Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.15 0 0 1099

E10lett a benzinből.

Rip e85

orjovics88 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 1098

Üdv,

 

használtautót vásároltam, amelyben átkapcsolható etanol elektronika van. Kérdésem az lenne, hogyan tudom megállapítani melyik az etanol, és melyik a benzin üzem? Az előző tulaj sem tudta megmondani. Károsodhat az autóm ha etanol üzemben benzint használok? 2004 Renault Laguna 1.8 16V. 

 

Mindkét állásban minden gond nélkül megy benzinnel, egyik állásban könyebben indul, meg talán kicsit erősebbnek tűnik. Nem tervezem az etanol használatát.
Előre is köszönöm, ha valaki tud benne segíteni.

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1097

mennyi hol?

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.19 0 0 1096

nem nagyon, az átlagár különbség ma 9!!! forintra csökkent.

Előzmény: Zolinymusz (1095)
Zolinymusz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 1095

Nem jellemző, hogy az etanol követi a benzin ár változást?

Finom Leves Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1094

hello,

 

ha E85-t tankolok,akkor kell majd uzemanyag szurot cserelni biztosan?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1093

Milyen áron mennek most a kutakon?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 1092
Előzmény: Törölt nick (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 1091

Hazánkban körülbelül öt gyártó készített sorozatban utólagosan beépíthető átalakító berendezéstHunflex/PowertuningE85DCE85 PowerBioETUNLiFeC E85, FlexPro márkanéven. Büszkék lehetünk rá, hogy számos készülék műszaki kivitelezése és működési logikája kiemelkedő, messze megelőzve az európai konkurens termékeket. Tudomásom szerint a Siemensen kívül a világon sehol nem gyártottak E85-benzin keveréket felismerő üzemanyag szenzort, nálunk a BioETUN és a LiFeC E85 kínálatában is szerepelt. A BioETUN és a Hunflex/Powertuning „E” típusjóváhagyással is rendelkezik, valamint léteztek olyan márkakereskedések, amelyek saját hatáskörben az ezekkel a készülékekkel szerelt, újonnan üzembe helyezett járművekre is garanciát adtak.

Mégsem szabad elhallgatni az E85 használatának kockázatait sem. Az elmúlt évek alatt kiderült, hogy míg a gumitömítésekkel nincs gond, de a Volkswagen csoport egyes járművei üzemanyag-pumpája – az üzemanyagtartály sajátos kialakítás miatt – kevésbé tolerálják a magas alkoholtartamú üzemanyagot. A japán típusokkal kapcsolatban ilyen jellegű meghibásodásokról nincs tudomás. A szakszerűtlen beépítés vagy a rossz beállítás – a sufni-tuninghoz hasonlatosan – nemcsak motoralkatrész károsodáshoz, hanem környezetszennyezéshez is vezethet. Az E85 számos előnyös tulajdonsága ellenére egy elhanyagolt járművel nem tud csodát tenni, ellenben sok esetben kihozza a lappangó hibákat.

Előzmény: Finom Leves (1090)
Finom Leves Creative Commons License 2014.09.13 0 0 1090

1.2 corsa

Előzmény: Törölt nick (1089)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1089

Milyen járműhöz keresed?

Előzmény: Finom Leves (1088)
Finom Leves Creative Commons License 2014.09.07 0 0 1088

hali

 

Van valami marka vagy rendszer amit erdemes valasztani?

 

KOCZKY Creative Commons License 2014.05.15 0 0 1087

Tankolj rá és nincs para! :-)

Előzmény: LandCruiser (1086)
LandCruiser Creative Commons License 2014.05.15 0 0 1086

Ilyenkor kicsit megnyugszok. Lehet a neten olvasni mindenféle véleményt. 

Amelyik szerelő ismerősöm azt mondta, hogy semmi kárt nem okoz, Ő szereli az autómat, és nagyon jó szerelő. Aki azt mondta, hogy kidobhatom az AC-t, annak szerelő létére tisztább a melósruhája, mint az én ruhám amibe templomba járok. Én paraszti ésszel azt gondolom, hogy nem okoz kárt, remélem így van, de azért erre a tiszta etanolra nem fogok rászokni. Ha nem csinál galibát, akkor kijárom így belőle, mert azért ez a rángatás elkerülhető egy kis odafigyeléssel. 

Én is vígasztalom magam, hogy lehet még jót is tettem vele azzal, hogy megtisztítja az üzemanyagrendszert. Azért is próbálom belőle kihasználni minél előbb, mert pont most esedékes a nagyszervíz, persze üzemanyagszűrővel együtt. 

Köszöntem a választ.

Előzmény: KOCZKY (1085)
KOCZKY Creative Commons License 2014.05.15 0 0 1085

Az etanol nem szar, és nem is csinál kárt! DE a motorolajat azonnal felejtsd el, annak semmi helye a tankodban :-) Jó eséllyel képes az ECU-d kompenzálni, és gázadásra szegényedik csak el, azért rángat... tankolj rá sima 95-öt és el fog múlni....

 

 

Ami "kárt" esetleg okozhatott az etanol, az annyi, h feloldotta a tankodban az ezeréves ganyét, ami a benyában van/volt.... és jó esetben kipucolta az üzemanyag-rendszert....

Előzmény: LandCruiser (1084)
LandCruiser Creative Commons License 2014.05.14 0 0 1084

Sziasztok ! 

Én ugyan így jártam 10 napja egy Carina E 1,6 benzinessel. 

Már 40 liter etanol benne volt, amikor észrevettem, hogy 301 ft./L áron tankolok. 

A kutas megnyugtatott, hogy semmi baja nem lesz, van aki tisztán ezzel jár, max, reggel a hidegbe nehezen fog indulni. Reggel tökéletesen ugyan úgy indul, viszont egyáltalán nem nyugodtam meg. 

Az egyik autószerelő azt mondta hogy semmi baja nem lesz, a másik szerelő szerint meg az AC pumpának biztosan annyi, és a befecskendező is károsodik. 

Most kinek van igaza....... 

Én annyit vettem észre, hogy hidegen ugyan úgy indul, viszont gázadásra megtorpan, rángat stb.... nagyon kell figyelni a gázadásra és a fordulatszámra, hogy ne rángasson. A motornak semmi különös hangja nincsen, nagyon csendes ugyan úgy, pedig van benne 300ezer km. óra szerint, tehát annyi minimum...... 

Azóta elmentem vele 300 km.-t, és most azon gondolkodom, hogy minél előbb kijárjam belőle a szinte tiszta etanolt, hogy minél előbb megszabaduljon tőle az autó, vagy tankoljak rá benyát, vagy öntsek az etanolhoz full szintetikus 2T motorolajat. 

Magyarul, be vagyok szarva, hogy valami kárt csinál ez a szar etanol. 

Szerintetek melyik megoldás lenne a legjobb ?

 

Előzmény: Tudvés (1082)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 1083

Hidegindításnál kiderül, mennyire szabályoz túl az ecuja, ha viszonylag kevés próba után, akkor elégségesen.

Óvatosan hajtva, nem erőltetve csökkenthető a soványkeverékes üzem hatása.

Előzmény: Tudvés (1082)
Tudvés Creative Commons License 2013.07.26 0 0 1082

Sziasztok!

 

Hiába több éves tapasztalat a hátammögött, ma sikerült egy alapvető hibát elkövtnem: 95helyett teletettem a Wagonerem bioetanollal (egy régi ismerős tankolt mellettem és a beszédközben mellényúltam). Sajnos holnap egy hosszabb útra kell mennem (kb. 150 km), de nincs lehetőségem leszívni/ereszteni a tankból a benzint. Szóval, ha míg félig kiürül a tank, hogy rátankoljak, milyen károk érhetik (érhetik-e egyáltalán) az autót? :/ 

Régebbi Suzuki Wagoner Plussz 1.0 GL (993 ccm)

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 1081

Aktuális adatok:

E85 340,9 Ft/l

B95 413,9 Ft/l

E85 FC 9,6 l/100 km

E85 tény 10,74 l/100 km

B95 tény 8,92 l/100 km

városi forgalom.

Árkülönbözet: 21,4 %

Hátásfokkülönbözet

E85/B95 20,4 %

Ford Focus 1.6 16V

+42 % injektor kapacitás,

- (3,7 bar >>> 2,7 bar) rendszernyomás 17 %,

~ + 25 % kapacitásnövelés.

Tomika557 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 1080

Ez így van, sok oldalt elolvastam az utóbbi írásom óta. Igazából az a probléma (legalábbis nekem), hogy miután rengeteg adó van az etanolon, így esélye sincs elterjedni annyira, hogy kiváltsa a benzint. Én számításom szerint drágább vele autózni jelenleg. Meg gondolom amúgy sem tudná teljesen kiváltani, de nem is ez a lényeg első lépésként.
Én nyitott lennék a használatára, de sajnos amíg kőolaj van a Földön, addig az fog győzni, mert a "nagyemberek" nem akarnak leadni az életszínvonalukból, meg nyílván a kormánynak sem jó, ha valamin kis adó van. Sajnos olyan emberek hoznak döntéseket, akik szakmailag semmit sem tudnak, vagy lehet, hogy tudnak, de a pénz az úr és más őket nem érdekli.

KOCZKY Creative Commons License 2013.07.17 0 0 1079

Megbocsáss, de sok-sok tájékozatlanság szülte a tapasztalataidat, mint ahogy a brazil helyzettel sem vagy igazán tisztában.... semmi baj, lehet még keresgélni infókat :-))))

Előzmény: Tomika557 (1078)
Tomika557 Creative Commons License 2013.07.17 0 0 1078

Tisztelt etanol érdeklődők!

 

Engedjétek meg, hogy leírjam tapasztalataim az etanolról. Kétütemű robogóba tankoltam ma bele, nem spórolás céljából, hanem csak kíváncsiság céljából. Nem nagyon találtam egyértelmá választ a neten ezzel kapcsolatban, de azt igen, hogy nyugodtan bele lehet tankolni felesben. Nos, a helyzet a következő:
Yamaha Vino típusú kétütemű 50 ccm járműről van szó. Kb fele-fele arányban tankoltam bele. Elindultam, ment is minden simán, majd 5 perc múlva kb. elkezdett lassulni, a végén már 50 km/h helyett csak 10km/h -val tudtam menni, fél perc múlva le is fulladt a gép. Beindítani egyből be tudtam, de 20-nál többel sehogyan sem ment. Gyorsan hazamentem (nagy nehezen), kiszívtam belőle és kiöntöttem az etanol egy részét, felhígitottam benzinnel. Menet közben időnként akadozott a motor működése, mert még volt benne etanol.
Miután ilyen rossz tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban, én nem ajánlanám senkinek, hogy kipróbálja kétütemű motorba, legalábbis fúvokacsere nélkül (állítólag úgy működik). Ráadásul még dugulást is képes okozni, mert leoldja azt a koszt, amit a benzin nem old le.
A Yamaha a hivatalos oldalán nem ajánl semmilyen 10%-nál nagyobb etanoltartalmú üzemanyagot a járműveibe, még az E10-es üzemanyagot sem ajánlja, habár a motorja bírja, de dugulást okozhat.
A négyütemű autónál 3 hétig teszteltem fele-fele arányban, ott nem vettem észre semmilyen problémát (napi 150 km-et futottam vele átlag, mert futár voltam).
Akkor arról még ne is beszéljünk, hogy Dél-Amerikában őserdőket írtanak ki azért, hogy etanolt tudjanak gyártani. Szerintem nem szabadna kukoricából üzemanyagot csinálni mindaddig, amíg percenként 20 gyerek hal éhen a világon. Egyébként látok benne jó dolgokat, mert állítólag tisztábban ég, mint a benzin és jobb (elvileg).

gyusy Creative Commons License 2013.02.19 0 0 1077

Szép estét!

Azon kérdéssel fordulok hozzátok,van e valakinek tapasztalata etanol+benzin keverésével két ütemű kapamotor üzemelésére??(természetesen olajjal keverve)Én a terrába, láncfürészbe 1/30-as keveréket teszek.Esetleg a négyüteműbe 50%-os keverésbeni üzemelésben tapasztalat??

Válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1076
Előzmény: Törölt nick (1075)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1075
A tipusa hunflex , ez magyar gyártmány. az autó amibe beszerelném. Daewoo nexia 1.5
Előzmény: Törölt nick (1074)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1074

Tipusa?

Előzmény: Törölt nick (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1073

Véleményeteket szeretném kérni !  Vettem egy bioetanol átalakítót, használtat, jó volt mert autóból vették ki. Ez a pótméteres állításu, bekötöttem úgy ahogy kell, na gondoltam indítás, de az autó meg sem kettyen.  Igaz benzin van benne, de azt hallottam akkor is el kellene indulni .Többször próbáltuk állitgattuk, de semmi. Feladtam,   ,miért nem indul el ???? széthúzkodtam az átalakitót, az autó pöccre indult. Gondoltam arra csak etanollal indulna el ????   valaki irja meg már hogy kell bekötni ezt a kettyerét, hogy el is induljon a verda...... kösz a választ....

suzuki1 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 1072

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni én is, szakdolgozat írással kapcsolatban. E85 -ről szeretném írni a szakdogám. A "sallangot" már sikerült összeszednem innen a netről + irodalmakból. A szakdoga "veleje" egy bioetanolos üzemre átépített autó (szgk/furgon/stb) teljesítmény, nyomaték, fogyasztás mérése, károsanyag kibocsátás mérése lenne. Esetleg több mért érték összehasonlítása. Olyan vállalkozó szellemű és SEGÍTENI TUDÓ ÉS AKARÓ SZEMÉLYT! keresek, aki tudna nekem abban segíteni, hogy megmérnénk az autóját teljesítménymérő/nyomatékmérő padon, valamint füstgáz elemző műszerrel. Mindezt benzines és etanolos üzemmódban is. Szerintem ezek a mérések maximum 1 napot vennének igénybe. A mérésekkel kapcsolatos felmerülő ÖSSZES KÖLTSÉGET ÁLLNÁM! Valamint a segítő kollégának HONORÁLNÁM A SEGÍTSÉGÉT! Pest megyei vagy Budapest környéki kolléga segítsége jönne jól elsősorban.

 

Saját családi autónkat (2003-as Ignist) nem szeretném átalakítani, mert keveset járok vele, nem szeretném az injektor vezetékeket elvagdosni+forrasztgatni. Továbbá a jelenlegi etanol ár miatt már nem érdemes átépíteni az autókat. Azonban az etanol és az etanolos üzemmód, mint technológia használható és ami a lényeges a mai korban, hogy teljes mértékben környezetbarát. Nem keletkezik a légkörben plussz szén-dioxid mennyiség csak az, amit a növény a növekedése során megkötött.

 

Tehát már ilyen etanolos üzemmódra átépített járművet, illetve gazdáját keresném, aki ÉRDEMIsegítséget tud nyújtani a szakdolgozatom megírásához!

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

E-mail: nagggy@freemail.hu

 

(kapcsolat felvétel után visszahívom a kollégát!)

 

Üdv: nagggy

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 1071
Tankol még valaki?
A szerdaibenzinárcsökkenés szerintem hazavágta .
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1070
van
Előzmény: vismajor77 (1069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!