Keresés

Részletes keresés

Dorka2012 Creative Commons License 2022.11.09 -4 0 3608

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, tudja-e valaki, hogy Tabában a Nueiwa Club Resort hotelnél van-e korall zátony, vagy inkább a Strand Taba Heights beach hotelt válasszam? Érdekes módon  a térképen az előbbinél látok zátonyokat, az utóbbinál nem igazán.  Köszönöm szépen!

barbon1 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 3607

RavKav vagy sékel működik. Retur jegy tudtommal nincs,de nincs is sok értelme.

Előzmény: senga13 (3605)
cyr45 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 3606

Mi tavalyelőtt (2018 december) voltunk eddig utoljára, és szintén a Mővenpick-ben.

Már akkor is ki kellett fizetni a border tax-ot, amit visszafelé jövet visszakaptunk. 

Korábban, amikor voltunk, elég volt a szálloda internetes visszaigazolása a foglalásról, de állítólag

sokan simliztek vele, ezért törölték azt el, és ezért van, hogy kifizettetik, és visszaadják a pénzt.

 

Hogy most az új reptéren mi a helyzet buszjegy ügyben, azt nem tudom, mi még a régin voltunk,

és előre, interneten foglalt, és fizetett transzfer busszal mentünk a határra, és úgy is jöttünk.

Előzmény: senga13 (3605)
senga13 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 3605

Sziasztok!

Holnap megyek a Mövenpick Hotelbe Tabába, az eilati reptérről. 2 kérdésben szeretnék segítséget kérni:

- tudok-e retúr jegyet venni a Tabai határig közlekedő 30-as buszra az eilati Ramon reptéren bankkárytával vagy USD-vel, vagy tudok-e a tabai határon venni a visszafelé buszjegyet bankkártytával vagy USD-vel? (nem lesz nálam shekel)

- tavaly és tavalyelőtt a Mövenpicket felhívta az izraeli határőr, és ahogy a hotel visszaigazolta, hogy van foglalásom, nem kellett kilépési illetéket fizetnünk. Most több helyen olvastam, hogy ki kell fizetni, de visszaadják. Ez tehát megváltozott mostanában?

Köszönöm szépen

SipiEvi Creative Commons License 2020.02.19 -2 0 3604

Sziasztok,

 

mi párommal márciusban mennénk az El Wekala hotelbe Eilatból. Olvastam, amiket írtatok a határ átlépésről, akkor ha jól értem:

  • 400 font kilépési díj/fő (~9500 forint)
  • 400 EGP belépési díj/fő (~8000 forint)
  • 2 transfer a határig

Tehát összesen kettőnknek 35.000 ft illetéket kell fizetnünk, amikor a szállodába szeretnénk eljutni (plusz a határon kívüli utazás) Ezt ugye csak odafele kell megfizetni, és visszafele nem kérik még egyszer?

 

Olvastam, hogy néha kell guarantee document, ami igazolja, hogy nem megyünk el máshova, ez valóban szükséges? Igazából az lenne a kérdésem, hogy útlevélen, és szállodai foglaláson kívül mi szükséges? Szállodai fogalás is már kifizetve kell?

 

Bocsi, kicsit kétségbe estem itt az áraknál :( És ugye egy útlevél elég ide, nem kell másodlagosat vinni?

 

Köszönöm a választ előre is :)

szoszke1234 Creative Commons License 2020.01.28 -1 0 3603

Holnap mennénk Underwater helyre, utána a repülőtérre. Nálunk lesz sok táska.

Van lehetőség arra, hogy elzárjuk vagy lerakjuk, hogy ne kelljen cipelni magunkkal?🤔😃

Maria Hugi Terdik Creative Commons License 2020.01.08 -2 0 3602

Köszi! Igen, valahogy így kalkulálgattam èn is...:)

cyr45 Creative Commons License 2020.01.08 0 0 3601

Azért, hogy valami vigasztalót is írjak:

 

Azok a távolabbi tabai hotelek annyival olcsóbbak is!:-)

Vagy írhatom úgy is, hogy a Taba Hotel, és a Mövenpick annyival drágább...

 

Szóval, kb. pénzénél van az ember, a border tax-okat is figyelembe véve!

 

És ott, a távolabbiaknál azért legalább lehet kicsit kirándulgatni ide-oda, a határövezetben viszont

konkrétan semmi ilyesmi nincs, csak a tenger.  Minket nem zavart, mert csak pihenni mentünk.

Előzmény: Maria Hugi Terdik (3600)
Maria Hugi Terdik Creative Commons License 2020.01.08 -1 0 3600

Köszönöm szèpen mindkèt választ.

Remèltem, hogy nem így lesz...de azèrt számoltam ezzel is...

cyr45 Creative Commons License 2020.01.08 -2 1 3599

Mi voltunk már mindkét variációban!   Taba határmenti, és távolabbi hoteljeiben egyaránt.

 

A Taba hotelben, amely közvetlenül a határállomásnál van, és a Mövenpickben is, ami a határtól

tíz perc sétányira. De a taxisok oda is el akarnak vinni jó pénzért, és vannak akik be is repülnek!:-)

 

Ha csak ezekben lakik az ember, és ezt igazolni tudja, akkor Izraelbe visszatéréskor a border tax-ot visszakapja az izraeli határállomáson, olyan pénzben (euro, dollár, sékel) amiben fizette kilépéskor.

 

Viszont, ha a szállása Taba távolabbi részén van, akkor már ez nem működik, csak itt, a határsávban.

 

Mert a Mővenpick után nem sokkal már ott van egy sorompó az úton, ahol, ha tovább akarsz menni,

már csak az egyiptomi border tax kifizetése után teheted meg!

És akkor az izraeli border tax-ot sem kapod vissza.

 

Szóval, ilyen szempontból tök mindegy, hogy csak Taba távolabbi hoteljai közül mégy valamelyikbe,

vagy akár elmégy egészen Dahab-ig, vagy akár Sharm El Sheikh-ig...

 

 

Előzmény: heavi (3598)
heavi Creative Commons License 2020.01.08 0 0 3598

3 hotel és annyi. Nem vízumról van szó izraeli kilépésnél, más hotel esetében nem jár vissza (és nyilván nem egy karszalagot kell felmutatni és már adják vissza a pénzt...). Amit Tabában fizetni fogsz, az se vízum (simán sarc a 400 font), és természetesen nem léphetsz vissza vele Izraelbe.

Előzmény: Maria Hugi Terdik (3597)
Maria Hugi Terdik Creative Commons License 2020.01.07 -4 0 3597

Sziasztok ! Bocs, hogy értetlenkedem.... de számomra még mindig nem világos, hogy az izraeli-egyiptomi határt átlépve Tabába, a reptéri transzferrel a ki- és belépési vízumot ha kifizetem ( természetesen ) s ha Tabában van a szállásom, de nem a határhoz legközelebb eső 3 hotel egyikében van a foglalásunk, hanem konkrétan az El Wekala Resortban, akkor most vissza fog járni a vízum díj avagy sem a kilépéskor ?  Merthogy néhányan kifejezetten csak az első 3 szállodánál említitek ezt a visszatérítést, de azt is olvasom, hogy tök mindegy, hogy melyik hotel Tabában csak igazoljuk le a szállodai karszalaggal vagy számlával... ezért ez most így nekem nem tiszta... továbbá, hogy ezzel a Sínai vízummal pedig akkor újra átléphetek-e Eilatba egy kis kirándulásra - majd pedig még vissza Tabába - külön vízum megfizetése nélkül avagy sem ? 

bandogo52 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 3596

Szia, bárhol is vagy a Sínain, két hétig jöhetsz-mehetsz

Előzmény: kat.imp (3592)
bandogo52 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 3595

szia, ki kell fizetned az illetékeket (106 sékel + 400 EGP) és mehetsz is, kb 20 perc az átjutás, ha nincs tömeg. Kairóba viszont kell vízum. Az átjutásról egyébként nem sokkal lejjebb elég részletes beszámolót találhatsz.

Előzmény: MoranTom (3593)
barbon1 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 3594

Csak a Petra-val kapcsolatban tudok nyilatkozni.

Lehet,hogy drága (300 USD / fő),de az autóbérlés szerintem nem fog működni.

Egyrészt Elat/Akaba határ csak gyalogosan járható.Mindenképp a Jordán oldalon kellen autót bérelni.Ahogy ellnéztem őket, meg a közlekedési moráljukat,nem biztos,hogy ez opció lehet és ,hogy spórolsz-e vele valamennyit.

A vízum elég drága azt egyik verziónál sem tudod kikerülni. Kb.180 USD/fő az utazási,belépődíj és ebéd költség,a többi az a vízum. Amennyiben ez alatt ki tudnád hozni akkor nyerhetsz,de Jordániában mindenképp jó angol vagy arab nyelvtudás és helyismeret is kell hozzá.

Egyébként nagyon szép,megéri rászánni.

Előzmény: MoranTom (3593)
MoranTom Creative Commons License 2019.12.12 0 0 3593

Sziasztok,

 

 

Több kérdésem lenne Eilat és Taba-val kapcsolatban.

Eilat-ba tervezünk menni repülővel és gondolkodtam, hogy át lehetne buszozni Kairóba.

Taba-ból megy egy szép hosszú buszjárat, de ahogy néztem nem is drága.

Kérdésem, hogy az Eilat - Taba határátkelés milyen? Csinált-e már valaki hasonló túrát egészen Kairóig?

 

A másik terv, egy kiruccanás Eilat-ból Petra-ba. Néztem szervezett túrákat, de baromi drága.

Milyen opció lehet még? Autóbérlés és egyénileg?

 

köszönöm a segítséget előre is!

kat.imp Creative Commons License 2019.12.10 0 0 3592

Szia Csibus!

 

Köszönöm szépen a választ, de nem tudom, hogy a mi helyzetünkre is érvényes-e. Mi nem azokban a szállodákban foglaltunk, amiknél visszajár az illeték, mert közvetlenül a határon vannak. Így abban egészen biztos vagyok, hogy egyszer kell fizetnünk mind a kilépésért Izraelből, mind a belépésért Egyiptomba.

Viszont egy helyen találtam egy olyan infót, hogy csak egyszer kell fizetni, és azzal két hétig jöhet mehet az ember. https://www.divehardtours.com/taba-vizum

Ez elég boldoggá tenne, de nem sikerül más forrásból megerősítenem, gondoltam hátha van valakinek tapasztalata.

 

Előzmény: Csibus11 (3591)
Csibus11 Creative Commons License 2019.12.09 0 1 3591

Szia!

Amikor először átlépsz Tabánál Egyiptomba, kapsz fejenként egy-egy fehér színű kis kartonra nyomtatott lapocskát, ami igazolja hogy kifizetted, erre és a mellé adott blokkra nagyon kell vigyázni.

Amikor átmentek Izraelbe és visszatértek újból Egyiptomba, akkor ugyanannál az ablaknál, ahol először kifizettétek a kilépési illetéket, megmutatjátok a fehér lapocskákat és mutattok valami papírt, hogy tényleg ott laktok a határ melletti szállodákban. Szállodafoglalási papírt nem fogadnak el, de ha megmutatjátok a szállodába bejelentkezési papírt, vagy a hoteles karszalagotokat vagy az ajtónyitó kártyátokat, akkor kaptok egy-egy sárga kartont, ami pont úgy néz ki, mint a fehér, csak annyi a különbség, hogy ez sárga. Ezért nem kell kifizetni. Ezt kell majd mutatni, ha kérik az útlevél ellenőrzésnél a kilépési illetékfizetést bizonyító papírt.

A blokkra és a fehér lapocskákra adják vissza a végén az illetéket, úgyhogy erre vigyázni kell.

Előzmény: kat.imp (3590)
kat.imp Creative Commons License 2019.12.09 0 0 3590

Sziasztok!

 

Mi is Eilaton keresztül megyünk Tabába egy hétre. Az lenne a kérdésem, hogy ha átmennénk Eilatba kirándulni, akkor minden alkalommal meg kell fizetni a kilépési és belépési illetéket? Vagy Egyiptomban a Sinai pass-ért fizet az ember, ami viszont két hétre jó?

 

Köszi, ha valakinek van infója.

 

 

chubbyka Creative Commons License 2019.12.08 0 0 3589

Nagyon köszönöm!!

Előzmény: heavi (3588)
heavi Creative Commons License 2019.12.08 0 0 3588

A Mövenpick után van az út szélén.

Előzmény: chubbyka (3587)
chubbyka Creative Commons License 2019.12.07 0 0 3587

Köszönöm a beszámolókat, nagyon sokat segítenek a tervezgetésben! Egy dolog nem teljesen egyértelmű számomra, olvasgatva más angol nyelvű fórumokat is: az rendben, hogy a határnál lévő 3 szállodában visszaadják a kilépési illetéket, de ott még nem kérik az egyiptomi 400 fontot sem? Ha így van, hol van a "400 fontos határ", ahol már azt fizetni kell? Köszönöm!!:))

D.Marcell Creative Commons License 2019.12.03 0 2 3586

Sziasztok!! 
Mi most jártuk meg Tabát. Egy pár sort írnék a tapasztalataimról, ha már én is kaptam

innen segítséget. :))

Wizzel mentünk, a Ramón reptéren sétáltunk le. Még a reptéren megvettük a buszjegyeket, 4,2 sékel darabja. A reptérről jobbra kb 50 méterre van a buszmegálló. A 30as buszal jutottunk el a határig. Határátlépés teljesen rendben volt, nem kell megijedni tőle. Kb fél óra alatt meg is volt. Izraeli kilépési illeték 9500 forint körül van, bankkártyával is lehet fizetni. Az egyiptomi belépési illetéket viszont csak egyiptomi valutaval amit rögtön a határon tudsz is váltani. Jól váltják, 16 EGP 1 dollár. Ebből fejenként 400egpre lesz szükség. Határtól a szállodáig taxi, 20 dolcsi. A Tolipban voltunk, elég jó áron fogtuk ki bookingon, 32.000 forint volt kettőnknek svédasztalos reggelivel 5nap 4 ejszakara. Ez kevésnek bizonyult mivel a szallodan kívül nincs semmi így csak itt tudtunk enni, amit egyáltalán nem bántunk meg. 10’dollar per fő ha bácsit is kérsz, 20 dollár ha allinclusivera akarod átváltani a reggel is étkezést. Mi ezt választottuk, így további 36.000 Forint volt. Bankkartyaval lehet fizetni itt is. Az ételek nekünk nagyon ízlettek, az italok is elmentek. A szálloda 5 csillagos, de ez inkább egyiptomi 5 csillag mint sem magyar. :) ettől függetlenül teljesen meg voltunk elégedve a szallassal. A szobàt minden nap takaritottak, a szemelyzet segítőkész volt. Bar a hegyre néző szobát foglaltunk le (ez hóval olcsóbb volt) mégis mikor megérkeztünk egy tengerre nézőt kaptunk gratisz :) mi a parton való “fetrengrsen” kívül bem sokat csináltunk, kivéve mikor elmentunk egy quad safarira. Ez 35 dollar volt per fő és valami fantasztikus. ezt is a portán kellett fizetni. Rá fél órára jött értünk gy autó és indultunk is a hegyekbe a quadokért. Kb egy órás program de totál megérte, gyönyörű helyen volt. Az út visszafelé is zokkenomentes volt :) Maximalisan ajánlom a Tabai határátlépést és a Tolip hotelt! :))

rutthin Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3585

Ez bele fog férni!

Búvárkodni lehet a Tolip Taba saját strandjának közelében is, de van saját hajó kirándulás szervezésük a fáraó szigetre, búvárkodással egybe kötve! És vannak vizi sport lehetőségek is saját szervezésben.

A Hotelről olvashatsz itt korábbi beszámolókat. Mi november közepén voltunk ott, nekünk bejött, ár-érték arányban tökéletes!

Előzmény: ChrissSzeged (3584)
ChrissSzeged Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3584

Először is köszönöm a választ. Tolip Taba Resort, igazából csak 4 napra megyünk egy kis búvárkodás is megteszi. Esetleg a fáreo sziget. Esetleg az utolsó nap megnézzük Elat-ot is.

Előzmény: rutthin (3583)
rutthin Creative Commons License 2019.12.01 0 0 3583

Szia!

Kérdés, hogy Taba-n hol leszel? Ha a határ menti (közvetlen) 3 szállodák valamelyikében, akkor lehet ingyenesen átjárni Izraelbe, Eilatba pl. vagy akár a Holt-tengerhez is...

Tabán egyébként szinte semmi lehetőség nincs, úgy képzeld el, hogy a semmi közepén vannak szétszórtan szállodák, és annyi! Tehát ha "beljebbi" szállodában leszel, akkor csak az adott szálloda programjaiból lehet választani, de vannak vizi sport lehetőségek, de ez szállodáktól eltérő.

Amúgy nagy kirándulási lehetőségek itt nincsenek. Van egy kolostor nem túl messze, oda taxival el lehet menni. Meg a fáraó szigetre van hajóval kirándulás, szinte mindegyik szállodától, és ennyi.

Előzmény: ChrissSzeged (3582)
ChrissSzeged Creative Commons License 2019.12.01 0 0 3582

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy milyen programokat tudnál ajánlani Taba-n? Előre is köszönöm...

Előzmény: rutthin (3569)
roni615 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 3581

Nagyon szépen köszönöm.

Előzmény: RP1980 (3580)
RP1980 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 3580
Nem tudom hogy aktualis e, de 14en voltunk taba heights-en es a taxiban utazott velunk 4 szemelyes izraeli csoport akik sharm el sheikbe mentek es semmi szo nem volt utlezarasrol. Ps 25usd-t fizettek/szemelyenkent
Előzmény: roni615 (3572)
heavi Creative Commons License 2019.11.24 0 1 3579

Vannak, de nagy bevásárlást nem alapoznék rá, kicsi választék, magas árak.

Előzmény: ciklon66 (3578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!