Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

heted7 15 órája Creative Commons License 12032

Küldtem.

Előzmény: God:Boy (12028)
God:Boy 17 órája Creative Commons License 12030

Ime, a kiterjesztést ird át xlsx-re

Előzmény: heted7 (12026)
NevemTeve 26 órája Creative Commons License 12029

Az ábra jobboldalán látszik(?), hogyan jön ki az m=30. Azt nem hiszem, hogy ennek a Newton-módszerhez lenne köze.

Előzmény: artiny (12025)
God:Boy 26 órája Creative Commons License 12028

Visszadobta a mailemet a publikus cimed. Dobjál meg egy levélkével lécci.Elküldeném a mátrixot

God:Boy 1 napja Creative Commons License 12027

Mail ment.Köszönöm a segítséget

heted7 1 napja Creative Commons License 12026

Írd be ide az egyenleteket...

Előzmény: God:Boy (12023)
artiny 1 napja Creative Commons License 12025

elolvastam .

Ez volt a prezentácio kozott iskolában: http://i.imgur.com/zc8K0Iw.png

Előzmény: NevemTeve (12022)
joe314159265 1 napja Creative Commons License 12024

y = N0 * exp(-a*xb+c) ; N0 a "teteje", b valahol 0,8-0,9 körül

Előzmény: holex19 (12017)
God:Boy 1 napja Creative Commons License 12023

Hobbiként müszereket restaurálgatok. Az egyiknél egy leégett sönt ellenás értékét kellene kitalálnom. Ayrton-féle sönt méretezésében akadtam el. Öt ismeretlenes egyenletet kellene megoldani. Excelben az Mderm függvénnyel. Valaki el tudná küldeni a privi címemre?

NevemTeve 1 napja Creative Commons License 12022

Először olvasd el ezt, hátha segít: https://hu.wikipedia.org/wiki/Newton-m%C3%B3dszer

Előzmény: artiny (12018)
amplitudinis2 2 napja Creative Commons License 12021

abs(f(x)-y)<=K

célszerű x<=X től visszafele indulni

ekkor lesz egy (X-h,0) pont az x tengelyen,ameddig h értéke a

Előzmény: amplitudinis2 (12020)
amplitudinis2 2 napja Creative Commons License 12020

y=(a+x/h)

a,h változó

x a vizszintes tengely

h miandaddig jó x(h) -ig, amíg  abs( f(x)-h) <=K

holex19 2 napja Creative Commons License 12019

Itt a  kép

artiny 2 napja Creative Commons License 12018

Newton metodusnal, hogy kapjuk meg az "m" -et,

|alfa - x2| <= |f (x2) |/m        kepletben?  valami koze van a derivalashoz. 

pl 
f = x^3 - x - 1 =0 
f'= 3*x^2 - 1 = 0 

ebben az esetben az m = 2 ,valaki tudja hogy mi alapjan jott ki 2-re ?

holex19 2 napja Creative Commons License 12017

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy milyen típusú függvénnyel lehetne illeszteni az alábbi diagramot. A függőleges skála logaritmikus. Mivel logaritmikus skálán az exponenciális függvény egy egyenes (piros vonal), ezért az nem illeszkedik a kékre. Az lenne a kérdésem, hogy mivel próbálkozzak, milyen típusú függvény lenne illeszthető rá? Nyilván nem konkrét paraméterekre gondolok, csak típusra.

artiny 2 napja Creative Commons License 12016

koszonom a  valaszt. Igen ezek alkotjak a tananyagot amit linkeltel .

Előzmény: Lila Tündér (12011)
FASIRT 5 napja Creative Commons License 12015

Az triviális volt, hogy háromszögnél a csúcsokon keresztül a szemközti oldalakkal párhuzamost szerkesztve kapok egy megoldást, parallelogrammánál pedig a sík bármelyik pontból elindulva megoldást kaphatok, deltoidnál viszont próbálkozhatok napestig, de arra nem jöttem rá, hogy a megoldáshoz mit kellene mire középpontosan tükrözni. Aztán fölírtam a megadott pontok (u1,v1), (u2,v2) ... (un,vn) pontjai és a keresett (x1,y1), (x2,y2) ... (xn,yn) pontok közötti egyenleteket:

x1+x2=2u1, x2+x3=2u2, ... xn+x1=2un

y1+y2=2v1, y2+y3=2v2, ... yn+y1=2vn

és az azonos koordinátákra vonatkozó páratlan sorszámú egyenletek összegéből kivonva a páros sorszámú egyenletek összegét rögtön rájöttem, hogy mi a különbség a megoldásban páros számú és a páratlan számú pontok esetén.

Előzmény: Lila Tündér (12010)
FASIRT 6 napja Creative Commons License 12014

A második az egyszerű. Már ha feltételezzük, hogy a példabeli folyók partjai párhuzamos egyenesek, és a hidakat a partokra merőlegesen kell építeni, noha a való életben a folyópartok általában sem nem párhuzamosak, sem nem egyesek. Szóval keressük azt a legrövidebb tört vonalat, ami a szárazföldön megy ahogy akar, a folyók fölött pedig a partokra merőleges. Ezekkel a folyókra merőleges szakaszokkal nem lehet mit kezdeni, csak a szárazföldi részt lehet minimalizálni. Told hát össze a folyópartokat, és az így kialakuló, tisztán szárazföldi térképen húzz egy egyest A-ból B-be, majd húzd szét megint a folyók partját. A legrövidebb szárazföldi úthoz az összetolt folyópartokkal alkotott metszéspontokban építheted a hidakat.

heted7 6 napja Creative Commons License 12013

Fú, ennek a két kör egy pont Apolloniusz problémának nagyon nem magától értetődő a megoldása... Itt egy, de nem mondom, hogy teljesen értem (mert sz*rul van leírva) http://www.cut-the-knot.org/Curriculum/Geometry/GeoGebra/PCC.shtml

heted7 6 napja Creative Commons License 12012

"Hová kell építeni a folyón a hidat, ha azt akarjuk, hogy a folyó két oldalán lévő A és B falvak közötti út a legrövidebb legyen?"

Ezt nem értem. Összekötöd A-t és B-t egy egyenessel, és ahol elmetszi a folyót, oda teszel hidat, nem?

"Ugyanez a feladat hogyan oldható meg, ha a két falut több folyóág választja el és ezek mindegyikén hidat akarunk építeni. "

Itt végképp nem értem a feladatot :S

Lila Tündér 6 napja Creative Commons License 12011

Közelítő megoldásokkal foglalkozik, numerikus eljárásokkal. 

Nem mindegy, milyen ágakra van szükség, milyen mélyen vagy érintőlegesen mentek bele, attl függ a könyv és dokumentum választás.Pl.

Előzmény: artiny (12007)
Lila Tündér 6 napja Creative Commons License 12010

Köszönöm a segítségedet, nagyon sokat jelentettek a megoldások. 

Sajnos akad még problémám szerkesztés területén.

Adott a síkon páratlan számú pont. Legyenek ezek a pontok egy n-oldalú sokszög oldalfelező pontjai. Szerkesszük meg az n-oldalú sokszög oldalait.  (először pl. n=9 esetén)

Mi történik akkor ha n páros? (pl. n=6 eset)      Középpontos tükrözéssel kapcsolatos feladat

Hová kell építeni a folyón a hidat, ha azt akarjuk, hogy a folyó két oldalán lévő A és B falvak közötti út a legrövidebb legyen?

Ugyanez a feladat hogyan oldható meg, ha a két falut több folyóág választja el és ezek mindegyikén hidat akarunk építeni. 

Eltolással kapcsolatos feladat

Korábban már az utóbbit hallottam, tudom meg is értettem, de most csak a Königsbergi hidak problémája jut eszembe:)

Előzmény: FASIRT (12004)
amplitudinis2 okt. 11. Creative Commons License 12009

Praktikusabb legyél. Bizonyára van valamilyen tematika. Ebből és ebből kell vizsgázni.

Azt kellene csak áttekinteni. Annyira nehéz, mint az analízis.

Előzmény: artiny (12007)
heted7 okt. 11. Creative Commons License 12008

Ne haragudj, de ez nagyon ne való e fórumra. Ez a könyv kereskedelmi forgalomban kapható, ha valaki beszkenneli és elküldi neked az jogsértés. Ez pedig nem egy olyan fórum.

Előzmény: Angi98 (12006)
artiny okt. 11. Creative Commons License 12007

Numerikus metódusok /analízist hol lehet megtanulni érthetően a netrol, könyvből, weboldalról - valaki ajánlana valamit ami neki sokat segített? 

Numerikus metódusok bár lehet hogy az analízis is bele tartozik vagy ez egy es ugyan az. Nalunk metodusnak hivjak es Matlabbal van egybe kotve

Angi98 okt. 11. Creative Commons License 12006

Valakinek megvan Róka Sándortól a 2000 feladat az elemi matematika köréből digitalizált formában?

Lila Tündér okt. 11. Creative Commons License 12005

Nagyon szépen köszönöm! :)

Előzmény: FASIRT (12004)
FASIRT okt. 11. Creative Commons License 12004

2. Használd ki, hogy háromszög S súlypontja az Euler egyenesen harmadolja a háromszög köré írható kör K középpontja és M magasságpontja közti szakaszt.
Rajzold föl a háromszög köré írható kört, és a kerületen jelöld ki az A csúcspontot. Ekörül rajzolj két kört a megadott m és s távolságokkal. A magasságponttól való távolságban levő m sugarú körön lesz valahol a magasságpont, a súlyponttól való távolságban levő s sugarú körön lesz valahol a súlypont. A súlypont viszont a körülírt kör középpontjától harmadakkora távolságra van, mint a magasságpont. Ha a magasságpont az m körön van, akkor a súlypont a KA szakasz harmadoló pontja köré írt m/3 sugarú körön is rajta van, ennek és az s körnek a metszéspontjában. A háromszög a oldalának A' felezőpontja pedig ott van az AS egyenesen az A ponttól 3/2 AS távolságra. Most már cak merőlegest kell állítani az A' pontban a KA' szakaszra, és ez kimetszi a köréírt körön a másik két csúcspontot.

Előzmény: Lila Tündér (11958)
amplitudinis2 okt. 9. Creative Commons License 12003

Hát jó. A 45 a jobboldalon, nem én írtam oda. Csak átmásoltam. Az ott a gerjesztés. f(k)= 45 az is egy függvényérték. A k változó adott értékeitől függ.

Standard alakban felírom a megoldandó elsőrendű állandó együtthatós, minden együttható 1, differencia egyenletet.

G(xk, yk)=G(xk,yk,Eyk)=f(k) , k=0,+-1,+-2...

Előzmény: Gergo73 (12001)
Gergo73 okt. 9. Creative Commons License 12002

Mondok egy másik bizonyítást a

(**) prodk cos(x+(k/n)pi) = 21-n cos(nx)

azonosságra (a korábbi jelöléseket használva). Tekintsük a

prodk (zei(k/n)pi + z-1e-i(k/n)pi)

szorzatot. Ez egy zn+...+z-n alakú "általánosított polinom", ami zn-nel szorozva egy z2n+...+1 polinom. A polinomnak z akkor és csak akkor gyöke, ha

zei(k/n)pi + z-1e-i(k/n)pi = 0,

azaz -z2 egy n. egységgyök, azaz z2n+1=0 (mert n páratlan). Tehát p(z)=z2n+1, vagyis

prodk (zei(k/n)pi + z-1e-i(k/n)pi) = zn+z-n.

A z=eix értéket behelyettesítve a (**)-ot kapjuk.

Előzmény: Gergo73 (11988)