Keresés

Részletes keresés

kajanildiko Creative Commons License 2016.02.20 0 0 3714

Sziasztok!

Tegnap jött meg a drágaszágom, egy 880-as, amit azóta is próbálgatok. Ma két toronnyal odaállítottam 3 helyiség kitakarítására, közben figyeltem az időt. A 20 nm-es dolgozóban 50 percet dolgozott, ami soknak tűnik, igaz, hogy kínlódott a kilim szőnyeg sarkaival, néha felgyűrte, máskor simán áthaladt rajta. Már ez is egy gond, remélem, ha a sarkok alá is teszek csúszásgátlót, ez megoldódik. Ha van más ötlet, szívesen fogadom.

Ami a legfurább, hogy a 44 nm-es nappaliban 30 percet dolgozott, már csak azt hallottam, hogy az előtérben van. Megnéztem, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nem járt. Mi a teendő ilyenkor?

Utána az előtérben, ami 20 nm, sima csempe, kevés bútor, megint 30 percet dolgozott, a küszöbök mentén otthagyva a koszt.Ügyesen rátalált a dokkolóra.

Most töltődik, kicsit félek az egyik gyerekszoba viszonylag vastag szőnyegétől...

Miért nem járta rendesen végig a nappalit?

Szép napot mindenkinek!

Ildikó.

zsadi85 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 3711

Sziasztok!

A napokban lettünk egy Roomba 620 as Robi gazdái.

Nem is gondoltuk, hogy ennyire be fog válni.

Az 50nm és lakásba hagyományos porszívózás után helyeztük üzembe és képes volt két tartály porcicát összeszedni.

 

Viszont van vele egy olyan probléma, hogy a dokkolóról nem tőlt csak direktbe az adapterről. Ha megnyomom a Robin a dokkoló gombot, akkor az infrával szépen rádokkol, de le is mászik róla azonnal. Ha kézzel teszem rá a dokkolóról akkor a dokkoló zöld ledje folyamatosan világít, de a Robin nem kezd el narancssárgán villogni a töltés visszajelző. Ha dokkoló nélkül direktbe töltöm akkor szépen villog a narancssárga töltésvisszajelzője.

Valaki tudna nekem ebben segìteni, hogy melyik részén lehet a probléma.

Előre is köszönöm!!!

 

Poli27 Creative Commons License 2016.02.15 0 1 3710

http://store.irobot.com/irobot-roomba-980/product.jsp?productId=68167956&cp=2501652&parentPage=family

 

Az Irobot 980 egész ígéretesnek tűnik, vajon mikor lesz kapható itthon is?

Poli27 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 3709
szalkaie Creative Commons License 2016.01.25 0 0 3708

Ez engem is érdekelne!

Előzmény: baripari (3707)
baripari Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3707

Tyű, nagyon tetszik ez a távirányítós mobilba rakható kütyü, ilyet én is szeretnék. :) Hogy hívják ezt, hogy keressem az ebayen? + Van hozzá mobilra telepíthető progi is? Nem vagyok műszaki, úgyhogy köszi, ha tudtok segíteni.

Előzmény: ByKa (3704)
ByKa Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3706

Igazán nincsmit. De hogy megvetted az eredetit, azt ne bánd!

Egy cseppet sem. Fog az még kelleni!

 

Üdv.

Előzmény: Spenót (3705)
Spenót Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3705

Na, már meg is rendeltem. 206Ft :)

Kár, hogy már megvettem a robothoz a drága távirányítót, de mindenhez jó lesz ez a mobilos megoldás. Köszi a tippet!

Előzmény: ByKa (3704)
ByKa Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3704

E-bay-en találsz, de ezt otthon is össze tudod rakni egy kis kéz ügyességgel.

Én is türelmetlen voltam, rendeltem, aztán mivel 30 nap a tengerentúlról a

szállítás, csináltam is egyet, mert nem akartam elhinni, hogy működhet.

 

Pedig DE.

 

A készen kaphatók közül van kisebb, nagyobb, és abszolút nem vészes az ára.

 

Előzmény: Spenót (3703)
Spenót Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3703

Jól látom, hogy a fülhallgatóba lehet dugni az IR kütyüt? Hol lehet ilyet kapni?

Előzmény: ByKa (3702)
ByKa Creative Commons License 2016.01.16 0 0 3702

Sziasztok!

Robotdoki segítségével és páratlanul korrekt tájékoztatásával szinte újjávarázsoltuk a használtan vásárolt 560-as robotunkat.

Hihetetlen, mekkora teljesítményváltozást jelent egy új akkumulátor!

 

Amikor hozzánk került, sokmindent nem értettünk, (20 percet tudott, ha nem futott szőnyegre...) nem állt vissza a dockra, sokszor erőlködött, átsétált a virtuális falon, és hangoska is volt szegény.

Most csak úgy siklik, mint a kopasz bőrfelületre landolni próbáló ám onnan lecsúszó légy, sokkal halkabb, és mintha táncolna, csak úgy suhan végig a szőnyegünkön is.

Egy óra után állt vissza (– értsd: visszaállt! –) a dockra, és a Kedvesem onnan levéve új területre helyezte, és ott is végzett... Fantasztikus!

 

Nagyon érdekelni kezdett a technológia, a kezelhetőség, a karbantartás, rengeteg fórumot végigbújtam, köztük javarészt külföldi oldalakon, mégis

itt kaptam meg a tényleges válaszokat.

 

Mivel műszaki beállítottságú vagyok hobby szinten, minden  új érdekel, és kissé maximalista is, magam igyekszem megoldani a felmerülő problémáim, az érdeklődésemnem magamnak fellállított feladataim.

 

Ügyködtem egy kicsit a héten, gondoltam megosztom veletek, hogyan tudtam még kényelmesebbé tenni a Kedvesemnek a takarítást...

 

 

 

Mindenkinek kívánok kellemes hétvégét!

 

ByKa

breki69eeseiv Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3700

Tisztelt Robotdoki!

Szalagparkettán használható a 450-es, nem marad utána túl vizes?

Köszönettel Bre.ki

Ellensúly Creative Commons License 2015.11.29 0 0 3699

Sziasztok!

 

iRobot Braava 320-szal kapcsolatban tud valaki segíteni?

 

Néha teljesen érthetetlen módon viselkedik a gép. Két, 16-18 négyzetméteres szobából áll a lakásom, és egy szobát az esetek közel felében normális idő alatt (30-45 perc alatt) felmos, az esetek nagyobbik felében viszont csak 1,5-2 óra alatt, sőt, van, hogy még 2,5 óra alatt, lemerülésig sem. Van, hogy egyszer sem akad el, van, hogy tízszer is, teljesen sima területen. Ilyenkor odamegyek hozzá, megnyomom az egyik gombot, három sípolás, majd a dallam, utána a hátulját picit megemelem, visszaengedem a földre, vízcseppgomb, és megy tovább gond nélkül. Ha így viselkedik, egy területet számtalanszor bejár. És persze mindig máshol akad el. Olyat is többször tapasztaltam, hogy egy helyben tolatva forog egy ideig, és olyat is, hogy akadálynak ütközve még vagy egy percig próbál tolatni.

 

A leírásában azt találtam, hogy a túl laza rongy okozhatja az elakadást, de ez kizárt, mert számtalan módon kipróbáltam már a rongytömést a kissé lazától a nagyon feszesig, és mindegyiknél jelentkezett a hiba. (És ugyebár az esetek közel felében gond nélkül kitakarít a gép.) Ráadásul a laza rongy nem indokolná a kóválygást, hogy egy területet ötször vagy még többször bejár.

 

Van valaki, aki tudja, mitől lehet ez? Lehet kezdeni vele valamit, vagy szerviz?

 

Köszönöm előre is!

micsodacsöre Creative Commons License 2015.11.26 0 0 3698

Szasztok kedves robotolók! Irobot 880 és 780 közül szerintetek az áron kívül mi az a különbség, pozitív vagy negatív tapasztalat, ami segít eldönteni, hogy melyiket vásároljam meg ? Köszi előre is a segítséget! 

micsodacsöre Creative Commons License 2015.11.26 0 0 3697

Irobot 880 vagy 780 mellett közül melyiket válasszam mi a különbség a két gép között az áron kívül? Köszönöm szépen előre is a válaszokat !

breki69eeseiv Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3696

Köszönöm!

cinyoka Creative Commons License 2015.11.18 0 0 3692

Persze, lásd: 3684 hsz hirdetést

 

   "PET & allergy ugrade kit" van benne (kefés henger+HEPA szűrő),kimondottan állattartók részére, nekünk macskánk van ahhoz tökéletes...

 

ilyen:

Előzmény: Abrash (3691)
Abrash Creative Commons License 2015.11.18 0 0 3691

sziasztok,

 

mielőtt végigolvasom a topikot:

 

tudtok javasolni robotot ami labrador szőrrel elbánik?

szőnyeg rojt nem szokott gond lenni?

létezik ilyen masina 50+- e ft környékén?

Kisbíró senior Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3690

Sziasztok Fórumozók!

 

Jelenleg még csak kacérkodom egy robi vásárlásával. A kiszemelt "áldozat" egy iRobot Roomba 774 lenne. Sajnos a hivatalos honlapokon erről a típusról nem sok információ található. Aki már látott ilyet, az bizonyára tudja a választ a kérdéseimre:

  • A leírás szerint a távvezérlő nem tartozéka. Ez később is beszerezhető hozzá, vagy távvezérlővel nem működik?
  • A leírás szerint virtuális fal, vagy világító torony nem jár hozzá. Ha utólag vásárolok, tudja ezeket kezelni?
  • Létezik-e letölthető magyar nyelvű használati utasítása?
  • Ez a típus valószínű HEPA szűrős, de ha valaki megerősítené, az jó lenne.
  • A működésére nézve szisztematikus vagy random?
  • A beépített érzékelőivel sötétben is képes tájékozódni, vagy csak "nappali" üzemmódban dolgozik?

A válaszokat előre is köszönöm.

cinyoka Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3689

Köszi!

Előzmény: szalkaie (3688)
szalkaie Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3688

Gyere át ide. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9220908

Itt a Neato is "terítéken van".

 

 

Előzmény: cinyoka (3687)
cinyoka Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3687

Tudom, hogy nem teljesen itt van a helye, de hátha..... (emil nyilvános)

 

http://www.jofogas.hu/fejer/Neato_XV_12__USA__robotporszivo_elado_hozzaertok_reszere_38532732.htm?ma=1

 

én már egy újabbal szemezek ;)

Spenót Creative Commons License 2015.11.15 0 0 3686

Sziasztok!

620-ashoz szeretnék távirányítót, de a gyárit kissé drágának tartom. Van valami pót megoldás?

breki69eeseiv Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3685

Sziasztok!

3 éve van egy 620-as porszívónk,szemezek egy scooba 450-essel .Van valakinek tapasztalata?

A 620 kezeli a 450-es virtuális falát?

Köszönettel. Breki.

Varshi Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3684

Köszönöm a gyors választ! Megkereslek, amint meglesz. :)

Előzmény: szalkaie (3683)
szalkaie Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3683

Nekem kb. fél éve van. Egyszerű, jól működik. Tudja azt, amit olvasni lehet róla. Jó minőségű anyagokból van összerakva, akárcsak a többi iRobot cucc. Falkövetésnél néha furcsa hangot ad, ez azért van, mert a nedves burkolaton megcsúszik a kerék. A robotporszívó után használom nedves feltörlésre. A fél év alatt még nem kellett karban tartanom, tiszták maradnak a kerekek is, hiszen azok már a feltörölt felülettel találkoznak. Az akkumulátor kapacitásában nincs észrevehető csökkenés. Jó a navigációja, nincs úgyfelejtett terület. A sarkokkal is boldogul. Hihetetlen, de szebb a felület utána, mintha kézzel mosnék fel. A Braava-ra is érvényes, gyakori takarításra való, az ezer éve odaszáradt lekvárgunyeszt, vagy a fél kilós sárgombócot :-) nem fogja felszedni! Ellenben a vörösbor, kávé, szörp, cipőnyom nem okoz gondot, mégha száraz is. Annyira halk, hogy bátran el lehet indítani éjszaka, különben sincs szüksége fényre a navigációhoz. Én teljesen elégedett vagyok vele, nem bántam meg, hogy megvettem.

A kiegészítő garanciával kapcsolatos kérdésedre nem tudom a választ, én nem kötöttem.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

Előzmény: Varshi (3682)
Varshi Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3682

A Braava 380 mennyire problémás darab?

Érdemes rá a gyári garin felül kiegészítő garanciát vásárolni rá? (az gondolom az akksira úgyse vonatkozik) Mi más tud azon tönkremenni? Éz szokott vajon? Köszi!

xzvf Creative Commons License 2015.10.02 0 0 3681

Használt 660-nal kompatibilis virtuális fala nincs valakinek eladó?

Többet egyelőre nem spamelek, ígérem. :)

Előzmény: xzvf (3680)
xzvf Creative Commons License 2015.10.02 -1 0 3680

áhh, dehogy.

épp most találtam meg, fene...

Előzmény: xzvf (3679)
xzvf Creative Commons License 2015.10.02 -1 0 3679

660-hoz vajon jó ez a világítótorony?

Előzmény: jyot (3675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!