Keresés

Részletes keresés

Ewunia Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3310
Értelek és megértelek - de gondolj bele, mennyivel "olcsóbb" egy kevésbé megbízható felkészítés, plusz többszöri vizsgadíj? Az itteni tanfolyamosok legnagyobb részének elsőre sikerül az írásbeli és szóbeli is, valamint a tanfolyam ideje alatt jóval olcsóbban használhatják az on-line tanfolyamot, mint a külsősök.

Egyébként hosszú távon a legolcsóbb magántanár is drágább, mint egy tanfolyam. Oszd el a tanfolyam díját az óraszámmal - ennyiért senki nem vállal magánórát.
Előzmény: bi2o9q (3309)
bi2o9q Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3309
Nekem a 80 000 Ft enyhén húzós, jelen anyagi helyzetemben... sajnos. Bár pont az általad ajánlott címen vettem tananyagokat, az otthoni, egyedül tanulás nem igazán akar menni. Ezért kérdeztem az olcsó tanfolyamot, tanárt.
Előzmény: Ewunia (3308)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3308
Mi az "olcsó"?
A gyanúsan olcsó tanfolyam v. tanár biztos, hogy nem készít fel lelkiismeretesen.

Az alábbi oldalon épp jövő kedden indul egy tanfolyam, azt tudom ajánlani :-)) Ha jól tudom, még van is hely.

http://www.eszperanto-tanfolyam.hu/

Kedves Kszanadu: sajnos nekem nem jó a hétvége (egyik sem), azért írtam, hogy a novemberi vizsgázóknak lenne aktuális.

Kedves Mirtelo, válaszom a kérdésedre: persze!
Előzmény: bi2o9q (3273)
xeniah Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3307
Az Ottawás szövegről: így annak alapján, amit leírtatok, szerintem a parlament-dombi "hajléktalanmacska-szálló"-ról lehet szó. Itt van egy rövid videó róla:
Parliamentary cats

Most hirtelen magyarul nem találtam róla leírást, de olyasmiről van szó, hogy építettek ott a macskáknak kis házikókat, lehet őket simogatni is, valami alapítvány gondoskodik róluk...
Előzmény: Nyuszilány88 (3272)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3306
na, erre nem is gondoltam. szólok a sógornőmnek, ápolónő, intézzen nekem 3 hét mélyaltatást... rettentő kínjaim vannak :)))
Előzmény: Törölt nick (3305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3305
jó nagy fejbevágás és három hét kóma (persze maradványtünetek nélkül :D)... meglesz, ne aggódj!
Előzmény: Törölt nick (3304)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3304
:)
tudom, biztos unalmas már másoknak...
én is próbálom lekötni magam /tanulok, olvasok, füvet nyírtam... bármit, csak elfelejtsem végre, de nem megy. :(
és tudom, hogy mások is így izgulnak, vizsga előtt, később meg az eredményre várva... :(
azért vagyok itt is, hátha hallok valami "jót" :) vagy megnyugtat, hogy nem vagyok "egyedül". vagymittomén :(
lehet, csak egy nagy füles kellene, ami helyre tesz 3hétre. utána meg majd kiderül... és sírhatok, vagy örülhetek :)
Előzmény: Törölt nick (3303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3303
tisztán emlékszem emberekre az előző vizsgaidőszakból, akik ugyancsak itt izgultak, aztán meglett nekik a vizsga :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3302
köszi :)
én már most lerágtam a körmeimet, pedig még 2nap sem telt el... nemtom mi lesz még 2-3, netán 4 hétig. egyik eredményt sem vártam ennyire rettegve. vizsga előtt "jobban" voltam, mint most :( bele se merek gondolni, mi van ha nem kapom meg azt a nyamvadt 2pontot :(
Előzmény: Törölt nick (3301)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3301
ezekkel mind egyet lehet érteni, ha az egyik oldalról - a vizsgázói oldalról - nézed a dolgokat. de a sok-sok embert be is kell ám osztani a vizsgákra, ami ugyancsak nem egy napig tart... :$ higyjétek el, nem véletlenül használja ezt a szabályt sok vizsgaközpont. az lenne a legjobb, ha mindenki átmenne és akkor nem kellene erről beszélni. ezt kívánom nektek is. magabiztosabban és nem lesz gond! ;)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3300
igen, ebben van valami. sok nyelvből, csak 2havonta van vizsga, nem minden hónapban. 2x2 hónap csúszás nagyon sok idő...
azt javaslom, várj türelmesen. általában a 3.héten szokott lenni eredmény, és akkor lesz időd még jelentkezni. ha meg nagyon sürgős, és nem lesz meg az eredmény, muszáj lesz befizetned, és visszakérheted a 40%át :(
vagy, ha utolsó pillanatokban lesz eredmény, akkor a 100%ot is visszakaphatod:
http://www.itk.hu/index.php?id=58&fomenu=8&menu=58#visszafizetese
Milyen esetben kérhető a vizsgadíj visszafizetése?
A befizetett vizsgadíj visszafizetésére kérelmet kell benyújtani az ITK igazgatójához. A vizsgán meg nem jelent vizsgázó - a kitűzött vizsgaidőpontot követő 10 munkanapon belül - a befizetett vizsgadíj legfeljebb 40 %-ának visszafizetését kérheti. A vizsgadíj 100%-át az ITK akkor téríti vissza, ha a vizsgázó a vizsgára jelentkezés határidejének lejárta előtt kéri a vizsgadíj visszatérítését. Halasztott vizsga után vizsgadíjat nem térítünk vissza.
Előzmény: takadodo (3299)
takadodo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3299
tudom hogy rengeteg a javítanivaló de meglehetne úgyis oldani hogy a megjelenés után számíttva 2 napig lehessen befizetni
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3298
akkor lehet korábban bemenni, ha sokan hiányoznak. ekkor lehet, hogy akár egy órával is rövidebb az egész. olyan azonban tényleg nemigen van, hogy a délelőttiek délután mennek, vagy fordítva.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3297
szia!
ez elég érdekes. én még ilyet nem is hallottam. eddig mindenkitől úgy hallottam, és nekünk is úgy volt, hogy névsor szerint hívtak be minket. 10kor volt labor, és a mi csoportunknak 13órától kezdődött a szóbeli. de labor után szóltak, ne menjünk messzire, mert kezdhetik hamarabb. végülis, 1kor kezdték...
egyvalakit hallottam, hogy a délelőtti vizsgáról lemaradt, és a délutáni csoporttal engedték vizsgázni...
szerintem, mindenki legyen ott időben, sőt, picit hamarabb. én is jó fél órával hamarabb kerültem sorra...
ja, és z aegyik lány ott mesélte, hogy előző vizsgája 16óra körül volt kiírva, kb negyed órával előtte ért oda, és már nem voltak vizsgázók, a vizsgáztatók pedig indulni készültek... pár perc, és már nincsenek ott.
szerintem, ne kockáztassatok.
Előzmény: eszperantó1 (3289)
eszperantó1 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3296
Szia!

Ezt nem tudom sajnos.

Sz.
Előzmény: mirtelo (3290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3295
szia!
ha szerencséd van, meg lesz hamarabb az eredmény, és ha úgy adódik, lesz időd újra jelentkezni.
már a 2.héttől lehet nézegetni, és várni az eredményt...
Előzmény: takadodo (3285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3294
idézet a bme oldaláról:

A vizsgázó a vizsgát kizárólag írásban mondhatja le, legkésőbb az első vizsgaidőpontját megelőző 11. napon. Ebben az esetben a befizetett vizsgadíj 50%-os visszatérítésére jogosult.

látod, ez nem az itk kiváltsága.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3293
általában nem, nem véletlen vannak délelőtti és délutáni csoportok.
Előzmény: mirtelo (3290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3292
bocsánat, de nem kötelező jelentkezni a következőre... mellesleg nem is gondolnád, hogy mekkora munka kijavítani több ezer dolgozatot egy hónapban. :$ amikor a vizsgára jelentkezel, elfogadod a vizsgaszabályzatot, akkor ezek szerint el sem olvastad? :$
Előzmény: takadodo (3285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3291
40%-ot kapsz vissza.
Előzmény: takadodo (3281)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3290
Sziasztok!
És olyan létezik hogy valaki délutánra van behívva szóbelizni, délelőtt már a Rigó utcában van ( ITK épületében) és levizsgázhat a délelőtti csoportta?
Ez mesélték....
Előzmény: eszperantó1 (3289)
eszperantó1 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3289
Sziasztok!

A szóbelire bármikor bemehetsz, az én papíromon 8.15 volt és 10-kor mentem be, addigra bírtam összeszedni magam. Én felhívtam előtte az Egyetemet és azt mondták az a lényeg, hogy 11.30-ig ott legyek, mert addig tart a vizsga, ezen az időintervallumon belül bármikor bemehetek szóbelizni. Ismerősöm korán ért oda, a tanárok már ott voltak és behívták vizsgázni.
sz.
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3288
Szia!
Én is ezen a vizsgán voltam és mindenkit felháborított ez a nehéz szöveg. Én sem tudtam és én i csak hülyeségeket írtam, meg amit az eszem súgott, de nem azt amit hallani kellett volna. Azt beszéltünk a végén, hogy ez a szöveg, még magyarul is hülyeség.
Én is 24-én megyek szóbelizni, de nem nagyon készültem. Elkenődtem a magnó után és kicsit feladtam, majd talán novemberben. Hányra kell jönnöd és honnan fogsz jönni?
Én Miskolcról megyek és 10re van jelenésem. De azt mondják, hogy érdemes odamenni hamarabb, mert van olyan, hogy valaki nem megy el és hamarabb behívhatnak.
Előzmény: Nyuszilány88 (3286)
eszperantó1 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3287
Szia Nyuszilány88!

Egyetértek VELED teljes mértékben!!! Vagy akkor ezt a szöveget ne vegyék olyan szigorú pontozás alá...
De megmondom őszintén nekem is elment a kedvem...
Szilvi
Előzmény: Nyuszilány88 (3286)
Nyuszilány88 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3286
Szóbelire 24-én, tehát most pénteken megyünk. Rettenetesen izgulok, pedig eddig nem féltem tőle; de a magnó elvette a kedvem nagyon!!!

Az a legszörnyűbb, hogy a magnó miatt szerintem nem lesz meg. De azt se merem megtenni, hogy nem megyek el, mert mi van, ha nem javítják ki pontosan, csak ránéznek és valami csoda folytán ráírnak 8 pontot. Nekünk azt mondta a tanárunk, hogy ilyen is elő szokott fordulni elég sokszor; éppen ezért írjunk mindenhova jó sokat!!! Úgyhogy írtam mindenhova jó sok, elképesztő baromságot...

Egyébként igazatok van a két szöveget még csak összehasonlítani sem lehet!!! Én ilyen nehéz szöveggel, még a felkészülés alatt sem találkoztam. Azért a másikban olyan szavak voltak jórészt, amiket még az is megértene, aki nem ismeri a nyelvet..(kulturális fesztivál meg ilyenek?) szerintem azért ez durva.. és szerintem csak a pénzről szól.. nem volt igazságos egyáltalán!!!

Legalábbis nekem ez a véleményem róla.. elveszik az ember kedvét..
Előzmény: Barbica20 (3276)
takadodo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3285

Na erre nem gondoltam volna, hogy a befizetett pénz csak 40 %-át kapom vissza. Ez aztán az üzlet. Miért nem tudják az eredményeket közölni a következő vizsgajelentkezési határidejéig. A mi esetünkben az eredmény meglesz okt18. és jelentkezni kell a novemberi vizsgára okt 10-ig. Szuper. Ez pofátlanság szerintem, mert nem tudom hogy sikerült vagy nem és ha sikerült akkor is fizessem be vagy csúcsosk egy hónapot ha mégsem jött össze


"Vizsgadíjak visszafizetése

A befizetett vizsgadíj visszafizetésére kérelmet kell benyújtani az ITK igazgatójához. A vizsgán meg nem jelent vizsgázó - a kitűzött vizsgaidőpontot követő 10 munkanapon belül - a befizetett vizsgadíj legfeljebb 40 %-ának visszafizetését kérheti. Halasztott vizsga után díjat nem térítünk vissza. "
mirtelo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3284
Kedves Ewunia!
Én is csatlakozhatnék a fórumos próba vizsgázók hoz?
Előzmény: Ewunia (3252)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3283
Szia Szilvi! Hát megmondom őszintén, hogy próbáltam kerek mondatokat írni, de inkább csak kútfőből ment a dolog, így tuti, hogy nem lett minden jó! Sőt nagyon nagyon reménykedem, hogy a minimum azért meg van ,de nem vennék rá mérget! Neked, hogy sikerült?
Előzmény: eszperantó1 (3277)
Lilike76 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3282
Visszakapod de nem az egész összeget,nézd meg az Elte ITK honlapon,nem akarok hüleséget mondani,meg van a pontos % annak amit visszafizetnek.
Előzmény: takadodo (3281)
takadodo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3281
Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy ha befizetem a következő vizsgára az összeget és valami csoda folytán mégis sikerül akkor azt visszautalják? Az a rossz hogy később van meg az eredmény mint ahogy jelentkezni kell a következő vizsgára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!