.

De jégre futottak mert a németek nem vették rossz néven, még hízelgett is nekik.

Az I.világháború idején az angolok is átvették a franciáktól a németeket gyalázó "hun" jelzőt, és plakátokon ujságokban hirdették.

A császári hadipropaganda pedig a saját katonáit buzdította falragaszokon ujsá-

gokban hogy harcoljanak a "hunokhoz" méltón, hasonlatosan.

De még Amerikában is a "hun" jelzőt használták a németekre.

A vicc a dologban, hogy amig Európában nagyjából tudták ki Attila és a hunok ( a né-

metekre csak a brutalitásuk miatt ragasztották a jelzőt) addig Amerikában azt sem tudták miről van szó, kik a hunok ki Attila,...

a németeknek ez melyik része... stb...

Előzmény: zabfaló (280)
- duplagondol - Creative Commons License 2008.01.15 0 0 282
Előzmény: - duplagondol - (281)
- duplagondol - Creative Commons License 2008.01.15 0 0 281

Überf..a filmplakát, már az újabb korból..

 

 

Előzmény: Motun (279)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 280
Olyan tipikus nordikus feje van. Nem kínai származású volt az anyja..:)
Előzmény: Motun (279)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 279

  Így nézett ki a nevezett színész megformálásában

                                          

zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 278
Helyes, csak féljenek is az emlékétől is! Elvégre az ura és parancsolója volt Attila az alávetett germánoknak!
Előzmény: Motun (277)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 277
Nagyon érdekes dolgokról olvastam, a hunok és németek kapcsán. Fritz Lang kétrészes filmeposza a "Die Nibelungen" 1924.-ben készült. Attilát az ördög megtestesülésének ábrázolja ( Klein Rogge a szinész).
Érdekesség hogy Hitler és építésze Albert Speer kedvelte az alkotást, és a nürnbergi nagygyülésekhez a filmből kölcsönözte a látványtervet, és fényeffektusokat.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.13 0 0 276
Helyes, még Ruga nagybácsi is benne van a szövegben...:)
Előzmény: Motun (275)
Motun Creative Commons License 2008.01.13 0 0 275

Atilla érmét találtak.....

I inform that i have find that it could be the first Atilla Coin, with his portrait, mint in Gandhara.
On the obverse : Atilla left, Atilla write in Greek
On the reverse : His oncle, rex RUGA, and RUGA write.
The module is like an as in Bronze.

You have the sheet on :

http://monnaie.chez-alice.fr/huns.htm

zabfaló Creative Commons License 2008.01.08 0 0 274
Ebbiza szép lenne, de nem egészen biztos. Iordanes azt írta, a halott fejedelmet a tor után éjjel titokban a földbe rejtették. Ahogy Dzsingisz kán sírját is eltüntették a nem arra való népek elől. Nézelődtem a Buda (Bleda) ügyön. Ő ismerten 445-ben halt meg. A lelet ennél kissé régebbinek ismert, a 430-as évekből való. Ekkor 2 jelentős uralkodó halt meg, Attila nagybátyjai, társuralkodók, Oktar (430) és Ruga (434). Azaz, 420 után az Alföld fontos hun központ hely volt!
Előzmény: Motun (273)
Motun Creative Commons License 2008.01.08 0 0 273
Ha biztos lenne hogy a legendának megfelelően arany-ezüst-vas koporsóba temették Attilát talán amerikai tőke beszállna.
Előzmény: zabfaló (272)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.07 0 0 272
A nagyszéksósi kincseket se kereste senki, mégis előkerültek. Majd rendes ásatás is folyt éveken át miattuk. Tehát előkerül minden, ha eljön az ideje. Ez a hely (a mai Nagyszéksós) és Attila egyik központja között nem volt 100-200 km távolság soha. De nem lehetetlen, hogy több központot is tartott fenn a birodalmában. Van, aki a mai Ópusztaszer tájára teszi ezt a várost. Az is Tisza part közelében van. Az 25 km a mai Szegedtől északra, a Nagyszéksóstól 35-40km. Ha a néhai özvegy nem délre,Palics felé, hanem egy északabbra lévő tó, mint a mai Fehér tó közelében élt, akkor főleg befér az egy napi kényelmes túra odáig. A kelta sír 4-4,5 m mélyen volt egy nagyon erősen feltöltött belvárosi részen, a mai Móra F. múzeum sarkánál és vagy 300 esztendővel Attila előtti időből való. Még 25-30 sír talán lenne ott, de nincs elegendő pénz a további ásatásokra.
Előzmény: Motun (271)
Motun Creative Commons License 2008.01.07 0 0 271

Erről beszélek én is. A 200Km sáv oldalanként 100-100Km nem akkora nagyságrendü amit ezer év alatt egy folyó pláne ha olyan talajon folyik mint a Tisza nem mozog.

A talajkutatásoknál pedig az olaj utáni kutatások gazdasági  mutatóit nyugodtan lehet venni. Ami nem kis összeg, pláne Magyarországnak. Ha nyugati (amerikai) tőkét is bevonnak akkor pedig nem biztos hogy a lelet itthon marad.

Gyakorlatilag nem éri meg, sajnos ez az igazság.

Előzmény: Joranne_Sutt (262)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.07 0 0 270
Plusz-mínusz pár km a Maros torkolatával kb. szemben, nem máshol. A Maros torkolat a mainál valóban délebbre volt a Tisza bal partján. A jobb parton a római helyőrség, Partiscum. Azaz nagyjából a mai szegedi belváros területén-a mai új hídtól a klinikákig (Boszorkány sziget) számítva. Ez a táv nem több félóra kényelmes sétánál.
Előzmény: Joranne_Sutt (269)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 269
öléggé vitatott a tényleges helye.
Előzmény: zabfaló (268)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.07 0 0 268
Ja, a Partiscum név semmit nem mond nagy tudományodnak?
Előzmény: Joranne_Sutt (266)
cyprus_people Creative Commons License 2008.01.07 0 0 267
A 19. században Ausztriában, Tullntól északra keresték nagyon sokan Atilla sírját...
Előzmény: Motun (250)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 266
honnan tudod, hogy a tisza a kelta telep és a római őrhely mellett folyt?
Előzmény: zabfaló (265)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.07 0 0 265
Én tudom. Semmi oka nem volt a Tiszának a kelta telep, a római őrhely (Partiscum) szélétől 50-60 km-re elfolyni valamerre, majd Attila rokonsága miatt visszajönni ugyanoda szinte. Hacsak Priszkosz rétor nem álmodta az egész esőverte kalandot a néhai özveggyel.:)
Előzmény: Joranne_Sutt (264)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 264
"A Tisza fő ága ott volt nagyjából, ahol a mai Holt-Tisza,ez teljesen ismert adat a Belvárosban, alig ment a Tisza mai partja 70-100 m-t a török idők óta arrébb"

na és? az 1000 évvel a hunok ittléte után volt.

"Ettől számítanám a néhai főnökné telepét,"

de NEM TUDOD EMBER!!! fogd már fel végre, hogy még mindig van 1000 év amikor is semmit sem tudsz arról, hogy merre folyt a tisza!
Előzmény: zabfaló (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!