Keresés

Részletes keresés

martinaxe7 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 427

Kedves Ferenc!

 

Legyen Kedves aggya át a kulcsokat !!

 

https://index.hu/belfold/2019/05/06/kozbeszerzes_midibusz_orangeways_birosag/

martinaxe7 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 426
martinaxe7 Creative Commons License 2017.12.23 0 0 425
martinaxe7 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 424
martinaxe7 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 423
sosiforda Creative Commons License 2017.09.13 0 0 422
sosiforda Creative Commons License 2017.08.09 0 0 421

Tegnap a kecskeméti buszon egy utastárs nagyon szidta az Orangewayst, hogy kedden küldtek neki sms-t, hogy szerdán technikai okból elmarad a lengyelországi járat, amire a foglalása volt.

Laci v Creative Commons License 2017.06.26 0 3 420

Még a legdrágább társaságnál is lehet gond. Egy sofőr miatt pedig, (aki már valszeg nincs a cégnél) nem lehet általánosítani a rossz dolgokat. Én így gondolom:)

Violetta Tóth Creative Commons License 2017.06.26 0 3 419

Szerintem a pár panaszos ügy után is elmondhatjuk hogy egy jó kis cég ez és olcsó járatai vannak, ami a mai világban nagyon fontos. Párom 1 éve külföldön van és ha nincs az Orangeways, akkor nem tudnék hozzá 2 hetente kijárni, mert a többi busztársaság sokkal drágábban megy, arra nincs pénzem sajna. Szóval én köszönöm nekik ezt az egy évet! Már csak 2 hónap.

Zsó6922 Creative Commons License 2017.06.26 0 2 418

Teljesen egyetértek veled Lea, mi párommal utaztunk 1 hónapja Krakkóba és mindenki nagyon kedves volt és segítőkész. Sőt még egy kis bonyodalmam is volt, mert a buszon felejtettem a drága napszemüvegem, leszállás után 1 órával hívtak, hogy ottmaradt, majd 2 nap múlva mikor visszafelé mentünk a sofőr magával hozta, és odaadta. Szóval ÉLJEN az olcsó és jófej narancsos busztársaság :P

Előzmény: Lea Kondor (417)
Lea Kondor Creative Commons License 2017.06.26 0 3 417

Sziasztok,

én több éve utazok már velük, évi pár alkalommal, eddig szerencsésen :) Forgalmi okokból szoktak késni, nekem rossz tapasztalatom nem volt. Mindig kedvesen szóltam a sofőrhöz is, szóval ő is kedvesen válaszolt nekem. Sokszor az lehet a gond, hogy már mi magunk is rosszul szólunk a másikhoz... Én örülök, hogy van ez a cég, mert így a lehető legolcsóbban látogathatom meg Krakkóban élő rokonaimat.

Remélem segítség volt valakinek.

fmárta57 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 416

2017 junius 19 utaznék a bécsi reptérre, merjek e kockáztatni ??, vagy menjek mással.kérek tapasztalatokat.

köszönöm

Laci v Creative Commons License 2017.05.16 0 3 415

Utaztam velük, semmi gondom nem volt.

sz zoli szolnok Creative Commons License 2017.05.16 0 2 414

Én még soha nem utaztam velük, csak olvastam, hogy eddig sem a honlapjukkal volt gond...

A cikkből nekem az jön le, hogy ezentúl jó fiúk lesznek, és az utasok igényeinek megfelelően fognak működni. Van már rá példa, csak követni kellene... Meglátjuk.

 

Előzmény: sosiforda (413)
sosiforda Creative Commons License 2017.05.11 0 2 413

Megújult az Orangeways honlapja:

 

http://www.orangeways.com/

 

http://www.orangeways.com/hirek/

Sosanna75 Creative Commons License 2016.12.19 -1 0 412

Én nem ajánlom őket senkinek! 2 éve utaztunk velük, akkor megfogadtam, hogy soha többet. Ausztriába mentünk, az odaút ok volt, de a visszaút rettenetes. Az éppen vezető sofőr kártyázott a pihenő sofőrrel, miközben 100-al mentünk az autópályán. Közben folyton lenézett a lapokra, amelyek egy műanyag részen voltak. És majdnem végig, egészen Mosonmagyaróvárig  ezt csinálták. Egyszer odamentem szólni, hogy haza szeretnénk épségben érni, mire elé fellengzős stílusban leugattak. Mosonmagyaróváron pedig beiktattak egy extra pihenőt maguknak, 45 percen keresztül kajálgattak, miközben már eléggé késésben voltunk, mi pl egy vonatcsatlakozást alig értünk el miattuk. Eredetileg negyed óra pihenő lett volna, de ők nyugisan eldumálgattak egy tál kaja mellett, miközben az utasok a busz mellett ácsorogtak. Aztán meg a többi utas füle hallatára megdumálták egy csapat beszívott német fiatallal, hogy miután Budapesten letették az utasokat, őket elviszik valami fesztiválra tovább, a céges busszal, már nem emlékszem mennyi euróért (de jó sokért). 

martinaxe7 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 411
W.L. Creative Commons License 2016.11.15 0 1 410

2 hete veluk jottem haza a becsi repterrol, es most veluk utazom vissza.

Mindket jarat idoben indult, bar az ideut nemi kesessel ert Pestre.

De oda-vissza 5980 Ft-ert nekem boven jo volt.

martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 409
csolt Creative Commons License 2016.08.13 0 0 408

 

Eladó Vonatjegy prágai átvélellel 2016 08. 14.-17. érvényes kirándulójegy 2 fő részére (mellé csak a helyjegyet kell váltani).

Prágában személyesen átvehető.

martinaxe7 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 407
JOSBOMO Creative Commons License 2015.09.17 0 0 405

Bécsbe foglaltam jegyet.

Volt valaki mostanában Orangeways Bécsben?

Határ átkelés, út, stb.milyenek a tapasztalatok?

zenefaloo Creative Commons License 2015.08.29 0 0 404

Nálunk a Prága-Budapest járatnál azt mondta a sofőr, siessen, hogy legyen ülőhelye! Azt hittem viccel. Aztán kiderült tényleg egy hellyel kevesebb volt. Kicsit botrányt csináltam. Így végül a helyettes sofőr vállalta, hogy a busz padlóján utazik végig. Pozsonyban megálltunk. Ott közölték, hogy akinek vécére kell menni, az menjen a buszok közé. Elég sűrűn állnak. :)

Előzmény: Nefrid (403)
Nefrid Creative Commons License 2015.08.17 0 0 403

A negatív híreket én is hallottam mostanában, de ezt megelőzően annyi jó tapasztalatom volt velük, hogy megkockáztattam egy Marosvásárhely-Budapest utat velük.

Bár ne tettem volna! :-(

Lepukkant volt busz ("persze" nem a megszokott Oranges stílusú); a sofőrök nem csak hogy udvariasak nem voltak, de kifejezetten bunkón viselkedtek; tájékoztatás nem volt (hol és meddig állunk meg?), a csomagokat felcímkézés nélkül egymás hegyére-hátára dobálták; és ami a legsúlyosabb: nem voltak - illetve nem vették figyelembe a jegyeken feltüntetett (a vásárláskor előre  ülésszámokat! Így eshetett meg, hogy hiába választottunk számunkra megfelelő helyeket a neten, mégis egymástól távol kellett leülnünk, vadidegenek mellé, akik némiképp érthető módon nem nagyon örültek ennek. Ha egyedül utazom, természetes, hogy idegen mellett ülök, de ha 4-en megyünk és pl. a kajás csomagunk is közös, úgy vélem jogos kívánság, hogy egymás mellé ülhessünk.

Még jó, hogy a velünk utazó kisgyermek (2,5 éves) és édesanyja számára az egyik jóbb érzésű utas helyet adott...:-(

 

Sajnálom, de azt hiszem, ez volt az utolsó alkalom, hogy velük utaztam.

martinaxe7 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 402
tandora Creative Commons License 2015.06.13 0 1 401

A nagyon sok negativum melle hoztam egy pozitivumot. ☺ Azt kovetoen lattam meg a kulonbozo forumokat, hogy mar megvolt a jegyem az orangeways-re. Kisse gyomorgorcsos lettem, de a krakkoi jarat percre pontosan indult, kenyelmes es legkondis volt, udvarias soforokkel. A szlovak utepitesek miatt fel orat kestunk, de alapvetoen minden rendben volt. ☺

taormina001 Creative Commons License 2015.05.27 -1 0 400

https://www.facebook.com/pages/Orangeways-k%C3%A1rosultak/332710093420376

érdemes itt körülnézni, bár eléggé csak nyavalyognak, ahelyett, hogy megpróbálnák megosztani az ismereteiket és segíteni egymásnak.

Meg tudná mondani pl. valaki, hogy most ki üzemelteti a céget, és hol van a székhelye? mert ez persze a weblapról nem derül ki. Hihetetlen ez a XXl.sz. Europájában, de így van.

Előzmény: aptohu (399)
aptohu Creative Commons License 2015.04.28 0 0 399

2015. április 24-én a reggel 6 órakor induló Budapest-Zágráb-Ljubljana útvonalon közlekedő járat utasai aznap reggel 5 órakor kaptak egy SMS-t, hogy a járatot technikai okok miatt törölték. Ennyi. És valószínűleg így jártak a visszaútra jegyet váltók is. Mindenki csináljon, amit akar.

A pénzt persze azóta sem utalták vissza, az emailre eddig még nem válaszoltak.

Ezt a társaságot porrá rombolni és sóval behinteni!

imee01 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 398

Most melyik cég üzemelteti az Orangeways járatait, de komolyan?

Az Orangeways Zrt., aminek a nevében a jegyeket árulják, miután átnevezték Tribune Ventures Hungary Zrt-re, 2012.06.13-án megszűnt. Most 8 különböző Orangeways kezdőnevű cég létezik: Orangeways City Kft., Orangeways.com Kft., Orangeways Information Technologie Kft., Orangeways Invest Kft., Orangeways Közlekedési Hálózatok Holding Nyrt., "Orangeways-Magyarország Közlekedési Megoldások" Zrt., Orangeways Service Kft. "felszámolás alatt"., Orangeways Dél-Alföld Kft. (törlés alatt). Az orangeways.com honlapon egyetlen cégnév sincs feltüntetve, és hiába kérdeztem meg az info@orangeways.com e-mailcímen, nem kaptam arra választ, hogy melyik cég üzemelteti a járatokat, még a saját nevét sem árulta el az ügyfélszolgálatos, csak úgy írta alá, hogy "Tibor", nemhogy a cég nevét.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy jegyet vettem dec. 27-re és jan. 4-re az Orangeways járataira, anélkül, hogy előbb tájékozódtam volna a jelenlegi helyzetről. 2008-2010 között többször utaztam Orangeways járatokkal, és akkor meg voltam elégedve vele, de az a cég már nem létezik. Mellesleg a buszjegy árát a Pivot Consulting Kft. terhelte a hitelkártyámon, de arról sem derült ki semmi, hogy ez a cég milyen kapcsolatban áll az Orangeways-zel. Most azon gondolkodom, hogy chargeback-et indítsak, arra hivatkozva, hogy nem létező cég nevében árusítanak buszjegyet.

Előzmény: narancszötyögő (394)
DeeDee83 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 397

A pozsonyi járat mennyire megbízhatóan jár? Vasárnap éjjel jönnék vele vissza, de eléggé félek, hogy kint rekedek. :/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!