Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 978

Kösz szépen a rendkívül gyors (privátban küldött) választ Péternek, itt is!:-)

 

Nagyon hasznos volt számomra!

Előzmény: cyr45 (977)
cyr45 Creative Commons License 2020.07.01 0 1 977

Szia Péter!

 

Először járok itt, olyan topikot kerestem, ami Délegyházával foglalkozik, de nem nudi.

Látom, több, mint egy éve nem írt ide senki, de talán te  (mint topiknyitó) benézel időnként?...

 

Én Bp.-i vagyok, de tavaly is sokat jártunk Délegyházára, mert nagyon szeretünk úszni.

Idén is szeretnénk, de még nem voltunk, holnap megyünk először, a feleségemmel.

Az érdekelne, hogy milyen a víz hőmérséklete, és járnak e már strandolók?...

 

Mi nem vagyunk nudisták, tehát nem oda járunk.  És úszni szeretünk, nem csak pancsolni!

A nickemben a születési évem van, vén ember vagyok, de igyekszem tartani magam.:-)

 

Írtam a címedre is, remélem, él még?...   Valamelyik módon majd csak elérlek!:-)

Előzmény: Péter az állat (972)
feketefelho Creative Commons License 2019.05.17 0 0 976

Sajnos ebben nem tudok segíteni, nem ismerem azt a részt.

Előzmény: MattColors (975)
MattColors Creative Commons License 2019.05.16 0 0 975

Hello!

 

Mi is most tervezünk házat venni ott. 

Tudnál segíteni némi jó tanáccsal?

Tsz telep hátul nagyon gáz? Vannak fazonok? 

Igazából a tsz telep hátsó része, ahol van egy buszmegálló, onnan jobbra adnak el egy nagyon szépen felújított házrészt. 

Érdemes belevágni, vagy lehet gond az ottaniakkal? Engem nagyon nem érdekel, ha akad egy-két nagy hangú család, mert ahogy láttam normális családok is laknak ott. 

Szóval az érdekelne, hogy merjünk belevágni, vagy inkább hagyjuk?

Sajnos beljebb nem tudunk menni, az anyagi helyzetünk ennyit enged meg, de ha gáz, akkor inkább más településeken nézelődünk.

 

Köszi

Előzmény: feketefelho (971)
Georgejunior Creative Commons License 2019.02.25 0 0 973
Köszönöm, megoldottam a problémát.
Beszereltettem egy víztiztító rendszert ami még a szennyvízből is iható vizet csinál. Mostmár csak fürdésre használjuk ezt a rossz vizet és csak reménykedem benne, hogy rendbejön a vízkérdés.
Előzmény: Péter az állat (972)
Péter az állat Creative Commons License 2019.02.24 0 0 972

Isten hozott a délegyházi vízminőség miatt mérgelődők kiterjedt táborában. :-)

A víz pocsék ízű, szagú, és színű, de állítólag legalább nem (annyira) arzénos mint volt. Elvileg iható, de igya az, aki ezt kitalálta! Mivel undorító az íze, inni nem, csak főzni, meg fürdeni használjuk, már ha épp van vmekkora nyomás. Sokáig még az ebnek is inkább Pestről hoztam a vizet.

Előzmény: Georgejunior (970)
feketefelho Creative Commons License 2019.02.18 0 0 971

Időnként előfordul, hogy kellemetlen szagú (de valamilyen enyhe szaga mindig van).

E kancsóba kiengedve rövid időn belül el kell tűnnie a szagnak (a tisztított víz átka a vegyszerszag).

Mi palackos, vagy szűrt vizet iszunk.

Főzéshez viszont ezt használjuk. 

A vízművek tisztításakor színes is volt (barna) a víz. Azt ne idd meg.

Előzmény: Georgejunior (970)
Georgejunior Creative Commons License 2019.02.17 0 0 970
Üdv a Tagognak!
Pár héten belül költözünk Délegyházára és azt vettük észre, hogy büdös a csapvíz.
Kérdezném a régebb óta ott élőktől, hogy ez átmeneti probléma vagy állandóan ilyen? Esetleg lehet, hogy nem is iható? Mik a tapasztalatok?
Köszi a válaszokat.
Péter az állat Creative Commons License 2019.02.16 0 0 969

Én csak tizen x éve vagyok itt, de üdülősként nem sok embert ismerek  a faluban. Vagy a fb-t, vagy némi személyes nyomozást javasolnék. Nem tudom, hogy milyen minőségben volt a kocsmában, de ha vendég, akkor biztos nem tartja vissza egy olyan apróság, hogy szégyenletes módon bezárt a kocsma. :-)

Előzmény: asdi (968)
asdi Creative Commons License 2019.02.16 0 0 968
Köszönöm a válaszokat tanya ügyben, találtunk egyet, ami szuper lenne nekünk, de egyelőre nem találjuk a tulajt. A terület úgy tudom jelenleg lakatlan. A megadott telefonszám már nem az övé. Egy nevet mondtak: Sallai László, de semmi más elérhetőség nincs hozzá. Ismeri esetleg valaki? Még azt az infót kaptuk, hogy régebben a kocsmában volt megtalálható, de az a kocsma azóta bezárt... Aki itt régi lakó, nincs tippje, hogyan lehetne elérni? Sokat segítene. 🙂
Előzmény: Péter az állat (964)
Péter az állat Creative Commons License 2019.02.02 0 0 967

Sukiról, oviról, valamelyik fb csoportban is lehet érdemes érdeklődni, pl délegyházi adok-veszek, ami igazából adás-vételi oldal, de szokták info szerzésre is használni. Amúgy a sulit most újitották fel, és asszem bővült is, és az ovi is új, de azt is még bővítették, vagy záros határidőn belül bővítik még egy csoportszobával. 

Előzmény: Szilvi0610 (965)
Péter az állat Creative Commons License 2019.02.02 0 0 966

A csatorna, ha jól tévedek, a tavak felesleges vizét vezette le, valamikor nagyon régen. Ismerek olyat, aki gyerekként még pancsolt benne, de a tavaknak  már nagyon régen nincs felesleges vize, és ahogy a dolgok állnak, nem is nagyon lesz, úgyhogy az említett gödörben sztem max némi esővíz lehet nagy zivatar után, de inkább az sem.

Előzmény: Szilvi0610 (965)
Szilvi0610 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 965

Sziasztok! Kíváncsi lennék pár dologra. Óvodáról, általános iskoláról szeretnék véleményt a községben, valamit arról a csatornáról ami a Jókai utca mögött van, sok víz van benne tavasszal (van benne egyáltalán víz?:))?

Péter az állat Creative Commons License 2019.01.20 0 0 964

Talán a Galla felé lenne érdemes megnézni. Illetve ha jól tévedek valahol az Üdülő  környékén is hirdettek ilyet kicsit régebben  a délegyházi adok-veszek fb csoportban.

Előzmény: asdi (962)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.18 0 0 963

Passz. A többség kisebb telket, vagy eladó házat keres, de a környéken vannak tanyák, ha az érdekel keresgélhetsz azt is (nem tudom ingatlanosnál van-e, vagy máshol hirdetik).

Előzmény: asdi (962)
asdi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 962

Sziasztok! Nemsokára a településre költözünk, reméljük jó lesz itt. 🙂 Hogy a boldogságunk tökéletes legyen szeretnénk vásárolni egy nagyobb telket, ahol amolyan tanyaféleséget tudnánk megvalósítani. Víz, áram legyen, lakható épület nem muszáj. Van valakinek ötlete hol nézzünk körül, ahol normális áron tudnánk egy ilyen területet venni? 

Péter az állat Creative Commons License 2018.11.22 0 0 961

Falu. És valszeg örökre az is marad. Max a nagyközségi rang lehet reálisan elérhető. Ahhoz viszont már nem kell sok.

Előzmény: malenko (956)
Péter az állat Creative Commons License 2018.11.22 0 0 960

Tömeg az szokott. Befelé is, kifelé is. Meg az51-esen is. Kivéve, csúcson kívül.

Előzmény: malenko (957)
mamióka Creative Commons License 2018.11.05 0 0 959

Sziasztok!

 

Nem sokára költözünk Délegyházára. 

Horgászattal kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Valakinek valamilyen információja van-e esetleg a VI os tóról? 

Köszönöm! 

feketefelho Creative Commons License 2018.10.12 0 0 958

Szia!

Változatlanul falu.

Én szeretek itt lakni.

Szerintem autó(motor) nélkül sokkal nehezebb itt az élet (sokmindenért érdemes, vagy muszáj Varsányba, Harasztiba, vagy Szigetszentmiklósra menni).

A csatorna egyelőre bírja.

Belvíz? Nem nagyon tudok róla, hogy lenne.

(Amikor házat keresel érdemes lesz arra figyelni, hogy ha közel van a ház a tavak szintjéhez -a legtöbb ilyen-, ne nagyon legyen benne pince, mert az időnként halastóvá változhat...)

Vonat-busz engem nem érint, de kicsit ritkán jár, így ha lekésed lehet várakozni.

Autós iskola Varsányban van (volt), de az máshol is elérhető, szerintem minél előbb annál jobb.

Előzmény: malenko (957)
malenko Creative Commons License 2018.10.11 0 0 957

Milyen a csatornázás? Nem magas a belvíz? Vonattal vagy busszal milyen a bejárás bp-re? Tömeg szokott lenni a járatokon? Van ott autósiskola? Leraknám a jogsit csak azt nem tudom még azelőtt tegyem le vagy az után h odaköltöztünk?!

Előzmény: malenko (956)
malenko Creative Commons License 2018.10.08 0 0 956

Sziasztok. Van valami változás délegyházán? Milyen most ott lakni? Falu még vagy már város? Mire kell figyelni ha ott akarok házat venni? Előre is köszi a segítséget :)

hedl Creative Commons License 2018.03.19 0 0 955

Sziasztok!

 

Köszi az infókat.

sayenss Creative Commons License 2018.03.15 0 0 954

Nincs helyhez kötve , csupán  a Media Markt - ban voltunk mosógépet venni , mivel egy emeleten van bementünk és megrendeltük. Bármelyik Telekom partnernél , vagy online is el tudod intézni. Mondjuk először telefonon visszahívás után sajnálkozva elutasították az igénylésünket , ezért mentünk be személyesen .

Előzmény: hedl (952)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.13 0 0 953

Szia!

Bármelyik ügyfél-szolgálatra (azt hiszem T-pont vagy mifene) bemehetsz és intézheted az ügyeket, de on-line is megrendelhető (én a telekom.hu weboldalon összeraktam a csomagot, majd telefonon megrendeltem, egy héten belül működött minden).

Előzmény: hedl (952)
hedl Creative Commons License 2018.03.13 0 0 952

Szervusztok!

 

Köszönöm. Érdekesnek találom, hogy egy Pest kerületi kirendeltségnél tudtad elintézni.

Előzmény: sayenss (951)
sayenss Creative Commons License 2018.03.12 0 0 951

Szervusz !

Itt rendeletem meg : 1195 Budapest XIX. kerület, Üllői út 201 Shopmark (volt Europark) 1 emelet

Azóta is elégedett vagyok velük 

Sok sikert !

Előzmény: hedl (950)
hedl Creative Commons License 2018.03.10 0 0 950

Szervusztok!

 

Nem sokára mi is ideköltőzünk. Szeretném megtudni a T - Com-os ügyfélszolgálat címét ahol intézted a dolgokat

Köszönöm. Szép napot.

Előzmény: sayenss (945)
VéPeti Creative Commons License 2018.02.22 0 0 949

küldtem.

Előzmény: Törölt nick (948)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.22 0 0 948

Szia! 

 

Láttam nevedet napelemes topikokban. Szeretnék én is telepíttetni. Tudnál benne segíteni? Délegyházán lakom én is. Nekem publikus az emailem. Ha küldenél egy elérhetőséget akkor keresnélek. Köszi előre is. Üdv

Előzmény: VéPeti (946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!