Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

marcus65 Creative Commons License 2023.12.12 0 0 26956

VW Bora 1.4 benzines 2001 évjárat.AHW motorkód.A problémám az lenne, hogy az ablakmosó motor nem nyomja a mosófolyadékot. A csatin a bajusszkapcsoló meghúzásakor a 12 volt meg van, motor tutira jó mert új és működőképes, dugulás nincs, és persze folyadék is van a tartályban .Nem tudom, hogy van-e köze esetleg  relének a működéshez, s ha igen akkor melyik relé a problémás?Továbbá a sebességmérőm nem működik, a váltóban lévő csatlakozós jeladó most lett kicserélve mert az előző tengelye lötyögött.Mégsem jön fel a jel a váltóból a műszerfalra. Jó lenne ha valaki tudna ezekben segíteni.

-csövi- Creative Commons License 2023.12.04 0 0 26955

Valószínűleg a váltó mozgató műanyag biszbaszok vannak kikopva nekem is ez volt kicseréltem jó lett:

https://www.youtube.com/watch?v=teOvUnYecTw&t=262s

Előzmény: marcus65 (26954)
marcus65 Creative Commons License 2023.12.03 0 0 26954

2001. 1.4 benzines AHW motorkódu borám sebességváltása kicsit nehézkes, főleg a 2. fokozatba. A kuplung eléggé fent fog.Lehetséges, hogy a kuplung miatt van? Váltóolaj most lett cserélve.Vagy lehet a kuplungot állítani?

marcus65 Creative Commons License 2023.12.03 0 0 26953

VW Bora 2001-es  1.4 benzines ,  AHW motorkód. Kérdésem az lenne , hogy hol keressem a főtengely jeladót? 

Köszönöm a segítséget!

Ebby77 Creative Commons License 2023.10.10 0 0 26952

Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni,vagy tippet.

Van egy VW Bora 1.6 Compfortline autónk,egyszerűen nem akar beindulni,már pillangó szelep,gázpedál kapcsoló,gyertyák,gyújtó kábelek,gyujtótrafó csere, megtörtént és így is inditásnál csak morog,morog de nem akar beindulni.Valakinek valami ötlete még esetleg,nem szívesen vállnék meg tőle,csak ha tényleg esélytelen az egész próbálkozás.Előre is köszönöm a segítséget.

UI: esetleg ha valakinek hasonló autója van nem tudna egy gyújtó kábel bekötési sorrendet leírni vagy lefotózni nekem nagyon megköszönném csak hogy biztos legyek benne . :) 

LSandor94 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 26951

Szia, megoldodott azota? Tudnal benne segiteni en is ezzel kuzdok, neha mar majdnem lefullad annyira leesik fordulat. csereltek mar gyujtogyertyakat meg EGR szelepet de nem javult meg.

Előzmény: Konflikt (26743)
LSandor94 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 26950

Szia, megoldodott az alapjarat problema? Nalam az a baj, hogy ha uresbe rakom mondjuk pirosnal lampanal akkor az alapjarat 1000 meg 600 kozott gyorsan ingadozik, neha mar majdnem le is fullad. meg a akku jelzolampa is felvillan 1 pillanatra. Csereltek mar gyujtogyertyakat meg EGR szelepet de nem lett jobb.. Esetleg tudnal segiteni?

Előzmény: fodorzolii (26945)
Tibke Creative Commons License 2022.10.25 0 0 26949

De ahogy nézem elég minimális az árkülönbség ha lemezzel együtt veszed, azzal egyszerűbb a dolog.

Előzmény: Tibke (26948)
Tibke Creative Commons License 2022.10.25 0 0 26948

Lemezt levéve le kell flexelni a szegecset ami fogja a műanyag ívet, aztán az újat felszegecselni.(szétlapítani a végét, elvileg szegeccsel kéne adják az új műanyag darabot).

 

Előzmény: gexona (26947)
gexona Creative Commons License 2022.10.21 0 0 26947

ziasztok!

 

A bora csomagtartó ajtómban eltörött ez lenti kis forgó műanyag alkatrész, amit a központi zár motorja mozgat. Már szétszedtem a szerkezetet, viszont ezt a törött műanyagot nem tudom sehogyan sem leszedni. ahogy keresgéltem, ez az alkatrész kapható önmagában is (így gondolom cserélhető is lenne), vagy pedig kapható azzal a nagy fémlemezzel, amire fel van szerelve. Nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Valaki tudja, hogy hogyan vagy mivel lehet ezt leszedni?

Anno Jettákhoz volt ilyen kis upgrade is, de ilyet meg sehol sem találok, pedig szerintem ötletes és kb örök élet+1:

Install.MPG - YouTube

 

Köszi!

RobiK78 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 26946

Sziasztok. A borában hol van a légtömegmérő? 1.6 16v aus motor

fodorzolii Creative Commons License 2022.08.28 0 0 26945

Szevasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy vw bora 1.6 AKL motorkódú autó. Most takarítottam ki a folytószelepet és sajna azóta ingadozik az alapjárat. Levettem már az akkusarut 30 percre az sem segített. Valakinek valami praktikája esteleg? 

Vagy marad a rátanítás?

Köszi előre is a válaszokat!

Airbag. Creative Commons License 2022.08.10 0 0 26944

válaszoltál egy 11 éves hirdetésre...

:D

Előzmény: wvfun (26943)
wvfun Creative Commons License 2022.08.10 0 0 26943

SZIA !

 

 

ÉRDEKELNEK A KEREKEK HA MÉG MEG VAN?

 

 

 

IRJ RÁM HA AKTUÁLIS MÉG

 

 

 

 polarmotor@freemail.hu

Előzmény: aranybora (12405)
19Dávid93 Creative Commons License 2022.04.10 0 0 26942

Sziasztok!

Van egy 1,9 pdtdi (ajm) Borám (2000-es évjárat) és azt csinálta hogy menet közben megállt majd ha vártam vele akkor beindult de ez csak kezdetben sikerült utána már nem akart, húzásra egyből beindul de ha leállítom és kulccsal akarom beindítani akkor csak teker de nem indul, volt 2 szerelőnél csak találgattak mi lehet a baja így elég sokminden ki lett (sajnos) cserélve: vez.tengely jeladó, főtengely jeladó, vákuumpuma, ac átemelő, tudom élő adattal okosabb lennék de az nincs sajnos, én arra gondoltam hogy üzemanyagot nem kap valahogy nem lehet hogy egy relé szar? Mert volt egy elektronikai műszerész kimérni hogy hol lehet a gond és mondta hogy az ac nem kap áramot de ugye ezt mondtam mind a kèt szerelőnek de nem foglalkoztak vele, aztán utána néztem egy kicsit hogy mi is lehet még ami befolyásolja ezt és nem lehet hogy üzemanyag szivattyú relé szar benne? Valaki találkozott már ilyen hibával? Tudom van a 109 es relé de nekem ha indítózom az izzítás jel villog azt ha jól tudom ebben az esetben ki lehet zárni mint hiba forrás?

köszi

-csövi- Creative Commons License 2022.03.09 0 0 26941

Hali. Miket kellett javítani rajta? Lehet vissza lett pörgetve az órája...

Előzmény: restore (26940)
restore Creative Commons License 2022.03.09 0 0 26940

hali!1 eve vettem egy 2002 s Borat 1.6 16V,180000 ezer km rel,azota kb.minden ami el tud romlani a ket rendszamtabla kozt el is romlik,mi lehet a baja?               szerencsere a motor "meg" jo persze a fogyasztasa nagy eszi a benzint akarhogy valtok vagy ovatosan banok a gazpedallal,      menet vagy allo helyzetben is kepes elromlani "barmi",havi szinten latogatom a szerelot mindig mas ujabb hibaval...ok tudom,h hasznalt auto meg sok eves,de meg is vw s most mar legszivesebben fel is gyujtanam...imadom a Borat!

leviolajos Creative Commons License 2022.01.23 0 0 26939

Sziasztok!

 

Most nemrégiben került hozzám egy 2002-es Bora 1.6 16V! Van  benne középen a kézifék mögött egy motor inditó kód? nem értek hozzá pontosan vagy inditásgátló? Képet tudok csatolni.

A lényeg inditás előtt a gyujtás ráadása után be kell irni rajta 4 számjegyet majd csillag gomb, 2-t pittyen és lehet inditani az autót. A kérdésem az lenne ilyen másnak is van, ez gyári tartozéka vagy ez egyedileg került bele?

A másik időnként elkezd magától dudálni az autó legtöbbször inditás után vagy amit tapasztaltam járó motornál az ajtónyitást követően el kezd dudálni, ilyenkor ezt a kódót újra be kell irni.

 

Köszönöm előre is a segitséget.

Szpektator12 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 26938

Üdv mindenkit... Segítségre lenne szükségem..

A kérdésem az lenne, hogy most vettem egy Borát 2002 évjárat 1.6 16v azd motorkódú benzines.Reggel beinditottam a motort és rettenetesen  kéken füstölt...A motort szépen körben megy de a fűst aggaszt...

Akár hányszor ha lehült a motor kéken fűstöl.inditáskor,aztán bemelegszik  és azután nem füstöl .147.000 km van a műszerfalban,német szervízkönye is meg van a km talál...

Mi lehet az oka..

Olajat nem tudom, hogy fogyaszt-e mert még nagyon kevés km mentem vele...

Ha tudtok valami tanácsot adni, megköszönöm..

Szpektator12 Creative Commons License 2021.10.06 0 0 26937

Üdv mindenkit...

A kérdésem az lenne, hogy most vettem egy Borát 2002 évjárat 1.6 16v azd motorkódú benzines.Reggel beinditottam a motort és rettenetesen  kéken füstölt...A motort szépen körben megy de a fűst aggaszt...

Akár hányszor ha lehült a motor kéken fűstöl.inditáskor,aztán bemelegszik  és azután nem füstöl .147.000 km van a műszerfalban,német szervízkönye is meg van a km talál...

Mi lehet az oka..

Olajat nem tudom, hogy fogyaszt-e mert még nagyon kevés km mentem vele...

Ha tudtok valami tanácsot adni, megköszönöm..

broschz Creative Commons License 2021.09.30 0 0 26936

Köszi a választ, akkor én is feladom, mert már néztek rajta annyi mindent, az utolsó a kompresszió volt, de arra is azt mondták szelepek javítása 200 ezer körül lenne, de nem biztos, hogy az megoldja. Így azért dilemmába estem, akkor megéri - e egyáltalán, ha pl. most se jelez semmi hibát.

Előzmény: Bala! (26935)
Bala! Creative Commons License 2021.08.30 0 0 26935

Szia!

 

Amíg meglesz a Bora-d, addig az abgas werkstatt egy visszatérő vendég lesz szerintem. Nekem egy ideig a lambdaszonda cseréje oldotta meg, akkor ideiglenesen az alapjárat is helyreállt. Azóta volt egy motorgenerál, alacsony votl a kompresszió 2 hengerben is, de 1 év után újra bedobta az abgast, alapjárat megint szar, de elengedtem a dolgot és használom így, amíg megy...beleuntam, felsorolni sem tudom, h mi minden lett már cserélve.

Előzmény: broschz (26933)
broschz Creative Commons License 2021.08.28 0 0 26934

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy időnként kiírja a Borám, hogy abgas werkstatt. Kb. olyankor jelenik meg, amikor nincs felmelegedve még a motor, de rögtön megállok piros lámpánál, vagy bárhol kis időre és jár a motor. Ekkor elszáll a 4. henger (kiolvastuk) és dadogva tudok csak elindulni és alig gyorsul. Viszont újraindítás után megszűnik a probléma. Kompresszió méréssel azt állapították meg, hogy a 4. hengernél nem megfelelő az érték, 10 alatt van. Télen többször előjött, de most nyáron pl. csak kb. havonta egyszer. Trafokon, gyertyákon már túl vagyunk, injektor tisztítót már nem egyet adtam hozzá, de csak találgatunk mi lehet ez a néha előjövő és aztán következő induláskor rögtön eltűnő hiba. Nem tudom, valaki tapasztalt-e már hasonlót, vagy mi lehet a probléma szerintetek?

 

broschz Creative Commons License 2021.08.28 0 0 26933

Szia!

Olvastam, hogy neked is volt abgas werkstatt felirat a Boránál. Egy ideje nálam is az van, hogy x időnként megjelenik (kb. olyankor mikor nincs felmelegedve még a motor, de rögtön megállok piros lámpánál, vagy bárhol kis időre és jár a motor). Ekkor elszáll a 4. henger (kiolvastuk) és dadogva tudok csak elindulni és alig gyorsul. Viszont újraindítás után megszűnik a probléma. Kompresszió méréssel azt állapították meg, hogy a 4. hengernél nem megfelelő az érték, 10 alatt van. Nem tudom, neked hasonló volt-e a probléma és a motor szétszedése után sikerült-e megoldani?

 

 

Előzmény: Bala! (26098)
viski12 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 26932

a csomagtér zár a betegségük. Nyisd ki kulccsal, szereld le az ajtóról kárpitot, a kárpit  alatt lesz egy kis fémlemez, az alatt pedig a zár, ami el szokott romlani. pici, fehér színű, 2 vagy 3 csavar fogja fel, Azt kell cserélni, utána nyílik.

Előzmény: Sándor Csörgő (26925)
85benci Creative Commons License 2021.05.27 0 0 26931

Sziasztok.Van egy 2001 es 1.6 16v borám.S villog az olajnyomás lámpám,lassan minden kilett cserélve rajta,szivattyú,szűrő ,olaj,gomba,sőt kilett kötve az Aksi melletti érzékelő,plusz műszerfal kilétét véve,át lett nézve.S ugyan úgy csinálja,nagyánol 1500-3000 fordulaton produkálja.Ebben szeretnék segítséget kérni,hátha valaki tud segíteni

Mihike2121 Creative Commons License 2021.05.05 0 1 26930

Sziasztok.

Vw Bora 1,6 benzines 2000-es évjáratú autóhoz kellene segítség.

Tanksapka fedél nyitás egyik napról a másikra megszűnt működni.

Vettem ma egy új motort hozzá. De ezzel sem megy.

Mi lehet a baj?

 

Köszi a segítséget. 

LadaNiva_ Creative Commons License 2021.04.08 0 0 26929

Ja még annyi, hogy néha leáll magától és kicsit nehezen indul.

Előzmény: LadaNiva_ (26928)
LadaNiva_ Creative Commons License 2021.04.08 0 0 26928

Sziasztok!

Van egy AJM motorkódú Borám 1.9 116hp PD-elemes. Az lenne a problámám, hogy próbáltam az insp-t resetelni de sehogy se tudom, a gombok működnek mert a napi számlálót kitudom nullázni.

Valakinek lenne valami ötlete?
Előre is köszönöm :)

Bala! Creative Commons License 2021.03.29 0 0 26927

Szia!

 

Megoldódott azóta?

Előzmény: Norbert Nemes (26911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!