Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2019.01.18 0 0 963

Passz. A többség kisebb telket, vagy eladó házat keres, de a környéken vannak tanyák, ha az érdekel keresgélhetsz azt is (nem tudom ingatlanosnál van-e, vagy máshol hirdetik).

Előzmény: asdi (962)
asdi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 962

Sziasztok! Nemsokára a településre költözünk, reméljük jó lesz itt. 🙂 Hogy a boldogságunk tökéletes legyen szeretnénk vásárolni egy nagyobb telket, ahol amolyan tanyaféleséget tudnánk megvalósítani. Víz, áram legyen, lakható épület nem muszáj. Van valakinek ötlete hol nézzünk körül, ahol normális áron tudnánk egy ilyen területet venni? 

Péter az állat Creative Commons License 2018.11.22 0 0 961

Falu. És valszeg örökre az is marad. Max a nagyközségi rang lehet reálisan elérhető. Ahhoz viszont már nem kell sok.

Előzmény: malenko (956)
Péter az állat Creative Commons License 2018.11.22 0 0 960

Tömeg az szokott. Befelé is, kifelé is. Meg az51-esen is. Kivéve, csúcson kívül.

Előzmény: malenko (957)
mamióka Creative Commons License 2018.11.05 0 0 959

Sziasztok!

 

Nem sokára költözünk Délegyházára. 

Horgászattal kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Valakinek valamilyen információja van-e esetleg a VI os tóról? 

Köszönöm! 

feketefelho Creative Commons License 2018.10.12 0 0 958

Szia!

Változatlanul falu.

Én szeretek itt lakni.

Szerintem autó(motor) nélkül sokkal nehezebb itt az élet (sokmindenért érdemes, vagy muszáj Varsányba, Harasztiba, vagy Szigetszentmiklósra menni).

A csatorna egyelőre bírja.

Belvíz? Nem nagyon tudok róla, hogy lenne.

(Amikor házat keresel érdemes lesz arra figyelni, hogy ha közel van a ház a tavak szintjéhez -a legtöbb ilyen-, ne nagyon legyen benne pince, mert az időnként halastóvá változhat...)

Vonat-busz engem nem érint, de kicsit ritkán jár, így ha lekésed lehet várakozni.

Autós iskola Varsányban van (volt), de az máshol is elérhető, szerintem minél előbb annál jobb.

Előzmény: malenko (957)
malenko Creative Commons License 2018.10.11 0 0 957

Milyen a csatornázás? Nem magas a belvíz? Vonattal vagy busszal milyen a bejárás bp-re? Tömeg szokott lenni a járatokon? Van ott autósiskola? Leraknám a jogsit csak azt nem tudom még azelőtt tegyem le vagy az után h odaköltöztünk?!

Előzmény: malenko (956)
malenko Creative Commons License 2018.10.08 0 0 956

Sziasztok. Van valami változás délegyházán? Milyen most ott lakni? Falu még vagy már város? Mire kell figyelni ha ott akarok házat venni? Előre is köszi a segítséget :)

hedl Creative Commons License 2018.03.19 0 0 955

Sziasztok!

 

Köszi az infókat.

sayenss Creative Commons License 2018.03.15 0 0 954

Nincs helyhez kötve , csupán  a Media Markt - ban voltunk mosógépet venni , mivel egy emeleten van bementünk és megrendeltük. Bármelyik Telekom partnernél , vagy online is el tudod intézni. Mondjuk először telefonon visszahívás után sajnálkozva elutasították az igénylésünket , ezért mentünk be személyesen .

Előzmény: hedl (952)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.13 0 0 953

Szia!

Bármelyik ügyfél-szolgálatra (azt hiszem T-pont vagy mifene) bemehetsz és intézheted az ügyeket, de on-line is megrendelhető (én a telekom.hu weboldalon összeraktam a csomagot, majd telefonon megrendeltem, egy héten belül működött minden).

Előzmény: hedl (952)
hedl Creative Commons License 2018.03.13 0 0 952

Szervusztok!

 

Köszönöm. Érdekesnek találom, hogy egy Pest kerületi kirendeltségnél tudtad elintézni.

Előzmény: sayenss (951)
sayenss Creative Commons License 2018.03.12 0 0 951

Szervusz !

Itt rendeletem meg : 1195 Budapest XIX. kerület, Üllői út 201 Shopmark (volt Europark) 1 emelet

Azóta is elégedett vagyok velük 

Sok sikert !

Előzmény: hedl (950)
hedl Creative Commons License 2018.03.10 0 0 950

Szervusztok!

 

Nem sokára mi is ideköltőzünk. Szeretném megtudni a T - Com-os ügyfélszolgálat címét ahol intézted a dolgokat

Köszönöm. Szép napot.

Előzmény: sayenss (945)
VéPeti Creative Commons License 2018.02.22 0 0 949

küldtem.

Előzmény: Törölt nick (948)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.22 0 0 948

Szia! 

 

Láttam nevedet napelemes topikokban. Szeretnék én is telepíttetni. Tudnál benne segíteni? Délegyházán lakom én is. Nekem publikus az emailem. Ha küldenél egy elérhetőséget akkor keresnélek. Köszi előre is. Üdv

Előzmény: VéPeti (946)
Péter az állat Creative Commons License 2018.02.05 0 0 947

Először az igényeiteket kellene tisztázni, mert eltérőbb elképzelésetek nem is lehetne,  aztán lehet az ennek megfelelő környéken (mert Délegyháza sem egységes ebből a szempontból, a különböző településrészek teljesen különböző tulajdonságokkal rendelkeznek.), ennek megfelelő ingatlant keresni. Az, hogy a barátnőd szeret itt lakni, az nem jelent semmit, mert nem neki kell, hogy tessen  hanem nektek.

A kocsi az itt szinte elengedhetetlen. Ha másért nem is, a távolságok miatt mindenképpen, illetve a bevásárlás miatt szintén, ugyanis a kisbolt kategóriánál nagyobb  normális üzlet nincs a faluban.

A közlekedés milyensége szintén időpont kérdése. Kocsival is, és közlekedéssel is. A vonat nem a pontosságáról híres, főleg nyáron, és nem is a magas szolgáltatási színvonalról. Mindamellett általában vállalható, főleg, ha egy-egy késés belefér a melóhelyen.

Ezt egyébként te is meg tudod nézni a vonatinfo  alkalmazással, mert valós időben mutatja a kérdéses vonal vonatait, és azt is, hogy épp mennyit késnek. Csak azt kell tenni, hogy a kérdéses időben minden nap sasolni a vonatokat. :-) Illetve hozzávenni a pesti közlekedést, a megfelelő vasútállomásig.

 

Ha esetleg valami konkrétumot tudsz, és/vagy további kérdésed van, akkor ne tartsd magadban! Igyexünk rá válaszolni.

Ha mégis úgy döntötök, hogy ide költöztök, akkor isten hozott!

Előzmény: Asztapaszta88 (944)
VéPeti Creative Commons License 2018.02.04 0 0 946

Délegyházán nagyon megindult az ingatlan fejlesztés, ami egyrészt fejetlenül, de legalább egyre drágábban történik, másrészt ezt a bővülést a közművek fejlesztése nem nagyon követi. Úgyhogy ha idejössz legyen gumicsizmád, és autód, egyébként hamar elmegy a kedved az itteni léttől.

Ja, és ha gyesen leszel, készülj fel az ingerszegény környezetre. Ez nem egy gyesbarát település. Ja, és orvosból is csak egy van.

Ettől függetlenül én pölö szeretek itt lakni, mert reménykedem, hátha egyszer egyenesbe jönnek a dolgok, viszont kocsi nélkül már rég beköltöztem volna Bp-re.

Előzmény: Asztapaszta88 (944)
sayenss Creative Commons License 2018.02.01 0 0 945

Köszönöm a válaszokat -feketefelhő-nek is . Sikerült elintézni mindent...  Végül Telekom 100 Mbit lett Telefon+TV+Net csomaggal . Valóban ott volt   a Kéktó sétányon a T-kábele , durván 35 perc alatt telepítették a két beltérivel együtt ahová kértük . Ez szép eredmény ahhoz képest hogy az ügyfélszolgálat érdeklődésünkre sajnálattal közölte , hogy a megadott címre nem tudnak szolgáltatást nyújtani :) Bementünk a T-Com hoz személyesen és már a megkötött szerződéssel és a telepítési dátummal távoztunk...Tanulság , érdemes kérdezni és után a járni a dolgoknak...Egyébként szép , csendes nyugodt környék , Bp 15-20 perc nyugodt tempóval kocsival , nincs messze . Még 1x köszi az infókat :)

Előzmény: Péter az állat (935)
Asztapaszta88 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 944

Sziasztok!

 

Mi meg csak nezelodunk, hova koltozzunk. Sajnos eleg nagy a kontraszt a ferjemmel. Nekem jo lenne egy lakas is, csak kozponti helyen (BPen) legyen, o viszont minel kevesebb szomszedot es minel tobb nyugalmat szeretne, pesti viszonylatban arra nincs eleg penzunk. Most Szigetszentmikloson lakunk.

 

Baratnomek Delegyhazan laknak, es nagyon szeretik, de a mi eletmodunk elegge elter egymastol. Elso korben a tomegkozlekedes erdekelne. Kovetkezo par evben otthon leszek babazni, de egy ido utan csak vissza kell menni dolgozni. Akik tomeggel jarnak, helyileg merrefele dolgoznak? odaertek a gyerekekert, nem egy allando rohanas? Ahogy neztem a vonat es a busz is kb orankent jar, 40-50perces menetidovel (a vegallomasig). Ez azert nem tul barati. Vagy ide inkabb csak autoval erdemes koltozni?

koszonom a valaszokat.

Péter az állat Creative Commons License 2018.01.17 0 0 943

Isten őrizzen, hogy sugalljak bármit is, csak van egy két dolog, amit furcsállok. Ilyen pl a kétfejű zsiráf. :-)

Előzmény: VéPeti (942)
VéPeti Creative Commons License 2018.01.16 0 0 942

Persze értem, hogy mit sugallsz, de ez azért nem mutyizható végtelenségig, hiszen ott van szem előtt, ordít róla, hogy szabálytalan, és előbb-utóbb lesz valaki, aki feljelentést tesz. Annak pedig nyoma van, ki kell vizsgálni, és akkor bukta. Ezt egy középszerű közalkalmazott is le tudja játszani fejben.

Előzmény: Péter az állat (941)
Péter az állat Creative Commons License 2018.01.15 0 0 941

Szerinted?

Előzmény: VéPeti (940)
VéPeti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 940

Egy ilyen 70-80 m2-es ház 20 millió, 1/3 telekkel. Magyarán egy telken 60 misit kaszál az építtető 3 háznál. De nem ez volt a kérdésem lényege, hanem az, hogy hogy az úristenben lehet szembemenni egy világosan lefektetett helyi jogszabállyal, és azt a hatóság miért nem tartatja be?

Előzmény: Péter az állat (939)
Péter az állat Creative Commons License 2018.01.10 0 0 939

A tömegszállások létesítése szerintem sem egy bajnok ötlet, mert ebből még  lehet nekünk problémánk, nem is kicsi, ugyanis melegágya a szlömösödésnek. Gondolom, ezeket a házakat most sem adhatják drágán, pedig újak. Megveszi valaki, mert jó ötletnek látszik, kertes ház. Aztán rájön, hogy csak kert nincs, meg amúgy is kicsi, aztán eladja valakinek még olcsóbban, az meg annak, akit senki nem szeretne szomszédnak. És egy ilyen szomszéd viharosan értékteleníti el az egész környéket, és már csak az új szomszéd barátai fognak itt bármit venni. Gombokért. Akkor meg már  elég késő vakarózni. Ez az egész csak annak jó, aki fölépíti ezeket a nyomortanyákat. Szerintem.

Előzmény: VéPeti (937)
Péter az állat Creative Commons License 2018.01.10 0 1 938

Igen. A hivatalos Délegyházi fórumot tényleg megszüntették. Gondolom, ha nincsenek kérdések, nincsenek problémák sem. :-)

Előzmény: VéPeti (937)
VéPeti Creative Commons License 2018.01.08 0 1 937

BUÉK mindenkinek. Évindítóként feltenném az alábbi kérdést, hátha valaki meg tudja válaszolni.

Örvendetes, hogy Délegyháza ilyen mértékben növekszik (bárcsak az úthálózat és a szolgálatatások is hasonlóképpen gyarapodnának), de van egy olyan kérdésem, hogy Délegyen nem kell betartani az építési szabályzatot, vagy ez egységes magyar szokás? Vettem a fáradtságot, és végigolvastam a hatályos délegyházi építési szabályzatot, ami kimondja, hogy pölö az LKE-1 övezetben (Nyírfa-Napsugár-Vadvirág) 1 telken 1 lakóépület építhető, ami lehet többlakásos, de a beépítettség nem haladhatja meg a 30%-ot. Ezzel szemben épülnek a 60-70%-os beépítettségű házak, egy telken akár 4 lakással, egy telken 3 különálló ház 3 szorgalmi úttal, gyakorlatilag kert nélkül, és még sorolhatnám. Komolyan, ennyire semmirekellő a helyi építési hatóság!? Cirka 7 éve azért költöztem erre a környékre, mert nyugis volt, gyakorlatilag tanyafílingje lehetett az embernek. Most meg pislantok még kettőt, és egy élhetetlen lakótelepen találom magam, ahol 3x annyi port fogok nyelni, és 3x annyi autó közlekedik az önkormányzat által nem fejlesztett kátyús bányameddő utakon.

Egy kicsit elszomorodtam...

Bár most emiatt jól felmentek az ingatlan árak, és akár el is adhatom a házam, és kereshetek megint valami nyugis Pest környéki helyet (már ha találok).

 

ui. Jól látom, hogy a délegyháza.hu hivatalos fóruma úgy 4 éve meghalt?

feketefelho Creative Commons License 2017.11.29 0 0 936

Nekem volt Invitel (max 30 Mbit, drága volt, de a hibákat gyorsan elhárították). Most van UPC (céges 20 Mbit, tartaléknak, nem ajánlom - nagyobb kimaradások, lassú, elérhetetlen ügyfélszolgálat,...), élesben most a Telekom 100 Mbit-et használjuk, eddig ez a legstabilabb. Hiba, kimaradás nélküli, több, mint egy éve (Telefon+TV+Net). Folyamatos adatmozgás van a kábelen, észrevennénk, ha kimaradna. Jut eszembe a TV-vel volt egyszer gond (áramszünet az egész faluban) utána a dekóder nem tért magához, azt hiszem háromszor kell újraindítani, akkor installálja magát. (Nem kimondottan érdekel a hibaelhárítás, mert olyan ritka. A UPC ügyfélszolgalátát bezzeg már jól ismerem.) 

Előzmény: Péter az állat (935)
Péter az állat Creative Commons License 2017.11.29 0 0 935

Érdekes, mert úgy tudom, a T a Kéktó sétányon mindenhová kihúzta a madzagját, méghozzá villanyoszlopon van a villanydrótok alatt egy méterrel. Ha látszik, hogy ott van, akkor érdemes lehet személyesen érdeklődni.

Az invitel telefondróton jön. Érdekes, hogy pár hetet mondanak, mert elvileg az érpár mindenhol ott van.

Van még a Varsányi kókler cég, akik rádiósan, mikrohullámon szolgáltatnak, ha épp van kedvük, de róluk inkább lebeszélnék mindenkit. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van velük. Más meg nincs, úgyhogy a legjobb választás az, ami van, és működik.

A T-t nem tudom milyen, van aki dicséri. Nekem az invitel van, azóta tűrhető,  mióta kihúzták az üvegszálat az elosztó szekrényekig. Azóta van stabilan 30-as net  a tv mellett is, ami nem sok, de a mindennapokban nekünk pont elég, és ami nagyon jó, hogy sok csatornára van náluk tegnap tv, amivel három napig visszanézhető a műsor. 

 

 

Előzmény: sayenss (934)
sayenss Creative Commons License 2017.11.27 0 0 934

Sziasztok !

Most fogunk délegyházára költözni (Kék-tó Sétány ) a fórumot olvasgatva remélem jól döntöttünk...

Szeretnénk internetet és tv-t beköttetni . Pillanatnyilag az Invitel  vállalt 30-as netet és 120 tv csatornát , de még ki kell építeni és pár hetet várni kell  . A T-com  közlése szerint erre a címre nincs szolgáltatásuk  :( Jelenleg mi a legjobb választás ?  Előre is köszönöm a  válaszokat . 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!