Keresés

Részletes keresés

Keletiboszy Creative Commons License 2008.03.26 0 0 13
Olvastam mindkét könyvet. Sőt olvastam, a Titkos tanításokat, a Mestereket,.... stb. Nekem tetszett mindegyik. Lehet sok mindent írni, mondani Müller Péterről: "szent kókler,.... összemossa a vallásokat...", DE én még egyik könyvében sem olvastam, hogy gyűlölködésre, hazugságra, ölésre buzdította volna olvasóit. Úgy érzem, ha valaki nem érzi lelke mélyén ezen gondolatok tisztaságát, az gonosz. Itt azt gondolom el kell vonatkoztatni a szerzőtől, a mondanivalóját kell megérteni, és azt, hogy szeretet nélkül élve halunk meg.
kris12 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 12
Nekem egyébként nagyon tetszett a könyv, néhány rész különösen. Ez, mintegy a Szeretetkönyv folytatása.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11
Az írás önmagáért beszél, a megfogalmazás és szóhasználat pedig meglehetősen jó jellemzést ad az írójáról...
Előzmény: kris12 (10)
kris12 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 10
Ja, elkerülte a figyelmemet, így értem. Ez tényleg rosszindulatú hozzáállás. Az ember nem csak lélekből és szellemből áll, hanem testből is, ezért szüksége van az anyagiakra is. Aki ezt tagadja, az álszent.
Előzmény: SolarPlexus (9)
SolarPlexus Creative Commons License 2007.11.15 0 0 9
A 4-es hozzászólásomban belinkeltem egy Népszabadság-cikket; klikkelj az "ez" szóra.
Előzmény: kris12 (8)
kris12 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 8
A legkedvesebb (magyar) ezoterikus íróm Müller Péter. Stílusa formailag és tartalmilag is egyszerű, ezáltal „olvasható”. Eleinte csak egy-két könyvét ismertem, de tavaly decembertől rövid idő alatt kiolvastam az összes esszé jellegű könyveit (más műveit, mint A lélek színpada, Világcirkusz, A madárember, Részeg józanok, stb. nem).

Nem tudom , milyen kritikáról írsz, de én teljesen pozitív értelemben jegyeztem meg, hogy Te legalább elolvastad néhány könyvét. Sokan a kezükbe se veszik, ezáltal nem is tudják, hogy mit vesztettek vele. De hát erőltetni nem lehet, más és más érdeklődési köre és ízlése van az embereknek.
Előzmény: SolarPlexus (7)
SolarPlexus Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7

Lehet, hogy félreérthető voltam. Nyitott vagyok: a Lomb és gyökér tetszett, a Titkos tanítást is olvastam, régebben a Belső mosolyt is, csak az utóbbiakra kevésbé emlékszem. Ezért írtam, hogy nem voltak nagy hatással rám, mert akkkor (jobban) emlékeznék rájuk.

De! Ebből a kritikából süt a rosszindulat, meg rádaásul sértő is: hülyék az emberek, akik ilyen könyveket vesznek?!

Előzmény: kris12 (5)
kris12 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 6
Ui.

Előzmény: kris12 (5)
kris12 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 5
Becsületedre legyen mondva, hogy legalább olvastál tőle könyveket. Bizonyára más az érdeklődési köröd.
Előzmény: SolarPlexus (4)
SolarPlexus Creative Commons License 2007.11.13 0 0 4
Nem vagyok egy Müller P. fan, nincs olyan MP könyv, ami nagy hatással lett volna rám; talán a MüllerP-PopperP volt a legérdekesebbb,  de ez meglehetősen rosszindulatú kritika.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3

Lektor valószínűleg nem olvasta el a könyvet, vagy nem értette meg azt, amit olvas...

Az indokolása ennek megfelelő.

Előzmény: kris12 (2)
kris12 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 2
Igen, mint már máshol írtam, itt van a kérdés és indokolás, a 4742.
Szerintem is belefér a vallás és filozófia témába. Az rendben van, hogy könyv és kultúra, de mondjuk egy szépirodalom iránt érdeklődő ember nem biztos, hogy érdeklődik az ezoteria iránt. Sőt!
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 1

Nem oda való...? Ide való...?

Gratulálok annak, akinek az index részéről a fejében ez így állt össze, továbbfejlődés tekintetében hatalmas távlatok állnak még előtte...

A Szeretetkönyv topik pont innen került át oda, ahonnan az Örömkönyv topik került ide.

Előzmény: kris12 (-)
Morozka Creative Commons License 2007.10.26 0 0 0
Én 0 oldalt olvastam belőle.
Előzmény: kris12 (-)
kris12 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 topiknyitó
Örömkönyv
Most jelent meg. Félig már kiolvastam, az első benyomásom az, hogy nem rossz.
(Ezt a topikot már a ValFilben egyszer megnyitottam, de törölték, mondván, hogy nem od való.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!